לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2009, 13:04
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
מכה קשה לתעשית המל"טים ברוסיה- חיל האוויר הרוסי מסרב לקבל מל"טים מתוצרת רוסית

חיל האוויר הרויס מסרב לקבל מל"טים מפיתוח התעשיה האווירית המקומית בטענה שהאיכות של אותם מל"טים גרועה ביותר שלא עומדים בסטנדרטים שקבע חיל האוויר, ההתפתחות האחרונה בעניין מעידה על כך שהתעשיות המקומית פשוט לא יכולות לספק מל"טים באיכות טובה לצבא הרוסי, ולפי דיווחים אחרונים, כנראה שהרוסים ירכשו עוד מל"טים מתוצרת ישראל בנוסף לאלו שכבר נרכשו בעבר.

כנראה שלרוסיה לא תהיה יכולת פיתוח וייצור מל"טים באופן עצמאי, למרות החשיבות הגדולה מאוד של תחום המל"טים בשדה הקרב.

Air Force to Russian UAV makers: 'Thanks, but no thanks
The Russian Air Force considers the unmanned aerial vehicles offered by domestic manufacturers to be inferior in quality, the force commander said on Thursday.

Col. Gen. Alexander Zelin said the Russian-made UAVs delivered to the Air Force failed to meet the required specifications.

"To put such drones into service is simply a crime," he said.

"I am, therefore, refusing to sign any acceptance papers."

Russia recently bought 12 UAVs from Israel in a deal worth $53 million.

Military officials are on record as saying that "in literally one year," Russia will start the production of its own unmanned planes, on a par with Israeli versions.

According to various estimates, the Russian military needs up to 100 UAVs and at least 10 guidance systems to ensure effective battlefield reconnaissance.

The Russian military has stressed the need for advanced means of battlefield reconnaissance in the wake of a brief military conflict with Georgia in 2008, when the effectiveness of Russian military operations was severely hampered by the lack of reliable intelligence.

RIANOVOSTI
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2009, 13:57
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "מכה קשה לתעשית המל"טים ברוסיה- חיל האוויר הרוסי מסרב לקבל מל"טים מתוצרת רוסית"

ציטוט:
כנראה שלרוסיה לא תהיה יכולת פיתוח וייצור מל"טים באופן עצמאי,

זה מצב זמני בלבד שאולי נובע מחוסר ניסיון בתחום.
יש לך דרישה של חיל האוויר וזרועות נוספות שמתחברות לניסיון אדיר בפיתוח מטוסים מכל סוג, זה רק עניין של זמן עד שהרוסים יעמדו על הרגלים ויפתחו לבד מגוון מל"טים גדול.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 11-12-2009, 17:03
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "להעתיק (reverse engineering)..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
להעתיק (reverse engineering) הוא תהליך מסובך , עד כה למרות שהרוסים רכשו מל"טים מישראל, האם "רכשו" אומר שכבר סופקו? ואם סופקו לפני שבועיים, זה מספיק זמן כדי להשיג מל"טים ב"אותה האיכות"? הם לא הצליחו להציג מערכות באותה איכות, ולכן יש דיווחים חדשים על כך שהם מתכוונים לרכוש עוד כטב"מים מתוצרת ישראל בסכום של 100 מיליון דולר ,מה גם שישראל לא מוכרת להם מערכות מתקדמות כמו המל"ט איתן, האם מל"טים צריכים להיות גדולים כמו האיתן כדי להיות "מתקדמים", אתה יודע מה מוכרים להם? יש להם גם פרוקטים לפיתוח מל"טים עם מערכות מערביות, אבל עד כה ללא הצלחה...

ישן 12-12-2009, 20:51
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
בהינתן מספיק זמן ואמצעים ניתן לשבור כמעט כל מנעול
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "ralf , [font=Arial]הכוונה שלי..."

הנחת יסוד: בעתיד, הרוסים היו שמחים לו התעשייה שלהם תדע ליצר מל"טים בהתאם לדרישות שהם מגדירים.

כשיש לך המטוס - שמיש ותקין אפשר להפיק ממנו מידע יקר ערך.

אתה מצביע על החלק האלקרוני - כשיש לך הכרטיס בידיים, אתה יכול להבין הרבה מאוד.

אם ממש תתעקש להעתיק אפשר להעתיק מעגלים אלקטרוניים. מן הסתם תטען שהיום רב האלקטרוניקה מוכללת ברכיבים custom made. גם המעבד וגם הזכרונות הבלתי נדיפים (שם יושב קוד התוכנה) סביר כי מוכללים ברכיב. עדין אם הרוסים יקבלו spare לא בלתי נמנע לחלץ את סוג המעבד (אפילו בסריקה ברכיב, פעולות זהוי, מציאת מודול שנראה כמו המעבד והשוואתו ל- cores מצויים בשוק. לאחר מכן, לקרוא את הזכרון הבלתי נדיף ולחלץ את קוד התוכנה (אמנם שפת מכונה).
מרגע שיש לך את המעבד - אתה מבין מה קוד המכונה אומר.

בקצור: מה שאני מצפה לו הייתי נדרש לבצע הנדסה לאחור:
1) השגת חלקים וכרטיסים עודפים (חלקי חלוף).
2) הפרדת החלקים בכרטיס שהם צפויים (ספק כח, trancivers, ...)
3) הבנת הקשרים בין כרטיסים.
4) מציאת הרכיבים הבדידים שהם הזכרון קוד (נניח ב-NOR FLASH או EEPROM) והמעבד.
5) אם רכיבים בדידים הפתרון קל יותר.
6) אם מוכלל ברכיב custom made - לזהות אותו.
7) לפרק אריזה ולהסתכל במיקרוסקופ - לנסות לזהות בלוק שהוא כנראה המעבד ולזהות בלוק שהוא הזכרון קוד.
8) בלוק זכרון צריך להראות כמבנה מחזורי וזכרונות בלתי נדיפים בנויים אחרת מזכרון נדיף.
9) השוואת בלוק המעבד לבלוקים של יצרנים עקריים (אין באמת יותר מדי).
10) הייתי נעזר בעובדים רוסיים של חברות רב לאומיות על מנת לקבל אינפורמציה.
11) מרגע שזהות המעבד ידועה - יש לך את כל הספרות אפילו באינטרנט ואת קוד המכונה (איך לתרגם את ה- "0", "1" שתקרא בזכרון).
12) לקרוא מערך זכרון לא ממש קשה - אפשר להתחבר אליו דרך פרובים חיצוניים (אתה מסובב גלגל שמתקדם במיקרונים בכוון X,Y לכמה סבובים).
13) הזכרונות מגיבים בקלות לפולסים חשמליים בקוי הכתובת, בקרה - פעולות לא קשות מדי יתנו לך את תוכן הזכרונות.
14) תרגם לקוד assembly, הושב צוות תוכנה מנוסה ותקבל את התשובה מה יש שם.
15) לאחר מכן, הסתכל על הפריפריה של המעבד ובנה את הפאזל.

למען הסר ספק, אינני עובד בתעשייה בטחונית, לו הייתי משתתף הפתוח מזל"טים לא הייתי מעז לכתוב על כך באינטרנט. מה שכתבתי אלו צעדים שאני הייתי עושה לו הייתי נדרש להנדסה אחורה.
ברור לי שכשיש קוד של 20 שנות אדם שעבדו עליו העבודה היא קשה ומפרכת.

16) הבן איך התקשורת מתחברת, הבן איך מתחברים הגלאיים, מאיזה סוג הם?
17) בנה תמונה איך הכלי הזה עובד.

אתה לא חייב Copy exact אתה יכול לתת את זה לתעשייה המקומית ולבקש מהם משהו דומה.
התהליך יקר אבל אפשרי.

אני תקווה שלאור הרמה הטכנולוגית הגבוה שיש לרוסים (כשחלק מהצלחת ההיטק הישראלי מקורו בתעשיה הרוסית והאוניברסיטאות שם בשנות ה-90) מי שאישר את המכירה לקח הכל בחשבון. שקל מה המשמעות של כלי בידיים שלהם. לקח בחשבון שבהינתן מספיק זמן ומשאבים כל מנעול ניתן לפרוץ. בדק ספקים אחרים של טכנולוגיה דומה שיש ברצונם לספק לרוסים. שקל שיקולים רחבים (סתם שליפה מהמותן, אנחנו ניתן כלי שיעבור הנדסה אחורה, אתם תשהו את ה- S300 למדינה מאוד מסויימת משך 10 שנים). אני מקווה שמי שאישר בדק היטב מה הגרסאות הניתנות, אם יש אסים בשורוול אזי הם נאסרו למכירה בלי קשר לכמה החברה הישראלית רוצה לבצע את המכירה.

ישן 12-12-2009, 17:34
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
צר לי, אבל לדעתי אתה לחלוטין טועה.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי rocketman25 שמתחילה ב "לקוח לא חייב את יצרן המל"ט..."

כדי לשלב מטע"ד נוסף יש צורך בקוד התוכנה. מעבר לכך, לא בהכרח גם החומרה מתאימה (דוגמה פשוטה - מטוס שעובד במתח מסוים וזרם ישר ומטוס שיודע לעבוד רק במתח אחר ובזרם חילופין.

עובדתית, גם מדינת ישראל מוגבלת בטיפול בנושאים מסוימים ב F-16 ו- 15, בגלל שהקוד אינו פתוח.

אין קשר לקרדיט של הרוסים.

מעבר לכך, אם לקוח "מטפל" בתוכנה או בחומרה ללא רשות, הוא מיד מאבד כל אחריות שניתנה, עלול לאבד מטוס או יותר ובהחלט מאבד את ה"קרדיט" שלו מול ספקים אחרים.

ישן 12-12-2009, 09:12
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "להעתיק (reverse engineering)..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
להעתיק (reverse engineering) הוא תהליך מסובך , עד כה למרות שהרוסים רכשו מל"טים מישראל, הם לא הצליחו להציג מערכות באותה איכות, ולכן יש דיווחים חדשים על כך שהם מתכוונים לרכוש עוד כטב"מים מתוצרת ישראל בסכום של 100 מיליון דולר ,מה גם שישראל לא מוכרת להם מערכות מתקדמות כמו המל"ט איתן, יש להם גם פרוקטים לפיתוח מל"טים עם מערכות מערביות, אבל עד כה ללא הצלחה...

אולי תוכל להסביר לי את ההגיון שבדבריך. נגיד שרוסים רצו לרכוש כטבמ"ים על מנת להנדס לאחור. אז למה, לפני שהיה להם מספיק זמן לעשות את זה הם רוכשים כטבמ"ים נוספים? ונגיד שהיה להם זמן והם לא הצליחו מושם מה להעתיק את הטכנולוגיות. אז איך רכישות נוספות גדולות יותר יעזרו, לדעתך?

ישן 12-12-2009, 12:46
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]להעתיק (reverse..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
אולי תוכל להסביר לי את ההגיון שבדבריך. נגיד שרוסים רצו לרכוש כטבמ"ים על מנת להנדס לאחור. אז למה, לפני שהיה להם מספיק זמן לעשות את זה הם רוכשים כטבמ"ים נוספים? ונגיד שהיה להם זמן והם לא הצליחו מושם מה להעתיק את הטכנולוגיות. אז איך רכישות נוספות גדולות יותר יעזרו, לדעתך?

Centurion, אמרתי כבר, שהתהליך הזה של "הנדסה לאחור" מאוד מסובך וקשה,וזה שהרוסים רכשו כטב"מים, זה לא אומר שהם יצליחו לשלוט בטכנולגיה ולפתח מוצרים משלהם בהתבסס על אותה טכנולוגיה, והרי זה משהרוסים עצמם אמרו, הם מעוניינים להעתיק את הטנולוגיה הזאת, אבל, זה לא כל כך כל ויקח להם הרבה מאוד זמן, ולכן כנראה שהם צריכים לרכוש עוד כטב"מים,במיוחד שהתעשייה המקומית לא מצליחה לספק מערכות ברמה טכנולוגית גבוה. רוסיה נשארה רחוק מאחור בעניין הזה למרות החשיבות הגדולה של המערכות הללו.
ישן 13-12-2009, 10:08

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]אולי תוכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
Centurion, אמרתי כבר, שהתהליך הזה של "הנדסה לאחור" מאוד מסובך וקשה,וזה שהרוסים רכשו כטב"מים, זה לא אומר שהם יצליחו לשלוט בטכנולגיה ולפתח מוצרים משלהם בהתבסס על אותה טכנולוגיה, והרי זה משהרוסים עצמם אמרו, הם מעוניינים להעתיק את הטנולוגיה הזאת, אבל, זה לא כל כך כל ויקח להם הרבה מאוד זמן, ולכן כנראה שהם צריכים לרכוש עוד כטב"מים,במיוחד שהתעשייה המקומית לא מצליחה לספק מערכות ברמה טכנולוגית גבוה. רוסיה נשארה רחוק מאחור בעניין הזה למרות החשיבות הגדולה של המערכות הללו.

הכוונה הייתה ללמוד על היכולות של הכטבמ"ים מודרניים, על אופן הפעולה שלהם, ולפתח תו"ל ומבנה אירגוני מתאימים, וגם לתת לתעשיה הלאומית לראות מה רוצים מהם. אם אתה חושב שהכטבמ"ים פורקו והחלקים נשלחו לחברות שמיצרות כטבמ"ים, אז אתה טועה, לדעתי.

ישן 13-12-2009, 10:38
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מומחה שלי למלטי"ם רוסיים מוסיף...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]Centurion, אמרתי..."

יש להם כדלקמן:

Izdielije 476 Stroj-P
- Izdielije 576 Stroj-PD
- Izdielije 61K Pczieła-1K
- 1K133 Tipczak 9M62 BLA-05
- Dozor Striekoza

משהו קטן נורה מ-SZMIERCZ הפגז נקרא 9M534 בקוטר 300 מ"מ
הנושא מכשיר והנקרא ENIKS T-90-11"
Wziąłem i znalazłem! To "takie małe coś wystrzeliwane ze Smiercza" to pocisk
9M534 kal.300 mm zawierający mały aparat bezpilotowy o nazwie "Eniks T-90-11"!

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 15-12-2009, 19:00
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]כן, בטח...בוא לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
סלח לךי שאני לא סומך על ההגיון שלך. כבר ראיתי את "ההגיון" הזה בפועל בקשר לעניינים אחרים. אז או שתביא הוכחה למה שאתה אומר כאילו שזה דבר בטוח וידוע (והספקולציות של DID וכד' לא נחשבים), או שדבר בלי הכמובנים, כי יכולת שלי להבין את ההצהרות של גנראלים רוסיים לתקשורת לא נופלת משלך, לכל הפחות.

להגיד שהרוסים לא יחקרו את המערכות שרכשו עד הבורג האחרון וינסו להעתיק את הטכנולוגיה הזאת, במיוחד שהתעשיה שלהם לא מצליחה לפתח מוצר עם ביצועים דומים. זאת שטות מוגמרת, והרי הרוסים עצמם אומרים זאת, "נחקור את הטכנולוגיה", כמובן שהכוונה להעתיק את הטכנולוגיה, וצריך שמישהו יהיה ממש תמים בשביל לחשוב כך.

לא מעניין אותי אתה סומך על ההגיון שלי או לא.
ישן 15-12-2009, 19:42

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]סלח לךי שאני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
להגיד שהרוסים לא יחקרו את המערכות שרכשו עד הבורג האחרון וינסו להעתיק את הטכנולוגיה הזאת, במיוחד שהתעשיה שלהם לא מצליחה לפתח מוצר עם ביצועים דומים. זאת שטות מוגמרת, והרי הרוסים עצמם אומרים זאת, "נחקור את הטכנולוגיה", כמובן שהכוונה להעתיק את הטכנולוגיה, וצריך שמישהו יהיה ממש תמים בשביל לחשוב כך.

מה שרוסים אומרים אני כבר הסברתי - אני יודע את הרוסית ואני יכול להבין את הקונטקסט, בניגוד אליך. אם אתה רוצה לדעת מה הרוסים עושים כשהם רוצים לרכוש טכנולוגיות - יש לך דוגמה של "מיסטראל" ו-"דומוקלס" מול העניים. העתקת הטכנולוגיות הגבואות ע"י פירוק מוצרים זאת פנטזיה.

ואתה שוב תופס עמדה פוליטית בלי ידע בנושא ועל העמדה הזאת אתה מגן בהתעלמות מהעובדות. למה שלא תתחיל עם העובדות ואז תגבש לך דעה בנושא?

ציטוט:
לא מעניין אותי אתה סומך על ההגיון שלי או לא.

אבל אתה מבסס על ההגיון הזה שלך את הטענות. אז, לפחות לצורך הדיון, הוא אמור לעניין אותי, אפילו אם לא מעניין אותך.

ישן 16-12-2009, 10:23

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "אני לא מבין אותך, את אומר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
אני לא מבין אותך, את אומר שהרוסים כן יחקרו את המערכות החדשות שהם רכשו, אבל הם לא יעתיקו את הטכנולוגיה ולא יעשו "הנדסה לאחור" של אותם מוצרים שקיבלו? זה משאתה אומר?

אני אומר שהדרך הרוסית "להעתיק טכנולוגיות" היא רכישת רישיון יצור עם העברת טכנולוגיות חוקית. כי הבעיה הרוסית היא לא באירודינמיקה וחומרים, אלא בשילוב מערכות ויצור רכיבים אלקטרוניים, ואת זה לא מעתיקים, כי בנוסף לידע דרושים גם תשתיות (מפעלים, קווי יצור, ספקי משנה) ואסכולה מדעית תואמת.

הבעיה של הרוסים היא הרבה יותר בסיסית - הם לא ממש יודעים מה עושים עם כטבמ"ים מודרניים. רק עכשיו הם מקימים מרכזים יעודיים שבהם ילמדו להפעיל את הכטבמ"ים, יעזרו לפתח תו"ל בשבילהם, יכשירו צוותים וכו'. זהו קונספט חדש, ולכן הוא דורש מחקר. לא רק ברמה הטכנולוגית, אלא גם ברמה המבצעית. יותר מזה, להבנתי, אחד הצרכים שבגללם נרכשו כטבמ"ים של תעשיה אווירית היה לעזור לצבא לפתח דרישות לצורך רכישות עתידיות של כטבמ"ים מיצרנים לאומיים (במקרה שהם יוכלו לספק את הסחורה).

לכן, כשמופיעים כתבות על כך שהרוסים ביצעו רכישה רק כדי לגנוב טכנולוגיות, וכל הבסיס לזה הוא באמירה אחת של קצין בכיר אחד שדיבר מהתחת, אז אני אישית מבין שזאת פשוט הצדקה לאנשים שמתנגדים לפיתוח קשרים בין תעשיות ביטחוניות של רוסיה וישראל. אני לא מכיר מקרה אחד מהעבר הקרוב שהרוסים העתיקו תכנולוגיה זו או אחרת, למרות שהם רוכשים יותר ויותר מערכות ואמצעי לחימה ממדינות זרות.

רק החודש רוסים חתמו על שני הסכמים לשיתוף פעולה, ראשון עם חברת Selex Sistemi Integrati (חברת הבת של Finmeccanica), והשני עם Safran. ככה עושים את זה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:24

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר