לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2009, 18:40
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
תעשה את החשבון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "פגז 60 מ"מ של תע"ש"

לכאורה - כן, ניתן להעלות את מהירות הלוע. עכשיו - צא וחשוב - מה הרווחנו? נניח לרגע שמשקלו של חודרן לתחמושת 60 מ"מ הוא רק חצי ממשקלו של חודרן ל- 90 מ"מ (במציאות הוא פחות מזה בהרבה). רק כדי לשמור על אותה אנרגיה קינטית התחלתית, עליך להשיג מהירות לוע גבוהה יותר בכ- 40%. למה? כי 40% הם פי 1.41 לערך, שזה קרוב לשורש 2. איך הגעתי לזה? הנוסחה הניוטונית הישנה לאנרגיה קינטית - זוכר? מקנה רגיל לא תשיג יותר מזה. על כל עליה באנרגיה קינטית תשלם באורך קנה, בבלאי קנה, ובמשקל המערכת. וכל זה, רק חלק מהשיקולים של בליסטיקה פנימית, שלא לדבר על בליסטיקה חיצונית ובליסטיקה סופית, שגם שם לא תמצא יתרונות מרובים להצעתך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2009, 20:10
  רס"ר רס"ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.09
אני לא מבין גדול בכמיה של הודפים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הפ.ב. שמתחילה ב "אני אוסיף עוד נקודה שDZZ לא..."

אבל בפיזיקה אני קצת מבין
וכל עוד לחץ מוגדר כ F/A (כוח חלקי שטח חתך ) וכל עוד חוק שני של ניוטון חי וקיים לחץ גבוהה יותר על שטח חתך ידוע יגרום בהכרך לעליה של הכוח הפועל על הקליע .
לחץ ידוע על שטח קטן יותר יגרום לאותה תוצאה .
ע"פ חוק שני של ניטון יותר כוח יגרום יותר בהכרך תאוצה גבוהה יותר (בטח ובטח אם המסה קטנה)ומכיוון שתאוצה היא נגזרת של המהירות בזמן המהירות תגדל גם כן .
מה שיכול לעצור את הענין הוא ירידה בלחץ האפקטיבי מסיבות כאלו ואחרות אוו קייום של כוח נגדי לכוח הדוחף כמו כוח חיכוך ,וכיודע מקדם החיכוך תלוי במהירות .

ישן 15-12-2009, 09:14
  הפ.ב. הפ.ב. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי רס"ר שמתחילה ב "אני לא מבין גדול בכמיה של הודפים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רס"ר
אבל בפיזיקה אני קצת מבין
.
כנראה שלא מספיק.

צריך קודם להבין מה זה לחץ ומה זו מהירות הקול.
לחץ הוא העצם פגיעה של אטומים בשטח. האטומים נעים במהירות מסוימת ומתנגשים
אחד בשני ובבסיס הפגז ההתנגשויות האלו דוחפות את הפגז ומזיזות אותו.
מהירות התנועה של האטומים הגז היא מהירות הקול ( בקירוב) שנקבעת לפי הטמפרטורה וההרכב של הגז.
לגזים חמים וקלים* יש מהירות קול גבוהה יותר ולכן הרכב ההודף קובע את מהירות הקול בגז.

אם הפגז שלנו נייח, האטומים פוגעים בבסיס שלו במהירות הקול ויוצרים עליו לחץ שדוחף אותו.
אם הפגז נע במהירות הקול בגז אז האטומים לא יכולים "להשיג" את בסיס הפגז וליצור עליו לחץ
אם הפגז נע מעל מהירות הקול אז האטומים לא יוכלו להגיע לבסיס הפגז ויוצר וקום שיאט את הפגז.

התוצאה של כל ההרצאה הזו הוא שהרכב ההודף קובע את מהירות הקול בגז שקובעת עד איזו מהירות
יכולים הגזים להאיץ את הפגז.

*DZZ הזכיר תותח גזים קלים. זה תותח שמנצל את מהירות הקול הגבוהה בגזים עם משקל מולקולרי נמוך כדי להגיע למהירויות גבוהות.
ישן 15-12-2009, 17:46
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] פגז 60 מ"מ הינו נושא..."

לא קרן אור אין לי כל כוונה להחליף את תותח ה-120 בתותח 60 מ"מ. אבל, כאשר רואים את כל השינויים שמתחוללים במערך הנגמ"שים בעולם, נראה לי שגם לתותח זה יכולה להיות עדנה. במסגרת השינויים, ואני אתן כמה דוגמאות, בנגמ"ש הרוסי בי.מ.פי-3+ שופר מיגון החזית ופגזי 30 מ"מ לא יחדרו אותו, אפשר להניח שגם נגמ"שים רוסיים נוספים יקבלו חליפת מיגון דומה. גנרל דינמיקס זכתה בחוזה בסכום של כ-200 מיליון דולר לתכנן ולשפר את מערך ה"סטרייקר". ולמיודענו הנ"ל מכינים חליפת מיגון חדשה, חט"כ חדשה עם מנוע דיזל 450 כ"ס, מתלים משופרים ועוד. כל זה מביא אותי למחשבה שתותח ה-30 מ"מ לא יספיק על מנת להלחם עם נגמ"שי אוייב וצריך למצוא פתרון אחר. תוסיף לזה את השיפורים שאאל"ט מתוכננים לבי.מ.פי.-טי כגון התקנת תותח 57 מ"מ, אזי נראה שלנמר חמוש בתותח 30 מ"מ עלולה להיות בעיה רצינית.
במצב הזה ניתן לראות רכב נ"ט, לא נגמ"ש, חמוש בתותח 60 מ"מ וטילי נ"ט, נכנס למערך החי"ר ומתמודד עם נגמ"שי האוייב וגם עם טנקים. התקנת תותח 60 מ"מ כבר קיימת ע"ג ה"זלדה". מה שצריך זה להתקין משגרי טילים באותה צורה שבה מותקנים ומשוגרים טילי ה"טאו" מה"ברדלי" ויש לנו רכב נ"ט מתאים וזמין.
צריך להכין חטיבת חי"ר שתפעיל כלים אלו, ולהציב אותה ברמת הגולן כקו הגנה ראשון עד שיגיעו הטנקים.

ישן 15-12-2009, 23:52
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "סיבה ראשונה מפני שיש הסכם על..."

אוקי, מעניין.

השאלה היא, כמובן, אם ניקח גדוד חי"ר וגדוד שריון של ימינו- האם כדאי להפוך את לוחמי החי"ר לשיריונאים ואת נגמ"שיהם למיני-טנקים. הרי נגמ"שי האויב לא יפעלו לבד, אלא ייקבלו חיפוי טנקים שמולו החי"רניקים עם הנמ"ר+תותח יצטרכו רמה מזערית של "טנקאות". האם שווה להוריד את רמת החי"ר "כדי לא לשגע את השריון"? הרי העסק לא נגמר בלהחתים את החי"רניקים על התותחים החדשים. זו לא שאלה פשוטה, וצריך לנתח את תרחיש הייחוס מהרבה בחינות (תועלת מבצעית מול תרחישי ייחוס, עלות הכשרה ושמירת כשירות, אחזקה, לוגיסטיקה) כדי להחליט מהו החימוש המיטבי לחי"ר במתאר כזה. אולי, למשל, "גיל" בכל פלוגה בקו יהיה עדיף?
אגב, אני חושב בכלל שדווקא מול אויב רגלי נגמ"ש חמוש בתותח אטרקטיבי יחסית- כי במתאר כזה החי"ר באמת יכול להסתפק בנגמ"ש הכבד והחמוש שלו, עם מעט טנקים למיקרה שצריך להפיל בית או לפוצץ בונקר עיקש במיוחד.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 15-12-2009 בשעה 23:56.
ישן 16-12-2009, 03:04
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אוקי, מעניין. השאלה היא,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אוקי, מעניין.

השאלה היא, כמובן, אם ניקח גדוד חי"ר וגדוד שריון של ימינו- האם כדאי להפוך את לוחמי החי"ר לשיריונאים ואת נגמ"שיהם למיני-טנקים.
לא, לא כדאי, הכוונה שלי היא להכשיר כח חי"ר סדיר/קבע ושכח זה יפעיל את רכבי הנ"ט. זה לא נגמ"ש, זהו רק"מ שיכול להתחיל כ"זלדה" עם 4 אנשי צוות. זו חטיבת נ"ט ששיכת לאוגדה שאחראית על רמה"ג. נגמ"ש עם תותח 30 מ"מ זהו מיני-טנק ואני בהחלט נגד. לדעתי לנגמ"ש צריך להיות חימוש שמתאים למשימות של החי"ר שהוא מוביל ולא ללחימה בטנקי/נגמ"שי אוייב.

הרי נגמ"שי האויב לא יפעלו לבד, אלא ייקבלו חיפוי טנקים שמולו החי"רניקים עם הנמ"ר+תותח יצטרכו רמה מזערית של "טנקאות".האם שווה להוריד את רמת החי"ר "כדי לא לשגע את השריון"?
אני שירתתי בחטיבת חי"ר של אחת האוגדות ברמה במשך למעלה מ-15 שנה. ותמיד הטרידה אותי אותי המחשבה מה קורה עם פורצת מלחמה, ואני מכיר את כל התרגולות. אני מניח שדברים השתנו ב-15השנים האחרונות שאני מחוץ לצבא, אבל אני הייתי ישן יותר בשקט שיש חטיבת נ"ט ברמה וב-15 דקות יכולה החטיבה להתייצב בקו.

הרי העסק לא נגמר בלהחתים את החי"רניקים על התותחים החדשים. זו לא שאלה פשוטה, וצריך לנתח את תרחיש הייחוס מהרבה בחינות (תועלת מבצעית מול תרחישי ייחוס, עלות הכשרה ושמירת כשירות, אחזקה, לוגיסטיקה) כדי להחליט מהו החימוש המיטבי לחי"ר במתאר כזה. אולי, למשל, "גיל" בכל פלוגה בקו יהיה עדיף?
אין ספק שזה לא פשוט ולכן הכוונה היא לחטיבת נ"ט סדירה ומאורגנת. שאגב כמות החי"ר בה דומה יותר לגדוד מאשר לחטיבה. אשר ל"זלדה" החימוש שלה יכלול גם תותח 60 מ"מ גם טילי נ"ט וגם ולא פחות חשוב. מקלעים ומק"כים ללחימה בחי"ר, ואת זה הם יבצעו טוב יותר מאשר טנקים.

אגב, אני חושב בכלל שדווקא מול אויב רגלי נגמ"ש חמוש בתותח אטרקטיבי יחסית- כי במתאר כזה החי"ר באמת יכול להסתפק בנגמ"ש הכבד והחמוש שלו, עם מעט טנקים למיקרה שצריך להפיל בית או לפוצץ בונקר עיקש במיוחד.
לדעתי המלחמה היבשתית עם סוריה אם תפרוץ ואני בספק, תתחיל בלילה עם התקפות רגליות של קומנדו סורי שיעלה מבתים שלו לאורך הקו, במטרה להשתלט על קו הרמפות, ורק לאחר מכן ינוע השריון הסורי. כך שמקלעי מיניגן, מק"כים 25 מ"מ, 40 מ"מ עם רש"ק נפיץ אויר יהיו חשובים יותר מתותחי הטנקים.
ישן 16-12-2009, 10:23
  dror_p dror_p אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.09
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]אוקי, מעניין. ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
להכשיר כח חי"ר סדיר/קבע ושכח זה יפעיל את רכבי הנ"ט. זה לא נגמ"ש, זהו רק"מ שיכול להתחיל כ"זלדה" עם 4 אנשי צוות

למה הם חי"ר אם הם אנשי צוות של רק"מ שלא נושא חי"ר?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
לדעתי לנגמ"ש צריך להיות חימוש שמתאים למשימות של החי"ר שהוא מוביל ולא ללחימה בטנקי/נגמ"שי אוייב

למה אנשי צוות "רק"מ-נ"ט" הם חי"ר אם הם לא מבצעים משימות של חי"ר?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
לחטיבת נ"ט סדירה ומאורגנת. שאגב כמות החי"ר בה דומה יותר לגדוד מאשר לחטיבה

זה לא כמו חטיבת שריון?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
אשר ל"זלדה" החימוש שלה יכלול גם תותח 60 מ"מ גם טילי נ"ט וגם ולא פחות חשוב. מקלעים ומק"כים ללחימה בחי"ר, ואת זה הם יבצעו טוב יותר מאשר טנקים

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
כך שמקלעי מיניגן, מק"כים 25 מ"מ, 40 מ"מ עם רש"ק נפיץ אויר יהיו חשובים יותר מתותחי הטנקים.

אז על הזלדה שמת: תותח 60 ממ עם תחמושת חץ, טילי נ"ט, תותח 25ממ, מקלר 40 ממ, ומיניגאן?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
לדעתי המלחמה היבשתית עם סוריה ... תתחיל בלילה עם התקפות רגליות של קומנדו סורי

אז למה צריך רכב נ"ט עם תותח 60 ממ ותחמושת חץ?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
אבל אני הייתי ישן יותר בשקט שיש חטיבת נ"ט ברמה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
המלחמה היבשתית עם סוריה אם תפרוץ ואני בספק

אז אתה ישן בשקט או לא?
ישן 16-12-2009, 18:56
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
קטעים
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "מודה על הרעיונות אני כבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
מודה על הרעיונות אני כבר מתחיל לעבוד על זה, אגב אתה עושה משהו עם ההמשך ל"שר הטבעות"?

כן, מכרתי את זכויות ההסרטה, ואני פורש עם הרווחים על מנת להקדיש את כל זמני לפיתוח נגמ"ש באמת רציני עם 17 מקלעים כגיבוי לארבעת צריחי המיניגנים המהווים גיבוי לתותח ה- 140 מ"מ המשמש כרזרבה למטל"ר 290 מ"מ (לשימוש כפול כנשק שטח ומשגר חימוש מונחה מדויק לטווח ארוך, עם משגר טנ"ט מקביל), מערכת לפינוי שדות מוקשים, מזל"ט סיור, ופלוגת חי"ר הפורקת מאחור ומהפתח התחתון המיוחד, זה שליד בית השימוש והז'קוצי, ליד נגרר הקייטרינג. הוא יהיה כמובן אמפיבי ובעל יכולת תעופה למרחקים קצרים, תכונות חמקניות מובנות וריפוד עור מקורי. יהיה לו שריון מרווח, מרוכב, רב שכבתי, מודולארי, ריאקטיבי, אקטיבי, פסיבי ודפרסיבי עם ציפוי טפלון דור ח', וצבע מטאלי עם אחריות לשלוש שנים. אההה, וכמעט שכחתי את מערכת השמע המגניבה, אבל באמת..... (נשלטת גם מההגה וגם מידיות מערכת הירי!).

אשלח לך הזמנה לטכס הגלילה בשבוע הבא.
ישן 16-12-2009, 16:38
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "[QUOTE=AJ-47][color=#0000ff]..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dror_p
למה הם חי"ר אם הם אנשי צוות של רק"מ שלא נושא חי"ר?
למה אנשי צוות "רק"מ-נ"ט" הם חי"ר אם הם לא מבצעים משימות של חי"ר?
השייכות לחי"ר לא קשורה ליכולת הפריקה שלהם. תחשוב עליהם כעל כוח מסייעים.

זה לא כמו חטיבת שריון?
מבחינת כח האדם יכול להיות.

אז על הזלדה שמת: תותח 60 ממ עם תחמושת חץ, טילי נ"ט, תותח 25ממ, מקלר 40 ממ, ומיניגאן?
לא בדיוק, בהחלט 60 מ"מ, אגב יש משהו לא תקין בפגז חץ?, גם טילי נ"ט וגם מקלעים.
בטנקים ישנים יותר (ממרכבה 4) יש 3 מאגים, מק"כ, מרגמה 60 מ"מ ותותח 120 מ"מ.
מה פסול במספר מקלעים ע"ג רכב הנ"ט? סוג המקלעים זה נושא אחר.

אז למה צריך רכב נ"ט עם תותח 60 ממ ותחמושת חץ?
מפני שהשריון הסורי, נגמ"שים וטנקים, יגיעו אחרי החי"ר בכל מקרה.

אז אתה ישן בשקט או לא?
אני ישן בשקט תודה, האם אתה ישן בשקט זו השאלה. האם אתה בטוח שיהיה לנו מספיק זמן של התרעה לפני מלחמה? האם הטנקים שלנו יגיעו בזמן ובכמות מספקת לבלום את הסורים?
כבר היינו בסרט הזה אל תאמין לאף אחד, רק לעובדות. חטיבת נ"ט שנמצאת קבוע ברמת הגולן.

מקווה שעניתי לשאלותך
ישן 16-12-2009, 17:25
  dror_p dror_p אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.09
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "[QUOTE=dror_p] למה הם חי"ר אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
השייכות לחי"ר לא קשורה ליכולת הפריקה שלהם. תחשוב עליהם כעל כוח מסייעים.

מסייעים למי?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
מבחינת כח האדם יכול להיות.

ולמה לא מיתר הבחינות?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
בטנקים ישנים יותר (ממרכבה 4) יש 3 מאגים, מק"כ, מרגמה 60 מ"מ ותותח 120 מ"מ.
מה פסול במספר מקלעים ע"ג רכב הנ"ט? סוג המקלעים זה נושא אחר.

זלדה זה כמו מרכבה? תותח 25ממ זה כמו מרגמה 60 ממ? או אולי כמו מאג?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
מפני שהשריון הסורי, נגמ"שים וטנקים, יגיעו אחרי החי"ר בכל מקרה.

וחטיבה של "זלדות" עם תותחי 60 ממ תעצור את השריון הסורי?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AJ-47
מקווה שעניתי לשאלותך

לצערי לא כיוון שתשובותיך סותרות את עצמן.

ישן 16-12-2009, 18:58
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי dror_p שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dror_p
[/color]
מסייעים למי?
לחי"ר, הם לא ת"פ שריון .

[/color]ולמה לא מיתר הבחינות?
לא רואה אחרות.

[/color]
[/color]זלדה זה כמו מרכבה? תותח 25ממ זה כמו מרגמה 60 ממ? או אולי כמו מאג?
מה הקשר כל רק"מ צריך כלי נשק מסויימים שמתאימים לו ולתפקידו. אגב לא דיברתי על תותח 25 מ"מ אלא על מק"כ 25 מ"מ שאורכו אגב 1 מטר.

[/color]
וחטיבה של "זלדות" עם תותחי 60 ממ תעצור את השריון הסורי?
לא, אבל בקו יהיו בנוסף לחטיבת הזלדות, גם כח חי"ר שמחזיק את המוצבים וגם להם יש, אני מקווה יכולת נ"ט, וגם כוחות טנקים. בחטיבת נ"ט יכולים להיות כ- 1,000 טילי נ"ט, זה לא נחשב בעינייך? כח זה צריך לבלום את הסורים עד שצה"ל יתגייס.

[/color]
לצערי לא כיוון שתשובותיך סותרות את עצמן.
לא מסכים אבל זו זכותך.
ישן 14-12-2009, 20:26
  רס"ר רס"ר אינו מחובר  

טעות קטנה
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "כושר חדירה של גוף כלשהו תלוי..."

התנע הוא המהירות כפול המסה של הגוף ,אם אתה מחפש את הכוח שפועל על הגוף כלומר הכוח שמפעיל את הלחץ אז הוא מוגדר כנגזרת של התנע ואת הנגזרת הזאת צריך לחלק ע"פ שטח החתך.
מצד שני הכוח הזה מבצע עבודה בזמן החדירה והעבודה היא אינטגרל בזמן על הכוח הפועל מרגע תחילת החדירה ועד שהחלק האחרון יוצא מהחומר ,הגודל הזה מוגדר כמתקף וע"י הצבה פשוטה ניתן לראות שלמעשה הוא זהה מבחינה מתמטית לתנע .

עכשו אם נבחן את גבולות האינטגרל נראה בקלות שככל שהחודרן קצר יותר הקטע של האינטגרציה קטן יותר ועל כן אתה זקוק לפחות תנע כדי לחדור את אותו לוח באותם תנאים .
אם נעביר כעט את הבעיה לארבע מימדים (אוו שלושה אים נגדיר שכל החודרנים הם בצורת חץ בעל שטח חתך קבוע סופי וידוע שניתן לחישוב מחוץ למערכת ) נראה שצריך להעביר את האינטגרל לאינטגרל משטחי ופונקצית המתקף תהיה מוגדרת מעל שטח החתך של החודרן .
ככך ששטח החתך גדול יותר ידרש מתקף גדול יותר כדי לבצע את אותה חדירה .

אם נזכור שמהירות תלויה גם כן בזמן אז באופן תאורטי חודרן מהיר יותר זקוק לפחות תנע ,אלא שלמעשה דווקא חודרנים כבדים יותר נוטים לאבד פחות מהירות בזמן החדירה בגלל מומנט התמד גדול יותר ,ולכן רצוי להשתמש בחודרנים כבדים יחסית .

אני חושב שזה מה שרצית לומר

נערך לאחרונה ע"י רס"ר בתאריך 14-12-2009 בשעה 20:29.
ישן 14-12-2009, 23:10

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי רס"ר שמתחילה ב "טעות קטנה"

ציטוט:
עכשו אם נבחן את גבולות האינטגרל נראה בקלות שככל שהחודרן קצר יותר הקטע של האינטגרציה קטן יותר ועל כן אתה זקוק לפחות תנע כדי לחדור את אותו לוח באותם תנאים .

דומני כי החודרן, תפקידו לחדור את השריון, ולא להתחכך בשפתו.
מרגע שהשריון נחדר, הוא אינו מפעיל עוד כוח על החודרן- לכן האינטגרציה בזמן/מרחק היא לאורך השריון ולא לאורך החודרן.

romi4- עבור חודרן תת-קליבר (חץ-מנעל), העלאת קוטר הקנה מאפשרת ללחץ סביר בקנה להביא חודרן במשקל מסוים למהירות גבוהה יותר, עם ביצועים משופרים. מגמת העליה בקטרי התותחים נעצרה, להבנתי משיקולים פרקטיים- אי יכולת טעינה אנושית לפגז ענק, בטן קטנה, וסיום המלחמה הקרה.
ישן 15-12-2009, 08:26
  רס"ר רס"ר אינו מחובר  

מקבל את התיקון
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] עכשו אם נבחן את..."

אבל אין מה לעשות תרצה אוו לא תרצה החודרן ימשיך להחכך בשפה גם לאחר החדירה הראשונית .
החיכוח הזה ימשיך לבצע עבודה על שטח החתך הגלילי (לצורך הדיון לפחות ) שהיקף הבסיס שלו
הוא קוטר הפגז PI X והגובה שלו הוא עובי הפלטה הנחדרת (בהנחה שהחדירה היא בניצב כמובן)
מכאן שגם בתופעה הפרזיטית הזאת קוטר הפגז יגדיל את העבודה הנדרשת בצורה ישירה .
הגבולות של האינטגרל הזה יהיו מזמן סיום החדירה הראשונית ועד סוף מעבר החודרן כולו .

אבל בוא נעזוב את החידוד הזה ונדבר על החדירה הראשונית בלבד גם אם גבולות האינטגרל המתוקנים כדברך עדין חודרן בעל חתך קטן יותר ידרש לבצע פחות עבודה כדי לחדור לוח ידוע באותם תנאים מחודרן בעל שטח החתך גדול יותר .

ולגבי הפסקת הגדלת קוטר התותח הסיבה היחידה היא הסיבה האחרונה כי הרי כבר קימים תותחים בקוטר של 125 מ"מ בT72 וצפונה ,קימים תותחים של 152 מ"מ בשרידן וקימים תותחים
חרוקים בעלי תחמושת אחודה בקוטר 160 מ"מ .
אבל כמו שניתן להבין מהאשכול עד כאן הגדלת הגדלת שטח החתך בלחץ נתון דווקא מקטינה את
הכוח שיגרום לתאוצה ואל כן את נדרש להפחית את המסה אם תרצה לשמור על אותה מהירות
כך שהגדלת קוטר התותח דווקא פועלת נגד הביצועים של חודרן קינטי והיא נועדה כדי לאפשר
שיגור של מטענים חלולים גדולים יותר שבהם כושר החדירה הוא ביחס ישר לקוטר המטען .
ועכשו לשאלה היומית אז למה להגדיל את קוטר התותח ולא לבנות פגז תנדאם עם שנים אוו שלושה מטענים חלולים עוקבים ?

ישן 15-12-2009, 09:12

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי רס"ר שמתחילה ב "מקבל את התיקון"

ציטוט:
כך שהגדלת קוטר התותח דווקא פועלת נגד הביצועים של חודרן קינטי והיא נועדה כדי לאפשר
שיגור של מטענים חלולים גדולים יותר שבהם כושר החדירה הוא ביחס ישר לקוטר המטען .

שוב-
- הגדלת קוטר התותח, שמירה על משקל הקליע ושמירה על משקל ההודף תוריד מהירות של קליע בקוטר מלא (כי אותו כוח יתחלק על יותר שטח חתך, וייצור פחות לחץ). ממילא, כדאי לעשות זאת רק אם מוכנים להסתפק בביצועים פחות טובים (נאמר, דומני שתותח 100 מ"מ של BMP3 קל בהרבה מתותח 75 מ"מ ארוך של שרמן)
- הגדלת קוטר התותח, שמירה על משקל הקליע והעלאת משקל ההודף כך שהלחץ המירבי בבית הבליעה יישמר (כלומר, בלי סיבוך מאסיבי של התותח עם כל משמעויות המשקל, אורך חיים, מחיר) תיצור את אותו לחץ בקנה, על יותר שטח --> יותר כוח להאצת הקליע, קליע מהיר יותר. אם הקליע הוא מנעל (רוב המסה בחודרן דק), רוב האנרגיה הקינטית הזו תועבר לחודרן באותו קוטר, שסה"כ יהיה מהיר יותר.

לגבי טענתך לגבי מטענים חלולים- לא ראיתי סימוכין כאלו. להיפך- צבא ארה"ב עבר מפגז חלול M830 בקוטר מלא ל- M830A1 שהוא פגז מנעל, כלומר העדיפו מהירות על כושר חדירה.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אני עדדין סבור שקוטר התותחים עלה בגלל הצורך בחודרנים קינטיים מהירים יותר.
ישן 15-12-2009, 22:41
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי רס"ר שמתחילה ב "ידידי אם לא הבנתה עדין זה..."

אם הטנק לא נחדר מהמטען הראשון, אתה בעצם מראה שאתה עובד לפי קונספציה שגויה - תגרום לטנק להיחדר כמה שיותר מהר. אם המטען לא חודר אותו (שוב, אם יוצאים מנק' הנחה שאין לטנק מיגון ריאקטיבי), זה לא נכון לשים מאחוריו עוד מטען חלול - אלא הרבה יותר נכון ורציונלי פשוט להגדיל את המטען מלכתחילה. ולשם כך הליינר ש"יתפזר בתא הלחימה" יכול להיות מלכתחילה הליינר הראשון והיחיד בפגז/טיל...
זה שיש לך פטיש ביד לא אומר שכל בעיה היא מסמר...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 16-12-2009, 18:35
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

מטען חלול
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "..."

מטען חלול.
כאשר מטען חלול פוגע בטנק, המרעום שבראש המטען מפעיל את חומר הנפץ בפצצה. הפיצוץ מתיך את ה"ליינר" והופך אותו לנוזל מתכתי בטמפרטורה של אלפי מעלות שנקרא "פלזמה גט". כאשר"הפלזמה גט פוגע בשריון, הוא מתיך את הנקודה שבה הוא פגע, חודר לטנק ואחריו כל הגזים שנוצרו בפיצוץ.
עם נבחן את הר.פי.גי. לדוגמא, אזי נבחין בקונוס הקידמי שמצוי בראש הפצצה. החלק העליון של הקונוס שנקרא STAND OFF אחראי ליזימת חומר הנפץ במרחק האופטימלי משריון הטנק ומרחק זה הינו פונקציה של קוטר המטען. הקונוס התחתון מצופה ב"ליינר", בדרך כלל נחושת, ובתוכו מותקן חומר הנפץ. כאשר חומר הנפץ מתפוצץ הליינר נמשך החוצה ונע לפני גל הפיצוץ של חומר הנפץ.
על מנת שכל זה יקרה צריך להבטיח מספר תנאים והם:
1. הרקטה צריכה להיות מיוצבת ע"י סנפירים בזמן מעופה ולא ע"י סחרור. הסיבה, שסחרור הפגז יגרום לכח הצנטריפוגלי לפזר את ה"פלסמה גט" ולהקטין את יכולתה לחדור את השריון.
2. הפגז צריך להיות עם מיתקן הפעלה שנקרא STAND OFF שיבטיח את הפעלת המטען במרחק האופטימלי מהשריון. יחידת ההפעלה יכולה להיות כדוגמת הקונוס הקידמי בר.פי.גי או מוט קטן בפגז טנקים למשל.
מיגון ריאקטיבי.
ב-1982 צה"ל הראה לעולם כולו כמה שהוא חכם והציג את קופסאות המיגון הריאקטבי ה"בלטנים" בזמן ההוא.
קופסאות אלו בנויות משני לוחות שריון ובניהם חומר נפץ. (כמו סנדוויץ) קופסאות אלו עטפו את הטנק בכל נקודה שאפשר.
כאשר מטען חלול פוגע בקופסא הטמפרטורה של ה"פלזמה גט" תפעיל את הקופסא. מה שלמעשה קורה במצב זה, שפיצוץ החומר נפץ מקפיץ את שתי הלוחות של הקופסא, בדומה למה שניתן לפעמים לראות ע"ג צמיג שנוצרת בו מעין בליטה קטנה.
ההקפצה של הלוח הקידמי מעיפה ומפזרת את ה"פלזמה גט" והיא מאבדת את כוחה לחדור את הטנק. בפגז חלול עם מטען כפול, הרש"ק הקדמי הינו קטן, ותפקידו רק להפעיל את המיגון הריאקטיבי, ואילו המטען השני שמופעל קצת אחרי הראשון, הוא הגדול יותר וה"פלזמה גט" שלו תעבור ללא פגע את המיגון הראקטיבי שכבר הופעל, ותפגע בשריון הטנק.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:04

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר