לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2010, 21:34
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yanivib137 שמתחילה ב "שאלה בנוגע לפצצה ססמית"

לא משמעותית.
הטבלה הבאה מראה למה
"פצצות רעידת האדמה" הכי חזקות (MOAB והמקבליה הרוסית FOAB) מסוגלות ליצור רעידת אדמה של 3 בסולם ריכטר
אמנם ירגישו אותה, והיא תמוטט בונקר צמוד, אבל זו לא רעידת אדמה מסיבית - לא יפיל אף בניין.

כשמדובר על פצצות לא קונבנציונליות, המצב שונה לחלוטין.
פצצת המימן הכי חזקה שנבנתה אי פעם (פצצת הצאר) אכן יכולה ליצור רעידת אדמה בעוצמה של רעידת האדמה בהאיטי.
אבל לפצצות קונבנציונליות, פשוט אין את העוצמה הדרושה (הן חלשות פי מליון מהפצצה המדוברת)

לכן גם כל הקישקושים הקונספירטיביים חסרי משמעות
הרי אף אדם שפוי לא טוען שארה"ב פוצצה פצצת מימן עצומה בהאיטי
ולא שיש לה נשק קונבנציונלי בעוצמה דומה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-01-2010, 07:33
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
מצד אחד כן, אבל כשחושבים על זה שוב...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אבל אם ימוקם מטען, קונבציונלי..."

פצצה כזו יכולה להוות טריגר,
אבל במצב כזה היא תעודד יצירה של רעידת אדמה מוקדמת - שיהיו בה פחות מתחים ממה שאמור להיות ברעידת האדמה הצפויה.
בנוסף, רעידת אדמה טבעית מתרחשת כתוצאה ממתחים שמתפרסים מאות קילומטרים לכל כיוון כולל עומק, ורעידה מלאכותית קונבנציונלית תשפיע על קילומטרים ספורים.

לכן רעידה מלאכותית תפחית משמעותית את עוצמת הרעידה העתידית,
ותיצור רק רעידה זניחה.

יש טכניקות אחרות - כמו הזרקת כמויות של מים לשכבת המאגמה, שישנו משמעותית את מבנה הלחצים ויכולות לייצר רעידת אדמה משמעותית
אבל זה מחייב פעילות קרקע משמעותית לאורך זמן, שיהיה קשה להסתיר (אלא אם קיימת תחנה גיאוטרמית שהשתלטו עליה)
ישן 25-01-2010, 12:50
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לא..."

הטבלה שלך לא מתאימה.

הטבלה מדברת על אנלוגיה לכמות האנרגיה המשתחררת בכל אירוע, לא על האופן שבו אותה האנרגיה משתחררת.
עם פצצה עצומה מתוצצת באויר, האנרגיה שלה זורמת בתווך האויר ויוצרת הדף עצום שמתפזר בצורה כדורית. רק חלק קטן מהכדור פוגע במשהו רלוונטי. כאשר מאה אחוז מההדף זורם בתווך של אדמה, או מים, עוצמת הפיצוץ המורגש גדול הרבה יותר.

די לקרוא קצת על הפצצות הסייסמיות של מלחה"ע II כדי להבין שהנזק שהן גרמו לגרמנים גדול יותר מ"רעידת אדמה בעוצמה 3 בסולם ריכטר".

ה-MOAB וה- FOAB הן פצצות הדף, שנועדו להתפוצץ בגובה, להחליף את ה"דייזי קאטר".

פצצות חודרות הבונקרים, נבנו כדי שיפגעו בדיוק גבוהה בנקודת תורפה, יתחפרו עמוק יותר לפני הפיצוץ, ולכן מטען הנפץ שלהם קטן הרבה יותר.

העתיד, כנראה, יהיה שייך לפצצות מאסיביות או פצצות אטום קטנות הצונחות במהירויות עצומות ממסלול כדוה"א.
ראיתי ידיעה היכן שהוא, על הסבה של טילים בליסטיים כבדים בין יבשתיים או קטנים יותר, כדי לסחוב חימוש קונוונציונאלי כבד בדיוק גבוה.

ישן 25-01-2010, 08:42
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
המכון הגיאופיסי כבר ערך ניסויים גדולים בהרבה מכל פצצה קונבנצינלית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yanivib137 שמתחילה ב "שאלה בנוגע לפצצה ססמית"

ב24/8/2009 ערך המכון הגיאופיסי ניסוי במחנה סיירים אשר בו פוצצו 80 טון חומר נפץ!!
הפיצוץ גרם לרעידת אדמה בעוצמה 2.5 בסולם ריכטר שהורגשה גם ב...צרפת.
http://www.themarker.com/tmc/articl...111727&log=true

בנוסף זכור לי ניסוי שכלל פיצוץ אף גדול יותר, אם אני זוכר נכון דובר אז על פיצוץ 400 טון!!! חומר נפץ (ואני די בטוח שהזכרון שלי לא מטעה אותי) שבוצע באזור השבר הסורי אפריקני ע"י המכון הגיאופיסי אבל אני לא מצליח למצוא את הכתבה בנושא.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 25-01-2010 בשעה 08:46.
ישן 25-01-2010, 09:08
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "המכון הגיאופיסי כבר ערך ניסויים גדולים בהרבה מכל פצצה קונבנצינלית"

שים לב שלא ברור מהכתבה האם הכונה לבדוק את ההשפעה הסייסמית או האקוסטית של הפייצוץ:
ציטוט:
הניסוי בוצע כחלק מההיערכות לפגיעת טיל בליסטי בקרקע. זאת על רקע ההיערכות לאיומים על ישראל ובשל הצורך בהגברת התיעוד של ניסויי מערך הטילים בסוריה, איראן, פקיסטאן והודו.

חומר הנפץ הונח במבנה מיוחד דמוי פירמידה על פני הקרקע - ולא בעומקה. הפיצוץ יצר אמנם מכתש בעומק של כשישה מטרים ובקוטר של 27 מטר, אך בצוות הניסוי הביעו שביעות רצון מכך שמרבית האנרגיה לא מצאה את ביטויה בתנודות סיסמיות - אלא בגלים אקוסטיים שנישאו למרחק.

איכשהוא, איני בטוח שהכוונה אכן "לאתר ניסויי טילים"- הרי אין סיבה לערוך אותם עם רש"ק חי?!
ישן 25-01-2010, 09:46
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "שים לב שלא ברור מהכתבה האם..."

אם אתה מחפש ניסויים שדומים יותר לחדירת פצצה לעומק הקרקע, המכון הגיאופיסי ערך גם מספר ניסויים תת קרקעיים בעומקים שונים בהם פוצצו כמויות גדולות של חומר נפץ,

http://news.walla.co.il/?w=//556607

אם מישהו יצליח למצוא את הכתבה על ניסוי הענק שבוצע בים המלח בשבר הסורי אפריקאי עצמו זה יענה על הרבה שאלות שעלו בשרשור הזה.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 25-01-2010 בשעה 09:52.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר