לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2010, 22:09
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "מאמר מעניין בנושא שידרוג הצבא הסיני של מומחה רוסי"

אכן מאמר מאוד מעניין. נדמה לי או שהמומחה מתוסכל למדי מהמצב ורק מחכה לרגע שבו סין תחזור בקנ"מ מלא לחיקה של אמא רוסיה?

בכל אופן, כדאי לשים לב שהכותב יוצא מנקודת מוצא של "מה שהיה הוא שיהיה" (מבחינת היכולת הסינית לפיתוח עצמאי ויצירתי), מהנחה נוספת, במשתמע, שלסינים, איך לומר, "אין את זה" בענייני מדע וטכנולוגיה, ואולי מעוד הנחה אחת - שהסינים לא מודעים מאוד לדברים שכתב ממילא. קצרה היריעה מלפרט, אבל, סין (רוצה לומר - ההנהגה) בהחלט מודעת למצב הדברים הזה, ומנסה לעודד השכם והערב שינוי כיוון. אחת הדרכים היא על ידי החזרת מומחים סינים מהעולם (שלומדים ולמדו במקומות המתקדמים ביותר בעולם; אגב, מעניין שהכותב שכח שחלק ניכר מתוכנית הטילים הסינית הייתה דווקא בזכות מדענים שדובר עליהם בניסוי הטיל-נגד-טילים לא מזמן, ושלחלק ניכר מהם לא היה כל קשר לברה"מ בזמנו), בניית חממות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם (לא רק בענייני צבא), ויותר ויותר גילוי עניין בטכנולוגיות צבאיות שאינן מאזור רוסיה. הדברים הללו, יבשילו (אולי, שהרי לא ניתן לדעת מה העתיד צופן) בעוד כמה וכמה שנים. לסין יש זמן, ועם הזמן - גם עוד ועוד כסף שהולך פחות ופחות לרוסיה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-01-2010, 15:30
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "אכן מאמר מאוד מעניין. נדמה לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סלעי
אכן מאמר מאוד מעניין. נדמה לי או שהמומחה מתוסכל למדי מהמצב ורק מחכה לרגע שבו סין תחזור בקנ"מ מלא לחיקה של אמא רוסיה?

אני לא חושב ככה.

ציטוט:
בכל אופן, כדאי לשים לב שהכותב יוצא מנקודת מוצא של "מה שהיה הוא שיהיה" (מבחינת היכולת הסינית לפיתוח עצמאי ויצירתי), מהנחה נוספת, במשתמע, שלסינים, איך לומר, "אין את זה" בענייני מדע וטכנולוגיה, ואולי מעוד הנחה אחת - שהסינים לא מודעים מאוד לדברים שכתב ממילא. קצרה היריעה מלפרט, אבל, סין (רוצה לומר - ההנהגה) בהחלט מודעת למצב הדברים הזה, ומנסה לעודד השכם והערב שינוי כיוון. אחת הדרכים היא על ידי החזרת מומחים סינים מהעולם (שלומדים ולמדו במקומות המתקדמים ביותר בעולם; אגב, מעניין שהכותב שכח שחלק ניכר מתוכנית הטילים הסינית הייתה דווקא בזכות מדענים שדובר עליהם בניסוי הטיל-נגד-טילים לא מזמן, ושלחלק ניכר מהם לא היה כל קשר לברה"מ בזמנו), בניית חממות טכנולוגיות מהמתקדמות בעולם (לא רק בענייני צבא), ויותר ויותר גילוי עניין בטכנולוגיות צבאיות שאינן מאזור רוסיה. הדברים הללו, יבשילו (אולי, שהרי לא ניתן לדעת מה העתיד צופן) בעוד כמה וכמה שנים. לסין יש זמן, ועם הזמן - גם עוד ועוד כסף שהולך פחות ופחות לרוסיה.

אני לא ראיתי במאמר תחזיות לטווח הארוך, אבל ראיתי ניתוח של המצב הקיים על בסיס העובדות (שחלקן פחות מוכרות). האם המצב ישתנה בעוד 10 שנים, נגיד? אולי כן, אולי לא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:33

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר