לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-12-2009, 14:34
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
מה זאת אומרת "מבנה" ?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "יצא לכם להיתקע בשלב פיתוח מבנה המערכת?"

האם אתה שואל באיזו דרך לממש את האלגוריתם שלך?

האם הדילמה היא איך לחלק את המערכת בין השרתים השונים (מה לשים באפליקציה, מה לשים במסד הנתונים ומה להעביר לטיפול צד הלקוח)?

או שמא האתגר שלך הוא באיזה אלגוריתם בכלל להשתמש על מנת לפתור את הבעיה?

ואולי אתה מתלבט מה לממש בעצמך ומה להעביר למערכות צד-ג' שיבצעו עבורך?

בכל אחת מהאפשרויות - התשובה היא חיובית, אפשר "להתקע" ולהתחבט בפתרונות שונים
אבל בסוף צריך להחליט על פי התקציב והזמן העומד לרשותך וכמובן גם שיקולי יעילות לפי מיטב הבנתך

השקעה רצינית בזמן התכנון תוביל למערכת איכותית יותר וקלה יותר לתפעול ותחזוקה
ובכל זאת צריך להגביל את התכנון בזמן כדי לא לגרור אותו לנצח

או כמו שאמר פעם סיני חכם: "האוייב של הטוב הוא המצויין"
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-12-2009, 15:13
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "מה זאת אומרת "מבנה" ?"

לא אלגוריתם - זה דווקא כיף לחשוב עליו.
כתיבת פונקציה שמחשבת משהו זה דבר שיש לו סוף ברור.

אבל כשאתה חושב על איך לתכנן את המערכת שלך באופן כזה שהיא תיבנה בצורה נכונה ומודולרית, ותכלול את כל הרעיונות שאתה חושב עליהם שיכולים לייעל אותה, אז כאן זה הבעיה כי אין לזה סוף..
דוגמאות למשפט האחרון, מתוך מה שכתבת:
ציטוט:
האם הדילמה היא איך לחלק את המערכת בין השרתים השונים (מה לשים באפליקציה, מה לשים במסד הנתונים ומה להעביר לטיפול צד הלקוח)?
...
ואולי אתה מתלבט מה לממש בעצמך ומה להעביר למערכות צד-ג' שיבצעו עבורך?

ציטוט:
או כמו שאמר פעם סיני חכם: "האוייב של הטוב הוא המצויין"

אכן זה משפט שממומש אצלי כל הזמן...

---
הדגש הוא על תיכנון מערכת שתהיה בנויה בצורה נכונה.
ישן 30-12-2009, 00:12
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "לא אלגוריתם - זה דווקא כיף..."

אם אתה מתכוון להאם להשתמש במודלי UML, או בכלל לשכוח ממונחה עצמים ולפתח פרוצדורלית...
אני מניח שעם הנסיון, אתה כבר מקבל את התחושה של מה מתאים יותר.
תוכניות שאתה מרגיש שישתנו הרבה עם הזמן - כדאי אולי לפתח בסביבה מונחית עצמים כי קל יותר לשנות / להוסיף / להוריד קומפוננטות... הקוד יותר דינאמי ומקבל שינויים בצורה יותר קלה.

מצד שני, ל OOP יש את החסרונות שלו, ואם אתה חושב שאתה יודע עד הסוף מה המערכת אמורה לעשות, והיא לא אמורה להשתנות - אז תשתמש בתיכנות פרוצדורלי (אני מוצא אותו הרבה יותר אינטואיטיבי ונוח לעבודה).
בחלק מהמקרים, אתה די חייב להשתמש בתיכנות מונחה עצמים (במיוחד בעבודה מול שרתים שדורשים את זה)...

עד כמה לתכנן מראש קדימה בנוגע לאופן מימוש התוכנית - אין לזה סוף, ועם הנסיון, אני חושב שאתה כבר תרגיש לאן ללכת טרם כתיבת השורה הראשונה.

ישן 30-12-2009, 21:02
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אם אתה מתכוון להאם להשתמש..."

לא מכיר UML.
סליחה אם הטעתי: לא התכוונתי שצריך לשכוח לגמרי מ-OOP, אלא התכוונתי שיש מקרים שבהם אנשים משתמשים בתכונות ה-OOP של השפה כשלמעשה אין שום צורך.
דוגמא מעולם ה-Web: אפליקציית PHP שרובה המוחלט בנויה ממחלקות, כשמכל מחלקה מייצרים instance אחד, או לפעמים לא מייצרים כלל ואז ניגשים למאפייניה בצורה הסטטית ( :: ).
בלי קשר אם זה יותר יעיל או נוח - האם זה בנוי נכון?
אני חושב שבעקבות בנייה נכונה, לבסוף בתמונה הגדולה הקוד יהיה יעיל ונוח יותר לקריאה ופיתוח בעתיד.

ציטוט:
... ועם הנסיון, אני חושב שאתה כבר תרגיש לאן ללכת טרם כתיבת השורה הראשונה.

כמו שכתבתי, אני לא
אלא אם התכוונת לניסיון בפיתוח מבנה המערכת.

לפתח בצורה המקובלת (MVC באפליקציות Web) זה קל וברור - אבל זה בדיוק מה שאני מנסה להימנע ממנו, כי אני פשוט מרגיש מאוד לא בנוח עם השיטה הזו...
ישן 30-12-2009, 21:12
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "לא מכיר UML. סליחה אם הטעתי:..."

ברור שזה מטופש לייצר מחלקה שלמה כדי לבנות רק אובייקט אחד ממנה... כבר תבנה אותו בעצמך בלי לייבא את כל המחלקה...
השאלה היא - האם אתה סגור על זה שאותו אובייקט בודד יהיה בודד למשך כל חיי האפליקציה שלך?

לפעמים אנחנו נדרשים לבצע שינויים בקוד של תוכנה שכבר עובדת, ופיתוח ב OOP בד"כ מאפשר לנו ליצור אובייקטים נוספים ממחלקות מסויימות, שחשבנו שלעולם לא נצטרך יותר מאובייקט אחד מהסוג שלהן.

אז נכון שאם אתה בוחר בדרך מסויימת, אז בסוף העבודה אתה יכול להגיד "חבל שבחרתי בייבוא מחלקה שלמה בשביל אובייקט בודד", אבל אולי בעתיד זה ישתלם לך?

אני חושב שככל שתכתוב יותר תוכניות, אתה כבר תרגיש מראש עד כמה המערכת הזו צפויה לעבור שינויים.
זה איזה שהוא מקדם סיכון שאתה צריך לקחת, ולפי המקדם הזה לבחור האם לבנות את המערכת ב OOP או פרוצדורלי (או כל דרך אחרת).

מצד אחד, זה טוב שקוד יהיה קריא ונוח להבנה, אבל ככל שהמערכת שלך גדולה יותר ומסועפת יותר - אתה רוצה גם לאפשר יותר ויותר גמישות לשינויים.
קל מאוד לתקן פונקציה בקוד של 100 שורות, אבל לא תמיד קל לתקן דברים בקוד של 2000 שורות.
לכן כדאי לא לחסום אופציות, ואפילו אם זה מסרבל כביכול את הקוד - כדאי להשאיר לך מרחב תמרון ועבודה לשינויים לא צפויים.
עדיף קוד פחות קריא אבל יותר גמיש, מלהתקע עם קוד שכתוב נהדר, אבל בגלל שינוי לא צפוי תאלץ לכתוב אותו מההתחלה כי אי אפשר לתקן ולשנות למצב שהלקוח רוצה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:45

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר