לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2010, 21:08
  EdenBarLev EdenBarLev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.09
התלבטות קשההה אבל קשהההההההההההה

אוקי, אולי קצת נסחפתי.
בכל אפן!

אני עדן, אני ניקוניסטית בפועל וקנוניסיטת בנשמה .
ואני לא מזמן ביקשתי המלצה לעדשה - ותודה רבה לכל המגיבים ^_^ והעוזרים

לעניינינו.. במהלך ה-4 (בערך) שנים האחרונות מצאתי את עצמי משקיעה שוב ושוב בניקון שלי, (בציוד)
עד כדי כך שפיתחתי אליה רגשות עזים!! אני ממש אוהבת אותה.
א-ב-ל..
האהבה בלב הייתה מאז ומתמיד לקנון.
בזמנו הD50 עלתה בכמה מאות פחות מה350D, אז קניתי אותה.(הייתי ממש מוגבלת בכסף וממש אוהבת צילום)

אבל כיום,אחרי 3 שנים של חסכונות מאומצים ביותר(!) אני רוצה להתקדם.
ההתלבטות היא בין לעבור לקנון ולהתחיל הכל מהתחלה,
לבין לקנות מצלמה יותר טובה,הרבה יותר טובה, של ניקון.

אז מה גורם לי לרצות כל כך לעבור לקנון?

1. משהו בתוכי. ממש ככה- משהו בי מרגיש "לא בסדר" עם הניקון. כאילו שזה לא הכי טוב שיש, וכאילו שזה לא "אני". ובצילום, כך למדתי, צריך להתחבר לציוד שלך ולאומנותיות שבך- לרמה של 100%, בכדי להגיע לתוצאה שתהיה מרוצה ממנה.
כיום, מבחינת כמה שאני מרוצה מהציוד שלי, זה עומד על 80%..
השאלה שאני שואלת את עצמי, ושואלת אתכם לדעתכם היא, האם - אם אעבור למצלמה אחרת, 'חזקה' יותר, ההרגשה יכולה להשתנות?

2. הצבעים. או שזה דפקט באיך שאני מסתכלת על תמונות בDPREVIEW, או שבאמת,באמת הצבעים של קנון, והחדות (זה כבר הבדל ממש מינורי) פשוט יותר טובים.
אז האם אכן כך הדבר? או שאני טועה.

אחרי חפירה ארוכה,
אני רוצה להודות לכם על זה שהיה לכם כח לקרוא את כל זה
ושיהיה אחלה סופ"ש ואחלה שבוע...

עדן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2010, 04:51
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EdenBarLev שמתחילה ב "התלבטות קשההה אבל קשהההההההההההה"

תראי, זו אמנות, ובאמנות הרגש בא מאוד לידי ביטוי ביצירתיות ואהבה.
אין ספק שזה בכלל לא משנה אם המצלמה שלך יוצרה במפעל א' או מפעל ב'.. השם שכתוב על המצלמה לא יגדיר אותך כמשתמש קצה - אבל, אם זה משהו פסיכולוגי שגורם לך להיות יותר שלמה עם עצמך כשאת מצלמת דווקא במצלמה של קאנון, אז תקני מצלמה של קאנון. תעשי כל מה שאת צריכה כדי להביא את היצירתיות שלך למקסימום.

מבחינת האיכות הטכנית של הציוד - זה לא משנה אם זה "קאנון או ניקון", אלא על הדגמים המדוברים אחד מול השני.
כלומר, יהיה קשה להשוות את הפלט של Canon 50D, שהיא ללא ספק מצלמה רצינית ואיכותית, לפלט של Nikon D700.
המצלמות ברמה שונה לגמרי, וזה שכתוב על אחת X ועל השניה Y - זה לא מה שמשנה, כמו שאי אפשר להשוות את הפלט של Nikon D90 שהיא גם, ללא ספק, מצלמה מצויינת ואיכותית, לפלט של Canon 5D Mk2, שהיא כמובן, מצלמה ברמה אחרת לגמרי.

איכות הצילום כמובן גם תלוי בעדשות (מאוד אפילו) אבל לרגע אל תתבלבלי - כשאת רואה צילומים באינטרנט, קחי בחשבון את אלמנט הפוטושופ... אנשים שונים משתמשים בפוטושופ ברמה שונה, ויהיה חבל שתתקבעי על איכות פלט מסויימת מציוד מסויים כאשר מה שעושה אותו למדהים - הוא העריכה לאחר צילום.

המלצה שלי - קחי לך Canon בידיים (אני מכיר אנשים שיש להם DSLRים שונים של קאנון ועדשות של קאנון) ותצלמי קצת... תרגישי איך זה.. קחי את הפלט אליך למחשב בבית ותסתכלי אם את מרוצה ממנו או לא... לרוב, הרמה של הפלט די דומה ברוב המוחלט של המצלמות. מה ששונה בין פריים לפריים - ממה שאני שם לב באינטרנט, זה בעיקר כמה פוטושופ שמים על הפריים לאחר-מכן.

ישן 13-02-2010, 11:25
  High Hopes High Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EdenBarLev שמתחילה ב "התלבטות קשההה אבל קשהההההההההההה"

את אומרת שהשקעת בניקון, ואני מבין מכך שיש לך כמה עדשות של ניקון
אם יש לך כסף מיותר, תעברי לקנון
אם לא, את צריכה לעבוד על הרמה הרגשית שלך, כי בתכלס אין הבדל משמעותי בין התוצאות של זו או זו
קיים הבדל מסויים בנוחות השימוש, אבל ברגע שמתרגלים, גם הוא זניח
לא נעים לי להגיד לך ללכת לפסיכולוג, אבל אני כן חושב שהבעיה שלך היא פסיכולוגית
והיא זו שמונעת ממך להנות, לא הציוד עצמו
ציוד זה אמצעי להשגת המטרה, ברגע שתביני שהציוד הוא רק כלי ליצור, תתחילי ליצור באמת
אם אין לך תמונות טובות את צריכה לבדוק אם העדשות שלך איכותיות מספיק, ואם לא, אז להשקיע בהן, במקום בלהשקיע במצלמה (אלא אם כן, שוב , יש לך המון כסף גם לזה וגם לזה) ולהשקיע בצילום עצמו במקום במחשבה על הציוד

רק השבוע צילמתי עם מישהו שכל הזמן מנסה לשכנע את עצמו שמשהו דפוק בקנון שלו
הפיקוס לפעמים מפספס, הלחיצה לפעמים לא חלקה, התמונה לפעמים לא חדה
הקיצר - מלא תירוצים, במקום לצלם תכלס!

אנחנו אוהבים אותך!

www.nirgeiger.com

ישן 13-02-2010, 15:38
  EdenBarLev EdenBarLev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.09

BOLTIK - השאלה שלי היא האם הצבעים והחדות בקנון 450D משתווים לצבעים ולחדות של הניקון D90 ?
(כי בין שתי המצלמות האלה אני מתלבטת)
מלאי העדשות שלי הוא כרגע סטנדרטי - טלה, 50MM (האהובה עלי) ו18-55.
+ פלאש שרכשתי ממש לפני חודשיים! (כשלא עלה בדעתי שאוכל להשקיע בעדשה נוספת / מצלמה אחרת / מעבר לקנון, בטווח השנים הקרובות)

מתן (המקסים ומדהים!!) -
לפני 3 שנים שהתחברתי לפורום, הייתה לי מקובעות מסויימת מאוד מאוד אינפנטילית על קנון, שנבעה בעיקר מהאיכות שראיתי בצילומים שונים של צלמים שונים, שהיו בקנון. לעומת הניקון.
כן, אני מאמינה שזו נקודת מבט מאווווווווווווווווווווד ילדותית על עולם הצילום, אבל דברים השתנו אצלי מאז.
זה ממש לא משנה לי באיזה מפעל ייצרו את המצלמה שלי, אלא אם כן ההבדל בין מפעל א' למפעל ב' מתבטא באיכות שונה.
הבנתי את הנושא של ההשוואה בין הדגמים, א-ב-ל, השאלה היא האם, דרך ההשוואה בין הדגמים המקבילים (פחות או יותר) יש ביטוי לאיכות טובה יותר בקנון מאשר בניקון, לאורך כל הדגמים, החל מה400D של קנון ועד ה5D MRK2... (דוגמא- ניקון D90 מול הקנון 50D או משהו כזה, לא כל כך בקיאה בדגמים בסכומים כאלה של קנון.. הD90 עולה היום בסביבות ה3,000 שקלים, וה50D בסביבות ה4,000)

את אלמנט הפוטושופ אני תמיד לוקחת בחשבון! ולכן אני מתמקדת יותר בDPREVIEW מאשר בכל אתר אחר..

אין לי אפשרות לקחת CANON בידיים, וגם לא הייתה לי ב4 שנים האחרונות... ומאיפה שאני רואה את זה, גם לא תהיה לי - עד שלא אקנה קנון.
בתחום הקומפקטיות - השוותי על ימין ועל שמאל את הקומפקטיות של קנון על אחרות בשוק -ואין, פשוט אאיייןןןןןןןן להשוות את האיכות תמונה שהקנון מוציאה, מול כל אחת אחרת.
לדעתי.

high hopes - ממליץ לי ללכת לפסיכולוג? לא קצת הגזמת?
אמנם צילום זה הכל בשבילי, אבל בגלל לבטים בין 2 חברות שמייצרות מצלמות ועדשות אני לא חושבת שאני צריכה פסיכולוג.
ואם זה היה בצחוק- זה לא היה במקום. יש בדיחות שאף פעם לא יהיו מצחיקות.
לא, אין לי כסף מיותר..
יש לי תמונות מעולות שאני מאוד מרוצה מהן - אבל הן כמעט תמיד מצריכות פוטושופ מבחינת הצבעים, ונגד החדות אין מה לעשות- אני מאשימה את המעט התיישנות של המצלמה - אני כן עושה איתה את הכי טוב שאפשר,אבל ל6MP יש גבול מסויים שאי אפשר לעבור.

בקצרה- תודה לכל המגיבים! :] אבל עדיין אני מתקשה להגיע להחלטה..
D90,
או 450D + 18-55 והכל מהתחלה?, שוב, צעד אחרי צעד, עדשה אחת בשנה אחת, וככה כמה שנים עד שאתייצב שוב עם ציוד שאפשר לעבוד איתו כמו שצריך..

ישן 13-02-2010, 16:25
צלמית המשתמש של Duckion`
  Duckion` Duckion` אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי EdenBarLev שמתחילה ב "BOLTIK - השאלה שלי היא האם..."

מבחינת איזו מצלמה יותר טובה מבין ה450D והD90
אני בתור ניקוניסט שרק לאחרונה (אתמול) רכש D90 לאחר שהיה לי D80 ובמהלך ה3 חודשים בין לבין צילמתי במצלמה של חבר, ה450 אני יכול לומר שהD90 לפחות לפי הביצועים האיכות שלה ומבחינתי גם הנוחות שלה, עולות בהחלט על ה450
ואם כמו שאמרת כבר יש לך עדשות והכל, אני לא רואה סיבה לעבור למצלמה פחות טובה (אתם מוזמנים לתקן אותי אם אני טועה כאן, אחרי הכל אני לא מבין גדול בקנון בכל זאת) ולהתחיל לקנות עדשות פלאש פילטרים וכו', כדאי לך להשאר עם ניקון והD90 בנתיים אני יותר ממרוצה ממנה מבסוט עליה לגמרי ונהנה בנתיים מכל שניה איתה (זה נשמע כאילו אני מאוהב במצלמה, וזה נכון, הייתי מאוהב בD80 שלי, אבל פשוט הD90 עולה עליה, בנוסף היא סקסית)

ישן 13-02-2010, 16:53
צלמית המשתמש של Duckion`
  Duckion` Duckion` אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי EdenBarLev שמתחילה ב "ברור שלי שהD90 טובה יותר..."

לפי מה שהבנתי מאנשים ה50D יותר טובה מהD90 אבל כמו שכבר אמרו כאן בפורום גם המחיר יותר גבוהה, בלא מעט.
מהבחינה השניה אין מה לעשות זו תהיה חשיבה אובייקטיבית נטו, יש לך עדשות לא רעות בכלל לניקון
אם תעברי לקנון זה יהיה מעבר מאפס
ההרגשה של קנון מול ניקון ביד היא גם שונה לגמריי אסור לשכוח, כל מיני דברים והרגלים שיהיו לך מהניקון לא קיימים בקנון ולהפך, אני למשל לא מסתדר עם ה450 כי אין לה שני גלגלות, יש לה גלגלת אחת, אין נעילת פוקוס, ואלו שני דברים שאני משתמש בהם כמעט קבוע.
מבחינת עדשות, אני לפחות שמעתי דברים ממש לא טובים על ה18-55 של קנון, ואם תעברי למצלמה של קנון עם העדשה הזו לפחות לפי מה שאני מכיר מהעדשה זו תהיה נסיגה לא קטנה, גם עדשה אחת לא באיכות משהו וגם פלאש חיצוני
מבחינה כלכלית אובייקטיבית נטו- ניקון
מבחינה רגשית- אני לא חושב שיש מישהו שיוכל לעזור לך, זו החלטה שלך

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:18

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר