לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-07-2008, 07:30
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
אשכול נבחר האם אנחנו עלולים לאבד את האינטרנט המוכר לטובת "אינטרנט2" ממסדי

להבדיל מ web 2.0, אינטרנט2 (או UCAID) היא יוזמה שלא הרבה אנשים מכירים.
הפרויקט קיים מזה עשור בכמה מאות אוניבריסטאות בארה"ב,
עפ"י פרסומים שונים, הגלישה באינטרנט 2 צפויה להיות מהירה עד פי 10,000 מהמהירות המוצעת כיום.

אולם יש חששות הולכים וגוברים שהפעם, יבוטל מה שהיה "פגום" במערכת הראשונה (האינטרנט המוכר),
וזה החופש שלנו לפתוח אתרים, לדון בחופשיות על כל נושא, ולהחליף מדיות אחד עם השני.

החשש הנוכחי הוא, שאינטרנט2 יהיה אינטרנט ממסדי בו כל אתר יחוייב ברישוי ממשלתי לצורך הקמתו,
ממש כמו תחנת טלוויזיה או תחנת רדיו, מה שלמעשה יסתום את הגולל על המהות האמיתית של האינטרנט הקיים.

ההצעה לסגור את האינטרנט הקיים מקבלת תמיכה מגופים כמו ה RIAA ואחרים,
ולנו רק נותר לתהות אם יש דברים בגו, ואם כן, איך יראה העולם שלנו בלי חופש המידע של האינטרנט החופשי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2008, 21:15
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Mayden שמתחילה ב "סורי שאני מקפיץ (מלפני שלושה..."

אז כנראה לא הבנת את העניין לעומק.

אם נגיד אינטרנט של היום זה "רדיו", אינטרנט 2 יהיה "טלוויזיה",
ז"א פורמט שונה לגמרי שמצריך מחשבים שונים לגמרי ותשתית שונה לגמרי,
ככה שלא יהיה מה להפיל, כי קובעי דבר יכתיבו את הפורמט החדש ויעלימו את הישן בהדרגה.

יש כאלה שסבורים, שלאינטרנט במתכונתו הנוכחית יש רק עוד כמה שנים בודדות להתקיים כפלטפורמה חופשית.

בנוסף, אמרת:
ציטוט:
עדיין לא יהיה בעיה לראות ולהרגיש את "חופש המידע"

עוד טעות. כי בתכנון של אינטרנט2, אתרים יהיו כמו ערוצי טלוויזיה, כלומר שרק אתרי תאגיד
יהיו קיימים באינטרנט החדש, תאגידים שמכתיבים לנו מה לקרוא ומה לדעת ומה לא לקרוא ולא לדעת.

וככה, כמו שהיום לא נותנים לכל אחד לפתוח ערוץ טלוויזיה (והכוונה היא לכל אחד שאינו שייך לקליקה הנכונה),
ככה הסברה היא שבאינטרנט2, לא ניתן יהיה לפתוח אתרים - פשוט לא תינתן הגישה הזו לגולשים רגילים.

קשה להבין את זה כעת, גם לי אני מודה - אבל כמו שאמרתי, זה הולך להיות ממשק שונה, ושיטה אחרת לגמרי.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 22-07-2008 בשעה 21:18.
ישן 23-07-2008, 02:02
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
לדעתי שטויות במיץ פטל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "האם אנחנו עלולים לאבד את האינטרנט המוכר לטובת "אינטרנט2" ממסדי"

מבחינה הגיונית אני לא רואה מאגרי נתונים מסדי נתונים (בקיצור אתרים) מוצגים בצורה שונה מכתב על גבי מסך מה כן חשוב להדגיש שכל אותם מסדי נתונים שמורים ומאוחסנים בשרתים כיום אך במידה ו"מבטלים את האינטנרט הרגיל" ניתן יהיה להקים מרכזי מידע עולמים. נגיד מרכז ויקפדיה בארץ שכולל מחשב עם (אר-דיסק מטורף) שמכיל את כל המידע הקיים .

כלומר המידע ישמר אך כנראה שיהיה פחות גמיש לכולם ..תשאלו אותי רצוי ביקורת ופיקוח על האינטרנט פתרון יותר הגיוני זול וריאלי ..

בקיצור האינטרנט כמו שאנחנו רואים כיום ימשיך לפחות ב-20 שנים הקרובות כמובן שיהיו פיתוחים והגבלות שונות ..

ישן 09-08-2008, 23:20
  משתמש זכר eXtruct eXtruct אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אתה משווה בין ניסוי יחסית..."

אי אשפר ליצור משהוא בלי עזרה. ל"ניסוי הקטן" הזה יש פוטנציאל, לפי מה שהבנתי הם יקימו רשת ללא מנהל, כלומר אף אחד לא יכול "לכבות" או לסגור אותה, כמובן שאם כולם ילכו כמו כבשים אחרי התאגידים הגדולים הניסוי הקטן הזה יכשל, סביר להניח גם שאם כולם ישתקו ולא יעשו כלום אז האינטרנט יעבור ממצב שאנחנו מכירים אותו היום למצב שמתואר בתרד.
יש מספיק דוגמאות בעולם של "ניסויים קטנים" שגדלו למימדים דיי גדולים, דוגמא בין הבולטות שעולה לי לראש כרגע היא מערכת ההפעלה לינוקס, נכון היא עדיין לא מספיק מפורסמת ומכל מיני סקרים עולה מספר של כ 1% מכלל משתמשי המחשבים משתמשים בלינוקס, אבל זה לא עומד להישתנות אם אנשים לא ישנו את זה. מה דרוש פה זה לא לדעת לדבר אלה לדעת לבצע, כי כולם יכולים לבכות על זה שמגבילים אותם ולא נותן להם חופש אבל מעטים יכולים באמת לעשות משהוא והחברה של netsukuku באמת עושים.
ישן 09-08-2008, 23:56
  משתמש זכר eXtruct eXtruct אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "עדיין יש הבדל [u]תהומי[/u]..."

סתם לידע כללי כמה מהמחשבים של dell מגיעים עם לינוקס כברירת מחדל ונראה לי שבין מחשבים של IBM גם יש כאלה. חוץ מזה לינקוס נחשבת להרבה יותר יציבה לשרתים ואם אני זוכר נכון הרבה מוסדות לימדה (אוניברסיטאות בעיקר) ואפילו גופי צבא משתמשים בלינוקס (סתם השארה קראתי את זה איפה שהוא נראה לי אין לי לינק כרגע...). בכל מקרה בוא לא נגלוש מהתרד.

אין לי הרבה מה לומר בנושא חוץ ממה שכבר אמרתי. זה היה דיי ברור שבסופו של דבר החבר'ה עם הכסף ישלטו בכל השאר... אני רק מקווה שהם לא יעשו את זה כי אני אישית לא יהיה מעוניין לגלוש באינרנט כזה ואין צורך להשוות את זה לטלויזיה זה לא אותו הדבר. נקווה שימצאו דרכים חלופיות. חוץ מזה זה ביזבוז.. האינטרנט לא יכול להתקיים בצורה ההיא זה יהפוך לעוד כלי מדיה כמו רדיו וטלויזיה ויהיה פשוט חסר תועלת..
ישן 10-08-2008, 00:13
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי eXtruct שמתחילה ב "סתם לידע כללי כמה מהמחשבים של..."

ברור שאיש מאיתנו לא ירצה לגלוש באינטרנט שכזה, וזה בדיוק הסיבה שמקדמים את זה,
יש לך מושג כמה נזק נגרם להם כשכל המידע שקיים בפורום הזה ובאתרים דומים לו הולך ותופח?
בשנים האחרונות של פוסט 11.9 (שזה גם מספר הפורום שלנו במקריות מופלאה לגמרי ),
האינטרנט הפך לכלי מידע חסר תקדים בכל הנושאים שאנחנו עוסקים פה, הפצת הדלפות ומידע
מבלי שתהיה רגולציה ממשלתית על זה, גרמה נזק אדיר לרעיון ה"סדר העולמי החדש"
הם די בבעיה כרגע, ככל שהמידע הזה מופץ - ואנשים לומדים על הדברים האלה לראשונה
זה מציב בפניהם אינספור בעיות בדרך ליישום הפרויקטים שקבעו לעצמם.

לכן הנסיונות לחסל את החופש באינטרנט אחת ולתמיד, וזה יתחיל לאט לאט,
בהתחלה תוכל להתחבר לאינטרנט רק עם זיהוי ביומטרי (טביעת אצבע),
אח"כ תוכל להכנס רק לאתרים מסויימים, עד שבסוף אנשים יצטרכו רשיון כדי להקים אתר באינטרנט2, ואז זה יהיה הסוף של אינטרנט1...
ישן 09-09-2008, 01:23
צלמית המשתמש של Gumble
  משתמש זכר Gumble Gumble אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "האם אנחנו עלולים לאבד את האינטרנט המוכר לטובת "אינטרנט2" ממסדי"

WOW הרגשתם את הקפיצה הקטנה שהיתה הרגע...

האינטרנט שאנחנו מכירים היום תוכנן ע"י הצבא האמריקאי למקרה שאם מקום אחד יותקף עדיין הרשת תמשיך להתקיים ע"י שרתי שורש אחרים.
הרעיון הזה שרשת האינטרנט תהיה תחת שליטה של ארגון אחד, קבוצה אחת וממקום אחד זה רעיון מסוכן במיוחד לשולט ברשת.

אם תהיה התקפת האקרים (שפועלים מאידיאל ולא מרצון לכסף) על מרכז העצבים של האינטרנט2 כל הרשת תקרוס או שהמנהלים שלה יוחלפו, אין דבר כזה בטוח ב100% ותמיד יהיה את האחוז הקטן וההרסני הזה שיפעל נגד.
אם הם יפצלו את נק' השליטה אז יווצרו ניגודי דעות שגם הם הרסניים.

ישן 16-09-2008, 13:12
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04

אני לא יודע עד כמה אינטרנט1 יפסיק לפעול.
זה תלוי לא רק באמריקאים, אלא בכל ממשלות העולם.
זאת אומרת, שמספיק שיהיה לחץ ציבורי בישראל, והממשלה לא תוכל למנוע מספקיות האינטרנט את הגישה לאתרי אינטרנט1.
ואם באמריקה זה יפול, עדיין נוכל לגלוש לאתרים במקסיקו, יפן, צרפת, דרום אפריקה, אוסטרליה... בכל מקום בו זה לא יאושר.
הגלישה באינטרנט2 תדרוש מחברות הכבלים / טלפון בישראל להחליף את התשתית לסיבים אופטיים.
אני לא יודע כמה אנשי רשתות יש פה, אבל מדובר במהלך שיגזול (בערך) את כל התקציב הבטחוני שמושקע בפיתוח טילים נגד טילים בתעשיות הצבאיות בארץ.
זה מהלך היסטרי. אני מאוד אשמח שיהיה סיב אופטי בין הבית שלי לבית של ההורים שלי, אבל אני ממש ממש בספק שזה יקרה בעתיד הקרוב. אולי האמריקאים ערוכים להשקעה כזו (אם כי עם הגרעון הנוכחי, אני לא יודע עד כמה זה באמת יצליח) - אבל לא שאר מדינות העולם (וישראל בין השאר).

ישן 16-09-2008, 13:51
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "האתרים זה לא הבעיה, יש בארה"ב..."

לא מדוייק.
צור בבית שלך רשת פרטית ע"י חיבור ראוטר שיקצה כתובות IP למחשבים, והם יהיו מחוברים האחד לשני.
תוכל להכנס למחשבים ע"י שיתוף ואפילו ע"י הקשת כתובת המחשב עצמה (IP) בסייר שלך.
בהנחה שהוא שרת WEB, תוכל לגלוש לאתרים המאוחסנים עליו.

כל עוד כתובות ה IP ישארו יחודיות, לכל שרת תוכל לגשת ע"י כתובת ה IP עצמה.
אתה תאלץ בכל זאת, לעדכן את שרתי ה DNS בעולם עם השם של האתר כי להקיש כתובת IP במקום לכתוב "www.walla.co.il" זה מאוד מתיש.
הגוף שאחראי על הכתובות יכול להתחלף בכל גוף אחר לצורך העניין.
הוא גם לא חייב להיות אמריקאי, על אחת כמה וכמה שאלו יהיו הראשונים שיתנתקו מאינטרנט1, אם בכלל.

תראה, כל מה שאתה צריך בשביל אינטרנט, זה שרתים ומחשבי לקוח שיגלשו אליהם.
אתה יכול בקלות לחבר מחשבים ע"י תקשורת רגילה, מבלי כל צורך בשרתי DNS. זו כמובן, התייעלות לנהל רשומות DNS מסודרות כדי לעזור לאנשים להגיע לאתרים שלהם, אבל להגיד שהגופים שאחראיים על ניתוב ורישום הכתובות, שהם שולטים באינטרנט ובלעדיהם האינטרנט יפסיק לפעול... זה לא מדוייק.

ישן 16-09-2008, 13:45
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני לא יודע עד כמה אינטרנט1..."

זה לא יקרה ביום אחד, זה יהיה תהליך ארוך כמו כל תהליך אחר שנכפה עלינו במהלך השנים,
בהתחלה יוציאו את זה כאלטרנטיבה מסעירה ומהירה יותר לאינטרנט, ההמון העילג יתלהב כמובן,
לאט לאט התמיכה באינטרנט המקורי תלך ותפחת החל מקצה הפירמידה (תמיכה ממייקרוסופוט, חברות ISP וכו'...),
ישר למטה, אל יצרני כרטיסי הרשת, ויצרני רכיבים כאלה ואחרים.

אפשר להשוות את זה למעבר מאינטרנט חיוג ל DSL ומכבלים אנלוגים ודיגיטלים,
כמובן שאינטרנט 1 לא "יילקח" מהגולשים, אלא בהנדסה חברתית איטית ומתוחכמת,
באמצעות כמה וכמה תחנות, הוא יתפוגג אט אט, החל מחברות ה ISP שיחליטו
שמרכזיות ישנות יוזנחו לטובת אינטרנט 2, ועד לכך שפשוט לא תהיה תמיכת חומרה\תוכנה כלשהיא לאינטרנט הישן.

ימכרו לנו שהאינטרנט החדש בטוח יותר, אמין יותר מהיר יותר, כי אפשר להתחבר באמצעות טביעת אצבע,
ואז לא ניתן לפרוץ לך, להתחזות לך - שזה מהיר יותר, ובטוח יותר - היות וכל האתרים עוברים תהליך אישור.

ואתה יודע שהכבשים ילכו לאן שיובילו אותם, עד שאנשים כבר יבינו כמה הם נגזלו מהחופש שלהם, יהיה מאוחר מדי...
ישן 16-09-2008, 14:00
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "זה לא יקרה ביום אחד, זה יהיה..."

אני מבין מה שאתה כותב, אבל ממש לא מסכים.
בתור מי שעתיד ללמוד את נושא אבטחת מידע, ומי שעבר בצוות אבטחת מידע במקום שלא נזכיר את שמו, לא צריך טביעת אצבע באינטרנט כדי לוודא שאכן מדובר בך (בכניסה לחשבונות בנק, לחשבון שלי ב godaddy ואפילו לאתר פרש.
למעשה, אני אפילו מזדהה ע"י מסירת פרטים בטלפון מול חברת האשראי שלי ויכול לקבל מהם כל מידע שארצה בנוגע לחשבון שלי.
השיטות היום של הצפנת מידע באינטרנט בטוחות מאוד. אנחנו משתמשים בזה מספיק כדי להאמין בשיטות, או לחילופין - הפרנואידים שמפחדים שבכלל יהיו להם גישות אינטרנט לחשבונות הבנק, יבטלו את האפשרות בכל מקרה, לא משנה כמה בטוחה ימכרו להם שזה.

האינטרנט הורגל להיות חינמי.
קשה _מאוד_ להאמין שאנשים יעדיפו לשלם יותר עבור תכנים שמראש היו חינמיים.
המרדף אחרי מהירות לא יהיה רלוונטי כאשר לא יהיה אפשר להוריד סרטים ופורנו בצורה אנונימית ומחתרתית. אותו הכנ"ל לגבי גיימרים שיאבדו את השרתים הלא-חוקיים שלהם.
למעשה, הדרישה עבור פס רחב (ככל הניתן) מגיעה מסקטור מאוד מצומצם של אנשים אשר יאבדו כל עניין בהורדת הפיראטיות ברשת (בינינו - מי צריך כל כך הרבה רוחב פס אם אסור לך להוריד דברים שאסור לך להוריד?).

זה לא יתפוס, בטח שלא בארץ.
אנשים פה קמצנים בטירוף. אנשים שהורגלו לקבל משהו בחינם, לא יעדיפו אלטרנטיבה 'טובה יותר' בתנאי שהיא עולה כסף. על אחת כמה וכמה שאין הרגשה של מיצוי מהרשת הנוכחית.
ההרגשה היחידה של מיצוי היא שצריך לחכות כמה שעות כדי להוריד סרט, אבל אם אתה מעלה את רוחב הפס ומונע ממני להוריד סרטים - אני מעדיף את השיטה הישנה... וזה לא רק אני, זה כולם.

היתרון של אינטרנט2 יתבטא אולי בשיחות טלווידאו ב HD, אבל בתאכלס, מה אני צריך לראות את החצ'קונים של זה שמדבר איתי ברזולוציה של 1900 על 1200 פיקסלים? עד כמה חסר לנו לדבר בווידאו?
זה קיים היום, הטכנולוגיה קיימת ואת רוב השיחות שלי אם אנשים דרך מחשב אני עושה ללא WEBCAM אפילו שיש לי... וגם לו היה לי מכשיר דור3, לא הייתי מבצע שיחות ווידאו. זה מעאפן.

ישן 16-09-2008, 14:20
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני מבין מה שאתה כותב, אבל..."

אין דבר כזה בטוח מאוד ברשת לא קונה את זה לא קניתי את זה ולא מאמין בזה,לפעמים מספיק בזליגה קטנה של מידע ואתה חשוף כמו ספר וגם דלת.

כיום חופש המידע המלא חשוב יותר ממימסד שישתלט על ערוצי האינטרנט,אתה טכנית נהפך אוטומטית לכבול,ואל תגיד שלא,למימסד יהיה קל יותר ללא צורך למשל ב-RIAA,לעקוב אחרי ההורדות שלך ומה מידתם מול הגבלה וחוקיות.

לגבי סרטים ו-HD,גם כיום אפשר לראות את זה ללא צורך באינטרנט מימסדי.

השיקולים כאן לערכתי לא נועדו לטובת הצרכן,ושיאמר כל מה שיאמר.

ישן 16-09-2008, 14:35
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "אין דבר כזה בטוח מאוד ברשת לא..."

אתה לא התייחסת למה שכתבתי, או שטעית בשירשור.
הטענה שלי שיש בטוח באינטרנט היא בערבון מוגבל. מבחינת הצפנה, אני מבטיח לך שאתה לא יכול לפרוץ לחשבון הבנק שלי מבלי לקבל ממני את הססמא, בצורה זו או אחרת.
בגלל שאני מעורה בנושא אבטחת מידע, אני גם יודע מה הם האמצעים העומדים לרשותך (בהנחה שאתה האקר) ולכן אקשה עליך מאוד לקבל את הססמא שלי (בלי הססמא שלי, אתה תנסה לכל היותר שלוש או חמש פעמים ססמאות שגויות ותחסום את הגישה לחשבון שלי, ואני אאלץ ללכת לבנק ולבקש איפוס ססמא).

מי שמתעסק עם אבטחת מידע, יודע עד כמה הצפנות ברמה של 128 ביט - קשות עד בלתי-אפשריות לפיצוח.
למעשה, אני לא חושב שיש מי שמנסה לפצח הצפנה של 128 ביט... רוב גניבת הססמאות נעשית בצורה הרבה יותר פשוטה מאשר לשבת מול הצפנה באורך 2 בחזקת 128... ע"י התחזות, ע"י גישה פיסית למחשב והתקנת רוגלה, ע"י גניבת זהות כאשר אתה מגיע פיסית לבנק וכו'... כך שאם אתה שואל אותי - אני מעדיף להאמין להצפנה של 128 ביט מאשר כל שיטת זיהוי אחרת.
אבל - זה אני. מי שטכנופוב או סתם פרנואיד, יעדיף את השיטות הישנות מאשר את הדיגיטליות.

עוד כתבתי שהצרכן לא יאשר מהלך שכזה.
הצרכן היום, שמשתמש באינטרנט, לא יקנה את האינטרנט2 כאשר יבין שזה פוגע בדרכי העבודה שלו.
תתחיל עם המוסדות והמפעלים... הם צריכים לשלם כסף כדי לגלוש באינטרנט לאתרים במסגרת העבודה...
דבר כזה יפגע משמעותית בעסק. הם לא יסכימו לזה.
אין להם אינטרס להסכים לזה.
איך אתה מתכוון להוביל מהפך בהנדסה חברתית, לשווק ולמכור מוצר, שאף אחד לא רואה את היתרון שלו?
שיעלה לכולם יותר כסף (עזוב את השליטה הממסדית שזו הבעיה האמיתית)?

מילא היית אומר לי שתורת הקונספירציה היא כזאת:
הממשלה תקים תשתית של סיבים אופטיים בכל המדינה, מהירות הגלישה תעלה בצורה אקספוננציאלית וזה לא יהיה על חשבונך.
לזה הייתי מסכים, וכך הממשלה היתה קונה אותי, והייתי עובר לשלם עבור אינטרנט2, ואח"כ הם היו מתחילים לגבות כסף עבור אתרים מסויימים (נניח האתר שלי) וכו'... אז כבר הייתי בבעיה.
אבל אם מראש אני צריך לשלם כסף כדי להכנס לאתר שלי... למה שמראש אני ארצה בתוכנית הזו?
וגם עבור הסיבים האופטיים אני אצטרך לשלם. אני לא יודע עד כמה אתה מעורה בתקשורת מחשבים ,אבל אתה יודע כמה עולה מטר אחד של סיב אופטי?!
אתה יודע כמה כסף יעלה לרשת רק את הקיבוץ שלי, בסיבים אופטיים?

אתה אפילו לא יכול לתאר לעצמך. אתה יודע כמה מגברים יהיו בדרך, כמה רכזות... אני בכלל בשוק שהם מדברים על זה כאילו זה מחר יהיה פה...

ישן 16-09-2008, 17:00
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני מבין מה שאתה כותב, אבל..."

ציטוט:
בתור מי שעתיד ללמוד את נושא אבטחת מידע, ומי שעבר בצוות אבטחת מידע במקום שלא נזכיר את שמו, לא צריך טביעת אצבע באינטרנט כדי לוודא שאכן מדובר בך

אתה משכנע את המשוכנעים, ברור שלא צריך - כמו שלא צריך זיהוי ביומטרי כדי לדעת מי אתה,
אבל הסיבה שכל מחשב נייד היום נמכר עם מצלמה מובנית וסורק טביעת אצבע היא הכנה,
הכנה לכך שגם אם זה מיותר ולא ראוי, אתה תתרגל להזדהות באמצעות טביעת אצבע,
זה אימון פבלוני, כמו שמחנכים כלב שמצלצל הפעמון אז זה הזמן לאכול.

בנתיים זה מוצג כפונקציות מגניבות, להרגיל אותנו להכין אותנו לקבל את זה כדבר תקין,
לאט לאט יוצעו חבילות התחברות באמצעות זיהוי ביומטרי (טביעת אצבע) למה? אתה כבר יכול להבין לבד.

ציטוט:
האינטרנט הורגל להיות חינמי.
קשה _מאוד_ להאמין שאנשים יעדיפו לשלם יותר עבור תכנים שמראש היו חינמיים.
המרדף אחרי מהירות לא יהיה רלוונטי כאשר לא יהיה אפשר להוריד סרטים ופורנו בצורה אנונימית ומחתרתית. אותו הכנ"ל לגבי גיימרים שיאבדו את השרתים הלא-חוקיים שלהם.
למעשה, הדרישה עבור פס רחב (ככל הניתן) מגיעה מסקטור מאוד מצומצם של אנשים אשר יאבדו כל עניין בהורדת הפיראטיות ברשת (בינינו - מי צריך כל כך הרבה רוחב פס אם אסור לך להוריד דברים שאסור לך להוריד?).

האינטרנט הוא לא חינמי, אתה משלם על הספק והתשתית, באינטרנט 2 הסדרי התשלום יהיו שונים אך מבוססים על אותו קונצפט.
ושוב פעם, זה יקרה בהדרגה איטית (בהנחה שהדבר לא ייבלם ע"י אנשים),
כל עניין המפתח פה היא ההדרגה האיטית, כמו שבהתחלה היית יכול לבחור אם להתחבר לאינטרנט מהיר או חייגן,
היום גם אם תעשה שמיניות באוויר אינטרנט חייגן כבר לא אופציה בשבילך כצרכן, גם אם אתה רק רוצה לבדוק אימיילים.

כנל לגבי השידורים הדיגיטליים שהחלו כאופציה, והיום הם ברירת המחדל הבלעדית,
כנ"ל לגבי הפספורטים עם שבב ה RFID שהיו עד היום אופציונאלים, ולאט לאט הופכים לחובה.
כננננננננננ"ל לגבי עוד המון המון דברים, שחברות גדולות מחליטות עבור אנשים קטנים,
ואם אתה באמת באמת חושב שצרכנים יתקוממו, פשוט תסתכל מסביבך ותראה
איך יום יום החברות הסלולאריות עושקות את הלקוחות, כיצד הבנקים מוסיפים עמלות לא חוקיות,
והנה הצרכן הישראלי מקבל את זה בחיוך ואפילו בלי חומרי סיכה - ככה שאל תמהר להלל את הצרכן השמוק הממוצע.

הוא עייף מדי, עצלן מדי, וטיפש מדי כדי להתארגן, כדי להוביל כדי לשנות, כדי למחות.
ככה שתהיה בטוח, שאם בישראל יוחלט שאינטרנט2 יהיה ברירת המחדל, כך יהיה.
ישן 16-09-2008, 20:06
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]בתור מי שעתיד ללמוד את..."

אתה יכול להגיד אותו הדבר על הרבה דברים, ובכל זאת זכותי להאמין שיש הבדל בין שינוי הרגלי חיים טובים ומקובלים, לדברים שאינם.
לראיה, קח את הצרכן הטיפש והשמוק הישראלי.. אותו עצלן וטיפש שמקבל בחיוך את כל מה שמגישים לו - הוא לא אישר אנרכיה במדינה. עדיין יש משטרה (שאני יודע מה הדיעה האישית שלך בנוגע לתפקוד שלה, אבל זה לא קשור) ומערכת משפט (אותו הכנ"ל).
עדיין אין גזר-דין מוות בישראל (מלבד הנאצים, אבל זה כבר פאסה), דבר שמאוד מקובל במשטרים אנרכיסטיים ודיקטטוריים.
יש לך חופש ביטוי מלא, ולראיה הפורום שלך נושם ובועט ואף אחד לא בא ומאיים על סגירתו.
הגישה לאינטרנט במהלך כל השנים (אני מדבר על אתרים) היתה חופשית וכזה הוא העיקרון המוביל שלה.
ידע חופשי. פרש, ויקיפדיה, אימיילים, שרתי משחק, הודעות מיידיות... אפילו האתר הפרטי שלי שקישורו בחתימה הוא אתר פרטי חינמי שכל אחד בעולם יכול לגלוש אליו ולקחת ממנו מידע כאוות רצונו, וזה על חשבוני הפרטי.

אתה לא באמת מאמין שאפשר למכור כל דבר לצרכן הטיפש.
על הלחם והמים שלו הוא לא יוותר. הצרכן שמשתמש באינטרנט, לשמחתי, הוא החצי היותר אינטלגנט באוכלוסיה... בבנקים ומשפטים אני באמת כמעט שלא מבין ואפשר לעבוד עלי חזק, אבל המכנה המשותף של כולנו, זו הגישה למחשב. דבר שדי מבדיל אותנו משאר האוכלוסיה... כולנו יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים מהאינטרנט... יודעים איפה אנחנו גולשים ויודעים כמה זה עולה לנו.
ואנחנו יודעים שאם אני ב 012, והם לוקחים לי יותר כסף מ 013, אני אגיד את זה להם בטלפון ואאיים בעזיבה לחברה מתחרה, ואז הם יורידו לי את המחיר לפחות כמו 013 אם לא פחות... הצרכן הישראלי לפעמים יותר שמוק מאשר טיפש, ודווקא שמוק בקטע החיובי שלו

ישן 16-09-2008, 21:38
  someone4007 someone4007 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.05
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אתה יכול להגיד אותו הדבר על..."

בוא ניקח תסריט אפשרי ולא ממש נחמד
אינטרנט2 הוקם והוא מהיר בהרבה ואפשר לעשות את כל מה שאתה עושה באינטרנט הנוכחי אבל מהר יותר.
אתה מנוי בחברת 012 ושם מציעים לך לעבור לאינטרנט 2 בתוספת של 10 שקלים.
אתה מגלה שב013 אתה תקבל את אינטרנט2 באותו המחיר.
כדבריך אתה תגיד להם את זה בטלפון ותאים בעזיבה ועל כן תקבל את מבוקשך.
אבל כאשר כולם כבר יהיו באינטרנט 2 המהיר פתאום יתחילו ההגבלות!
לפי מה שאתה אומר,האנשים ירצו לחזור לאינטרנט1 לא?
הבעיה היא שכבר לא יהיה אינטרנט1! אין מה לעשות,אתה כבול למסגרת החדשה שמגבילה אותך.
ומי נכנס אליה מרצונו החופשי? אתה הצרכן לבדך,לא הכריחו אותך אלא הציעו לך ואתה אפילו רצית את זה כי אם לא היית רוצה אז לא היית מתוכח על המחיר אלא דוחה את ההצעה.
ישן 17-09-2008, 02:25
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "בוא ניקח תסריט אפשרי ולא ממש..."

אתה מדבר על דבר שהוא מהותית בלתי חוקי.
אם אני משלם על שירות מסויים, כתוב בחוזה השירות מה השירות כולל.
אינני נוהג לקנות חתולים בשק (בד"כ אני קונה אותם ג'ינג'ים עם שפם).
היה ושינוי ספקי האינטרנט את אופן הגלישה בצורה שתגבה ממני תשלום רב ותחסום הקמה של אתרים שאולי אישית מעניינים (קח לדוגמא את פרש... הוא לא יכנס ב'חבילה הבסיסית' יחד עם גוגל ו MSN), אתבע את הספקים או את משרד התקשורת על הפרה בוטה של חוזה כתוב.

מאוד פשוט. מה גם שאני לא דואג כי בארץ הדיון הוא היפוטתי בלבד.
כפי שכתבתי, ההשקעה בתשתית צריכה להיות כל כך רחבה, שזה לא יקרה גם אם מחר יהיה פה שלום עם סוריה ותוקם מדינה פלשתינאית שתתפרק כולה מנשקה, ותקציבי משהב"ט יצומצמו לגרסה אנורקטית.

אגב, הבעיה הלא אתית שאתה מתאר כבר קרתה בארץ עם חברות הסלולר, אבל לחץ ציבורי הביא את משרד התקשורת לרפורמות בשיטות חיוב החברות (היום אתה משלם פר שניה ולא פר דקה) ועוד דברים.

ישן 17-09-2008, 06:30
  someone4007 someone4007 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.05
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אתה מדבר על דבר שהוא מהותית..."

הבעיה היא שבשירות אינטרנט,על פי מה שאני יודע,כתוב שאתה מקבל את האינטרנט as is.
ואם חשבת שמשרד התקשורת וספקיות האינטרנט בישראל יעשו את ההגבלות,אתה טועה.
המגבילים יהיהו"מנהלי האינטרנט" ואתה תקבל את החבילה המוגבלת ביותר בכל מצב,ספקיות האינטרנט לא יוכלו לשנות את זה.
כדי לקבל חבילה רחבה יותר אתה תצתרך ליצור קשר עם חברה X שבאמצעות זיהוי ביומטרי תרחיב לך את החבילה בתשלום חודשי כמובן.
הספקיות מספקות לך את מה שאתה יכול לקבל,לא את מה שהן רוצות לספק.

ואם אתה חושב שפה בארץ זה עניון תאורתי,תחשוב על אותה חברה X שתציע לספקיות להחליף את השרתים לשרתים שיכולים לתמוך בשתי הטכנולוגיות בחינם.

וכן,גם אני מקווה שזה לא יהיה אבל צריך לחשוב גם על זה.
ישן 17-09-2008, 08:30
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "הבעיה היא שבשירות אינטרנט,על..."

אתה צריך להבין משהו...
יש הבדל בין חששות בנוגע לעתיד שחור, לבין פרנויות שלא תואמות את המציאות.
אתה חושב כמו צרכן פרטי... אני חושב איך אתה תפגע מהמהלך של לשלם עבור צפיה בתכנים 'פחות מיינסטרימים' כמו האתרים שפירטתי למעלה.
עכשיו, אני חושב פחות 'פרטי' ויותר 'עסקי' או 'כלכלי'... המהלך לא יתאפשר לעולם מהסיבה הפשוטה שמליוני האנשים שניזונים מהאינטרנט כמקור פרנסתם, פשוט יסגרו את הבאסטה...

גם אם נניח שהמהלך יקרה, מה שאין לי ספק ב 100% שלא יקרה, אבל נניח... אתה חושב שנמשיך לכתוב בפרש? אני נהנה לכתוב פה כי זו פלטפורמה חינמית... אם אני אצטרך לשלם כסף כדי להגיע לאתר הזה, אני לא יודע עד כמה אני ארצה.
בנוסף, לתת לינק לאתר שלי בחתימה, תהיה בדיחה גמורה.
באותו אופן, אאלץ להדפיס כרטיסי ביקור נוספים ללא כתובת האתר.

ואני קטן מאוד. תחשוב על כרישים יותר חזקים בתחום שהאתר הפרטי שלהם הוא כרטיס הביקור... הוא תיק העבודות... הכל יגנז... אנשים לא יכנסו לאתר כי זה אומר לקנות עוד איזו חבילה ובשביל מה? לראות כרטיס ביקור של יוצר?
האינטרנט זהו כלי עבודה, הרבה לפני שזה כלי לשעשוע פרטי. אם אתה סוגר את הכלי הזה, או עושה אותו הרבה פחות יעיל עבור אנשים, אתה לא מסתבך רק עם הסקטור הפרטי שיעשה המון בלאגן, אלא בעיקר עם הסקטור המסחרי שבשבילו, אי אפשר להתפשר ולשלם... זה פשוט לא לאפשר למהלך לקרות.

מעבר לזה שאני יודע שאנשים לא יתנו לזה לקרות, כפי שאמרתי - בארץ אין לך בכלל מה לדאוג.
ההשקעה בתהליך כזה, תעלה כל כך הרבה (אני לא יכול להתחיל להגיד לך איפה זה מתחיל ואיפה זה נגמר), שאין לך בכלל מה לדאוג בהרבה מאוד שנים הקרובות

ישן 02-11-2008, 13:51
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
סנונית ראשונה?....

ארה"ב: ספקית אינטרנט תגבה תשלום לפי נפח
ספקית האינטרנט Frontier תספק נפח גלישה סטנדרטי של חמישה גיגה לחודש,
וגולשים שיחרגו ממנו ישלמו תוספת מחיר.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3616351,00.html

ברור לכולם ש 5 ג'יגה היא קיבולת אפסית לשבוע אצל גולש פעיל, אז ודאי לחודש,
בשלב שבו שאר החברות יישרו קו עם השיטה החדשה, גולשים ממורמרים ידרשו לקבל עוד תוכן,
ואז אם תאורטית תוצג בפניהם אופציית האינטרנט2, מי יוכל להגיד לא. עד שהם יבינו מה זה בכלל, זה כבר יהיה הסטנדרט.

וגם עלינו כמובן לא פוסח כלום:

תעריפי האינטרנט יעלו ב-15-20 אחוז
חברות האינטרנט יעלו בקרוב את מחירי תשתית בשיעור של עד ‭20%‬.
בכיר בענף: "הצרכנים הורגים לנו את רוחב הפס"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3615401,00.html
ישן 02-11-2008, 20:27
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "סנונית ראשונה?...."

לגבי הכתבה הראשונה, לא יודע.
לגבי השנייה - האמת שאני מבין אותם, אבל זה ככה בכל העולם, ההורדות הם סמים קשים מאוד, וההתמכרות גורמת ל"הריגה" הזאת.
למיטב הבנתי המחיר שמשלמים בארץ הוא זול יחסית לחו"ל, ובגלל זה וגם בגלל שעוד שנה רוחבי הפס הממוצעים הנוכחיים שמוצעים ייראו כמו מחשב 386 לעומת המחשבים של היום. ואז יהיה הרבה יותר יקר וצריכה הרבה הרבה יותר גבוהה. אבל כמו שאמרתי, זה כמו סמים, וזה שווה את זה להרבה אנשים. שלא נדבר על התשתיות שעוד צריכים לשדרג.

ישן 02-11-2008, 20:39
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "סנונית ראשונה?...."

צריך לשלם על החזירות של הליצ'רים הרציניים... אין מה לעשות.
אבל זה לא הוגן לדרוש מכלל הלקוחות לממן את שידרוג השרתים שלהם ורוחב הפס של הספקים. הם צריכים לדאוג לזה מסך ההכנסות שלהם.
מה הם עשו עם הכסף שהם הרוויחו עד היום אם לא חסכו לשידרוג רוחב הפס ורכישה גדולה יותר של שרתים?

ברור שהצריכה גדלה, אבל זה אומר יותר כסף להם... לא מבין מדוע להעלות מחירים.
כל המונופול הזה של "חברות האינטרנט יעלו מחירים על תשתית" זה גם מונפץ. יש תחרות בין 2 תשתיות כרגע: כבלים וטלפון. מה הם צריכים לשדרג שכל כך יקר שצריך להעלות מחירי תשתית?
חוצמזה שגם הסלולריים נכנסים עכשיו למשחק אז יהיה קצת יותר שמח.

ישן 02-11-2008, 23:19
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "5 ג'יגה בימינו זה ליצ'ריות?....."

היום אין לך הגבלה על הורדה.
אז מה אנשים עושים? מתחזרים על רוחב הפס ומורידים כאילו אין מחר.
דיסק של 1 טרה עולה בסביבות ה 600 שקל.
זה ג'יגות להמונים!
ומה בנאדם משועמם שקנה דיסק של 1 טרה יעשה איתו? יגבה צילומים שהוא עושה עם מצלמה של 12 מגה-פיקסל?
קדחת!
הוא יוריד את כל 9 העונות של חברים כי היה פרק אחד שהוא אהב...
הוא יוריד את כל ה Discography של קווין, רק בשביל לשמוע את פרדי שר את "We are the champions".
מה אכפת לו?
עולה לו כסף?
לא... אז זה קורע את הרוחב פס של הספקים... ממש מעניין את הליצ'ר... הוא מבחינתו מסתכל בקליק ימני על הדיסק הקשיח ורואה שהחלק הפנוי בעוגה עדיין גדול... יש לו עוד מאות ג'יגות פנויות... מה שאומר שהוא כנראה לא מוריד מספיק, אז הוא יתחיל להוריד גם את Adobe CS4 (כל ה Creative Suit, אפילו שבתאכלס הוא רק רוצה את פוטושופ), אולי גם את Red Alert 3 [בשביל לראות את הסרטים שם, וגם כדי לבדוק אם זה בכלל עובד על המחשב שלו].... .... ...

יש חזירות היום באינטרנט.
הלוואי וזה היה מסתכל ב upload של תמונות לפרש ודיונים, אבל האינטרנט היום משוגע.
כולם הורגלו לרכוש רוחב פס גדול ולהינות מ stream יציב ב youtube או google video, לשמור אין סוף מידע במייל חינמי (gmail), ועכשיו הולכים לחסל את הבלאגן.
לדעתי זה לא חוקי כיוון שהם הרגילו את הציבור לדרך עבודה מסויימת, ועכשיו יהיה קשה לשנות הרגלים בחזרה לחיסכון. אנחנו רגילים לשפע דיגיטלי... תעבורה בלתי נדלית שלעולם לא תתמלא.

לדעתי צריך להעמיד לדין את ספקיות האינטרנט שהן לא עומדות בדרישה של הלקוחות, ולא להאשים את הלקוחות שהם חזירים. אפילו, שאני חושב שהם צודקים בטענה שלהם שאנחנו חזירים... כן, אנחנו חזירים, אבל רק בגלל שהם האכילו ופיתמו אותנו עם זונדה לתוך הכבד!

ישן 02-11-2008, 23:30
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "פאשיסט אינטרנט שכמותך!! :eek:"

אני לא מוריד כלום - את זה אני בהחלט יכול לומר לזכותי.
בעיקר כי אני מפחד מרוגלות ווירוסים ואני לא בוטח בתוכנות שאין לי מושג מי כתב את הקוד שלהן.
אבל אני יודע איך אנשים כן מתנהגים באינטרנט.

אבל אם אתה מחפש אשמים אתה לא יכול להאשים את העדר שהובל עיוור אחרי הרועה לתוך התהום.
הם אשמים, שהם יקחו אחריות. להעלות מחירים זו זנות.
הלוואי ולעדר הזה היה רועה חדש שהיה גורם לכולם להתנתק מהאינטרנט, לגרום לספקים להבין שכדאי להם מהר מאוד להוריד מחירים בחזרה לפני שהם סוגרים ת'עסק... אבל זה בחיים לא יקרה. לא בישראל (בקושי בקיבוץ הקטן שלי היה אפשר להרים מהלך כזה).

ישן 03-11-2008, 07:56
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אף אחד לא חינך, חופש האינטרנט..."

אני לא מדבר על youtube וחופש הביטוי המערבי.
אני מדבר על מה שכתבתי למעלה, שהוא חינוך חזירי אמריקאי טיפוסי:
זהירות - ספויילר!

ישן 03-11-2008, 14:22
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני לא מדבר על youtube וחופש..."

אתה נסחפת, חבוב. לא סתם נסחפת, נסחפת לגמרי.
אם יש לך, למה לא לנצל? הסיבות שנתת, תסלח לי, טפשיות לחלוטין.
ל"חזירות" של המשתמשים אין בכלל קשר לספקיות. בוא נתחיל מזה שזאת בכלל לא חזירות. כמו שלאנס אמר,
"זו הדרך היחידה לסיני לראות סרטים שהממשלה שלו מצנזרת, או לישראלי לראות כתבה שתאגידי הטלויזיה מצנזרים לו, כשיש חופש, טבע האדם הוא לנצל אותו - זה לא דבר רע, זה דבר טוב".
אי אפשר לנסח את זה יותר טוב. מה לעשות, הרוב קובע. לדעתי, היום 90 אחוז (אם לא יותר) ממי שמחובר לאינטרנט הם הליצ'רים כמו שאתם קורא להם. במקום לשבת בפינה, תצטרף אליהם - If you can't beat them, join them. כמו שכבר אמרתי, המחירים הם באמת כלום לעומת מה שמקבל הבן-אדם, בטח לעומת מדינות אחרות. חוץ מזה, זה צריך לעודד את הספקיות לשדרג את עצמם להתעת חבילות גלישה מהירות יותר, וכך הם גם יהיו זולות יותר תוך זמן מהיר יותר. אני גם לא חושב שיש לך זכות להגיד לבן אדם אל תוריד את כול הדיסק של קווין אם אתה רוצה לשמוע רק שיר אחד, זה לא עניינך. אנחנו, וגם אתה, לומדים הרבה דברים מארה"ב, זה דבר טבעי, שלא ישתנה, ועדיף שתקבל את זה וזהו. זה שאתה לא קיבלת את עניין ההורדה, זה בעייה שלך.

ישן 07-11-2008, 19:51
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "אבל שוב, אתה אומר שמחיר..."

מונופול הוא דבר גרוע לציבור הצרכנים.
תחרות אמיתית היא טובה. איפה יש תחרות אמיתית? לא בשירותים שאתה מקבל בישראל, אלא שירותים שאתה יכול לקבל גם מחו"ל. כמו רכישת מוצרי חשמל, מחשבים, טיסות, איחסון אתרים וכו'...
כל דבר שאתה יכול לקנות בחו"ל, בהכרח יהווה תחרות הוגנת למספרי השירותים בארץ.

אבל פה אין לך תחרות מול ספקים מבחוץ. אתה לא יכול לקנות שירותי אינטרנט מספקים באמריקה, ולכן זו בעיה. הגורם היחיד שיכול לאכוף את המחירים זו הממשלה.
ולכן, אם איבדתי את אמוני בספקי האינטרנט שיספקו לנו אינטרנט במחירים הוגנים, כי הם עושים קרטל ומעלים מחירים ביחד, אז אני אפנה לממשלה שתכריח אותם להוריד מחירים.

סלקום, פרטנר ופלאפון הן חברות פרטיות, אבל בפיקוח ממשלתי. זאת אומרת שיש בינהן תחרות, והם גם לא יכולים סתם להרים מחירים ביחד.
בעולם מושלם, למי שיושב בכנסת היה יותר אכפת מהתושבים, והיה מכריח את ספקי השירותים למחירים הוגנים.

ישן 08-11-2008, 22:44
  rtasjugythhh rtasjugythhh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.08
כמה שטויות אפשר לדבר?

זה נכון שיכולים לדפוק את האינטרנט, אבל לא יכולים למנוע מאנשים לתקשר.
סגרו את האינטרנט? אין בעיה. הנה כמה דברים שניתן לעשות:
  • אתה שם מחשב בבית. משיג כמה קווי טלפון. משיג כמה מודמים (כמו באינטרנט הישן, בחיוג). מחבר אותם למחשב, מחבר את המחשב לטלפון. מתקין שרת RAS על המחשב.
    עכשיו אנשים יכולים לחייג לקווי הטלפון שלך, והם יקבלו כתובות IP, וידברו עם שאר האנשים שמחוברים כאילו זו רשת IP רגילה.
  • לא רוצה טלפון? יש המון שירותי לוויינות שאפשר לבחור מביניהם: אינמרסאט, גלובאלסטאר, אינטלסאט, ועוד. רק תחפש בגוגל. אותו הדבר, רק שאתה לא תלוי בקו הטלפון.
  • יקר? יש עוד פיתרונות: אתה יכול להרים רשת אלחוטית אצלך, ושכל החברים שלך ירימו רשתות אלחוטיות אצלם. אם במקום להשתמש באנטנות המסכנות שבאות עם ראוטרים אלחוטיות תקנו אנטנות קצת גדולות יותר, אפשר לכסות הרבה קילומטרים, ואם מספיק אנשים ישימו כזה דבר אצלם, אתם בקלות מכסים את כל ישראל, לדוגמה, כשצריך רק מעט אנשים שיתחבר בצורה אחרת בין האיים המבודדים.
יהיה קצת פחות נוח, אבל לפני 20 שנה בכלל לא היה אינטרנט. הנקודה היא, שאם אנשים ירצו לתקשר, הם ימצאו את הדרך.
ישן 13-11-2008, 19:21
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "שאתה מדבר מתוך בורות אתה לא..."

מסכים לגמרי!
האינטרנט הוא אמנם כלי יעיל לכל אדם שרוצה ללמוד משהו שמעניין אותו בכל תחום, נגיד רוב האנשים שלומדים מחשבים \ עיצוב \ תכנות רובם הגדול לא חייבים בכלל ללכת לשלם כסף ע"מ ללמוד!
אפשר ללמוד את כל אלו ממדריכים ברשת ומסרטונים להורדה מאתרים מקצועיים ואפילו ביוטיוב!
לאנשים יש את הבמה להביע את מה שהם רוצים להגיד מה שהם רוצים על איזה גוף \ ארגון שרוצים!
אבל כמובן שלכל דבר חיוני יש גם צד שלילי כידוע! מחבלים וטרוריסטים בקלות לומדים לבנות פצצות,
להעביר מידע מודיעיני, להעביר מידע צבאי וריגול... אי אפשר לנטר אחר כל הפעולות הללו גם אם אתה עובד בגוף הבטחון והביון הטוב בעולם! אז מייסדי האינטרנט מבינים שהם יצרו משהו פורץ דרך אבל הינה הבייבי שלהם גדל, התפתח והתפתח אפילו מעבר לגבול הדימיון שלהם!
והם אומרים "או מיי גאד יצרנו מפלצת" למה? כי אידיאולוגיות משתנות וכך גם נקודת המבט של בעלי הכוח והאמצעים בעולם (אחת המשפיעות כמובן זוהי ארה"ב) אז כשהשלילי קיים באחוז גבוהה ליד החיוני עדיין הפתרון הפשוט הוא פשוט לגזול מציבור העולם את ה"חופש" שניתן להם ואת הבמה שהם היו רגילים לה כ"כ...
הרי בעולם שבו אין חופש ביטוי ותחלופת מידע והציבור הוא טיפש אזי שבעולם כזה בעלי האמצעים והכוח יעשו כרצונם! כלומר הציבור יהיה טיפש (לא שרוב הציבור לא טיפש היום) ויוכלו לעשות בנו מה שירצו.. כי הציבור יהיה ממש ממש טיפש, ההשכלה שתקבל תהייה במוסדות החינוך ותלמד מה שיקבעו לך ומתי שיקבעו לך, המידע שתרכוש יהיה בהתאם לסביבה שאתה חיי עובד בה ונמא בה...
הבידור העיקרי שתקבל יהיה מפוקח ע"י הממשלה ויכתיבו לך מה טוב ומה לא, ככה אולי יהיה יותר חינוך רואי לדורות הצעירים ונאורות מסויימת, אבל כמו כל דבר בחיים, כשאתה חופשי וגוזלים את זה ממך אתה תרגיש חרא עם זה! לכן אף אחד מאיתנו שחיי בעולם הדיגיטלי לא ירצה שינוי שכזה, כי הורגלנו לזה ואנחנו חיים את זה ולא נרצה שיקחו מאיתנו משהו כזה, אבל שוב זו שאלת הביצה והתרנגולת! כי באינטרנט יש דברים נפלאים, מי שיודע לנצל את מה שטמון ברשת ירוויח המון ולטובה, אבל לעומת זאת יש מיליארדי אנשים אחרים שמשתמשים באינטרנט רק למטרות כמו העברת זמן, בידור ודברים טיפשיים.. אז אנשים כאלה פחות יסבלו... השאלה מה יקרה עם רובנו הגדול שעושים שימוש קצת יותר מתקדם ברשת? ניתן להמתין ולראות..
מה שבטוח אבל זה שלא יהיה סוף להאקינג, לא יהיה סוף להפצת מידע, לא יהיה סוף לתחלופת מידע כי אי אפשר לקחת מאיתנו את תכונותינו האנושיות הטיבעיות - רצון לדעת וסקרנות, תמיד יהיו אנשים שחושבים מחוץ לקופסא ורוצים לדעת מעל ומעבר, זו הפסיכולוגיה טיבעית של האדם! בשלב מסויים זה יכול לקרות לכולם, גם מי שכרגע אטום ולא מתעניין בקונספירציות יכול למצוא את עצמו מחר פתאום מתעניין וחוקר!
ככה זה החיים! וכך זה גם ברשת... גם אם יקום האינטרנט 2 נקווה שיהיה תחליף מחתרתי או משהו כזה...
ישן 08-08-2009, 15:47
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07

ארה"ב: אתרי החדשות הגדולים יהיו בתשלום

בגלל הפסדים בשנה האחרונה תאגיד "News" המחזיק בעיתונים כמו הניו יורק פוסט והוול סטריט ג''רנל יגבה תשלום. היו"ר, רופרט מרדוק, מאמין שהמתחרים ילכו בעקבותיו

בשנה הבאה יגבה תשלום מקוראים של אתרי חדשות כמו הניו יורק פוסט, ואתרי עיתונים מקוונים אחרים בבעלות "News Corp" - תאגיד תקשורת אמריקני מהגדולים בעולם. כך על פי הודעה של יושב ראש התאגיד, רופרט מרדוק, מיום רביעי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3758599,00.html

------------------------------------------------------------------

ובנימה אחרת

אני מפחד מהפורום הזה !

חיפשתי את האשכול על מות האינטרנט ובדרך מצאתי את האשכול הזה

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=449785

מה שמוזר הוא שאם אני לוחץ על הקישור שהבאתי בתגובה 2# זה מוביל לאשכול על מות האינטרנט ברוטר..

ספוקי....

אז או שהאשכולות ברוטר נמחקים וקישורים אליהם מפנים לאשכולות חדשים או שהקוקיז אצלי ממש דפוקים...
ישן 12-08-2009, 21:56
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "[b]ארה"ב: אתרי החדשות הגדולים..."

אני דווקא בעד, לדעתי התאגידים האלו יורים לעצמם ברגל! הם חושבים לאחרונה שמשום מה אפשר לגרום לגולשים להתנהג כמו נרקומנים, בהתחלה לספק את זה בחינם, לגרום להתמכרות ואח"כ ודרוש כסף! לא זה לא עובד ככה באינטרנט כי תמיד יש חלופה!

לדעתי זה צעד שיכשיל אותם ויהיה טוב לכל אותם הבלוגרים, אתרי חדשות אלטרנטיביים שכבר הוכיחו עצמם בתקופתנו, קחו לדוגמא את המאבק כנגד המאגר הביומטרי, הוא לא החל בתקשורת, הוא ממש לא זכה כמעט לזמן מסך בטלויזיה! הוא החל באתרים אלטרנטיביים כמו NO2BIO ובלוגים של כמה בלוגרים בולטים בהתחלה ואז התפשט לכ-200 בלוגרים אחרים, כולם נתנו במה וחשיבות לנושא, זה עבר מפה לאוזן, מלינק ללינק והגיע לסדר הציבורי! כבר לא צריך אתרי חדשות בשביל להתעדכן במה חדש, כבר לא צריך אפילו טלויזיה (אישית מבחינתי המדיום הזה יכול להעלם כבר עכשיו) אתה רוצה מידע? תעשה קצת מאמץ ותחפש אחר מה שמעניין אותך לבד!
אנשים התרגלו לקבל פרשנויות עם כפית זהב לפה! דבר שהוא אבסורדי ובושה לאנושות, רוצה להשכיל במשהו? תתמאץ קצת! תשכיל מכל הכיוונים ולא רק ממקור אחד!

אז אני צופה שהמדיה האלטרנטיבית תהיה שם כדי למלא את מקומן של המדיה הממסדית! בהצלחה לעידן התקשורת האלטרנטיבית! ז"ל התקשורת הממסדית

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-08-2009, 18:59
  NWORESISTER NWORESISTER אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.09

הם יכולים אולי לעשות את האתר הזה בתשלום. אז אנשים פשוט לא יגלשו באתר הספציפי הזה

אבל מפה ועד לחסום את כל דרכי ההתקשרות כמו אתרי שיתוף,פורומים,צ'אטים,וכל דבר שנותן לאנשים להתבטא דרך הרשת.

זה לא יקרה בלי בלאגן גדול את זה אני מבטיח לכם העולם הנוכחי כבר התמכר לדברים האלה והם לא יוותרו עליהם ככה בחיים.

זה גם גורם לי להטיל ספק בהרבה תאוריות בקשר לNWO. הציבור לא הולך לקבל את זה פשוט כך. יהיה כאוס ענקי. הפגנות אלימות מכופפות ממשלים בקלות זה ידוע.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:17

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר