לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2010, 00:52
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
נכנס יין יצא יוסי

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1141180.html

אחחח.. רעד של תענוג צרוף חולף בגופי כאשר אני קורא את רשימותיו של יוסי שריד בהארץ, אני מתענג על ההבנה כי השמאל הקיצוני בישראל נסוג ושמח לראות שכשסוחטים לשמאל הקיצוני קצת את המיץ, יוצא מהם כל הגועל נפש. הגזענות, ההיבריס,העלבונות, הטפשות, הקנאה ובאין עתיד - ההתרפקות על עבר שלא היה מעולם. הפעם שריד השמאל הקיצוני, שעדיין נותנים לו במה בהארץ תוקף את ליברמן. שהוא ליברמן "הזר" השתלט על מדינת ישראל של היהודי האותנטי - יוסי שריד ודומיו. מבחר ציטוטים משעשעים ומרנינים כאחד.

ליברמן הוא "הישראלי העליון שיורש את הארץ" ו - "מייצג את האלימות המילולית" תלונתו של שריד בקטע הראשון על ישראלים עליונים מתבררת דווקא בקטע השני כשהוא מתחיל לדבר על ליברמן כמי ש"דורך על במתי-ארץ, דוחק הצדה את כל השרוליקים שייצגו אותנו לפניו"

אוי אוי אוי, הבעייה של שריד היא לא עם זה שיש ישראלים עליונים. תאוות השליטה הבלתי נדלית שלו מעוררת אצלו מחד געגועים לשרוליקים של השמאל ששלטו כאן בדיקטטורה למחצה ללא עוררין והתחלפו בשמאל ההרסני של שריד ששולט בכל המוסדות החשובים - אותם העזו "הליברמנים" להוריד מהאולימפוס ומאידך גוררת אותו להציג את ליברמן כמי שמאמין בתורת הגזע "העליון" . שהרי למי יש זכות להיות גזען ומתנשא ומגעיל? רק לשריד ודומיו...

ובמה אשם ליברמן? בכך שקרא לשגרירים לשמור על כבודנו הלאומי , לא להתרפס ולא לדברר את הפלסטינים. שריד נדהם מההוראות האלה שכן מעולם לא התייחס למשרד החוץ כמי שאמור לקדם דבר מלבד פרוק הארץ ומסירתה לערבים. אותם ערבים שהם כמובן לא נטע זר אלא בשר מבשרו של שריד - עבורם גם יקרא לסירוב פקודה.

הטור מסתיים בקינה ל"שרוליקים" שאחיזתם בנו מתרופפת. "אנו באנו ארצה לעבוד, האמינו ראשונים ואילו ליברמן בא לעבוד על הכבוד" ומה עם שריד עצמו? גם ה"אחרון" הזה נהג לעבוד, היה "עובד" עם עיתונאים בבתי קפה על הטור של מחר, היה "עובד" עם ערפאת על פעילות חתרנית נגד ישראל, היה "עובד" עם האמריקאים שיפעילו לחץ, מרוב עבודה שחורה נתמלאו פניו של שריד פיח והישראלים שחשדו בו כשוהה אפריקאי בלתי חוקי בעטו אותו מהמרפסת הפוליטית לרחוב שוקן..

ועכשיו מסיים שריד "אנו שפלי רוח ושפופי קומה, אנו זרים בארצנו". ועכשיו אומר לעצמו הקורא הישראלי הנבון, אילו רק היו שריד ודומיו באמת גמורים, הייתי חותם.

*

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2010, 08:35
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
זו תמצית כל העניין, לא?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "נכנס יין יצא יוסי"

ב 1977 אבדה לנצח ההגמוניה של "הצבר, יפה הבלורית, חילוני - אבל עם הערכה מסויימת להבטים אקלקטיים של המסורת היהודית, פטריוט - אבל חובה שיהיה מפא"יניק ושמאלה, אשכנזי - או מזרחי שנופל בנישה הבנגוריונית לאנשים ממוצע זה, מכבד את הלוחמים היהודיים בצבא האדום - אבל כולו רגש והערצה לרבין הנשרט עקב טיפוס על עמוד טלגראף בסוריה, רוצה רק מלכת יופי שחרחורת שיער - אבל מאוד מרוצה בשקט שהבת שלו יוצאת עם אחד עם עיניים כחולות, ליבארל - אבל כמעט יושב שבעה על בן שהצביע - אוי אברוך! - ליגאל ידין (ע"ע סבא שלי)".... ואפשר להוסיף עוד כהנה וכהנה...

זו תמצית העניין: מי שהיה אחד ממייסדי החברה הודח באסיפת בעלי המניות ולא משלים עם זה. ולא שלא נתנו לו פנסיה טובה, או תמונה מכובדת בלובי - הוא רוצה להמשיך להיות הבעלבית המוחלט, ובו זמנית לכאורה לנהל חברה ציבורית ושיגידו לו איזה ליבראלי הוא שמקשיב גם לקולות שונים ממנו.

בטירופם בני הדור של יוסי שריד חושפים את מה שכולם ידעו, אבל היה קשה להוכיח טרם 1977: הם ביקשו להנדס כאן חברה בדמותם. לא יצא להם (בין השאר משום שהיו מיעוט מספרית וגם משום שאנשים לא אוהבים שמהנדסים אותם) אז עכשיו כמו כל מדען שנכשל הם מאשימים את הפציינטים, המדענים המתחרים ותנאי המעבדה. הכל חוץ מאשר את עצמם.

שנים חינכו אותנו שהמזור לבעיותינו יבוא רק אם נקפיד כולנו לשים מאחור את "מאנדעל, השטריימל והשטעטל": מה זה לשים מאחור? אפילו לבעוט ולבזות אותם. בלי פרסום, אבל בהרבה יותר נחישות גם היינו אמורים לבעוט בתרבות של יוצאי עדות המזרח: שתי תרבויות שקיימו חברה בריאה ופוריה, בתנאים לא קלים, במשך מאות שנים והיו אמורות לפנות דרך להזיות האולטרא סוציאליסטיות של שריד ואבותיו הרוחניים.

שריד ורעיונותיו קרסו ברעש לא קטן: האנטישמיות שהכחדת ערכי השטעטל הייתה אמורה להעלים - חיה ובועטת. את הערכים החברתיים שהכחידו, לא השכילו (או יכלו) להחליף וקיבלנו מוטציה שתחום התקן שלה נע בין קיבוצניק מרושל ומכור לפטפטת פוליטית ובין עסקן פוליטי עילג שאפילו אופורטוניזם זו הגדרה מכובדת מדי בשביל הכלום שהוא מסוגל לעשות. כל הזרמים שהמפ"איניקיות של שריד דיכאה וביזתה - כמה מפליא! - היום מרימים ראש ומסרבים לקבל את ההגמוניה של יורשיו של שריד (לא פעם הם מרגיזים אותי, אבל אני חייב להודות בצער שאני מבין את הבעיטה שהם בוחרים לתת לעכוזה של מורשת הציונות הסוציאליסטית). מליון ומשהו עולים מברה"מ לשעבר - ללא ספק אחד הניסים הגדולים של ישראל של לאחר 1990 - מפליאים את שריד וחבר המנותקים שלו בכך שלא משחקים את התפקיד המיועד להם. בראש ובראשונה הם מסרבים להשלים עם הקונספציה המפ"איניקים-מפ"מניקית של "יורים ובוכים". כמובן ששריד לא מסוגל להבין את העיוות שבתפישת עולם כזאת, ולכן ליברמן - ו"אנשים כמוני" - נראים לו כמטורפים המרימים חרב על גרון הפרוייקט הגאוני שלו... מה שכמובן מזכיר לי את הבדיחה על זה שנוסע באיילון נגד כוון התנועה, שומע ברדיו אזהרה עקב מטורף שנוסע נגד כוון התנועה, ואומר לעצמו "מטורף אחד! יש פה אלפי מטורפים!".

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 10-01-2010 בשעה 08:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:52

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר