לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2010, 15:50
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
המבקר: ליקויים קשים במתקני הכליאה בצה"ל

בדוח השנתי שפרסם, חושף מבקר המדינה ליקויים גם בהתנהלות קרן ליב"י ומצביע על בעיות שיפגעו בגיוס כלי רכב וציוד מכני בשעת חירום
אמיר בוחבוט | 13/1/2010 16:15

תמונה קשה על תנאי הכליאה במתקנים של צה"ל עולה מדוח מבקר המדינה ה-60 במספר, שהגיש היום (ד') מיכה לינדרשטראוס ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין וליו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ יואל חסון. מהדוח עולה כי עצורים נכבלים באזיקים באופן גורף בניגוד לתקנות, תוך כדי השפלה ופגיעה בכבודם, גם בנוכחות בני משפחותיהם בחצר בית הדין הצבאי.

המבקר טוען כי גילם הצעיר וחוסר ניסיונם של אנשי הסגל בבתי הכלא השונים עשויים להשליך באופן שלילי על ההתמודדות היום יומית מול הכלואים. משרד המבקר חילק באופן אקראי שאלון ל-275 כלואים בבסיסי הכליאה, ומתשובות הכלואים עולה כי 62% מהכלואים בכלא 4 ו-39.7% מהכלואים בכלא 6 טענו ליחס קשה מצד הסגל.

עוד עולה כי בשנת 2008 התקבלו בלשכת הפרקליט הצבאי הראשי 1,700 פניות לבירור חוקיות המעצר. ב-570 מקרים נדרש הפצ"ר להמתיק או לבטל עונשי מחבוש. בתשעה מקרים נוספים הורה הפצ"ר לפצות את הכלואים משום שכבר סיימו לרצות את עונשם.

על תנאי הכליאה והמחייה בכלא 6 וכלא 4 נמצא כי קיימות בעיות חמורות בתשתית הביוב שגורמות להצפות חמורות, וכי מערכת החשמל במקום אינה עומדת בעומס. עוד עולה כי מאחר ונשקלת אפשרות להחליף את המבנים במבנים חדשים, לא משקיעים בבתי הכלא הקיימים.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&loc=4&tmp=4867

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-01-2010, 18:05
צלמית המשתמש של DeepSpace
  DeepSpace DeepSpace אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "יש כלא חדש בנגב שרק מחכה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
יש כלא חדש בנגב שרק מחכה שמישהו יאייש אותו -

1. אני מציע שצה"ל יפנה את כל כלואיו למתקן החדש, הרי המדינה ממילא כבר שילמה על המתקן....).
כל עוד שכלואים ששייכים לפיקוד צפון וחיל הים נשפטים בחיפה (הכוונה כמובן לעריקים ועצורי מצ"ח, לא חיילים שמגיעים שפוטים מהיחידה), זה לא יקרה. בנוסף גם צריך בית חולים באיזור. בעבר רצו לבנות את "כלא 10" עם מרכז רפואי ובית דין צמוד. ייקח עוד הרבה זמן עד שזה יקרה.

2. אני מציע שצה"ל יעביר גם את האחריות על הכלואים האלה לשב"ס (כמו שנעשה עם בתי הכלא הצבאיים האחרים).
איזה "בתי כלא צבאיים אחרים"? רק כ 1% מהכלואים בבתי הכלא הצבאיים (6 ו- 4) עוברים מתישהו בתקופת הכליאה שלהם לשב"ס, תלוי בגזר הדין. עופר, קציעות ומגידו הם בתי כלא ביטחוניים, זה שונה.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 13-01-2010 בשעה 18:13.
ישן 13-01-2010, 20:14
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "[QUOTE=צנחן1]יש כלא חדש בנגב..."

1. לא צריך להיות שום קשר בין מקום המשפט לבין מקום הכליאה, תשאל כל אסיר בשב"ס שגר בב"ש ונכלא ברמלה.

2. בתי הכלא הבטחוניים היו עד לפני מס' שנים בחזקת מ"צ והועברו לשב"ס, אין שום בעיה שזה יקרה גם אם בתי הכלא "הצבאיים".

צה"ל לא יודע לשמור על אסירים, בדיוק כמו שמצ"ח לא ממש יודע לחקור. נותנים לילד בן 19 אחריות שבשב"ס ניתנת לאדם בן 30 לפחות, ואח"כ מתפלאים שיש בעיות. צה"ל צריך להיות צבא ההגנה לישראל, לא משטרה ולא שב"ס.

היוהרה הזו, לחשוב כל הזמן שאנחנו יודעים הכי טוב, זו הרעה החולה שבבסיס כל הפאקים במדינה. יש גוף במדינה שמקצועו כליאה, זה כל מה שהגוף הזה עושה, למה צריך להחזיק חיילי חובה בתפקיד הזה ? ומי אמר ששב"ס לא יכול להיות אחראי על אסירים חיילים ? ואם יש בעיה חוקית אז מה הבעיה לשנות את החוק (הרי משנים חוקים כל הזמן) ?

ישן 13-01-2010, 20:48

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "1. לא צריך להיות שום קשר בין..."

אני יודע בדיוק על מה אני מדבר.

ציטוט:
1. לא צריך להיות שום קשר בין מקום המשפט לבין מקום הכליאה, תשאל כל אסיר בשב"ס שגר בב"ש ונכלא ברמלה."

אבל מה לעשות, שיש קשר. עריקים ועצורי מצ"ח יושבים בכלא עוד לפני המשפט (ויש להם כמה כאלה). אם הכלא נמצא בנגב והבית-הדין ששופט את החייל נמצא בחיפה יצטרכו להוציא ליווי (שזה לפחות שני ש"צ על עציר אחד, ויש יותר מאחד + נהג) פעם בשבוע\שבועיים\שלוש שבועות. זה דלק, כוח-אדם ובעיות לוגיסטיות. כבר היום חיילים שיושבים בכלא 4 וצריכים להישפט בחיפה, וההפך (כאלה שיושבים ב 6 וצריכים להישפט ביפו או אפילו בקסטינה) מהווים נטל על המערכת, שבא לידי ביטוי בביזבוז כוח אדם ודלק.

ציטוט:
2. בתי הכלא הבטחוניים היו עד לפני מס' שנים בחזקת מ"צ והועברו לשב"ס, אין שום בעיה שזה יקרה גם אם בתי הכלא "הצבאיים".

אני יודע, וגם ציינתי אותם בתגובה שלי. כבר היום חיילים שעושים עריקות "לא מבינים" על מה הם יושבים בכלא (הצבאי, לא "צבאי"). תאר לך מה יקרה שהם ישבו על עריקות בכלא אזרחי. חוץ מזה, למה אתה חושב שבשב"ס לא עמוס ואין בעיה של כוח אדם?

ציטוט:
היוהרה הזו, לחשוב כל הזמן שאנחנו יודעים הכי טוב, זו הרעה החולה שבבסיס כל הפאקים במדינה

אז זהו, שזו בדיוק הבעיה, אבל ההפך. מי אתה חושב שבארה"ב שומר על עריקים\אסירים צבאיים אחרים? המשטרה הצבאית. ואני בטוח שזה ככה גם במדינות אחרות.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ilitary_prisons
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning. -Rick Cook

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 13-01-2010 בשעה 21:05.
ישן 13-01-2010, 23:18
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "אני יודע בדיוק על מה אני..."

לצערי, גם אני יודע על מה אני מדבר.

1. נחשון מעבירים כל יום כלא שלם (אם נחשב כמה אסירים היו "על גלגלים" ביום נתון). עלויות, דלק, כ"א ... הכל נכון, אבל עבודה זו עבודה וצורך זה צורך. או שנעביר דיונים ב- V/C או שנעביר אותם ברחבי הארץ. זה עדין לא אומר שיש כאן בעיה תפעולית שלא מאפשרת העברה לידי שב"ס.

2. לא אמרתי שבשב"ס אין עומס או שאין בעיית כ"א (אגב, פחות ממה שאתה חושב), הרי התחלתי את תגובתי בכך שצריך להעביר את הכלא הפרטי שנבנה לידי המדינה ע"מ שישמש ככלא פעיל. אני גם לא אמרתי להעביאת העצירים והאסירים הצבאיים לכלא אזרחי, אמרתי שצריך לתת לשב"ס להפעיל את בתי הכלא הצבאיים, בדיוק כמו שהוא מפעיל היום את בתי הכלא הבטחוניים - לא ביטלו את כלא עופר, הוא רק החליף ידיים.

3. לא יודע מה זה "להפך", אבל אי אפשר להשוות את המ"צ שלנו לזו האמריקאית או צבא אחר. באמריקה מ"צ זו קריירה, משרתים שם אנשים שזה מקצועם ורובם בקבע, כמה מה"סוהרים" בבתי הכלא הצבאיים הם בקבע ? האם אתה יכול להשוות את קורס הסוהרים ם של שב"ס לקורס הכלאים הצבאי ?

ישן 13-01-2010, 23:23

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "לצערי, גם אני יודע על מה אני..."

1. לא דיברתי על ההעברה לשב"ס, אלא להעברת הכלא לנגב והשארת בית-הדין בחיפה.

2. "אני גם לא אמרתי להעביר את העצירים והאסירים הצבאיים לכלא אזרחי, אמרתי שצריך לתת לשב"ס להפעיל את בתי הכלא הצבאיים"

מה ההבדל בין שני הדברים? הרי לא תוכל להשאיר את הכלא הצבאי בתור בסיס צבאי (שהוא בסיס צבאי לכל דבר, על כל המשמעויות של המושג) וששב"ס רק יפעילו אותו.

3. לא, אבל אין מה לעשות. מצד שני, לא מדובר בכלל על אותה אוכלוסייה.

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 13-01-2010 בשעה 23:27.
ישן 13-01-2010, 23:39

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "נו, זה נהיה ויכוח סרק, הרי..."

1. תקרא טוב את התשובה שלי בסעיף 1. http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...360&postcount=5

2. אתה סותר פה את עצמך. אתה כתבת "אני גם לא אמרתי להעביר את העצירים והאסירים הצבאיים לכלא אזרחי, אמרתי שצריך לתת לשב"ס להפעיל את בתי הכלא הצבאיים". יש כאן סתירה. מצד אחד אתה אומר שלא אמרת שצריך להעביר את החיילים הכלואים לכלא אזרחי, ומצד שני אתה אומר שכן צריך לתת לשב"ס להפעיל את בתי הכלא הצבאיים, שזו בעצם בדיוק אותה הטענה.

3. מדובר בכלא צבאי, על כלואים שהם לרוב עריקים, לא רוצחים. תפקיד ""הסוהר"" הצבאי מוגדר כמד"כ (מדריך כלואים). יש הבדל באוכלוסיות כמו שאמרתי. יש דברים שסוהר בשב"ס עושה ומד"כ בכלא צבאי לא, ויש דברים שמד"כ בכלא צבאי עושה וסוהר בשב"ס לא עושה.

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 13-01-2010 בשעה 23:41.
ישן 14-01-2010, 00:11
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "1. תקרא טוב את התשובה שלי..."

אני מאשים את השעה המאוחרת, אבל נראה לי שאנחנו הולכים במעגל.

1. ניתן לשפוט את החייל בכל מקום שתרצה, אתה יכול להקים בית דין בדרום ולקרוא לו בית דין מטכ"לי ולשפוט שם את חיילי ארבעת הפיקודים, הכל סמנטיקה.

2. אין שום סתירה במה שכתבתי - תן לשב"ס לנהל את מתקני הכלא הצבאיים, שכן את המתקנים הצבאיים מחוץ לבסיסים צבאיים. אגב, היתה סיבה לכך שכתבתי "צבאיים" ו"בטחוניים", כאמור הכל סמנטיקה.

3. מד"כ, עוד דוג' לסמנטיקה - איזו פעילות הדרכה עושים המדריכים האלה ? יש לך עצורים ואסירים, איזו פעילות הדרכה צריך לבצע כאן ? אתה יודע מהו אחוז הרוצחים בבתי הכלא של השב"ס, אתן לך רמז .... הוא קטן בהרבה מאחוז האנסים, גנבים וצרכני/סוחרי הסמים ... אתה יודע על מה "יושבים" רוב האסירים הצבאיים ?

ישן 14-01-2010, 00:23

אתה מתעקש לחפש סמנטיקה במקומות שהיא חפה מפשע
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אני מאשים את השעה המאוחרת,..."

כמעט שום דבר שכתבת בתגובה הזו הוא לא סמנטיקה...

1. לא מדובר כלל בסמנטיקה. כיום על"מים של חה"א נשפטים רק ביפו. של חיל-הים, רק בחיפה. של יחידות מז"י רק בקסטינה. למה? ככה החליטו בפרקליטות. אין קשר לסמנטיקה. עד שלא יחליטו לשנות זאת אין הרבה מה לעשות עם זה.

2. שוב, אין כאן שום סמנטיקה. ישנה הגדרה ברורה מאוד בין צבאי לביטחוני. "כלא צבאי" - חיילים, "כלא ביטחוני" - מחבלים ושות'.

3. אז זהו, שמד"כים כן מעבירים פעולות הדרכה מפעם לפעם. וכן, אני יודע היטב על מה יושבים רוב האסירים בכלא הצבאי.

נערך לאחרונה ע"י DeepSpace בתאריך 14-01-2010 בשעה 00:25.
ישן 14-01-2010, 00:50
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=hellfrost]תגיד לי אתה..."

יש בצבא 3 סוגים של עצורים
1. כאלה שעצורים על שטויות - משמעת
2. עריקים\ סרבנים ועברות חמורות
3. עבריינים, סחרו בנשק, סמים, עבירות חמורת, וכאלה שקיבלו עונשים ארוכים, של שנים.

החיילים באוכלוסיה 1, הם חיילים לכל דבר, בצבא, והיחס אליהם צריך להיות בהתאם, אחרי שהם יסיימו את המחבוש שלהם 5~35 יום, הרעיון זה שהם יחזרו ליחידה שלהם, ולא שישבו בזמן הזה עם סוחרי סמים, או עבריינים למיהם. גם את החיילים באוכלוסיה 2 אין מה לזרוק לשבס.
ואוכלוסיה 3 ממילא תגיע לשבס בסוף.

השב"ס מטפל בעבריינים אמיתיים, פליליים ואני לא חושב שלשם נכון לשלוח חיילים, בכל זאת חייל שעבר על חוקי המשמעת בצבא, וזה רב העצורים, הוא עדיין חייל בצבא, ועדיף שהצבא יטפל בו ויתמודד איתו בעצמו, זה שונה כשחיילים מטפלים בך וכשסוהרים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:43

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר