לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2009, 01:55
  ThE_SKuLL ThE_SKuLL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
IP
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jiddisch2005 שמתחילה ב "למה יש 4 בלוקים במספר IP?"

שמע, בגדול אני מבין לאן אתה חותר - וזה נכון.
באינטרנט נכון להיום בגירסת ה IPv4 שכולנו מכירים ניתן להגיע עד ל 4 ורבע מיליארד כתובות בערך
ניקח בחשבון שיש כתובות סגורות שלא יכולות להיות "חוקיות" באינטרנט ואלה הם הכתובות של רשתות פנימיות וכתובות בדיקה למיניהן

הip מתחלק לכמה בלוקים באמת בשביל לעשות "סדר" ברשת.
אז זה הולך ככה:
החלקים האלה לא נקראים בלוקים אלא נקראים אוקטטים.
כל מספר בעצם מייצג מספר בינארי בן 8 סיביות, כלומר הכתובת של המחשב הראשון ברשת ביתית קטנה לדוגמא 192.168.0.1 מייצג בעצם את המספר הבינארי 00000001 00000000 10101000 11000000
אז לשם הנוחות הכניסו מעין סדר כזה שכתובת IP תיוצג לא ע"י הבינארי אלא ע"י התרגום שלו.
בגדול לא ניכנס לזה יותר מדי אבל כיום, שתי הקבוצות הראשונות של המספרים מייצגות את הרשת שאליה אתה מחובר לדוגמא נטוויז'ן, בזק בינלאומי.
הקבוצה השלישית את השרת שאתה מחובר אליו בחברת האינטרנט והקבוצה הרביעית מייצגת את מספר המחשב שלך בשרת המדובר. - כל כתובת IP ברשת האינטרנט היא ייחודית וככזו היא נקראת כתובת "חוקית" כי רק כך אתה בעצם יכול לתקשר באינטרנט בצורה תקינה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2009, 05:25
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ThE_SKuLL שמתחילה ב "IP"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ThE_SKuLL
בגדול לא ניכנס לזה יותר מדי אבל כיום, שתי הקבוצות הראשונות של המספרים מייצגות את הרשת שאליה אתה מחובר לדוגמא נטוויז'ן, בזק בינלאומי.
הקבוצה השלישית את השרת שאתה מחובר אליו בחברת האינטרנט והקבוצה הרביעית מייצגת את מספר המחשב שלך בשרת המדובר. - כל כתובת IP ברשת האינטרנט היא ייחודית וככזו היא נקראת כתובת "חוקית" כי רק כך אתה בעצם יכול לתקשר באינטרנט בצורה תקינה.

בגדול לא ניכנס לזה, אבל כל האמור בפיסקה זו פשוט שגוי מיסודו...

אין שום קשר בין גודל הרשת לבין בעליה. סתם בתור דוגמא לקחתי עכשיו את ה IP שלקוח המסנג'ר שלי מחובר אליו כרגע: 207.46.124.157. ה IP הזה שייך לרשת 207.46.0.0/16, ששייכת כולה למיקרוסופט (לפי הרישומים של ARIN). לפי התאוריה של הגולגולת, השרתים של מיקרוסופט הם ספק אינטרנט בפני עצמו, התחילית 207.46.124 היא כתובת של שרת, ורק הכתובת 207.46.124.157, שהיא השרת היחיד כאן בסיפור, היא "כתובת חוקית" (גם כל שאר הכתובות האחרות שניגשים אליהן באינטרנט הן חוקיות, אחרת... לא היה ניתן להגיע אליהן...)

בפועל, גודל הרשת נקבע בהקצאה על ידי הגוף המקצה את הרשת עבור הגוף שביקש את ההקצאה. גודל ההקצאה יכול להיות כל מספר ביטים חוקי ב netmask (יש בארה"ב ספקים ומוסדות אקדמיים עם 8/ שלם... וכמובן שכל אחת מה ~16 מליון כתובות בהקצאה הנ"ל - חוקית!)

ישן 07-12-2009, 09:56
  jiddisch2005 jiddisch2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ThE_SKuLL שמתחילה ב "IP"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ThE_SKuLL
שמע, בגדול אני מבין לאן אתה חותר - וזה נכון.
באינטרנט נכון להיום בגירסת ה IPv4 שכולנו מכירים ניתן להגיע עד ל 4 ורבע מיליארד כתובות בערך
ניקח בחשבון שיש כתובות סגורות שלא יכולות להיות "חוקיות" באינטרנט ואלה הם הכתובות של רשתות פנימיות וכתובות בדיקה למיניהן

הip מתחלק לכמה בלוקים באמת בשביל לעשות "סדר" ברשת.
אז זה הולך ככה:
החלקים האלה לא נקראים בלוקים אלא נקראים אוקטטים.
כל מספר בעצם מייצג מספר בינארי בן 8 סיביות, כלומר הכתובת של המחשב הראשון ברשת ביתית קטנה לדוגמא 192.168.0.1 מייצג בעצם את המספר הבינארי 00000001 00000000 10101000 11000000
אז לשם הנוחות הכניסו מעין סדר כזה שכתובת IP תיוצג לא ע"י הבינארי אלא ע"י התרגום שלו.

אם אני מתעלם ממה ששימי אמר שאתה שוגה מיסוד. לפי דבריך, התיאוריה שלי נכונה. כי על פי מה שהבנתי ממך, כשאני מבקש להתחבר לכתובת IP מסוימת, מהלך האיתור מתחיל מהבלוק הראשון והשני כדי למצוא את הספק אינטרנט של ה-IP (לדוגמה נטוויז'ן ובזק בינלאומי) ואח"כ הספק אינטרנט אחראי למצוא את המספר השלישי שזה השרת של חברת האינטרנט (לפי זה אני מבין שיש לספק האינטרנט כמה שרתים שהלקוחות מחוברים אליהם) ואח"כ השרת אחראי למצוא את מספר האחרון של ה-IP כדי למצוא את היעד המבוקש.

על פי זה גם נשמע הגיוני למה ספק האינטרנט צריך שני בלוקים, כי יש מספר רב של ספקי אינטרנט בעולם ובשני בלוקים האפשרויות רבות 255*255. לעומת זאת מספר השרתים של החברה ומספר הלקוחות מספיק שיהיה לכל אחד רק בלוק אחד. ואם למשל יש לספק אינטרנט 2 שרתים, הם יכולים לחבר אליהם 2*255 (510) לקוחות. וכל שרת שהם מוסיפים הם יכולים לחבר עוד 255 לקוחות. זה באמת כך?
ישן 07-12-2009, 09:59

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "זו סתם תצוגה נוחה למספר של 32..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
זו סתם תצוגה נוחה למספר של 32 ביט. באינטרנט הכתובות האלה עוברות בתור 0-ים ו 1-ים, ולא בפורמט שבו בני האדם משתמשים.

אין קשר ל"איתור" כתובות. פאקטים מטיילים דרך רשת האינטרנט בהתאם לטבלאות הניתוב של נתבי האינטרנט השונים, אשר כוללים כתובות רשת+גודל הרשת, ואת כתובת הנתב הבא, עד להגעה ליעד.

לפי דבריך שאין שום קשר בין מספר ה-IP לאיתור כתובת ה-IP, למה באמת שני מספרים הראשונים של כתובת ה-IP זהים בכל ספק אינטרנט? גם הייתי שמח אם תוכל להסביר קצת מה זה טבלאות ניתוב ואיך הם עובדים? לפי מה שהבנתי ממך, כשאני מבקש כתובת IP, יש מעין טבלת ניתוב שמחפש את המספר על פי טבלה. ולמשל אם אני מחפש מספר 135.22.166.47 הוא מתחיל לחפש מ 0.0.0.0, אם לא מתאים הוא עובר ל 0.0.0.1, לא מתאים, ממשיך ל 0.0.0.2. ככה זה עובד?
ישן 07-12-2009, 11:29

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי jiddisch2005 שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]זו סתם תצוגה נוחה..."

בגלל שבדוגמאות המסויימות שאתה מצאת, ראית שתי כתובות IP שהיו באותו ספק והתחילו באותם שני מספרים. זה לא דבר לא הגיוני; ספקי אינטרנט גדולים בד"כ יקבלו בלוקים גדולים של כתובות, הרבה יותר מ 255 (כלומר מעל netmask של 255.255.255.0 או /24 בקיצור). כמה גדול? תלוי בגוף המקצה.

אני רואה שלא תאמין למה שאמרתי לך עד שלא אוכיח לך שיש יותר מספק אינטרנט אחד על אותם שני מספרים ראשונים של כתובת IP, אז הנה, אני אוכיח. אתה מוזמן לבדוק מי בעלי טווחי הכתובות הבאים:

192.115.96.0 - 192.115.103.255 (מופת - אקדמיה)
192.115.104.0 - 192.115.107.255 (בזק בינלאומי, לשעבר בבעלות "קו-מנחה")
192.115.114.0 - 192.115.114.255 (בנק לאומי - דרך נטויז'ן)
192.115.115.0 - 192.115.115.255 (גילת רשתות לווין - דרך נטויז'ן)
192.115.116.0 - 192.115.116.255 (בנק הפועלים - דרך נטויז'ן)
192.115.117.0 - 192.115.117.255 (נט-מדיה - דרך נטויז'ן)
192.115.118.0 - 192.115.118.255 (בריזקום - דרך נטויז'ן)
192.115.128.0 - 192.115.135.255 (בזק בינלאומי - לשעבר טווח של אקטקום)

אני יכול להמשיך אבל נראה לי שהפואנטה הוסברה.

אגב, לספק אינטרנט אחד בהחלט יכול להיות יותר מטווח אחד. לדוגמא, ראית שציינתי לעיל טווחים של בזק בינלאומי ב 192.115. אבל יש להם גם את 84.109.0.0 - 84.109.255.255 (סתם דוגמא...)

"חיפוש" כתובות באינטרנט ממש לא עובד כך. למעשה, אף אחד לא "מחפש" כתובות. האינטרנט מורכב מראוטרים, שמעבירים פאקטים אחד לשני, על פי טבלת ניתוב המוגדרת בהם. פאקט עם כתובת יעד שלא מופיע באף אחת מהרשומות בטבלת הניתוב, יעבור לראוטר הבא (default gateway / next hop) אם מוגדר, או ייזרק (ולא יהיה ניתן במקרה זה להגיע אל כתובת זו). הראוטרים ה"מרכזיים" של האינטרנט מכילים את טבלאות הניתוב הגדולות ביותר, מטבע הדברים, והן יכולות להגיע לגדלים של עשרות מגה-בייטים (עם ראוטרים מספיק חזקים בהתאם כדי לעבור על כל הרשימה הזו במהירות הנדרשת לניתוב עשרות/מאות גיגה-ביטים לשנייה בלי עיכובים...)

ישן 07-12-2009, 13:20

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "בגלל שבדוגמאות המסויימות שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
בגלל שבדוגמאות המסויימות שאתה מצאת, ראית שתי כתובות IP שהיו באותו ספק והתחילו באותם שני מספרים. זה לא דבר לא הגיוני; ספקי אינטרנט גדולים בד"כ יקבלו בלוקים גדולים של כתובות, הרבה יותר מ 255 (כלומר מעל netmask של 255.255.255.0 או /24 בקיצור). כמה גדול? תלוי בגוף המקצה.

אני רואה שלא תאמין למה שאמרתי לך עד שלא אוכיח לך שיש יותר מספק אינטרנט אחד על אותם שני מספרים ראשונים של כתובת IP, אז הנה, אני אוכיח. אתה מוזמן לבדוק מי בעלי טווחי הכתובות הבאים:

192.115.96.0 - 192.115.103.255 (מופת - אקדמיה)
192.115.104.0 - 192.115.107.255 (בזק בינלאומי, לשעבר בבעלות "קו-מנחה")
192.115.114.0 - 192.115.114.255 (בנק לאומי - דרך נטויז'ן)
192.115.115.0 - 192.115.115.255 (גילת רשתות לווין - דרך נטויז'ן)
192.115.116.0 - 192.115.116.255 (בנק הפועלים - דרך נטויז'ן)
192.115.117.0 - 192.115.117.255 (נט-מדיה - דרך נטויז'ן)
192.115.118.0 - 192.115.118.255 (בריזקום - דרך נטויז'ן)
192.115.128.0 - 192.115.135.255 (בזק בינלאומי - לשעבר טווח של אקטקום)

אני יכול להמשיך אבל נראה לי שהפואנטה הוסברה.

אגב, לספק אינטרנט אחד בהחלט יכול להיות יותר מטווח אחד. לדוגמא, ראית שציינתי לעיל טווחים של בזק בינלאומי ב 192.115. אבל יש להם גם את 84.109.0.0 - 84.109.255.255 (סתם דוגמא...)

"חיפוש" כתובות באינטרנט ממש לא עובד כך. למעשה, אף אחד לא "מחפש" כתובות. האינטרנט מורכב מראוטרים, שמעבירים פאקטים אחד לשני, על פי טבלת ניתוב המוגדרת בהם. פאקט עם כתובת יעד שלא מופיע באף אחת מהרשומות בטבלת הניתוב, יעבור לראוטר הבא (default gateway / next hop) אם מוגדר, או ייזרק (ולא יהיה ניתן במקרה זה להגיע אל כתובת זו). הראוטרים ה"מרכזיים" של האינטרנט מכילים את טבלאות הניתוב הגדולות ביותר, מטבע הדברים, והן יכולות להגיע לגדלים של עשרות מגה-בייטים (עם ראוטרים מספיק חזקים בהתאם כדי לעבור על כל הרשימה הזו במהירות הנדרשת לניתוב עשרות/מאות גיגה-ביטים לשנייה בלי עיכובים...)

לגבי טווח אינטרנט, אם אני יקח לדוגמה את בנק לאומי שמקבל את הטווח הזה 192.115.114.0 - 192.115.114.255 זה יוצא שיש להם רק 255 כתובות לחלק? זה נשמע לי מעט מאוד.

ולגבי חיפוש כתובות, אני ישמח להבין את התהליך איך זה עובד. מכיון שלא פרטת את התהליך, אני ינסה לומר איך הבנתי את זה ותאמר לי אם הבנתי נכון.
כשאני מבקש להתחבר לכתובת IP מסוימת, אני שולח את הבקשה לראוטר של הספק אינטרנט שלי (בישראל) כדי שיטפל במציאת הכתובת. עכשיו הספק בודק אם כתובת ה-IP המבוקש נמצא במאגר אצלו (יענו בודק אם כתובת ה-IP היא אחת מהלקוחות שלו) אם כן, הראוטר של הספק שולח את הבקשה מיד ליעד. במידה ולא, הראוטר שולח את הבקשה לראוטר יותר מרכזי שאצלו רשומים כל ספקי האינטרנט בישראל. אם כתובת ה-IP בטווח של אחד הספקים האחרים במדינת ישראל, הבקשה מועבר לראוטר של הספק ואז ליעד. במידה ולא, הבקשה יוצאת ופוגשת ראוטר יותר מרכזי נגיד עולמי ובודקת איזו מדינה מקבלת את הטווח המבוקש, ומשם לספק האינטרנט של היעד. ואולי הראוטר העולמי הוא זה מה שכתבת "ראוטרים מרכזים של האינטרנט".

האם אני בכיוון הנכון?
ישן 07-12-2009, 17:21

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי jiddisch2005 שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]בגלל שבדוגמאות..."

אם אתה יוצא מנקודת הנחה שזה טווח כתובות ה IP *היחיד* של הבנק, אז כן, זה מעט כתובות, יחסית, באינטרנט, עבור בנק (אם כי, כשחושבים על זה, כמה כתובות הם צריכים שאפשר לגשת אליהן מהאינטרנט? לאתרים שלהם, לשירותי דואר ואולי שירותי מסלקה למיניהם...). אף אחד לא אמר שהם לא ביקשו (וקיבלו) טווחים נוספים.

לגבי "חיפוש כתובת", שוב, כתובות לא מחפשים. אתה שולח פאקט (רצף מידע) עם כתובת יעד מסויימת. אם כתובת היעד ברשת המקומית שלך, זה יעבור ישירות למחשב היעד. אם לא, זה ילך לראוטר כלשהוא - לפי טבלת הניתוב במחשב שלך (אתה מוזמן להריץ פקודת route print). הראוטר שקיבל ממך את החבילה, עושה בדיוק אותו דבר. אם זה באחת הרשתות שלו, זורק לרשת הרלוונטית. אם לא, מסתכל בטבלה, ומחליט לאן לשלוח.

אין כאן אלמנט של מדינות וגאוגרפיה. הראוטרים מחוברים בקצוות שונים של קווי תקשורת. קו תקשורת יכול להיות פנים ארצי וגם בין מדינות, יבשות, וכו'. טבלאות הניתוב הן הקובעות דרך איזה קו תקשורת הראוטר יעביר את הפאקט הלאה.

אולי דוגמא ויזואלית תסביר את זה יותר טוב. הנה סט הניתובים האפשרי מחברות נטויז'ן ובזק בינלאומי לכיוון האינטרנט (שזה בעצם - לאיזה ספקים הם מחוברים ולאן הספקים האלה מחוברים הלאה) :

נטויז'ן: http://www.robtex.com/as/as1680.html
בזק בינלאומי: http://www.robtex.com/as/as8551.html

(תוכל ללחוץ על ספקים [או ליתר דיוק - מספרי AS - Autonomous System] אחרים ולראות כיצד הם מחוברים לספקים אחרים...)

בסופו של דבר כולם מגיעים לרשתות העיקריות שמהוות את מרכז האינטרנט (רובן בארה"ב), במידה ולא היה שום ראוטר קרוב יותר שיכל להגיע ליעד. רשימת חברות האינטרנט שמנהלות את "מרכז" האינטרנט: http://en.wikipedia.org/wiki/Tier_1...Tier_1_networks

ישן 07-12-2009, 21:23

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אם אתה יוצא מנקודת הנחה שזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אם אתה יוצא מנקודת הנחה שזה טווח כתובות ה IP *היחיד* של הבנק, אז כן, זה מעט כתובות, יחסית, באינטרנט, עבור בנק (אם כי, כשחושבים על זה, כמה כתובות הם צריכים שאפשר לגשת אליהן מהאינטרנט? לאתרים שלהם, לשירותי דואר ואולי שירותי מסלקה למיניהם...). אף אחד לא אמר שהם לא ביקשו (וקיבלו) טווחים נוספים.

לגבי "חיפוש כתובת", שוב, כתובות לא מחפשים. אתה שולח פאקט (רצף מידע) עם כתובת יעד מסויימת. אם כתובת היעד ברשת המקומית שלך, זה יעבור ישירות למחשב היעד. אם לא, זה ילך לראוטר כלשהוא - לפי טבלת הניתוב במחשב שלך (אתה מוזמן להריץ פקודת route print). הראוטר שקיבל ממך את החבילה, עושה בדיוק אותו דבר. אם זה באחת הרשתות שלו, זורק לרשת הרלוונטית. אם לא, מסתכל בטבלה, ומחליט לאן לשלוח.

אין כאן אלמנט של מדינות וגאוגרפיה. הראוטרים מחוברים בקצוות שונים של קווי תקשורת. קו תקשורת יכול להיות פנים ארצי וגם בין מדינות, יבשות, וכו'. טבלאות הניתוב הן הקובעות דרך איזה קו תקשורת הראוטר יעביר את הפאקט הלאה.

אולי דוגמא ויזואלית תסביר את זה יותר טוב. הנה סט הניתובים האפשרי מחברות נטויז'ן ובזק בינלאומי לכיוון האינטרנט (שזה בעצם - לאיזה ספקים הם מחוברים ולאן הספקים האלה מחוברים הלאה) :

נטויז'ן: http://www.robtex.com/as/as1680.html
בזק בינלאומי: http://www.robtex.com/as/as8551.html

(תוכל ללחוץ על ספקים [או ליתר דיוק - מספרי AS - Autonomous System] אחרים ולראות כיצד הם מחוברים לספקים אחרים...)

בסופו של דבר כולם מגיעים לרשתות העיקריות שמהוות את מרכז האינטרנט (רובן בארה"ב), במידה ולא היה שום ראוטר קרוב יותר שיכל להגיע ליעד. רשימת חברות האינטרנט שמנהלות את "מרכז" האינטרנט: http://en.wikipedia.org/wiki/Tier_1...Tier_1_networks

ניסיתי להקליד את הפקודה route print אך לצערי לא הבנתי את משמעות השורות, (רק הבנתי שאם עושים -f האינטרנט מפסיק לעבוד עד שעושים אתחול)

אך כאשר נכנסתי לאתר של robtex והקלדתי את ה-IP שלי 84.109.72.1 האתר הביא אותי לדף עם לינק לניתוב: 84.109.72.0-24. בלינק הזה הופיע לי דיאגרמה כזה:
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img690.imageshack.us/img690/8158/24as65024as20485as8551a.png]

וכשאני לוחץ על AS65024 אני מקבל דיאגרמה כזה:
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img41.imageshack.us/img41/7403/as65024pie.png]

אשמח לדעת מה הם המספרי AS ומה משמעות הדיאגרמה. זה כאילו ראוטרים או סתם ספקי אינטרנט או מה?

נערך לאחרונה ע"י jiddisch2005 בתאריך 07-12-2009 בשעה 21:34.
ישן 07-12-2009, 21:38

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי jiddisch2005 שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]אם אתה יוצא..."

אני לא חושב שה AS שלחצת עליו קשור ל IP שלך.

אם אתה רוצה הסבר מלא לגבי מה זה AS ואיך בעזרת זה נבנות טבלאות הניתוב של האינטרנט: http://en.wikipedia.org/wiki/Autono..._%28Internet%29

הגרף שאתה רואה הוא פשוט חלוקת הפיזור של כתובות היעד דרך ה AS-ים שמחוברים אל ה AS שעליו אתה מסתכל. בגרף הזה אתה רואה שהעוגה כולה (כמעט) מצביעה על AS8551, שזה בזק בינלאומי, כיוון שהתעבורה לכמעט כל יעד, תעבור דרך ה AS הזה, כי זה הספק היחיד שה AS הזה (65024) משתמש בו כדי לצאת לכל האינטרנט... (לפחות מנקודת המבט של מה ש Robtex רואה בטבלאות שהוא יורש מראוטרים אחרים... בהחלט ייתכן שיש ניתובים פרטיים שאינם מפורסמים בין 65024 לשאר האינטרנט...)

ישן 07-12-2009, 09:52
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
מבולבל 4 בלוקים?!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי jiddisch2005 שמתחילה ב "למה יש 4 בלוקים במספר IP?"

אני מכיר כתובות IP שנראות ככה:
קוד:
2001:db8:85a3::8a2e:370:7334

שים לב שיש בהן 8 בלוקים של 4 ספרות הקסאדצימליות
(בלוק שכולו אפסים יכול להיות מושמט)

זה נותן טווח כתובות קצת יותר גדול מ4.3 מליארד הכתובות שיש לIPv4 המיושן שלך
(מי קובע סטנדרט שלא יכול להקצות כתובת לכל אחד מתושבי הכוכב שלו?! )

כדאי לקרוא עוד קצת כאן:
http://en.wikipedia.org/wiki/IPv6

וממש קצת כאן:
http://he.wikipedia.org/wiki/IPv6

*עריכה*
ולפני שתשאל, הצורה היא כזו בגלל שככה נוח להציג מספרים ב 128 ביט...
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:50

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר