לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2010, 12:48
  JCPA JCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.03.09
תשובה לח"כ ג'מאל זחלקה: רוב תושבי שיח' מונס היו מצריים שהיגרו לארץ

ג'מאל זחלקה הוא תושב כפר קרע. הכפר הוקם במאה ה- 18 על ידי בדווים משבט ערב-תורכמן ובדווים מצריים. אבות אבותיו של זחלקה הגיעו, אם כך, לתחומי הקו הירוק רק לפני כ- 200 שנה. מאחר שהכפר הוקם על ידי בדווים משבט ערב-תורכמן ובדווים ממצרים, הרי אבות אבותיו של זחלקה הגיעו לכאן מחצי האי ערב או ממצרים.

שיח' מונס נוסדה על פי "אתר הנכבה" במאה ה-18. כלומר, הכפר הוקם בתקופה העות'מאנית (1516 - 1918). ב-1831 כבש בנו של מוחמד עלי, שליט מצרים, איברהים פשה את הארץ מידי הכובשים העות'מאנים ואז הובאו לארץ על ידי איברהים פשה פלאחים מצריים שהתיישבו במקומות שונים בארץ וגם בשיח' מונס.

ב- 1879 היו בכפר על פי סקר של "קרן המחקר הבריטית", 315 תושבים. בין 1879 ל- 1922, כלומר במשך 43 שנים, גדל מספר תושבי הכפר ב- 349 תושבים. לאור אחוז תמותת התינוקות ותוחלת החיים הנמוכה שהיו תוצאה של המצב הכלכלי והתברואתי זהו גידול סביר. בתקופת המנדט, לעומת זאת, גדל הכפר בממדים שריבוי טבעי אינו יכול להסבירם:

1922 - 664 תושבים

1931 - 1,154 תושבים

1945 - 1,930 תושבים

1948 - 2,160 תושבים

לעומת זאת:

בין 1922 ל- 1931 , תוך 9 שנים בלבד גדל מספר התושבים ב- 490 תושבים.

בין 1931 - 1945 , תוך 14 שנים בלבד גדלה אוכלוסיית הכפר ב-776 תושבים.

בין 1945 - 1948 , תוך 3 שנים בלבד גדל מספר תושבי הכפר ב- 230 תושבים.

בין 1879 - 1948 , 69 שנים בלבד גדלה אוכלוסיית שיח' מונס ב- 1,845 תושבים.

זהו גידול אוכלוסין העולה בשיעורו בהרבה על גידול האוכלוסין במצרים שבה הריבוי הטבעי הגבוה ביותר בעולם הערבי.

גידול האוכלוסין בכפרים במישור החוף הדרומי והמרכזי אינו ניתן להסבר על ידי הריבוי הטבעי, לאור שיעורי תמותת הילדים, תוחלת החיים והעדר שירותי בריאות בכפרים הערביים. המהגרים המצריים היו מקור חשוב לגידול האוכלוסין בכפרים אלה. פרופ' ברוור הגיע למסקנה שלפחות 1/3 מהגידול במספר התושבים בכפרים אלה נבע מההגירה ממצרים.

בין השנים 1922- 1944 גדלה אוכלוסיית אזור החוף כתוצאה מההגירה המצרית:

בית דג'ן ב- 127% , אוכלוסיית יאזור גדלה ב- 214% , אוכלוסיית סאלמה גדלה ב- 476% , אוכלוסיית ייבנה גדלה ב- 203% , אוכלוסיית קוביבה(ע"י רחובות), גדלה ב- 211% , בפג'ה הגיע גידול האוכלוסין ל- 630% ובסאוואלמה הגיע הגידול לשיא של % 1,040 . וכך בשאר כפרי החוף הדרומי והמרכזי.

אוכלוסיית שיח' מונס גדלה מאותו מקור.

לסיכום, על סמך המחקרים הללו סביר להניח שהאוכלוסייה הערבית במישור החוף מוצאה במידה רבה ממצרים. חלק ניכר מהפליטים הפלסטינים בעזה הם צאצאי הפלאחים והפועלים המצריים שהיגרו לארץ. זחלקה אינו יכול לטעון שערביי מישור החוף הם "עם ילידי", כפי שבמפלגה שלו בל"ד, טוענים, לגבי כל ערביי הארץ. ערביי שיח' מונס וכפרי וערי חוף הארץ מיפו עד רפיח, הגיעו לכאן ממצרים במספר גלים: 1814, 1831, יחד עם הצבא הבריטי ב- 1917 ומאז עד 1948.
למאמר המלא - תשובה לחה"כ ג'מאל זחלקה: רוב תושבי שיח' מונס היו מצריים שהיגרו לארץ
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-01-2010, 13:23
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
נסיון יפה, אבל לא יעיל בעליל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי JCPA שמתחילה ב "תשובה לח"כ ג'מאל זחלקה: רוב תושבי שיח' מונס היו מצריים שהיגרו לארץ"

לעניין בעובדות בן לעם/קבוצה אתנית שהסובייקטיביות היא לחם חוקו ומוטמעת אצלו כאיבר לכל דבר.

מעבר לכך היו גם כפרים שתושביהם חיו כאן זמן רב ובכ"ז תושביהם מצאו עצמם פליטים: זו תוצאה של מלחמת אזרחים אכזרית שחלקם, ובהחלט מנהיגיהם הנאציים, כפו על כל תושבי הארץ הזו. יחד עם תושבי חבל הסודטים, או פרוסיה המזרחית, גם עבור הערבים שחיו בא"י המאנדטורית הגורל שנפל בחלקם אחרי שהובסו במלחמה שהם בעליל חירחרו, אמור להיות תמרור אזהרה להם, ובהחלט לא סיבה לבושה עבורינו. העובדה שלשניה בהיסטוריה של העם היהודי בעת המודרנית הצלחנו לגרום לצרינו לשלם מחיר עבור מעשיהם, היא קרן אור בהחלט. חבל רק שמסיבות של תאריך לידה לא יצא לי להיות "מוזמן לסעודת הנקבה שכן יכולתי לסייע לכך שלא יוותרו השאריות".

ישן 12-01-2010, 13:39
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שאלות הבהרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי JCPA שמתחילה ב "תשובה לח"כ ג'מאל זחלקה: רוב תושבי שיח' מונס היו מצריים שהיגרו לארץ"

"ג'מאל זחלקה הוא תושב כפר קרע. הכפר הוקם במאה ה- 18 על ידי בדווים משבט ערב-תורכמן ובדווים מצריים. אבות אבותיו של זחלקה הגיעו, אם כך, לתחומי הקו הירוק רק לפני כ- 200 שנה. מאחר שהכפר הוקם על ידי בדווים משבט ערב-תורכמן ובדווים ממצרים, הרי אבות אבותיו של זחלקה הגיעו לכאן מחצי האי ערב או ממצרים."

1. מרבית אבות אבותינו באו לארץ רק לפני 60 - 100 שנים.
2. אבותינו הגיעו לארץ מכל קצוות תבל.
3. מה מוצאם של אבות אבות זחלקה - אולי גם להם, כמו לשלנו, היו תקופות בתחומי ארץ ישראל.
4. האם אתה שולל כל אפשרות שבמהלכי ניוד התושבים במזרח התיכון, ניוד השליטים, ההגליות וההתישבויות, ישבו בארץ בתקופות שונות אוכלוסיות שונות.
5. האם אתה שולל שיתכן (לדעתי ודאי ) ונוצר עירוב אוכלוסין וזהויות ולא נשמרה "טהרתו" של אף עם ששהה/עבר באזור. כך, שעשוים להיות יותר מטוען אחד ל"חזקה" על ארץ ישראל.
ישן 13-01-2010, 07:35

ניהול זה דבר מחייב להגינות
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "מה הקשר לניהול?"

לידיעתך אינני מחפש כל צידוק לטענות הערבים

ראשית, אני חרד לגורלה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. לדעתי ולא רק לדעתי רק פתרון של שתי מדינות בתחומי הגדה המערבית של הירדן תבטיח את שרידותנו.

שנית, אינני פוסל טענות של אחרים ומנסה לשקול אותן בצורה אוביקטיבית, ללא התעלמות מההיסטוריה המפוארת והבלתי מפוארת של האזור בו אנו חיים

שלישית, אינני טומן את ראשי בחול ומתבונן על המציאות לאשורה

רביעית, אני מתנגד בתוקף לכל פעולה אלימה והמנוגדת לחוק

חמישית, חשובה לי ההתבטאות הנאותה, ההתנסחות, הצמדות לטענות ולא עוותן, תוך כדי בניית תיל תילים של שקרים והכפשות.

חשובה לי מדינת ישראל ודרך התנהלותה
ישן 12-01-2010, 21:27
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שאלות הבהרה"

לא אתה הראשון שחושב כך.אפשרי בהחלט,שאחוז גדול מהפלסטינים הם תערובת של יהודים,ערבים ועוד.אלא שהם רואים עצמם ערבים לכל דבר(כאשר הציונים לא מפריעים להם בדרך),ומשום מה לפני 120 לא שמחו,כאשר התחלנו לבוא לפה.אתה מבין,לא היה פה פיצוץ אוכלוסין,היה הרבה מקום לכולם(כחצי מיליון איש סך הכל),הארץ-פלסטינה-ארץ ישראל-לא היתה של ערבים(אלא של עות"מאנים,למקרה ששכחנו),ובכל זאת הערבים הרגישו שהם בעלי הדירה.למה?-לא יודע.אולי כי הם אף פעם גם לא התביישו בביצוע הכיבושים בשם אסלאם(והרי כל מוסלמי או הלומד על אסלאם יודע,שהיו כיבושים בשם האסלאם((הזהב,כמובן,לא עניין אותם-זה נמוך מהם) ),או אולי כי זה לא מכבודם לחלוק מקום מגורים עם מישהו בתנאים שווים?לא מובן לי.קבלת פנים יפה ליהודי אירופה מצד הערבים לא היתה פה,-הרגישו שמשהו לא טוב עומד לקרות להם:לקיחת הבעלות מידם.ערבי,ולא ישלוט?לא ייתכן.ככה זה במצרים,ככה זה בעוד כמה מקומות פה באיזור.
לערבי שטוען,שיש פה כיבוש,בהתכוונותו לישראל כולה,יש לי רק לומר,שהארץ שייכת ליהודים בלבד.לא לערבים. קודם יתחילו לכבד את היהודים,אחר כך נדבר על פשרות.

ישן 13-01-2010, 06:10

אין מדובר על פשרות-אלא על חלוקה המשקפת את האוכלוסיה בשטחים, בגדה, שנכבשו ב- 1967
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "לא אתה הראשון שחושב כך.אפשרי..."

"לערבי שטוען,שיש פה כיבוש,בהתכוונותו לישראל כולה,יש לי רק לומר,שהארץ שייכת ליהודים בלבד.לא לערבים. קודם יתחילו לכבד את היהודים,אחר כך נדבר על פשרות"

1. לא רק ערבי טוען שיש כאן כיבוש - אין מי שאינו חושב, שיש כאן כיבוש. הדיון הוא בין מצדיקי הכיבוש לבין שולליו; בין מצדיקי הכיבושים עד תום מלחמת עצמאותינו למצדיקי הכיבושים שלאחריה ואלו העשויים להתרחש מאוחר יותר.
יש ה"מסתפקים", בהתאם למציאות השוררת בשטח, בקבוע גבולותיה של מדינת ישראל על פי גבולות שביתת הנשק המורחבים מזרחה, יש המסתפקים בקביעת הגבולות בנהר הירדן, יש השואפים לשתי גדות הירדן אפילו למימוש הבטחת אלוה על פי תפיסתם ואמונתם.
2. אתה טוען שהארץ שייכת ליהודים בלבד. הערבים טוענים שהארץ שיכת לערבים בלבד. המפוכחים טוענים שיש לחלק את הארץ (הכוונה לשטח הגדה המערבית של הירדן), בין היהודים ( כ- 2/3 ) לבין הערבים את מה שנותר.
3. לא ברורה דרישתך "לכבד את היהודים" - מה אתה חפץ, שישתחוו לפניך, שיזוזו לצידי הדרך כאשר אתה עובר, להתרפס בפניך ולהגיד מדי יום כמה אתה גדול כמה אתה יפה ואין כמוך בעולם.
כבוד חייב להיות הדדי - מי שאינו מכבד את שכניו, את הסובבים אותו , שלא יצפה לכבוד מצידם.
4. פשרות - כבר אמרתי, אין פשרות ישנן הבנות במה טוב ליהודים במה טוב להמשך קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. המשך המצב הקיים יחסל את מדינת ישראל כמדינה יהודית שלא לדבר על חיסול הדמוקרטיה הצולעת גם בימינו אנו.
ישן 13-01-2010, 08:55
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אין מדובר על פשרות-אלא על חלוקה המשקפת את האוכלוסיה בשטחים, בגדה, שנכבשו ב- 1967"

ציטוט:
1. לא רק ערבי טוען שיש כאן כיבוש - אין מי שאינו חושב, שיש כאן כיבוש. הדיון הוא בין מצדיקי הכיבוש לבין שולליו; בין מצדיקי הכיבושים עד תום מלחמת עצמאותינו למצדיקי הכיבושים שלאחריה ואלו העשויים להתרחש מאוחר יותר.

תגובה ממני:
ציטוט:
"לערבי שטוען,שיש פה כיבוש,בהתכוונותו לישראל כולה...

תקרא עוד פעם.לא לכיבוש "שלך" התכוונתי,אדוני.

ציטוט:
3. לא ברורה דרישתך "לכבד את היהודים" - מה אתה חפץ, שישתחוו לפניך, שיזוזו לצידי הדרך כאשר אתה עובר, להתרפס בפניך ולהגיד מדי יום כמה אתה גדול כמה אתה יפה ואין כמוך בעולם.
כבוד חייב להיות הדדי - מי שאינו מכבד את שכניו, את הסובבים אותו , שלא יצפה לכבוד מצידם.

הם מלכתחילה לא כיבדו את היותנו כאן(את אלה שבאו לפה בעליות),אז למה אתה מצפה שנכבד אותם?
שישתחוו,שיזוזו לצידי הדרך,שיעשו מה שהם רוצים.אוסף של שטויות...

אנחנו מדינה דמוקרטית רק כלפי עם ישראל ומי שתומך בו.כלפי פלסטיאים אין צורך בדמוקרטיה-הם עדיין לא גדלו לזה.

ישן 15-01-2010, 13:44

א. כן ב. מהסיבות הדמוגרפיות
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מבין. הכיבושים של..."

גם ב- 1948 היינו בנחיתות מספרית. הבדל הוא שב 1948 התושבים הערביים/פלסטינאים, נטשו את הארץ וחלקם התישב בשטחי הגדה והרצועה; היה פוטנציאל עליה גדול, שאכן מומש; בתוך שטחי מדינת ישראל דהיום, היהודים/הישראלים מהווים רוב מבוסס גם לעתיד לבוא.
בכבושי 1967 - קיים רוב מסיבי בגדה (וגם ברצועה), של פסטינאם; פוטנציאל העליה , אינו ראה באופק (אולי בנישבט המנשה ושבים עלומים אחרים "יצילו" אותנו); בתוך שטחי מדינת ישראל אם תכלול את הגדה יוצר במהה בימנו רוב פלסטינאי, שישנה את אופי המדינה (דו לאומית בתחילה וחד לאומית בהמשכה) כדי חסולה של מדינת ישראל בדרכי שלום.
ישן 16-01-2010, 05:10

הם אזרחים שווים כמוני ואפילו כמוך
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "מה נעשה עם ערביי ישראל?20%..."

חייבים לנהוג בהם ככאלו ולא להפלותם, כפי שנהוג כיום ולצערי גם אתמול. החל מקום המדינה מתייחסים אליהם בחשדנות, כאוייבים ומצרים את צעדיהם.

התשובה הקבועה - תראה את בתיהם, את הפרת חוקי הבניה שלהם, את הביטוח הלאומי לו הם זוכים ועל זכותם לבחור ולהבחר ובמיוחד ההשואה לתנאי חייהם והחופש שלהם לעומת כל ארצות ערב האחרות - איננה תופסת נוכח העוול המסדי וההההפליה הטבועה כנגדם.

אני משוכנע ואינני דוברם, אלא כמי שהיה חש אילו היו מענקות לו כל ה"זכויות" הללו - "מוייחל טובייס" (בלי טובות). תנו לי את מלוא הזכויות וכמובן אפשרו לי למלא את כל החובות, כאזרח במדינה דמוקרטית.
ישן 20-01-2010, 13:30
  Danielk35 Danielk35 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הם אזרחים שווים כמוני ואפילו כמוך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
חייבים לנהוג בהם ככאלו ולא להפלותם, כפי שנהוג כיום ולצערי גם אתמול. החל מקום המדינה מתייחסים אליהם בחשדנות, כאוייבים ומצרים את צעדיהם.

התשובה הקבועה - תראה את בתיהם, את הפרת חוקי הבניה שלהם, את הביטוח הלאומי לו הם זוכים ועל זכותם לבחור ולהבחר ובמיוחד ההשואה לתנאי חייהם והחופש שלהם לעומת כל ארצות ערב האחרות - איננה תופסת נוכח העוול המסדי וההההפליה הטבועה כנגדם.

אני משוכנע ואינני דוברם, אלא כמי שהיה חש אילו היו מענקות לו כל ה"זכויות" הללו - "מוייחל טובייס" (בלי טובות). תנו לי את מלוא הזכויות וכמובן אפשרו לי למלא את כל החובות, כאזרח במדינה דמוקרטית.

אני דיי בטוח שכבר אמרו לך את זה בפורום הזה בעבר, אבל אני אגיד לך את זה שוב, אתה עיוור (לא מבחינה פיזית), וכנראה שאף פעם לא עפה לך אבן על השמשה סתם ככה בלי סיבה (שזה מקרה לייט)
אבל אני לא התחיל להטיף לך מוסר, אין טעם שטפו אותך וחבל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:09

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר