לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-01-2010, 11:48
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
צבאי החילונים הם החרדים החדשים

לא רק חוזרים בתשובה עושים את כל הדרך עד לקצה השני, גם היוצאים בשאלה עושים את אותה הדרך, רק בהפוכה. יעל משאלי טוענת שאין הבדל מהותי בין חילונים לחרדים, מדובר באותו מגזר ממש, המגזר החרד"לוני. ואלוהים? הוא בכלל מסיפור אחר.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3828774,00.html

אני לא אומר שאני מסכים איתה, אני לא אומר שאני לא מסכים איתה.
כשנראה את התגובות אולי אני גם אגיד משהו..

אשמח לראות תגובות על כל הכתבה, ולא תגובות על מה שחושבים שהיא כתבה.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-01-2010, 16:17
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "החילונים הם החרדים החדשים"

ציטוט:
חילונים וחרדים הם בעצם אותו מגזר

הכתבת חרדית נכון? ממתי חילונים הם קיצון? הם הרוב (למרבה שמחתי)

הבאתי רק את המשפט הראשון בפסקה חולנית במיוחד בכתבה שעצוב לקרא
ציטוט:
חילונים וחרדים הם בעצם אותו מגזר, גם בלי תנועת החוזרים והיוצאים. צמצום גבולות וחוסר גבולות זה בדיוק אותו דבר, המיקוד (החילוני) בעצמי הוא בדיוק כמו הפחד (החרדי) מן האחר. היחס לנשים הוא בדיוק אותו היחס (אל תתבלבלו, לכסות אישה כמו החרדים זה בדיוק כמו להפשיט אותה כמו החילונים), היחס למדינה, היחס לילדים (15 זה כמו אחד), היחס לעבודה (לעבוד כל היום זה כמו לא לעבוד בכלל) וכן הלאה. החילונים הם החרדים החדשים, או הפוך.

תגובה 169 פשוט מעולה
ציטוט:

99.9% מהאנושות אינם יהודים. כולם לא מוסריים, הא, יעל?

כולם מתנהגים לפי "הכל מותר"? מאיפה החוצפה הזו לטעון שרק מי שמאמין באגדות על אלוהים יכול להיות מוסרי? תפסיקו כבר לבלבל במוח כאילו יהודי זה דת. יהודי זה צאצא לשבט יהודה והשבטים הנדבקים, תושב יהודה. לא מוצא חן בעינכם - תקראו לנו ישראלים, אם להיות יהודי זה בהכרח להיות מאמין במעשיות של ימי הביניים. אם להיות יהודי מוסרי זה להיות נוער הגבעות ולקדש את האדמה לפני חיי אדם. אם להיות יהודי זה להאמין שהוא מיוחד מכל העמים = להיות גזען.
לא רוצה!

נערך לאחרונה ע"י בן אור בתאריך 11-01-2010 בשעה 16:20.
ישן 11-01-2010, 16:49
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07

הכתבה מתארת ראיה ביקורתית מאוד ברורה כלפי הפוסטמודרניזם (כתבתי נכון?) .
בעולם שהכל מותר, אז הכל אסור. אין מדדים לטוב ואין מדדים לרע. כולנו טובים וכולנו רעים.
ידיד שלי עשה פרוייקט אומנותי על הנושא, הוא לקח את גיבורי העל כדוגמא, הסיבה שאי אפשר להפוך לגיבור על במאה ה-21 היא לא כי אין את הטכנולוגיה לזה, היא כי אתה לא יכול להפוך ל"הכי טוב" כשאין מדד לטוב ואין מדד לרע. גיבור על מיצג את הטוב, אך בעולם כזה, אין לו את מי ליצג. הוא לא יכול להילחם באף אחד כי כולם רעים, וכולם טובים...
אני חושבת שהרעיון של הפוסטמודרניזם הוא לא נכון. קשה לי להסכים איתו. אנשים בעולם מקבלים את הדעות של כולם ומקבלים את כולם. אבל בעצם אף אחד לא מקבל את השני. כולם נמצאים בתוך הבועה של עצמם במחשבה של "שיעשה מה שהוא רוצה..." ולא משנים את המציאות הקשה של אחרים (או של עצמם).
כמובן שאני לא מדברת על כולם... אבל אני כן יכולה להסכים שזאת תופעה שכיחה.
דווקא עם הכתבה אני לא יכולה להסכים, אני לא חושבת שהדתיים-חרדים הם התגלמות של הפוסטמודרניזם. אבל אני כן יכולה להסכים עם הביקורת שלה כלפי התופעה הפוסט-מודרנית עצמה. אני גם חושבת שאנשים צריכים לצאת מ"איזור הנוחות" ולעשות משהו כשלא טוב להם ולא "לקבל את זה" כי ככה זה... לא לקפוץ מאיזור נוחות אחד לאחר... *
ישן 11-01-2010, 19:25
צלמית המשתמש של סנאי
  משתמש זכר סנאי סנאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי איתי מאיר שמתחילה ב "כ'ה, רק שאין אלוהים וכאלה."

בזמן האחרון מתחזקת אצלי התובנה לכך שיש בורא לעולם יותר מפעם. תמיד האמנתי, אבל ברמות שונות.
עם הזמן וככל שאני נחשף ליותר מידע, אני יותר מאמין. וזה לא אומר בהכרח שאני תומך מוחלט בכל מצוות הדת. ככה שבעניין זה אין קשר ל"חזרה בתשובה".....

מספיק ללמוד קצת אנטומיה וביולוגיה וגם פיזיקה, כדי לראות כמה הכל מתוכנן ומדיוק עד לפרטים הכי
קטנים. רק את המח אפשר ללמוד כמו בור ללא תחתית. זה מדהים לראות את ההיררכיה והאירגון המושלם,
הסדר, שאם היה מתקיים אחרת הוא לא היה מתקיים.

וגם על התיאוריה של דרווין יש לי ביקורת (כמו לרוב כמעט....). אם כל יצור חי מתאים את עצמו פיזית
לסביבה אז כיצד ניתן להסביר כך את האדם ? כמו שאר החיות, האדם חי בסביבה לא מוגנת, כך הוא היה במקור. אז מדוע הוא לא פיתח עור עבה כמו הפיל או הקרנף ? או פרווה כמו החתולים והכלבים ?
איך רק האדם מצליח להגן על עצמו ולשרוד באמצעות חשיבה מפותחת שגורמת לו לבנות בתים וליצור בגדים ? (וזה רק הבסיס). בקיצור, האדם הוא אחד היצורים הרגישים והעדינים בטבע ועם זאת הוא השולט
כיום בעולם. וזאת בניגוד לדינוזאורים הענקיים והמפלצתיים.

יתרה מזאת, אם מהות החיים היא לחיות בלבד, אז מדוע האדם צריך את כל השכלולים והמורכבות ? אם מהות חיי האדם היתה כמהות החיות אז יכולותיו היו כמו שלהן. בשביל מה האדם צריך תרבות כדי להתקיים ?
למה כל הציורים והמוזיקה והתאטרון ?
לפי דרווין למשל, לאדם היה מספיק לפתח גוף עמיד לסביבה ויכולות איסוף ועיכול מזון מתאימות וזהו,
הוא חי ושורד. למה השפה ? למה לחשוב ?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.quotez.org/quotez3.gif]

תואר בהנדסה זה כמו כוכבת פורנו. בסוף יש כסף טוב אבל בדרך עושים אותך מאחורה...

ישן 11-01-2010, 20:02
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי סנאי שמתחילה ב "בזמן האחרון מתחזקת אצלי..."

ציטוט:
מספיק ללמוד קצת אנטומיה וביולוגיה וגם פיזיקה, כדי לראות כמה הכל מתוכנן ומדיוק עד לפרטים הכי
קטנים. רק את המח אפשר ללמוד כמו בור ללא תחתית. זה מדהים לראות את ההיררכיה והאירגון המושלם,
הסדר, שאם היה מתקיים אחרת הוא לא היה מתקיים.

הוא מתקיים בצורה הזאת כי זאת הצורה הכי יעילה שהוא הצליח למצוא, עדיין יש שרידים לכך שבעבר המוח היה פחות מפותח כמו כך שקליפת המוח החלק הכי חדש במוח מפקד על יכולות שמגדירות אותנו כבני אדם כגון חשיבה מופשת ויכולת התקשור עם הסביבה
בניגוד לחלקים שנמצאים בבסיס המוח שאחרים על דברים שמשותפים לנו על בעלי חיים רבים כגון מוטוריקה.
ואין לי ספק שיש עוד שרידים במוח, אני פשוט לא מתמצא
ציטוט:
וגם על התיאוריה של דרווין יש לי ביקורת (כמו לרוב כמעט....). אם כל יצור חי מתאים את עצמו פיזית
לסביבה אז כיצד ניתן להסביר כך את האדם ? כמו שאר החיות, האדם חי בסביבה לא מוגנת, כך הוא היה במקור. אז מדוע הוא לא פיתח עור עבה כמו הפיל או הקרנף ? או פרווה כמו החתולים והכלבים ?
איך רק האדם מצליח להגן על עצמו ולשרוד באמצעות חשיבה מפותחת שגורמת לו לבנות בתים וליצור בגדים ? (וזה רק הבסיס). בקיצור, האדם הוא אחד היצורים הרגישים והעדינים בטבע ועם זאת הוא השולט

אני בטוח ששמעת שלאדם ולקוף היו הורים משותפים, הם היו יותר מורגלים לטבע מהאדם המודרני ולכן יכלו לשרוד איך שהזמן עבר בודדים בעלי אינטליגנציה גבוהה יותר יכלו לייצר כלים טובים יותר, להפיק יותר אנרגיה מהמזון שעמד לרשותם (באמצעות אש כלי חיתוך) ולהעמיד יותר צאצאים
התהליך חזק והאדם כיצור הכי מותאם שולט

ציטוט:
יתרה מזאת, אם מהות החיים היא לחיות בלבד, אז מדוע האדם צריך את כל השכלולים והמורכבות ? אם מהות חיי האדם היתה כמהות החיות אז יכולותיו היו כמו שלהן. בשביל מה האדם צריך תרבות כדי להתקיים ?
למה כל הציורים והמוזיקה והתאטרון ?
לפי דרווין למשל, לאדם היה מספיק לפתח גוף עמיד לסביבה ויכולות איסוף ועיכול מזון מתאימות וזהו,
הוא חי ושורד. למה השפה ? למה לחשוב ?

מהות החיים היא לחיות בלבד? ממתי יש לחיים מהות כל שהיא?

מתי דרווין דיבר על גוף עמיד לסביבה או יכולות איסוף ועיכול מזון? דרווין דיבר על מותאם לסביבה ומסתבר שכלים כגון ציור מוזיקה תאטרון ושפה עוזרים לאדם להיות יותר מותאם לסביבתו (שהיא שאר בני האדם)
כיום בחורה עם קול יפה לא תמשוך אותך מינית יותר מאשר בחורה עם קול של עורב? (מוזיקה)
בחורה שיכולה להביע את עצמה לא תמשוך אותך יותר מאשר בחורה שלא יכולה להביע את עצמה (שפה ותיאטרון)

ישן 11-01-2010, 20:02
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09

נתחיל מזה:

האבולוציה לא עובדת בדיוק ככה שהאדם "מתאים את עצמו" לסביבה, ליתר דיוק תהליך הרבייה מכיל פגמים - וכך נוצרות מוטציות. חלק מהמוטציות מכילות תכונות שעלולות לעזור להן לשרוד - ה"מוטציה" הזאת שורדת ומתרבה כאשר היא מכילה את הגנים עם התכונות הנ"ל, וככה לאט לאט (לאט מאוד!) מתפתחים בני אדם וחיות וממשיכים לשרוד..

הגיוני ביותר שהאדם פיתח יכולת בינה יוצאת דופן :
חיה כלשהי בעלת תושיה יוצאת דופן ובזכותה הצליחה לשרוד, הזדווגה, נולדו להם צאצאים, מהם שרדו לרוב היצורים היותר חכמים, אחרי תקופה ארוכה מאוד - נוצרו בני האדם.

"מדוע האדם צריך שפה או תרבות", התשובה פשוטה מאוד, כי האינטיליגנציה שלו מאפשרת זאת.
ועובדה שבזכות האינטיליגנציה אנחנו שורדים יותר טוב.

ישן 11-01-2010, 20:29
  Scattered mind Scattered mind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.08

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סנאי

מעניין ביותר. אשמח גם לשמוע את הביקורת שלך על פיזיקה קוונטית

נערך לאחרונה ע"י Scattered mind בתאריך 11-01-2010 בשעה 20:36.
ישן 12-01-2010, 15:52
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...

הדבר שאני מעולם לא מצליח להבין הוא למה אנשים מתעקשים להציב את אלהים והאבולוציה ב-2 קצוות שונים
הם לא סותרים אחד את השני, נכונות האבולוציה אינה סותרת את קיומות של אלהים וקיום אלהים לא סותר את האבולוציה
יש מספיק מדענים המקבלים את שניהם ("אלהים מתערב" או בתור כח עליון מסתורי)

וכן:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
הרב קוק עוד בתחילת המאה הקודמת, וממה ששמעתי גם המלבי"ם במאה הי"ט, קיבלו את תורת האבולוציה
הרב קוק אף ציין שהיא תואמת עקרונות קבליים

אנשים משום מה אוהבים לעשות הפרדות חזקות של שחור ולבן..

ישן 12-01-2010, 16:01
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "הדבר שאני מעולם לא מצליח..."

סיפור הבריאה (היהודי לפחות) די דופק את הקשר בין אלוהים לאבולוציה
אחד מבוסס על מחקרים וטוען שכל הצמחים בעלי החיים ושאר אורגניזמים נוצרו כתהליך של ברירה טבעית לאורך מיליוני שנים והתפתחו במקביל

השני הוא סיפור עם שטוען שאיזה ברנש אמר יהיה X היה X והסתלבט עד היום למחרת שאז אמר Y נהיה Y ושוב הסתלבט ככה במשך 6 עד שנמאס לו לדבר ולהסתלבט אז הוא נח

אז נכון שהשני הרבה יותר מעניין בתור סיפור לפני השינה אבל זה לא הופך אותו לנכון או רומז שיש קשר בניהם

ישן 12-01-2010, 16:00
צלמית המשתמש של MiG29
  משתמש זכר MiG29 MiG29 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06

אני אגיד לך את זה פעם אחת ופעם אחת בלבד. תפסיק- להעלות לפורום הזה כתבות של יעל משעלי. היא בן אדם מעצבן שכופה דת וחושבת שהיא צודקת ולא מוכנה לשמוע משהו אחר "לדוגמא הכתבה שלה על החמץ שנמכר בפסח" באמא שלה מה אכפת לה??? שתלא תסתכל לי לצלחת אם היא לא רוצה לראות שרימפס עם בייקון וגבינת מוצרלה מגורדת מעל זה.

מה שבראש זה לא מה שבכיפה יש לכם פורום תשאיר שם את הכתבות הגועליות שלה!

גם אני יכול לפתוח לך אשכולות על פרידריך ניטשה ועל כמה שהוא צודק שהוא אמר "אלוהים מת"
I'm a selfish prick. A hot, rich, pampered intellectual with a big dick and a marathon tongue. I'm young enough to do it often and old enough to do it right. I don't have time for petty drama or emotional hysteries. I do what I want, when I want.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:52

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר