לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2016, 13:38
צלמית המשתמש של שבריר שניה
  שבריר שניה שבריר שניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.10
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "אהבתי במיוחד את סוכן המוסד..."

מצד אחד, הלקחים המקצועיים שהעלתם נכונים מאוד.

מצד שני, חלק גדול ממה שאתם רואים זה סרטון יח"צ מובהק
שתוסרט וצולם כדי שיהיה מספיק "מאגניב" לכתבת אינטרנט.

מצד שלישי, חייל מילואים ותיק ומשופשף אמר לי פעם בגילי לב
שלו יש פנטזיה שלפיה אי-שם, איפשהו, באיזה ימ"ח נסתר, מסתיר
צה"ל את חטיבות הלוחמים המקצועיות האמיתיות שלו ליום פקודה
ושכל 'זה' (בעיות חיילות, חוסר איכפתיות, הקטנת ראש, חוסר
מקצועיות, לקחים שלא נלמדים ולא מיושמים, הזנחה של ציוד,
התעסקות בתפל, חוסר משמעת, חשיבה מרובעת...) הוא לא יותר
מתרגיל הונאה גאוני, רחב היקף ומתמשך.

האם גם לכם יש מדי פעם את הפנטזיה הזו?
Watch your habits, for they become your character.
And watch your character, for it becomes your destiny.
What we think, we become."
מרגרט ת'אצ'ר

כל האמור בפוסט לעיל הינו הבעת דעה בלבד ואין לייחס לדברים משמעות אחרת.

אנא הקפידו על ביטחון מידע והימנעו מכתיבת פוסטים המכילים מידע האסור בפרסום.

בשום אופן אין לראות בפוסט הכתוב לעיל בקשה, המלצה, השראה או עידוד לפרסום מידע האסור בפרסום ו/או לביצוע עבירה על חוקי המדינה, על הנחיות רשות שלטונית או רשות ממונה, על הנחיות גוף ציבורי או פרטי, על הנחיות המייצגים גופים אלה כאמור או על הוראת כל דין.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2016, 18:42
צלמית המשתמש של שבריר שניה
  שבריר שניה שבריר שניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.10
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "נהפוך הוא , אני מכבד את אנשי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
הצבא בסך הכל מורכב מכולנו , אם כולם יודעים איך
כן צריך להתנהל איך קורה שבעצם לא מתנהלים נכון ?

ידידי, כאן טעותך: הצבא אכן מורכב מ"כולנו" (+/-) אך לא כך הפורום.

אני מניח שרוב-רובם של גולשי פורום 'פרש-צבא וביטחון' מגיעים
אליו כי הנושא קרוב לליבם ויש, או היה, להם גם איזה ניסיון
כזה או אחר באחת האצבעות של זרוע מערכת הביטחון של הישות
הציונית.

במילים אחרות, אני חושב שאפשר להניח שלמי שכותב בפורום
הזה איכפת מאיך שצה"ל נראה ומתאמן (מעבר לנושאים אחרים
ומעניינים שנידונים פה בפורום).

אל תטעה לחשוב שחתך הגלשים בפורום שלנו הוא מייצג של
חתך המשרתים בצה"ל. פה אנשים אכפתיים יותר, דעתניים
יותר ורוצים שדעתם תישמע.

לעצם העניין, הביקורות שהועלו פה נכונות ואני יכול רק לנחש
שאם החיילים שבסירטון היו מבצעים את אותן טעויות מקצועיות
בנוכחות מקהלה מצקצקת וביקורתית של מומחי הפורום (עם או
בלי מרכאות), הם היו משתדלים
לעשות את זה קצת טוב יותר.
אם מתוך מודעות ורצון לשפר ואם מתוך תחושת פאדיחה.

לא יודע אם כל מי שהגיב פה הוא 'רמבו' (אני לא) אבל
זה לא חשוב כל עוד הביקורת עניינית ונכונה.

ביקורת היא הצעד הראשון בדרך לשיפור.

אתה לא חושב שאני צודק?
Watch your habits, for they become your character.
And watch your character, for it becomes your destiny.
What we think, we become."
מרגרט ת'אצ'ר

כל האמור בפוסט לעיל הינו הבעת דעה בלבד ואין לייחס לדברים משמעות אחרת.

אנא הקפידו על ביטחון מידע והימנעו מכתיבת פוסטים המכילים מידע האסור בפרסום.

בשום אופן אין לראות בפוסט הכתוב לעיל בקשה, המלצה, השראה או עידוד לפרסום מידע האסור בפרסום ו/או לביצוע עבירה על חוקי המדינה, על הנחיות רשות שלטונית או רשות ממונה, על הנחיות גוף ציבורי או פרטי, על הנחיות המייצגים גופים אלה כאמור או על הוראת כל דין.

ישן 03-06-2016, 00:30
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "מה השתנה ב50 שנה שמצריך את השינוי שאתה דורש?"

אני מסכים איתך [אם התכוונתה לכך] כי נקודת ההיתקלות היא נקודה בעייתית שהאויב בחר,שם אתה בעמדה נחותה, השאלה אם בהסתערות אתה נכנס לנקודה טובה יותר, או נכנס לשטח הריגה בעייתי יותר......ויש לקחת בחשבון כי האויב שהתכונן, יכול למלכד בצורות שונות את השטח בינך ובינו.
מה שיכול להפוך הסיטואציה לטובתך הינו אמצעים נוספים מעבר לנשק האישי אצל הכוח, וכוחות מסייעים, כך שהפתרונות לא יגיעו מכידוני המסתערים.....אבל אני לא שש להרחיב, אני לא בטוח כי זה המקום המתאים, ורק אתרחק קצת עם מבט על הכדורגל האנגלי המסורתי של הסתערות על שער היריב ,המגיע לתוצאות נחותות מול קבוצות שלמדו לשחק עם קצבים שונים ועם מסירות אחורה...ובסופו של דבר מבקיעות יותר, וסופגות פחות....
ישן 05-06-2016, 13:29
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "יתכן, כל מקרה לגופו...אם..."

עד כמה שאני רואה לא ניסו לתרגל פה את הגאונות הטקטית של המ"פ או את תו"ל הפעלת המסייעת. תרגלו היתקלות מטווח קצר לחוליית החוד, במצב כזה כבר אין יותר מדי מה לעשות חוץ מלהסתער על המארב ולקוות לטוב.
לכן מדובר בתרגולת שצריכה לבוא מהר ובאופן כמעט אוטומטי, אחרת כל הכוח נטחן לפני שהוא מספיק להבין מה קורה מסביבו.

מה לעשות, גם אחרי שימוש בכל האמצעים וכל המודיעין, עדיין תיתכן התקלות ועדיין חיילים יהיו בסכנה. אין 100%. הדבר נכון שבעתיים בלוחמה בסבך.

והחשוב ביותר - אני מאוד מקווה שאכן מתרגלים את כל הדברים שהעלית, ולא מתמקדים רק בפירוטכניקה.
אני בעיקר מקווה שביום האויב או חונך כלשהו גם עוזר לכוח לתחקר את ההתקלות - מה בוצע נכון ומה לא נכון, מה לשפר בהתאם לתרחיש שבאו לתרגל, ולא מסתפקים ב"הרגנו את כולכם, אפסים".

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 05-06-2016, 15:19
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "שאלה מה מופנם..."

שמע חבר, בלי לזלזל חס וחלילה אבל אתה זורק טיעונים שלא כל כך רלוונטיים למציאות בשטח.

לפי ההבנה שלי אתה מנסה ע"י מחשבה עמוקה ושאלות למצוא את הדרך ה"מושלמת" למנוע נפגעים לחלוטין, וזה פשוט לא אפשרי ולא ריאלי ללחימה קרקעית. ממלכת אי הוודאות וכו'.

אל תבין אותי לא נכון - ראש בקיר לא תמיד מתאים, התו"ל צריך להיות חכם וגמיש, ואין ספק שמי שנותן את הפקודות או מגדיר איך מתאמנים צריך להיות חכם ולעשות זאת מתוך מחשבה, אבל בסוף בשטח תהיה אי-ודאות, תהיינה טעויות אנוש ויהיו נפגעים.

על כל מקרה אפשר להגיד בדיעבד "אם היו עושים X אז היה יותר טוב", אבל בסופו של דבר אחרי כל ההתפלספות החייל בשטח צריך לבצע, ולקבל פקודות שהוא מבין בצורה מהירה ויכול לבצע בצורה מדוייקת.

"קדימה הסתער" זו פקודה פשוטה להבנה (לא פשוטה לביצוע) כך שבמצב חירום אין ספקות מה צריך לעשות.
בטווחים הארוכים יותר או בתוואי שטח שונים יש זמן לתפוס מחסה, להציב בסיס אש ולתכנן ולבצע איגוף, להזמין חיל אוויר או מיסוך עשן וכל החוכמות שהצבא יודע לעשות.
ברגע שיורים עליך מ-20 מטר אכלת אותה, תסתער עם רימונים, אש מאסיבית וכו' או שתמות.

ישן 05-06-2016, 16:26

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "שמע חבר, בלי לזלזל חס וחלילה..."

אני לא מתיימר לשנות דעה של מישהו אחר,מי שמביע דעה, כנראה דעתו מגובשת.
כן, אני רוצה להשיג התוצאות הכי טובות מבחינתי,
ברגע שיורים עליך מ-20 מ',ושרדת...אתה מוגן....בכדי לזרוק רימונים אתה צריך להקפיא מצב...ואם עדיין לא קרה לך דבר,תחשוב,תגדיל ראש....אם הצבא לא חינך אותך לחשוב, או אין לך אמצעים להעביר היתרון לידיך, אולי תזדקק למהלך פשוט והרואי של הסתערות[איך מסתערים בשטח סבוך?הרי כל החיילים יאלצו לעבור באותו מרווח בין השיחים, החלום הרטוב של כל מי שמתמקם במארב] על האויב,שלא בטוח אם תמצא אותו, כי יתכן גם שהוא התמקם בשני מקומות, ויתכן כי מילכד השטח בקירבתו.
אני רואה היתרונות בהסתערות, אך אני מודע לחסרונות, תפקיד הכח להכתיב הקורה לטובתו,ולא לשחק לידיו של המארב הנמצא ביתרון עצום במיקומו בנקודה מתאימה + יתרון ההפתעה.
ישן 08-06-2016, 11:37
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "במקרה שציינת , החיילים שנסעו..."

טוב אנחנו טוחנים מים.

The Bayonet Charge

The battle began when over 100 Mahdi army fighters ambushed two unarmored vehicles transporting around 20 Argylls on the isolated Route Six highway near the southern city of Amarah. Ensconced in trenches along the road, the militiamen fired mortars, rocket propelled grenades, and machine gun rounds. The vehicles stopped and British troops returned fire. The Mahdi barrage caused enough damage to force the troops to exit the vehicles.The soldiers quickly established a defensive perimeter and radioed for reinforcements from the main British base at Amarah – Camp Abu Naji. Reinforcements from the Princess of Wales’s Royal Regiment assisted the Argyles in an offensive operation against the Mahdi militiamen. When ammunition ran low among the British troops, the decision was made to fix bayonets for a direct assault.

The British soldiers charged across 600 feet of open ground toward enemy trenches. They engaged in intense hand-to-hand fighting with the militiamen. Despite being outnumbered and lacking ammunition, the Argylls and Princess of Wales troops routed the enemy. The British troops killed about 20 militiamen in the bayonet charge and between 28 and 35 overall. Only three British soldiers were injured.This incident marked the first time in 22 years that the British Army used bayonets in action. The previous incident occurred during the Falklands War in 1982.

עם חיפוי, בלי חיפוי, העובדה היא שבוצעה הסתערות בטווח ארוך מאוד (600 מטרים לפי הדיווח) עד לטווח 0 מהאויב והריגתו עם כידונים, ואתה מתעקש שהסתערות היא לא נכונה ולא צריך לתרגל אותה.
רשמתי כבר כמה פעמים שהסתערות על המארב היא הדבר הנכון לעשות במתארים מסויימים בלוחמת חי"ר. אתה רשמת שבאופן עקרוני הסתערות היא דבר לא נכון, ולמצוא מתארים ספציפיים שאולי לא אידיאלים להסתערות, ואני אומר לך שוב שלא תמיד יש ברירה ומי שמהסס מת.

רוצה עוד דוגמה? קצין צה"ל ב-2007 ברצועת עזה הסתער לבד על מחבל בהתקלות, ובכך מנע ממנו לזרוק רימון שאולי היה הורג את הכוח. תגיד לי שהוא היה צריך להתחפר, להקפיא מצב ולהזמין מסק"ר?

אני בטוח שיש הרבה דוגמאות שהסתערות היא לא הפתרון הנכון (למשל האירוע בציר המתפללים שבו נהרג אל"מ דרור ויינברג ז"ל) אבל לפסול את ההסתערות כשריד מהעבר שחלף זמנו זה לא נכון ולא ריאלי.

ישן 09-06-2016, 22:56

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "טוב אנחנו טוחנים..."

אני לא רוצה להרחיב, פרט להדגשת הנקודה כי הסתערות יכולה להיות עניינית ויעילה, אבל...בצבא נותנים משקל רב מדי לאופציית ההסתערות, כי זה כבר קיים ולכן כנראה זה נכון, זה מסורת, זה מיתוס .....מתוך עצלות מחשבתית....שבלוניות...השתעבדות לתרגולות.......[זה כך בהרבה נושאים,לדוגמא,לקח זמן פה לוותר על הכאת ילדים ,כי חונכנו על 'חוסך שבטו שונא בנו'... ויקח לנו עוד זמן עד שנבין כי נורמות הענישה כאן הם יותר מסורת מאשר יעילות].
ואוסיף עוד שתי נקודות, בזמנו במילואים תירגלנו התקלויות, וכשהגיע תורי,שינתי התרגולת, הקצינים המפקחים לא הגיבו, חוץ מארשת הפתעה על הפנים, רק חייל אחד קרא : 'תקשיבו לו !' וזה אני כותב בעיקר בכדי לומר כי לא פעם אחת העלתי הנושא, ולא זכיתי לראות התעניינות מי יודע מה ברעיון השונה.
דבר שני, מי שרוצה ברצינות לסנגר על התרגולת הקיימת, צריך לבדוק את נתוני כל ההסתערויות, מלבנון לדוגמא, ולנתח תוצאותיהם.
ישן 03-06-2016, 17:55
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
אין חיה כזאת
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי 404שגיאה שמתחילה ב "לא מבין"

ציטוט:
צה"ל יכניס כדורי פיינטבול לתוך הנשקים האישיים של החיילים

אין דבר כזה "להכניס כדורי פיינטבול לתוך הנשק". לפני יותר מעשור ניסו להשתמש בכדורי צבע לנשק רגיל, הם היו בעייתיים מבחינה בטיחותית ולא ממש נכנסו לשימוש מסודר לפני שנעלמו מהנוף. מעבר להם יש שני סוגים שונים לגמרי של כדורי צבע לאימוני ירי:
  • פיינטבול הם כדורים עגולים ממולאים צבע, נפוצים בעיקר בקוטרים 12.7 ו-17 מ"מ. יורים אותם מרובים הפועלים על גז CO2 דחוס בלחץ יחסית נמוך, המאפשר ירי בטווח בין מטרים בודדים ועד עשרות בודדות. הבליסטיקה שלהם לא דומה לזו של תחמושת רגילה, והם טובים כדי להתאמן על שיטות לחימה בטווחים קצרים כמו לש"ב ולוחמת סבך בתנאים יחסים קרובים למציאות. צה"ל משתמש בהם מאז תחילת שנות ה-2000.
  • סימיונישן היא תחמושת ייעודית לאימונים, הבנויה מתרמילים עם כמות מופחתת של אבק שריפה וקליע מלא צבע. את התחמושת יורים מנשק או חלק מהנשק (upper) מותאם במיוחד, למרות שהקוטר של תחמושת זו זהה לקוטרים סטנדרטיים (בעיקר 9 ו-5.56 מ"מ) אין אפשרות לערבב ביניהן ולירות אחת מהנשק של האחרת. עלות המערכת על כל מרכיביה גבוהה משמעותית ביחס לפיינטבול, בשנים האחרונות היא נכנסה לשימוש מוגבל בצה"ל בעיקר ע"י יחידות מיוחדות שמסוגלות לעמוד תקציבית בשימוש שוטף בה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:37

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר