לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2010, 23:16
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "המבנה הארגוני של חיזבאללה איננו נחלת הכלל, נחמיה."

לא דיברתי על המבנה בפועל (מי יושב תחת מה - לא נחשפתי לזה מעולם..), אלא על הרעיון הכללי. זה לא בנוי כמו צבא סדיר, וזה לא משנה אם הם קוראים לכח "חטיבה". אתה שמעת פעם על תרפ"ל/תרג"ד/תרח"ט של החיזבאללה? תמרונים - כן. תרגילים - כן. אבל לא משהו מסודר עם הפעלה של הלוגיסטיקה והרפואה וסיוע האש ו.. ו.. ו..
בשביל לכבוש ממש, וזה אומר מבחינתי שליטה בכל השטח הכבוש בכל רמה - אתה צריך את זה, אחרת אתה סתם משתלט על כמה בתים ומת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2010, 00:50
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אל תשכח לספר להם על זה......."

כנראה לא קראת את מה שכתבתי למעלה, למשל: "בגרילה (בסגנון החיזבאללה) אתה מסתמך על הסביבה על מנת לפגוע באוייב. לא לכבוש.". מישהו אמר שאסור להם...? הם פשוט לא יכולים לבצע את מה שאנחנו נקרא ככיבוש, אלא אם אתה ממש מתעקש לרדת לרזולוציה שמעבר ל-"שליטה בלעדית על שטח האוייב לאורך זמן באמצעות נוכחות פיזית".
יותר מזה, אם אתה מתעקש - קח את כלללל לוחמי אגוז ותגיד להם להשתלט על כפר בסוריה בלי שום סיוע מעבר לארטילריה. האם זה יחזיק.? האם תקרא לזה כיבוש או פשיטה ארוכת טווח אחרי שכוחות צבא סוריה יימחצו אותם ברגע שתגמר לאגוז התחמושת? (בהנחה שאין להם רצון/יכולת לחזור לישראל)

Johnson11 - כמו שכבר אמרתי, הדבר השני הוא תרחיש אפשרי בהחלט (קרא לזה "פשיטה" או "פיגוע חדירה" או "פיגוע מיקוח" או סתם "חדירה"), וקרה לאורך עשרות השנים האחרונות מספר פעמים... זה שונה מהותית מהשתלטות.

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 27-01-2010 בשעה 00:54.
ישן 03-02-2010, 08:32
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
נחמיה, אתה טועה לחלוטין פה.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני לא אתייחס [B]לאיך[/B]..."

לא רק שאין שום חוק שמחייב ארגון גרילה להתנהג בצורה זו ולא אחרת, אלא שיש די דוגמאות מהעולם לסו-קולד גרילה שתקפו יישובים וכבשו אותם או ניסו לכבוש אותם. אם הם יחשבו שזה כדאי להם, הם יכולים לרכז מאמץ. ראה מתקפת טט, ראה הקרב השני בגרוזני, ראה בקולומביה, ראה באנגולה...

הכלל היחיד התקף פה הוא, שאם אתה מתעקש להאמין שהאוייב *לא יכול* לעשות משהו, אתה תופתע הפתעה מאוד לא נעימה כשהוא יעשה את זה בדיוק.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 03-02-2010, 18:41
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "נחמיה, אתה טועה לחלוטין פה."

אני דווקא מצדד בעמדתו של נחמיה.
אמנם אין שום חוק כזה, אבל כשארגון מתנהל בצורה עקבית ושכלתנית ובוחר בחירות המראות על קיום אסרטגיה ברורה מאחוריהם, בהנחה שאף אחד מתנאי היסוד המהותיים לא השתנה (ואני לא רואה שום הנהגה חדשה של החיזבאללה, שוני במאזן או איכות הכוחות או ניצול הצלחה משמעותי) - סביר להניח שימשיך לצעוד באותה דרך.

מתקפת הטט נבעה משינוי בתנאי היסוד - צפון וויאטנם דחפה את הוויאט-קונג למהלך הרסני שלבסוף שחק לחלוטין את ההשפעה שלו.
למיטב ידיעתי שום דבר מהותי לא השתנה, אז סביר שהחיזבאללה ימשיך באותה אסטרטגיה שהוא נוקט בה עד כה - גרילה תוך הטרדת העורף. לא שימוש בכוחות סדירים להחזקת שטח.

ישן 03-02-2010, 19:11
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הכל שאלה של *סבירות*. נחמיה מציג כאילו *אי אפשר*.
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני דווקא מצדד בעמדתו של..."

והבעיה הקבועה של תכנון על סמך אי-ידיעה היא שלפעמים קורה משהו קטן אבל משמעותי, והופ! מה שהארגון לא עשה קודם, הוא עושה עכשיו.

תיוג החיזבאללה תחת המסגרת הקשיחה של 'גרילה' כבר הביא לנזקים: במלחמת לבנון השניה יכולת לשמוע אנשים שמפרשים את פעולותיו לפי התו"ל המקובל לגרילה, גם כשבשטח ניכר שהוא לא בדיוק הגביל את עצמו לפגע-וברח, וגם כשכנראה 'קרב השהיה' היה שם מדוייק הרבה יותר למה שהוא עשה בכמה שלבים.

וגם במתקפת הטט, את מה שצפון וייטנאם דחפה אנחנו יודעים - בדיעבד. היו די סימנים, אבל הפרשנות מראש לא ראתה אותם כפי שאנחנו רואים כיום.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 03-02-2010, 19:51
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "הכל שאלה של *סבירות*. נחמיה מציג כאילו *אי אפשר*."

אי אפשר להתכונן כנגד כל האיומים במקביל.
בטח שלא מול איומים שמחיר הטעות שלהם לא גבוה והסבירות שלהם מאוד נמוכה.
כמו תמיד - יכול להיות שאני טועה בהערכות שלי, אבל לא קיימת היכולת להתכונן כנגד כל האיומים כל הזמן, לכן אנחנו בונים תמונת מצב אמינה ככל שנוכל, מבצעים את הערכת המצב הטובה ביותר שנוכל ומגדירים מהו האיום אליו אנחנו כן מתייחסים.
וזה מחזיר אותי להנחת היסוד שלי - איום כזה שסבירותו נמוכה ומחיר הטעות שלו לא גבוה, זה איום שלא נכנס לתר"ש (שלא לדבר על כך שהוא מקבל מענה ממילא בתרחיש של מחטף מוגבל ברמה).

ישן 27-01-2010, 10:15
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לא דיברתי על המבנה בפועל (מי..."

חיזבאללה יכול בהחלט לבצע פעולות טרור שכולל השתלטות על בתים או מבנים ציבוריים לקיחת בני ארובה ורציחתם. מובן גם שזו פעולת התאבדות, אבל הטרור, מחיר הדם מקרב אזרחינו יהיה כבד. אני מתכוון לפעולות דומות לאלו של אש"ף ערב (הכוונה לכל העשור שקדם) מלחמת לבנון הראשונה. אני מתכוון לפעולות טרור כגון טבח במעלות, הטבח במשגב עם, התקפות הרצח על נהרייה ורבות אחרות....

הערה נוספת: מחבלי חיזבאללה לא חייבים לחדור את גבול לבנון כדי לבצע פיגוע נגדינו. הם יכולים להסתנן ולהתחמש בשטחים, לנחות מהים (הצלחתם תלויה באיכות המודיעין העומד לראשותם), להסתנן בתוך מכולות, להגיע באמצעות מסמכים מזוייפים, באמצעות תפקידים באו"ם, יכולים להגיע מארץ אירופאית, להפעיל טרוריטסים אירופאים או אסייתים (או אפריקאים, כך שהם אפילו לא נראים כמו ערבים או מוסלמים שיעים). וכמובן כמובן, הם יכולים להפעיל ערבים אזרחי ישראל כנגדינו.

ישן 27-01-2010, 08:57
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
במלחמה, שהעורף עלול לספוג אבדות כבדות
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "השתלטות זמנית על יישוב היא כן..."

תחשוב על ירי מאסיבי על ישובי הצפון ללא התרעה - אם החיזבאללה הצליח לשגר מאות רקטות ביום בלחימה הוא יוכל לשגר אלפי רקטות באחת עם תכנון מוקדם - ואז תבין שאבידות לעורף במלחמה זה תרחיש שאנחנו צריכים להפנים - אפילו בכמויות גדולות.

עכשיו, אירוע של השתלטות על ישוב אולי יזכר ביומני המלחמה כאירוע המכונן של יום X בשבוע, אבל בראיה אסטרטגית הוא לא אירוע שמשתק צבא שלם. אני לא רואה תסריט של מו"מ עם מחבלים שדורשים הפסקת לחימה תמורת שחרור חטופים

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

ישן 27-01-2010, 18:39
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "נכון שלא יהיה מו''מ אבל מצד..."

טולרנס למה? להרוגים אצלנו כתוצאה מכניסת מספר עשרות מחבלים ליישוב או עיר קטנה והתבצרות תוך הוצאה להורג של עשרות אזרחים + ריקוט של כל הצפון במטח מחריד שיהרוג עוד כמה עשרות אם לא מאות אזרחים?
לענ"ד, הטולרנס היחיד שיצטמצם באותו היום יהיה כלפי ארגוני זכויות אדם והקשקשת שלהם כיוון שזהו קאזוס בלי בהגדרתו => מלחמה. עוד לא ראיתי או שמעתי על מצב בו תוקפים את ישראל וישר מתחילים ליילל להפסקת אש. נהפוכו, בכל מבצע גדול בו גויסו מילואים כדי להגן על המדינה, היה גיוס יתר, חישוק שפתיים של כל העם וקדימה לימ"ח.
טולרנס שמצטמצם אחרי התקפה נרחבת על אזרחי ישראל? שאל-מנאר יכינו מלאי של קסטות וידאו ופעלולי פוטושופ...
הישראלים באים...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://hashmonean.com/images/cf_lionzion.gif]

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 27-01-2010, 21:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי johnson11 שמתחילה ב "לצערי הרב ישראל מדינה..."

אתה מוזהר - יש גבול לכמה אפשר לסבול, ועוד באותו אשכול.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-01-2010, 22:07
  הכל בסדר הכל בסדר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "הבעיה אינה אירוע השתלטות מקומי של חולית חיזבאללה על ישוב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי FiReBall
לעומת זאת, השתלטות של כוחות תומכי חיזבאללה, שלאו דווקא ממוקמים צפונית לגדר, על דרכי גישה, ישובים וימ"חים, בקנה מידה נרחב, היא אכן פעולה אסטרטגית שיכולה להפר איזון, לפחות בשלב ההתחלתי של פעולות האיבה.

זה אכן תסריט מדאיג, אבל עדיין, אנחנו מדינה קטנה לטוב ולרע.
כוחות כאלו צריך לאמן, לצייד, להעביר מודלים וכיו"ב.. קשה לי לראות איך החיזבאללה ( עם כל הכבוד) מצליח לארגן דבר כזה, גם אם נצא מנקודת הנחה שהוא מצליח להוציא פה ושם תומכים מקומיים למחנות אימונים בחו"ל.
ישראל זה לא אפגניסטן, או אפילו ארה"ב, אין פה מרחבים עצומים בהם ניתן להקים מחנות אימונים נסתרים מהסוג הנדרש לפעולה כזו מבלי ש"האח הגדול" יידע.

בינתיים... בשנים האחרונות ההפתעה הכי טובה הייתה מהצד שלנו, ביום שבת חורפי אחד , דצמבר אשתקד.
ישן 29-01-2010, 14:49
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "יש הרבה יותר סיכוי שדבר כזה יתרחש במגזר הערבי"

כאמור, האינתיפאדה השנייה ידעה מקרים של סייעני טרור בישובים ערביים (כמו בני דודו של הבמאי מוחמד בכרי שסייעו רבות למחבל מתאבד) אבל תפיסה מהירה יחסית של סייענים שכאלה מעידה גם על עוד פרט - הישובים הערביים מלאים גם בסייעני שב"כ/משטרה.

ולהכין מבצע חוצה-גבולות של החיזבאללה כשכל שכן יכול להתקשר ולדווח ל"קפטן ביטר" על האורחים המוזרים שהגיעו לביתו של אבו-קוואד באישון ליל, זה קצת יותר קשה.

לעומת זאת, מי יעשה עניין בשכונה מוזנחת של קריית שמונה או כרמיאל מזה ששוב חבורה של ערבים עם פרצופים שנראים כאילו ברחו מהתיאוריה של למברוזו עולה לדירה של יוסי הנרקומן וריקי הזונה?

ישן 02-02-2010, 17:24
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
מר עבדול, דרך ארץ קדמה לתורה
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "כאמור, האינתיפאדה השנייה ידעה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
לעומת זאת, מי יעשה עניין בשכונה מוזנחת של קריית שמונה או כרמיאל מזה ששוב חבורה של ערבים עם פרצופים שנראים כאילו ברחו מהתיאוריה של למברוזו עולה לדירה של יוסי הנרקומן וריקי הזונה?

מר עבדול הנכבד. אני לא הייתי משתמש בסטריאוטיפ של יוסי הנרקומן וריקי הזונה.
אינני טוען שאין את ריקי הזונה (יתכן שאפילו יש כזאת) ויתכן שיש נרקומן העונה לשם יוסי. אבל ככלל קרית שמונה (שאגב, אני בטוח שאתה זוכר שנקראה על שם הנופלים עם טרומפלדור על הגנת האזור) אינה ישוב המאכלס זונות ונרקומנים. זונות ונרקומנים יש גם בת"א ובחיפה לצערי.

אינני יודע מי אתה ומה אתה אבל הייתי מציע לך לנהוג בקצת יותר כבוד כלפי אוכלוסיות שונות בצפונה של מדינת ישראל. אני הייתי מצפה מכל ממשלה ישראלית שאם כמה לבנונים ולא אכפת לי איך פרצופיהם נראים עוברים את הגבול ולוקחים בני ערובה בישוב קטן סמוך גדר או בכמה בתים משותפים בקרית שמונה - לא לעבור על זה לסדר היום כי אלו רק זונה ונרקומן אליבא דסטריאטיפ השגור בפיך. אני הייתי מצפה לפעולה לוחמית לחוץ בני הערובה כולל במחיר מותם של חלק מהם (לא מאמין שאם יהיו כמה מאות בני ערובה בכמה מוקדים שיהיה ניתן לחלץ את כולם ללא נפגעים בקרב הנצורים ובקרב הכוחות הפורצים). בתגובה, לגבות מחיר באדמה, דם והרס בלבנון רבתי. ואם לא הבנת למה אני מתכוון אז בצורה מכובסת ובשפת הפוליטקלי קורקט אני מדבר על לנקום את דמם של הנופלים. אני מצפה שמה שהלבנונים כלל והשיעים בפרט חטפו בקיץ 2006 יהיה בגדר דוגמית למה שיקרה להם לאחר כזו פעולה.

ישן 02-02-2010, 17:37
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "מר עבדול, דרך ארץ קדמה לתורה"

ציינתי "קריית שמונה או כרמיאל" כי אלו שתי ערים יחסית מרכזיות שקרובות לאזור, ויש בהן שכונות מוזנחות (כמו גם בתל אביב).

המטאפורה של "יוסי הנרקומן וריקי הזונה" היא לא של בני ערובה, אלא של סייעני טרור יהודים שעושים זאת על רקע פלילי, והיא לא מבוססת על דימוי שלילי של תושבי הצפון, אלא על מקרה שהיה, בו סוחר סמים וכנראה-זונה ששמו את קריית שמונה למשכנם העבירו מידע לסוחרי סמים לבנונים שהעבירוהו לחיזבאללה.

אם בכפר ערבי שורץ משתפ"ים המידע על האורחים החשודים יגיע מהר, הרי שאצל אותם עבריינים יהודים הכיסוי המודיעני קצת פחות הדוק כנראה, וביקור של טיפוסים מפוקפקים יתקל בהתעלמות אלגנטית נוסח "אני לא מתערב בעניינים לא לי" מהשכנים.

ישן 03-02-2010, 07:56
  yanivib137 yanivib137 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.06
יש מספר הבדלים בין הדוגמאות שנתת ובין פעולה דומה באיראן
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "באשיר ג'ומייל, אמין ג'ומייאל, קמיל שמעון, אלי חוביקה, רוברט חאתם, ג'ומבאלט"

1. לבנון זה כאן - מדינה שכנה בעלת גבול משותף איתנו. איראן זה שם - מדינה רחוקה ללא גבול משותף.
2. באיראן ישנה תסיסה רחבה של ציבור חילוני ,צעיר ופרו מערבי - אני חושב שאם היה להם נשק
בזמן המהומות האחרונות, סיכויי ההפיכה היו טובים.
3. הצעירים האיראנים המפגינים הם לא דרוזים ונוצרים מושחתים וגם לא כנופויות סמים ופשע - הצעירים האיראנים שהפגינו הם ברובם משכילים,סטודנטים,חדורי רצון ומוטיבציה לשנות את השלטון באיראן כדי לאפשר להם חיים פתוחים ומערביים.
4. לא תמיד ההסיטוריה חוזרת על עצמה - ולא תמיד דבר שלא עבד בעבר לא יעבוד גם הפעם כשהפרמטרים שונים. ראו למשל נסראללה והאופציה לחסלו - נסראללה הוא המנהיג הכריזמטי ביותר
שהיה איי פעם לחיזבאללה, להבדיל מעבאס מוסאווי שאותו הוא החליף.
כל מי שיחליף את נסראללה יאלץ להכנס לנעליים מאוד מאוד גדולות.

אני מאוד מקווה שבישראל מתכננים תקיפה ולא רק מגננה בכל הקשור לעימות עם חיזבאללה ואיראן.
איראן מדינה ענקית ואפשר לעשות שם לא מעט דברים.
ברגע שאתה היוזם ואתה המפתיע - הכל נראה שונה - גם אם קטיושות ורקטות ממשיכות ליפול אצלך בחצר האחורית, אבל אתה מבצע פעולות מאוד כואבות לאויב,פעולות בעלות אפקט תודעתי ומוראלי - אתה עשוי להיות מסומן כזה שניצח - ראו מלחמת לבנון השניה - צה"ל ניצח מבחינת האחזות בשטח - צה"ל כבש את דרום לבנון - אבל חיזבאללה הצטייר בעולם הערבי בעיקר,כמנצח בשל יכולתו להמשיך לשגר רקטות ובשל הישגים שונים כגון הפגיעה באח"י אילת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:13

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר