לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2010, 13:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי s1dror שמתחילה ב "המשמעות היא להחזיק עוד פלוגות סדירות"

1. פלוגת מג"ב שכולה בקבע עולה פחות מפלוגת מילואים באותו סד"כ
2. למה אין מג"ב במילואים? האם חסרים מחזורים שלמים של מג"בניקים שמשתחררים?

לגבי הכתבה הרי שמדובר ב no news.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-01-2010, 15:32
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "השוטר לא עובד לשם שמיים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
השוטר לא עובד לשם שמיים וסביבו יש מערכת שלמה של דירוגי שכר, תוספת שטחים, תנאים סוציאליים והטבות למינהם שבסופו של דבר, אחרי ותק של 10 שנים יעלו הרבה יותר למדינה מאשר פלוגת מילואים של סטודנטים. בנוסף, אנשים שמשרתים באופן קבוע סבב החופשות שלהם ארוך משמעותית מה שמחייב לתגבר סד"כ מסביבם.

אני לא יודע מי משרת ביחידת המילואים שלך, אבל אם מילואים מתחילים בגיל 21 ומסתיימים בגיל 41 אז הגיל הממוצע צריך להיות בסביבות ה-30.
וגם אם תיקח פלוגת מילואים שלמה המורכבת מסטודנטים שיקבלו שכר מינימום (כשהייתי סטודנט קיבלתי 116 ש"ח לכל ימ"מ), המחיר שלהם לא נמוך בהרבה משכרו של שוטר מג"ב בן גילם.
עכשיו, גם אם שכר ממוצע של מילואימניק נמוך משכרו הממוצע של שוטר מג"ב בן גילו (ולדעתי ההיפך הוא הנכון), אתה צריך לקחת בחשבון גם את העלות למשק בישראל, כי מעבר לשכר שהמדינה משלמת עבור ימי המילואים, יש גם את הנזק לחברה. ואם מדובר על עצמאי / בעל עסק אז הנזק הכלכלי הוא גדול בהרבה.
ושוב, יש את עניין האימון לפני תעסוקה. שכשחייל מילואים מגוייס לתעסוקה, זה בערך 24 ימי מילואים. 5 ימים מתוכם מתבזבזים על אימון + סופ"ש שבדרל כלל עושים בבית לפני העליה לקו. ובנוסף יש לך ימי חופש בתוך הקו.

בסופו של דבר, אתה משלם על המילואימניק הרבה יותר, מקבל פחות זמן שהוא זמן לתעסוקה, עם יכולות נמוכות בהרבה מאשר מג"בניק שעושה את העבודה 10 שנים ומכיר את השטח והאנשים.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 04-01-2010 בשעה 15:34.
ישן 04-01-2010, 16:52
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "רק שבכל פלוגת מילואים הגיל..."

ביחידת המילואים שלי הגיל ההמוצע הוא יותר מ30 לדעתי. אבל ייתכן שזה מקרה מיוחד, כי היחידה היא יחידת שריון שכבר לא קולטת חיילים חדשים (כי אין מג"חניקים בסדיר), ויש הרבה פחות ריצה והרמת משקלים, מה שגורר פחות בעיות ברכיים וגב.

ועדיין, אני מאמין שהעלויות של אחזקת יחידת מילואים 365 יום בשנה עולה הרבה יותר מאחזקת יחידת שוטרי מג"ב, בעיקר בגלל הצורך הקבוע באימונים ולוגיסטיקות.

ההבדל המשמעותי הרבה יותר הוא היכולת המקצועית (*עריכה: שמעתי פעם את השימוש במושג "משקל סגולי" שנראה לי מתאים) של שוטר מג"ב שעושה את אותו התפקיד במשך שנים מול מילואימניק שמגיע למקום בפעם הראשונה אחרי אימון בסיסי ביותר עם ציוד לא מתאים, פקודות לא ברורות, בלי הכרת השטח והכוחות באזור, וצריך ללמוד את הגזרה מחדש.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 04-01-2010 בשעה 16:55.
ישן 04-01-2010, 17:11
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "ביחידת המילואים שלי הגיל..."

ומה? מג"ב לא מתאמנים? מג"ב לא צריכים רכבים? מג"ב לא מחזיקים מפקדה? ואיפה התנאים הסוציאלים שעולים כסף? הפנסיה? קרן ההשתלמות? גמול א'? גמול ב' (זיכרונו לברכה)? העובדה שאתה לא יכול להחזיק פלוגת קבע עם יציאות של יומיים בכל עשרה ימים או שבועיים מה שיחייב אותך בתקן גבוה יותר של לוחמים? העובדה שבשביל פלוגת מג"ב אתה זקוק למתקן קבע ברמה גבוה יותר מפלוגת מילואים שבאה לשלושה וחצי שבועות?

ואיפה האנשים האלו בעוד 10 שנים? ומה יהיו העלויות שלהם אז עם משכורת מצטברת ותוספת א+ שנגרת גם אם הם עוברים לכחולה?

אם הכוונה להעסיק אותם במשכורת בסיס ולזרוק אותם אחרי 3 שנים כמו עובדי קבלן, אז לא תודה, גם העבודה שהם יתנו תיראה ככה.

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 04-01-2010 בשעה 17:13.
ישן 04-01-2010, 17:28
  NimDod NimDod אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "ומה? מג"ב לא מתאמנים? מג"ב לא..."

ציטוט:
ומה? מג"ב לא מתאמנים? מג"ב לא צריכים רכבים? מג"ב לא מחזיקים מפקדה? ואיפה התנאים הסוציאלים שעולים כסף? הפנסיה? קרן ההשתלמות? גמול א'? גמול ב' (זיכרונו לברכה)? העובדה שאתה לא יכול להחזיק פלוגת קבע עם יציאות של יומיים בכל עשרה ימים או שבועיים מה שיחייב אותך בתקן גבוה יותר של לוחמים? העובדה שבשביל פלוגת מג"ב אתה זקוק למתקן קבע ברמה גבוה יותר מפלוגת מילואים שבאה לשלושה וחצי שבועות?

ואיפה האנשים האלו בעוד 10 שנים? ומה יהיו העלויות שלהם אז עם משכורת מצטברת ותוספת א+ שנגרת גם אם הם עוברים לכחולה?

אם הכוונה להעסיק אותם במשכורת בסיס ולזרוק אותם אחרי 3 שנים כמו עובדי קבלן, אז לא תודה, גם העבודה שהם יתנו תיראה ככה.

מגב מתאמנים, אבל לא בקצב של שבוע אחד לכל חודש.
מג"ב צריכים רכבים, אבל ערוכים לוגיסטית טוב יותר מפלוגת מילואים כך שיש צורך בפחות נסיעות --> פחות רכבים או שעות מנוע.
התנאים הסוציאלים, פנסיה, קרן השתלמות וכו שהמדינה תוציא על השוטר מג"ב לא יהיו נמוכים יותר מאותן תוצאות על המילואימניק. אם מילואימניק ממוצע מרוויח יותר ממג"בניק ממוצע אז ההוצאות יהיו גבוהות עוד יותר. ושכחנו להזכיר את הנזק למשק של עובד שלא נמצא בעבודה חודש שלם בשנה.
היציאות של אנשי מג"ב בקבע חופפות את הימים שהמילואימניקים לא נמצאים דה-פקטן בקו כי על גל שלושה שבועות תעסוקה הם נמצאים בשבוע במתקן אימונים.
אני לא חושב שפלוגת מג"ב צריכה מתקן ברמה גבוהה יותר מרמת מתקן של פלוגת מילואים. הסיבה שמוצבים שמאויישים בדרך כלל על ידי מילואימניקים הם במצב תחזוקתי פחות טוב היא בגלל שבכל חודש נכנסים אורחים חדשים ואין "בעל בית" ששומר על המתקן.

אני פשוט לא תופס איך אפשר לחשוב שיחידת שוטרים בקבע יעלו למדינה פחות מיחידת מילואימניקים שמתחלפת מדי חודש.
ושוב, אנחנו לא מזכירים דברים בסיסיים כמו המשקל הסגולי של שוטר מג"ב שמכיר את הגזרה ומשרת בה לאורך שנים מול מילואימניק שהוא אורח לרגע בגזרה, הנזק למשק של המדינה, והעובדה שהמילואימניק עושה בט"ש במקום להתאמן בתפקידו הצבאי.
ישן 04-01-2010, 18:01
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[QUOTE=lior432]ומה? מג"ב לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
מגב מתאמנים, אבל לא בקצב של שבוע אחד לכל חודש.

ואיפה אימון הקמה? הכשרה לשוטרים החדשים כולל הכשרת שיטור בסיסית? איפה אימון שנתי אחד לפחות אם לא חודשי על מנת לשמור כשירות?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
מג"ב צריכים רכבים, אבל ערוכים לוגיסטית טוב יותר מפלוגת מילואים כך שיש צורך בפחות נסיעות --> פחות רכבים או שעות מנוע.

מאיפה הבאת שע"מ? מי מדבר בכלל על רק"מ? ברכבים לבנים וגי'פים מדבר הקילומטראז' ואם המשימות זהות זה אומר שהטיפולים יהיו זהים. בנוסף, מדובר על יותר רכבים לפלוגה, חימוש ונשקייה שרצה איתם ומנהלה כפולה- הן משטרתית והן צהלית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
התנאים הסוציאלים, פנסיה, קרן השתלמות וכו שהמדינה תוציא על השוטר מג"ב לא יהיו נמוכים יותר מאותן תוצאות על המילואימניק. אם מילואימניק ממוצע מרוויח יותר ממג"בניק ממוצע אז ההוצאות יהיו גבוהות עוד יותר. ושכחנו להזכיר את הנזק למשק של עובד שלא נמצא בעבודה חודש שלם בשנה.

המילואמניק הממוצע מרוויח יותר מהמגבניק הסדיר הממוצע אולם אתה שוכח 2 דברים: לא צה"ל מחזיר לו את הכסף כי אם ביטוח לאומי והסכום שמועבר הוא הנטו ולפי זה הצבא מתחשבן עם ביטוח לאומי. מג"ב משלמים את הברוטו פלוס הפרשות שהם חובה על פי חוק. אתה שוכח שגם שוטר מג"ב עוזב את הפלוגה הזו, הוא לא עוזב את המערכת והמשכורת שלו תגיע לסכומים הרבה יותר גבוהים ממה שאתה חושב, עם ותק של עשר וחמש עשרה שנה. הנקודה השנייה היא שאנחנו לא מדברים על סדירים אלא על פלוגות קבע שמן הסתם ישרתו בשטחים עם משכורות א+ שגבוהות מהמשכורת המשטרתית ההתחלתית, בטח ובטח אחרי 10 שנות ותק, גמולי השתלמות ותואר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
היציאות של אנשי מג"ב בקבע חופפות את הימים שהמילואימניקים לא נמצאים דה-פקטן בקו כי על גל שלושה שבועות תעסוקה הם נמצאים בשבוע במתקן אימונים.

בשלושת ימי האל"ת מישהו מחזיק את הקו. בכל מקרה, גם היום יציאות במג"ב ירושליים הולכות לכיוון של שני שליש-שליש.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
אני לא חושב שפלוגת מג"ב צריכה מתקן ברמה גבוהה יותר מרמת מתקן של פלוגת מילואים. הסיבה שמוצבים שמאויישים בדרך כלל על ידי מילואימניקים הם במצב תחזוקתי פחות טוב היא בגלל שבכל חודש נכנסים אורחים חדשים ואין "בעל בית" ששומר על המתקן.

יש בעל ביית שנקרא החטמ"ר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
אני פשוט לא תופס איך אפשר לחשוב שיחידת שוטרים בקבע יעלו למדינה פחות מיחידת מילואימניקים שמתחלפת מדי חודש.
ושוב, אנחנו לא מזכירים דברים בסיסיים כמו המשקל הסגולי של שוטר מג"ב שמכיר את הגזרה ומשרת בה לאורך שנים מול מילואימניק שהוא אורח לרגע בגזרה, הנזק למשק של המדינה, והעובדה שהמילואימניק עושה בט"ש במקום להתאמן בתפקידו הצבאי.

זה ששוטר קבע יותר יעיל, היא עובדה שאין לערער עליה (כל עוד הוא מאומן כהלכה) אבל עדיין, העלויות הם גבוהות יותר. שוב פעם, החישוב שפלוגת מג"ב בקבע זולה יותר יהיה נכון רק אם תבנה על כך שהם יעזבו את המערכת אחרי שלוש שנים. את זה ניתן להשיג אם תבנה על הסינון הטבעי של מח"ש ותדפוק אותם באופן קבוע בשכר ותנאים.

אה...שאני חושב על זה, קוראים לזה עוטף ירושליים.

ישן 05-01-2010, 12:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=NimDod]מגב מתאמנים,..."

ציטוט:
ואיפה אימון הקמה? הכשרה לשוטרים החדשים כולל הכשרת שיטור בסיסית? איפה אימון שנתי אחד לפחות אם לא חודשי על מנת לשמור כשירות?

זה עדיין לא מגיע לחודשיים וחצי אימונים בשנה לכל שנת תע"מ. שנת תע"מ של מילואים היא לא של 12 חודשים, אלא 12 חודשים + 4 ימי אימון לכל פלוגה*מספר הפלוגות. תחשוב כמה פלוגות מילואים מתחלפות בקו בשנה ותבין שמדובר בסכומים גבוהים שהולכים "סתם"

מאיפה הבאת שע"מ? מי מדבר בכלל על רק"מ? ברכבים לבנים וגי'פים מדבר הקילומטראז' ואם המשימות זהות זה אומר שהטיפולים יהיו זהים. בנוסף, מדובר על יותר רכבים לפלוגה, חימוש ונשקייה שרצה איתם ומנהלה כפולה- הן משטרתית והן צהלית.
כאן תהיה הוצאה חד פעמית גבוהה יותר אבל עלות התחזוקה של יחידה סדירה (קבע) היא נמוכה משל מילואים - בגלל מיומנות ובגלל תחושת שייכות.

המילואמניק הממוצע מרוויח יותר מהמגבניק הסדיר הממוצע אולם אתה שוכח 2 דברים: לא צה"ל מחזיר לו את הכסף כי אם ביטוח לאומי והסכום שמועבר הוא הנטו ולפי זה הצבא מתחשבן עם ביטוח לאומי. מג"ב משלמים את הברוטו פלוס הפרשות שהם חובה על פי חוק. אתה שוכח שגם שוטר מג"ב עוזב את הפלוגה הזו, הוא לא עוזב את המערכת והמשכורת שלו תגיע לסכומים הרבה יותר גבוהים ממה שאתה חושב, עם ותק של עשר וחמש עשרה שנה. הנקודה השנייה היא שאנחנו לא מדברים על סדירים אלא על פלוגות קבע שמן הסתם ישרתו בשטחים עם משכורות א+ שגבוהות מהמשכורת המשטרתית ההתחלתית, בטח ובטח אחרי 10 שנות ותק, גמולי השתלמות ותואר.
הצבא לא מתחשבן עם ביטוח לאומי. הצבא מעביר את הכסף לביטוח לאומי ולכן הצבא משלם לך את המשכורת למרות שהיא מגיעה דרך בט"ל. בט"ל הוא צינור ותו' לא.
לגבי תמחור, הרי שרק אחרי 10 שנים אותו שוטר יגיע לעלות חייל מילואים ליום

זה ששוטר קבע יותר יעיל, היא עובדה שאין לערער עליה (כל עוד הוא מאומן כהלכה) אבל עדיין, העלויות הם גבוהות יותר. שוב פעם, החישוב שפלוגת מג"ב בקבע זולה יותר יהיה נכון רק אם תבנה על כך שהם יעזבו את המערכת אחרי שלוש שנים. את זה ניתן להשיג אם תבנה על הסינון הטבעי של מח"ש ותדפוק אותם באופן קבוע בשכר ותנאים.

אה...שאני חושב על זה, קוראים לזה עוטף ירושליים.
כן ולא. יש חוסר רצון בולט של המערכת לעשות משהו בנידון והמצב הנוכחי הוא טוב להם. יש פתרונות נוספים ולא מעטים, והדוגמה של עוטף ירושליים היא דוגמה נהדרת איך מצליחים למסמס דברים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-01-2010, 16:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "* מדובר בארבעה ימי אימון לכל..."

ליאור - התחשיב הכלכלי שלך מוטעה. אני לא יכול לגלות את התחשיב של עלות ימ"מ, אבל מדובר בהרבה מאוד כסף - יותר ממה שנדמה לך.

ישן 03-01-2010, 15:14
  s1dror s1dror אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. פלוגת מג"ב שכולה בקבע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. פלוגת מג"ב שכולה בקבע עולה פחות מפלוגת מילואים באותו סד"כ
2. למה אין מג"ב במילואים? האם חסרים מחזורים שלמים של מג"בניקים שמשתחררים?

לגבי הכתבה הרי שמדובר ב no news.

1. לא מכיר את התחשיב הכלכלי שלך, אבל אני בספק אם פלוגה שקיימת 24X7X365 עולה יותר מאשר להעסיק פלוגת מילואים בזמן מלחמה בגיזרה מסוימת. צריך לזכור שאותה פלוגת מילואים עושה 54 ימים בשלוש שנים לפי חוק המילואים החדש... המספרים לא מסתדרים לי.

2. אני לא נתקלתי בפלוגת מג"ב שעושה מילואים כפלוגה - מתגייסת, מתאמנת, עושה תעסוקה ומשתחחרת. חידוש בשבילי. ואם כבר יקימו, אז שוב תעלה השאלה מה יקר יותר - לגייס פלוגת מג"ב במילואים או פלוגת כפיר במילואים.

לגבי ה-NO NEWS, הרשה לי לחלוק עליך.
נתקלתי בתופעות מעניינות גם בלבנון II וגם בעופרת יצוקה של כוחות שהופתעו מאד מהגיזרות שנשלחו אליהן ומלוחות הזמנים.
ישן 03-01-2010, 21:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי s1dror שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. פלוגת מג"ב..."

1. זה תחשיב שמקובל גם על הצבא - הטענה היא שאין מספיק מתגייסים לקבע קצר (וזה גם תשובה לליאור).
2. גם אני לא, ועלה זה אני מלין
3. אני אומר שזו אינה חדשה - הגדוד שלי הוא כזה לפחות 30 שנה.

ישן 03-01-2010, 19:05
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי לוחם מיל שמתחילה ב "לא מספיק "דפקו" אותי בסדיר ,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוחם מיל
לא מספיק "דפקו" אותי בסדיר , גם במילואים.

זה די מבאס לחזור לאותה גיזרה , בתור יוצא כפיר - 3 שנים שירתתי באותה גיזרה , וגם במילואים אני פוגש את אותו המקום , אולי זה יעיל כי ההתמקצעות בשטח היא הרבה יותר טובה , אבל במלחמה כמו במלחמה זה די מבאס להישאר מאחור.

מזכיר לי את התסכול בגדוד שבמלחמת לבנון נשארנו באיו"ש.

תתבגר.
צה"ל לא נועד לספק את השאיפות של צעירים לראות עולם (אם רמת נבטיה מופיעה ברשימת האתרים לביקור עד גיל 30 של מישהו...), אלא להגן על המדינה. ואם מישהו חושב שלהגן באיו"ש חשוב פחות מלהסתער על בינת ג'בל, אז כנראה שהוא לא בדק את רמת האיומים על המדינה.
אני ממליץ לכולם כאן לקרוא את המאמר "כך מתכוונים הערבים לנצח את ישראל" ממערכות הלפני אחרון. אולי זה יפחית את תחושת התסכול הלא ברורה.

בכל מקרה, תנוח דעתך: אתה וחבריך תורמים לביטחון המדינה ותתרמו בעת מלחמה לא פחות מכל לוחם אחר.

http://www.baking.co.il

ישן 04-01-2010, 05:30
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "שינוי בצה"ל: גדודי מילואים יוצבו בחירום בגדה"

לכל אלו שחושבים שמג"ב הוא הפתרון

אני מחזיק בדעה שיש להעביר ראורגניזציה בכוחות הבטחון.

המשטרה הכחולה תתעסק בשיטור - נטו - לאחר 7 שנים שנת שבתון כמו למורים. יחויבו בהשכלה בנושאי חברה (קרימינולוגיה - סוציולוגיה ועוד) כתנאי קבלה וקידום. תחומי אחריות - מניעת פשע (נוער בסיכון), שרות לאזרח - אכיפה והורדת הפשיעה

מג"ב - יוגדל - יעסוק בבטחון הפנים ובשטחים ויתבסס על משוחררי צבא.

צה"ל - יחזור להיות צבא ההגנה לישראל ויטפל בהכנות למלחמה עתידית. (וגם בטיפוח ההון האנושי - הכנת הנוער)

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:16

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר