לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-07-2010, 11:40
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע נפטר צבי קמיל, בעל פרס בטחון ישראל והאחראי לבטיחות מתקני הגרעין

להלן תקציר הידיעה מאת יוסי מלמן מתוך אתר הארץ. לקריאת הידיעה המלאה והמפורטת לחצו כאן

מת צבי קמיל, חתן פרס ביטחון ישראל, שהיה האחראי על בטיחות מתקני הגרעין

מאת יוסי מלמן
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/haaretz.gif]
פורסם ב - 00:48 28/07/10 עדכון אחרון - 10:30 28/07/10

צבי קמיל, מחלוצי תוכנית הגרעין של ישראל, שכיהן בתפקיד יושב ראש הוועדה לבטיחות גרעינית (בטג"ר), הלך אתמול לעולמו. קמיל, שהיה בן 75, נפטר אתמול בבוקר לאחר שלקה בלבו בבית הכנסת בר כוכבא בתל אביב, בו לימד בכל בוקר דף גמרא יומי וטבל במקווה. הלווייתו התקיימה אמש בבית הקברות בנחלת יצחק.

קמיל, שנודע כאדם צנוע ונעים הליכות שכילכל את מעשיו בזהירות, היה משותפי הסוד החשובים ביותר של מדיניות הגרעין של ישראל. מתוקף היותו יושב ראש בטג"ר, האחריות שרבצה על כתפיו היתה כבדה ביותר.
קמיל נולד ב-1935 בפולין. לאחר פרוץ מלחמת העולם השנייה הצליחו חלק מבני המשפחה להימלט מפולין לישראל. לאחר סיום לימודיו בתיכון ב-1953 למד בטכניון אלקטרוניקה ובקרה אוטומטית וב-1958 נשלח להשתלמות בבית ספר למדעי הגרעין בשיקגו. בשובו לישראל נשלח להשתלמות נוספת בצרפת ונמנה עם צוות ההקמה של הכור בדימונה.
ב-1961, עזב את דימונה והצטרף לרפא"ל, שם עבד 7 שנים במהלכן זכה בפרס ביטחון ישראל מנימוקים שלא פורסמו מעולם.
ב-1969 פרש לעסקים פרטיים והקים בבאר שבע מפעל אלקטרוניקה, ומאז כל ימיו היה תעשיין ויזם בנשמתו.

מאז 1985 עמד בראש הבטג"ר - ועדה שאת חבריה ממנה ראש הממשלה ולכאורה יש לה עצמאות גמורה אף שהיא מצויה בקשרי עבודה עם הוועדה לאנרגיה אטומית. היא אמורה לפקח על הוועדה לאנרגיה אטומית המפעילה את האתרים הגרעיניים, כולל הכור בדימונה וכור המחקר בשורק.
בראיון שהעניק למוסף הארץ ב-2005, הדגיש כי לדעתו מצב הבטיחות הגרעינית בישראל הוא מהטובים בעולם: "איננו מנסים להסתיר ולטייח ופועלים בהגינות תוך הקפדה על בטיחותם של העובדים ובריאותם".
בתשובה לשאלה אם לדעתו הכור הגרעיני בדימונה בטוח השיב: "כן. במשך השנים הוחלפו בכור כל המערכות. הטכנולוגיות הפועלות הן חדישות ביותר, יש לי ביטחון מלא שלא תהיה פשלה".

קישור אל הידיעה המלאה

הערך בוויקיפדיה
הכתבה במוסף הארץ "השריף של הכור הגרעיני" (גם היא מאת יוסי מלמן)

הכרתי את קמיל הכרות שטחית כשהתפללתי באותו מניין שחרית שהוא היה ממתפלליו הקבועים ובו הוא גם נפטר. אני הייתי אורח.
הייתה בו "הדרת פנים" מיוחדת שעוד לפני שידעתי על תפקידיו הבטחוניים גרמה לי לחוש אליו הערכה רבה.
יהי זכרו ברוך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר