לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2010, 09:12
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
השר אלי ישי נגד "הבימה": ב"נפגעי חרדה" מציגים אותי כנאצי - זו חרפה

הצגה "נפגעי חרדה" חוזרים יוצרי ניקוי ראש המיתולוגית לשתף פעולה אחרי 35 שנה. מוטי קירשנבאום, אפרים סידון וב. מיכאל יוצרים הפעם הצגה סאטירית נוקבת בתאטרון הבימה. את החומרים הם אספו מתכניות האקטואליה, למשל דבריו של השר אלי ישי על המחלות שמביאים הפליטים.

בחזרות מבצע השחקן תומר שרון מועל יד כשהוא חוזר על דבריו של השר ישי. בגרסה הסופית הוא לא עושה זאת עד הסוף, אבל ההשוואה מאוד ברורה.

השר ישי כלל לא מבודח מהדברים: "אני חושב שההשוואה לגרמני, לנאצי, בהופעה שכזו היא חרפה", הוא אומר. "זה לא משום שאני מוצג ככה, אלא להשוות כל יהודי לנאצי זה לעבור את כל הגבולות".

http://www.mako.co.il/news-israel/e...0&pId=416320364
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-01-2010, 14:30
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בדיוק כפי שכל אמירה מאת חוזר בתשובה תסתיים ב"בעזרת השם"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "השר אלי ישי נגד "הבימה": ב"נפגעי חרדה" מציגים אותי כנאצי - זו חרפה"

כך גם כל כתיבה/"סאטירה" וכו' של אנשי שמאל תמיד תקבל את התואר "נוקבת". הרפש האינטלקטואלי הזה, שרובו עסוק עשרות רבות של שנים במלאכה שיהודי מזרח אירופי פשוט היה מכנה "לופט גשעפטאן", ממשיך לנפוח זה בפניו של זה ואז לזרוק תובנות של כלום על כך, תוך נוסטלגיה תמידית ל"פעם" שבו לכאורה לא היו "רודפים אותו" או "משתיקים אותו" וכמו למעלה "ביקורתו היא נוקבת". ב. מיכאל ודומיו למעשה מציגים גירסא "מתוחכמת" של מופע נפיחות (מה שהיה די פופולארי במעבר בין המאה ה-19 ל-20) שבמסגרתו הם מפליצים בפומבי ואז רצים לבדוק מי הזדעזע וע"י כך יעזור להם למכור כרטיסים ולעשות את הדבר האהוב על "איש רוח" שטוף פוליטיקה: לקבל כסף בלי לקום כל בוקר ב 6:00 וללכת לעבודה.

ישן 16-01-2010, 08:18
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ביידיש, כמו ביידיש
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ג'ודי עיני שמתחילה ב "לופט גשעפטען - עסקי אויר"

לאותו מונח יכולים להיוטת כמה וכמה פירושים מדוייק, או במקרה הזה "קונטקסים". לפני דור, כשאני זוכר, המילה הייתה כינוי לכל דבר החל מסחר קטן היקף במניות ועד לעבודות "קומבינה". בנאדם שמתפרנס ממתן הרצאות על הא ועל דא, לדוגמא, גם הוא עוסק בעסקי אוויר. אני לא יודע מה היו אומרים אנשים כמו סבא שלי היום על הצעירים העובדים בחברות השקעות או בחברות הייטק, אבל אני יכול לחשוב שבינם ובין עצמם היו מכנים גם זאת כ"עבודות עסקי אוויר".

בכל מקרה הביטוי לא ממש קבור תחת ערימות עפר ההיסטוריה ומבין בני ה-40 ומעלה לא מעט מכירים אותו, לפחות בפריפריה (כולל מזרחים).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:27

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר