לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-12-2009, 20:17
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
שאלה תולדות הדגמ"ח בצה"ל?

קראתי באיזה מקום שפעם הדגמ"ח (למדי א') היה בעיקרון חלק ממדי הצנחנים (ביחד עם ירכית) ושאר צה"ל שלבש חולצות א' רגילות היה אמור ללוות אותן במכנסי קופיקו.

אחר כך גולני אימצו את הדגמ"ח (בלי ירכית) ועם הקמת יחידות חי"ר נוספות זה הפך למכנס החי"ר הסטנדרטי (דגם חי"ר=דגמ"ח).

וזה מזכיר לי שגם שמעתי שעוד בשנות השמונים שריונרים ותותחנים הסתובבו במכנסי קופיקו, וחיילים עורפיים המשיכו להסתובב איתם כמעט עד שנות התשעים. סוג-של קופיקו היה גם מכנסי הקצינים הסטנדרטיות (עם חגורה בעלת אבזם חלק ובוהק) עד להכנסת מדי הקבע החדשים.

מישהו יכול לספק עוד מידע בנושא?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2009, 19:50
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ב88 בפנמ"ציון חתמנו על קופיקו..."

אתה בטוח שמדי א' כותנה נכנסו לתו"ל ב92'? (אחי התגייס לשריון ב1990 וכל זמן השירות לבש כותנה).
הכותנה א' אולי הוחלפו רשמית ב1996 אבל אני שירתתי בסדיר ב1999-2000וכל אותו זמן ראיתי שכל מי שידו היתה משגת המשיך ללכת עם מדי א' כותנה, והיו לא מעט כאלה. בהתחלה ראיתי אותם על חיילים ותיקים בלבד או אנשי סגל ואח"כ פה ושם גם על חברי לגיוס.

מעניין אותי לדעת מתי בערך חוסלה סופית התופעה של לבישת מדי א' כותנה.

אותה שאלה לגבי מעילים אמריקאים. בפעם הראשונה שהלכתי למילואים (בחנוכה תשס"א), הגעתי לש.ג. של ימ"ח שדה תימן ושם נקלעתי לויכוח מר בין מילואימניק שהגיע לפני לאיש קבע מהבסיס, כנראה נגד תחזוקה ולא רס"ר משמעת. התברר שהצבא התחיל להחרים את המעיל הנ"ל מכל מי שהיה לו. אותו נגד ממש השתולל אבל המילואימניק לא היה מוכן לותר על מעילו. מה גם שמזג האויר באותו יום היה "לטובתו".

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י a_tell בתאריך 22-12-2009 בשעה 19:54.
ישן 23-12-2009, 00:08
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "תולדות הדגמ"ח בצה"ל?"

דגמ"ח = דגם מיוחד חדש.
ארכיון "במחנה" שלי לא נגיש כרגע. אולי כשיהיה נגיש אני אסרוק משם את ההסבר שניתן כשר"ת הללו היו חדשים.

ברור שלא מדובר על בגדי עבודה (מדי ב') אלא על מדי א' כותנה עם כיסים רחבים ומרובעים בצידי המכנס.
כך תבחין בין דגמ"ח א' לדגמ"ח ב':
הבד של מדי הא' דק יותר.
במדי א' חף הכיס הקטן הינו מרובע לעומת חף משולש במדי ב'.
חפי הכיסים במדי א' מחופים מעל לכפתורים ברצועת בד נוספת שמסתירה את הכפתור, במדי הב' הכפתורים גלויים.
מדי א' מגיעים במידות ממוספרות: 40 (מידת רוחב) /2 מידת גובה 38/1 וכו'. למדי ב' מידות באותיות: ק' קטן. ב' בינוני. ג' גדול. מ' מיוחד. ממ מאמא מיה!
במדי ב' יכולת למצוא תיקונים והמצאות מעניינות כמו כפתורים להצרת רוחב המתניים (שעשויים מכותפות!), כיסים אחוריים לארנק (שעשויים מכיס ברך קטן) תוספות להרחבת המכנס ממידה ק' למ"מ שגרמו לו להיות צבעוני מאד.
לפעמים קיבלת מדי ב' שעשויים ממדי דקרון או ' כותנה פגומים שתוקנו עם חותמת "ע". כלומר, "עבודה".
וההבדל האחרון, במדי ב' כפתור אחד לכל כיס, במדי א' לכיסים הרחבים יש שני כפתורים בכל כיס.
למדי א' כותנה הייתה נטייה להישחק בפינות כמו שולי הצווארון, הדשים והחפתים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:05

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר