לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-10-2008, 23:03
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
חדש: צה''ל ינפיק מדים מיוחדים למאבטחי מתקנים

המדים החדשים של מאבטחים בקריה - בהשראת לבוש משטרת ניו יורק?
לראשונה יונפקו מדים מיוחדים למאבטחי מתקנים. היוזמה, שממתינה לאישור סופי, נועדה להבדיל את בסיס מטכ"ל מיתר מחנות צה"ל. בשבועות הקרובים תיקבע תצורתם של המדים. בין האפשרויות: חלוקת מדים שחורים כמו של שוטרי ניו יורק. נבחן שילוב מערכות ביומטריות לזיהוי פנים במערך האבטחה של הקריה.

מאבטחי המתקנים במחנה הקריה יחלו בקרוב לנוע במדים ייחודיים, שיחליפו את המדים הירוקים שעוטים החיילים כיום. זוהי הפעם הראשונה בה יונפקו מדים מיוחדים לחיילים המשרתים כמאבטחי מתקנים. מטרת היוזמה, שכבר אושרה עקרונית על-ידי גורמים בכירים באגף כוח האדם, הנה להבדיל את בסיס מטכ"ל מיתר המחנות הצבאיים.
תצורתם הסופית של המדים החדשים תיקבע בשבועות הקרובים, וגורמים המעורים בנושא ציינו כי האפשרות המובילה הנה הנפקת מדים שחורים למאבטחים. המדים החדשים עתידים להיות דומים לאלו המזוהים עם משטרת ניו יורק, שאומצו בעבר בידי מספר יחידות של משטרת ישראל.
על-פי התכנון, המדים יכללו סממנים צה"ליים, יאפשרו אחסון מחסניות נשק ויהיו בעלי כיסים פנימיים ומקום למכשיר הקשר. עם אישור התוכנית באופן סופי, יירכשו בשלב הראשון מאות זוגות מדים. ככל הנראה יחבשו המאבטחים גם כומתות שחורות לראשם, אולם כעת נבדקת האפשרות לנפק בעבורם כובעים מיוחדים.
"בסיס מטכ"ל שונה מיתר מחנות צה"ל, משום שהוא מהווה סמל שלטון. על כן גם על החזות החיצונית של מאבטחיו להתאים לאופיו המיוחד", הסביר סגן מפקד מחנה הקריה, סא"ל ליאור גלעד. "המדים ישדרו הרתעה, יקנו כבוד למאבטחים ויחזקו את גאוות היחידה".
במקביל, נבחנת האפשרות כי כל הבאים בשערי הקריה יעברו תהליך זיהוי ביומטרי של תווי הפנים. במסגרת ההליך החדש, מצולמות פניו של המבקש להיכנס למחנה, ותוכנת מחשב משווה את התמונה לתבניות פנים הנמצאות במאגר, בהתבסס על קריטריונים דוגמת העיניים, האף והפה - בתהליך הנמשך שניות בודדות.
ההצעה המתגבשת בימים אלו, תוגש בחודשים הקרובים לאישור סגן הרמטכ"ל, האלוף דן הראל. במידה שייושם המהלך, עתיד צה"ל להיות בין הגופים הראשונים במדינה, לצד משרד הפנים והמשרד לביטחון פנים, המשלבים מערכות ביומטריות במערך האבטחה שלהם.
בבסיס מטכ"ל סיפרו השבוע כי מספר חברות העוסקות בתחום כבר הביעו את נכונותן להשתתף בפיילוט, במידה שיוחלט לקיימו. לדברי הגורמים השונים, המכשול העיקרי שניצב כעת בדרך לאישור היוזמה, הנו העלות הכספית הגבוהה הכרוכה במימושה. עם זאת, הם העריכו כי גם במקרה שההצעה לא תאושר השנה, המערכות המתקדמות ישתלבו בצה"ל במהלך השנים הקרובות.

http://dover.idf.il/IDF/News_Channels/bamahana/08/42/02.htm

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-10-2008, 23:36
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אני עוד מחכה למכונת הגילוח בלייזר ש'מדע פופולרי' הבטיחו לי ל-2010."

פעם היה בעמוד האחורי במגזין, אוספי ידיעות מתוך 150 שונות העיתון, "היום לפני". חלק מההמצאות המתוארות הפכו את האנשים והתאגדים שפיתחו אותם לעשירים, וחלק נמוגו בארכיוני רשם הפטנטים. אולם זה עדיין מהפנט.
התצוגה העילית שתזהה חפצים חשודים, מבוקשים בתחפושת בהמון ומידע אחר, תופיע בקרוב, בעשר השנים הבאות.

ככל שאני יודע הבעיות הן היום הן כבר בתחום ההנדסי-כלכלי יותר מאשר הטכנולוגי. יש לי הרושם שישראל בחזית גם במוצרים האלו.

"גילוח בלייזר" קיים במכונים להסרת שיער. הכל שאלה של השקעה כספית (הטיפול, המכונה...). המכשיר יגיע לביתם של מי שאינם אוליגרכים או קנאי-שיער, בשנים הקרובות. You cannot stop progress

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 30-10-2008 בשעה 23:38.
ישן 31-10-2008, 00:34

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "המאגרים של אמצעי זיהוי..."

אני לא בדיוק בתחום, אני רק חובב טכנולוגיה.
בכתבה שראיתי, נאמר במפורש שבדומה לתביעות אצבע, גם המיקום של כלי הדם בפנים אינה זהה לגמרי בין תאומים זהים. כמו טביעות האבצע גם הפנים שמתחת לעור הן יחודיות.את כלי הדם שמתחת לעור אפשר לראות במכשירי הדמיה תרמית ברזולוציה גבוהה.

בכניסה לארה"ב, עוברים בדיקות ביומטריות של טביעות אצבע, ואם אני לא טועה, כך גם בחלק מהמחסומים הגדולים בארץ.

נכון, לטכנולוגיה יש המון מקום להתפתח. נכון, החזון עדיין רק חזון... אבל הוא מתגשם מול עיניינו. עוד עשר שנים, לרעים יהיה קשה יותר להתחבא.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 31-10-2008 בשעה 00:36.
ישן 31-10-2008, 00:19

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "שניה, אני רק שאלה:"

אני לא רואה טעם לענות לשאלות הרטוריות שלך. התשובה מכאיבה מידי.

אם הדבר היה תלוי בי, האבטחה הייתה עוברת כולה ליחידות מקצועיות בצבא או מג"ב.
"משמר הביצורים", "משמר הקיריה"... הם יכולים להיות אפילו יחידות קבע, כמו המשטרה. ולהם לספק את ההכשרה הראויה הבסיסיתת והם לא יעשו דבר אחר בצבא. הם יחשבו לקרביים, לפחות כמו תותחנים.

הפטורניקים והמשתמטים האפורים הייתי זורק מהצבא לגמרי. שילכו לעשות שירות לאומי משמעותי כלשהו (לבנות ביצורים, לסלול כבישים, מסיק זיתים וכד'... ) או שיוותרו על זכויות רבות. (רוברט היינליין, הציעה בספר starship troopers) לשלול זכות הצבעה מאלו שלא עשו צבא. שהמשתמטים לא ישלחו את החיילים למות במלחמה מבלי שסיכנו עצמם בכך).

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 31-10-2008 בשעה 00:22.
ישן 31-10-2008, 00:57
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
מסכים עם כל מה שאתה אומר...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "אני לא רואה טעם לענות לשאלות..."

בשירותי הצבאי נחשפתי לצערי לתופעת ה"מאבטחי מתקנים", זה עצוב שרמת האבטחה של הבסיסים שלנו היא כה נמוכה(ואני מדבר גם על בסיסים שמכילים טייסות כאלו ואחרות).

אני פשוט לא מבין איך נותנים לחיילים(אם אפשר לקרוא להם ככה) שבקושי יודעים לתפעל נשק לאבטח בסיסים כה רגישים, יש לי 3 הצעות:

1. "קורס אבטחת מתקנים" יהפוך להיות משהו רציני(שינוי כולל של כל הקורס), ולא בדיחה של כמה שבועות, ואל הקורס יתמיינו גברים ונשים בעלי יכולת פיזית לשירות קרבי, ולא כל מיני תכשיטים למינהם.

2.לבטל את הדבר הזה שנקרא "מאבטחי מתקנים" וליצור יחידות או תת יחידות שיתעסקו בדבר הנ"ל(ובהן ישרתו אך ורק לוחמים, או כאלה שעברו הכשרה קרבית של X חודשים).

3.לתת לחברות אזרחיות לאבטח את הבסיסים-זה עובד דיי טוב בתעשיות הבטחוניות, וביחשוב כללי לדעתי צה"ל רק ירוויח מזה, בגלל שהמאבטחי מתקנים המיותרים שיש כרגע בצה"ל סתם עולים לנו כסף מיותר.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 31-10-2008, 14:28
  rtasjugythh rtasjugythh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.08
3 הוא הפיתרון שיפעל הכי טוב, וזו בדיוק הסיבה שלא יבחרו בו
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי AtlantisNumenor שמתחילה ב "מסכים עם כל מה שאתה אומר..."

התפישה בצבא היא שהצבא אמור לעשות הכל לבד.
הצבא אמור להכין חרא של אוכל לבד ולא להזמין קייטרינג; הצבא אמור לשמור על עצמו ולא להשתמש בחברת אבטחה (או במאבטחי שב"כ, לדוגמה); הצבא אמור לספק לעצמו שירותי קשר ומחשוב ולא לסמוך על חברות חיצוניות; הצבא גם מסיע חיילים בעצמו ולא מנפיץ קווי אגד לבסיסים שלו.
בעצם, יש בזה הרבה היגיון - אם הצבא לא יכול לשמור על עצמו, איך הוא ישמור על המדינה?

הבעיה הא שזה מצטרף לתפישה נוספת בצבא (ובישראל כולה): התפישה היא התקפית לחלוטין, ההשקעה בהגנה נמוכה מאוד. בהינתן מספר מצומצם של אנשים שיכולים להיות לוחמים, הצבא לא מוכן לוותר על חצי מהם כדי להפוך אותם למאבטחי מתקנים רציניים (בניגוד ל"מאבטחי המתקנים" שיש עכשיו), אלא להשתמש בהם כלוחמים אמיתיים.
שוב, זה אולי דופק את משימות האבטחה בבסיסים, אבל יש בזה היגיון. יש לך אדם עם פוטנציאל להיות לוחם, ובמקום לשלוח אותו להילחם באוייב, תיתן לו שנה וחצי לעשות פטרול מסביב לבסיס/לעמוד בש.ג. כמו עציץ?
ישן 31-10-2008, 14:50
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בוא נפרט:
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי rtasjugythh שמתחילה ב "אתה פיסטון שאין לו מושג מהחיים שלו, סלח לי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rtasjugythh
בצדק.
הצבא אמור להכין חרא של אוכל לבד ולא להזמין קייטרינג;
הצבא שואף לעבור לקייטרינג בבסיסים גדולים, וזה נעשה לאט לאט
הצבא אמור לשמור על עצמו ולא להשתמש בחברת אבטחה (או במאבטחי שב"כ, לדוגמה);
יש החלטה עקרונית שלא להשתמש בשירותי שמירה מסיבות ערכיות. חיילים צריכים לשמור על עצמם. ההכשרה לקויה וזה סיפור אחר.
הצבא אמור לספק לעצמו שירותי קשר ומחשוב ולא לסמוך על חברות חיצוניות;
הצבא מספק שירותי קשר ומחשוב ברמה גבוהה ממה שחברות אזרחיות היו מספקות לו, מסיבות שונות ומשונות. ההכשרה לא תמיד מדהימה, אבל מתגברים על זה.
אגב, הצבא כן משתמש בחברות אזרחיות מדי פעם, לצרכים מסויימים

הצבא גם מסיע חיילים בעצמו ולא מנפיץ קווי אגד לבסיסים שלו.
אם אני לא טועה, למרבית בסיסי צה"ל - ובוודאי לכל הגדולים שבהם, יש קווי אוטובוס אזרחיים, הסעות אזרחיות שצה"ל משלם עליהן בכסף מלא, ולעיתים גם תגבורים קבועים או מזדמנים מאוטובוסים צה"ליים
בעצם, יש בזה הרבה היגיון - אם הצבא לא יכול לשמור על עצמו, איך הוא ישמור על המדינה?
הצבא יכול לשמור על המדינה כי הוא לא שומר על עצמו, ושולח את כח ה אדם הטוב יותר לשמור על המדינה.

אני אולי פיסטון קטן, אבל אני משתדל לא לקשקש שטויות אחרי שאומרים לי שאני טועה.
חה"א לא מעיד רק על עצמו, גם במל"י עברו למפעילים אזרחיים בכמה דברים, כך סיפרו לי.

ישן 31-10-2008, 15:09
  rtasjugythh rtasjugythh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.08
קראתי טוב טוב
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אתה לא קראת כנראה מה שכתבתי...."

ציטוט:
בצדק.
מודה שצדקתי, והשאר זה בעצם פרטים ודוגמאות.
הצבא אמור להכין חרא של אוכל לבד ולא להזמין קייטרינג;
הצבא שואף לעבור לקייטרינג בבסיסים גדולים, וזה נעשה לאט לאט
הפער היחיד בין הטענו שלנו כמו שאמרתי.
הצבא אמור לשמור על עצמו ולא להשתמש בחברת אבטחה (או במאבטחי שב"כ, לדוגמה);
יש החלטה עקרונית שלא להשתמש בשירותי שמירה מסיבות ערכיות. חיילים צריכים לשמור על עצמם. ההכשרה לקויה וזה סיפור אחר.
מודה שצדקתי.
הצבא אמור לספק לעצמו שירותי קשר ומחשוב ולא לסמוך על חברות חיצוניות;
הצבא מספק שירותי קשר ומחשוב ברמה גבוהה ממה שחברות אזרחיות היו מספקות לו, מסיבות שונות ומשונות. ההכשרה לא תמיד מדהימה, אבל מתגברים על זה.
אגב, הצבא כן משתמש בחברות אזרחיות מדי פעם, לצרכים מסויימים

מודה שצדקתי. ברור שכשהצבא קונה ציוד מחברה חיצונית, לא מופרך שהוא יקבל גם שירות ביחד איתו, אבל מעבר לזה - הצבא עושה את העבודה שלו בעצמו, ולא מאציל אותה לגופים חיצוניים.
הצבא גם מסיע חיילים בעצמו ולא מנפיץ קווי אגד לבסיסים שלו.
אם אני לא טועה, למרבית בסיסי צה"ל - ובוודאי לכל הגדולים שבהם, יש קווי אוטובוס אזרחיים, הסעות אזרחיות שצה"ל משלם עליהן בכסף מלא, ולעיתים גם תגבורים קבועים או מזדמנים מאוטובוסים צה"ליים
לבסיסי צה"ל שלא נמצאים במרכז עיר כמו הקריה הצבא מספק "הסעות אזרחיות שהוא משלם עליהן בכסף מלא" מתחנות מרכזיות/תחנות רכבת. אמנם הוא לא משתמש בנהגים צבאיים, אבל שוב - הצבא דואג לדברים בעצמו.

בהצלחה.
ישן 31-10-2008, 15:19
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי rtasjugythh שמתחילה ב "קראתי טוב טוב"

אחת ההנחות היא שצבא אמור להיות מסוגל לקיים את עצמו - יחידה צבאית ניידת כמו גדוד יכולה להתמקם כל כמה חודשים בקו/מתקן אימונים אחר ודי מהר לאבטח אותו בעצמה, לארגן לעצמה ארוחת צהרים וכמובן - לשנע את כל החיילים לשם בבת אחת ובצורה מסודרת.

מצד שני, איפה שזה מספיק חוסך ומספיק בטוח, מפריטים למיקור חוץ. יצא לי לאכול קייטרינג אזרחי באימונים ולהגיע לבסיסים נידחים לגמרי בתחבורה ציבורית רגילה. כשזה יצא יותר זול, זמין וקל, אכלתי אוכל ממטבח צבאי ולנסוע ב"אוטובוס ביצפר" עם לוחית רישוי צבאית ורס"ב מחיל החימוש נוהג בו.

ישן 02-11-2008, 00:12
צלמית המשתמש של דג עם מאג
  דג עם מאג דג עם מאג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל דג עם מאג שלח הודעה דרך MSN אל דג עם מאג
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי rtasjugythh שמתחילה ב "אתה פיסטון שאין לו מושג מהחיים שלו, סלח לי"

ציטוט:
חה"א זו דוגמה מצויינת לחה"א בלבד. גם בקריה בשנה האחרונה עברו דווקא לקייטרינג (בין השאר כי זה יותר זול להם, כך אומרים; ובטח שזה יותר טעים - כמות האנשים שאוכלים בבסיס הוכפלה מאז שעברו לקייטרינג), וזה עדיין היוצא מן הכלל שמצביע על הכלל.

אני חושב שהתכוונת שאתה בעצמך פיסטון שלא מבין כלום מהחיים שלו. לא רק בסיס הקרייה עבר לקייטרינג, אלא גם בסיסים אחרים בארץ. בהחלט ישנה מגמה של מעבר לקייטרינג, לפחות בבסיסים העורפיים, ואני מדגיש - מגמה. לכן אתה לא תראה מחר בבוקר קייטרינג בכל בסיס, כי זאת מגמה ולוקח לזה זמן.

ישן 31-10-2008, 08:10
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "חדש: צה''ל ינפיק מדים מיוחדים למאבטחי מתקנים"

הראשון באפריל הגיע?
איזה אינטרס יש לדו"ץ להוציא ידיעה כזו?
האם אלו חדשות (שיבדקו את ההיתכנות של משהו יקר ומיותר)?
האם זה משפר את התדמית של צה"ל כלפי הציבור (הידיעה, או המדים החדישם או שניהם)?
מה זה הקישקוש הזה?!

ישן 31-10-2008, 10:36
  שרף 5 שרף 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "חדש: צה''ל ינפיק מדים מיוחדים למאבטחי מתקנים"

כמה תשובות לתהיות שעלו פה:

להקים יחידות שלמות של חיילים "קרביים" שעוסקים באבטחה היא בלתי אפשרית. גם בגלל הסד"כ שירד מהיחידות הלוחמות, וגם בכלל אופי התפקיד.

המשמעת והרצינות של מאבטחי המתקנים היא ברמה כזאת נמוכה בגלל הגדרת התפקיד. אף בן אדם איכותי, כזה שהיה יכול להצליח בקרבי, לא היה רוצה לעמוד על הרגליים באיזה ש"ג למשך שנתיים (שזו התקופה שמשרתים מאבטחי מתקנים). מדובר בעבודה משעממת ומשגעת - לעמוד ולשמור שנתיים. כל יום במשך השבוע למשך כמה שעות.
במיוחד בקריה, התפקיד נועד בשביל חיילים אשר לא הסתדרו בכל המסגרות האחרות או לחיילים בעלי בעיות ת"ש מאוד חמורות המצריכות שישנו בבית כל יום ויעבדו שבוע-שבוע.

השאלה העקרונית שצריכה להישאל היא מה מידת הסבירות של התקפה יבשתית רחבה על בסיס הקרייה, והאם כוחות האבטחה מספיקים. לדעתי, לאחר שיכלול כל סד"כ האבטחה (גם של משרד הביטחון וגם של היחידות שלא עומדות בש"ג, מדובר במספיק בהחלט).
וגם אם איזהשהו כוח טרוריסטים יפרוץ לקרייה, הם לא יגיעו רחוק. הם נמצאים בבסיס צבאי, מוקפים בחיילים (חלקם עם נשק). בתוך הבסיס הם כבר יתקלו בדלתות נעולות, עוד מאבטחים וכו'. בכל מקרה, גם אם יגיעו למקום מעניין, הם לא יצליחו לצאת מהבסיס חופשיים.

לגבי זיהוי ביומטרי - אני בעד. לכל הפחות, המאבטח שעומד בשער (של כל בסיס צבאי) צריך לראות את הפנים של הנכנס (אם על גבי הכרטיס או על צג מחשב) ולא להסתמך על העברה של כרטיס מגנטי.
מערכת זיהוי מתקדמת גם תוכל לחסוך הרבה מהזמן והעבודה הנדרשת כדי לנהל את אישורי הכניסה לבסיס כ"כ גדול ומגוון (מבחינת אנשים שנכנסים אליו) כמו הקרייה.

ועוד אנקדוטה - לפני זמן לא רב, הצלחתי להיכנס לקרייה בשעת לילה מאוחרת בעזרת כוח שיכנוע ואוכל בלבד (מיותר לציין שלא היו ברשותי אישור כניסה או מדים צהליים).
ישן 31-10-2008, 11:17

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי שרף 5 שמתחילה ב "כמה תשובות לתהיות שעלו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שרף 5
להקים יחידות שלמות של חיילים "קרביים" שעוסקים באבטחה היא בלתי אפשרית. גם בגלל הסד"כ שירד מהיחידות הלוחמות, וגם בכלל אופי התפקיד.
יש היום חברות שמירה ואבטחה, יש משטרה ושב"ס ומג"ב בקבע... יש מקום ליחידות נוספות מסוג זה. לא צריך פרופיל של יותר מ-65, כמו שיריון ותותחנים. ההשפעה על הסד"כ לא גדולה. גם כך, יש אחוזי השתמטות גדולים.

אין סיבה שמאבטחים שאין להם משמרת לילה, לא יחזרו לביתם עם סיום כל משמרת. בדיוק כמו בכל מקום עבודה אחר. כמו בחברות השמירה, כמו במשטרה וכד'...

ציטוט:
המשמעת והרצינות של מאבטחי המתקנים היא ברמה כזאת נמוכה בגלל הגדרת התפקיד. אף בן אדם איכותי, כזה שהיה יכול להצליח בקרבי, לא היה רוצה לעמוד על הרגליים באיזה ש"ג למשך שנתיים (שזו התקופה שמשרתים מאבטחי מתקנים). מדובר בעבודה משעממת ומשגעת - לעמוד ולשמור שנתיים. כל יום במשך השבוע למשך כמה שעות.
ועדיין, רבים מאוד עושים את אותה העבודה בדיוק במשך שנים רבות בכל העולם. היעדר משמעת נובע משתי סיבות: (א) חוסר תוחלת. מגבלות הכסת"ח האידיוטיות כופות חוסר אונים על השומר במקרה אמת. (ב) חוסר אכיפה של הוראות עבודה על השומרים.

ציטוט:
במיוחד בקריה, התפקיד נועד בשביל חיילים אשר לא הסתדרו בכל המסגרות האחרות או לחיילים בעלי בעיות ת"ש מאוד חמורות המצריכות שישנו בבית כל יום ויעבדו שבוע-שבוע.
אין בעיה עם כוח האדם בקיריה. יש בעיה עם ניהול והפעלה שלו. אם לחיילים יש בעיות פסיכולוגיות או סוציולוגיות כל כך חמורות, אז כדאי לזרוק אותם לגמרי.

ציטוט:

השאלה העקרונית שצריכה להישאל היא מה מידת הסבירות של התקפה יבשתית רחבה על בסיס הקרייה, והאם כוחות האבטחה מספיקים. לדעתי, לאחר שיכלול כל סד"כ האבטחה (גם של משרד הביטחון וגם של היחידות שלא עומדות בש"ג, מדובר במספיק בהחלט).
כל צה"ל קיים כדי למנוע "התקפה יבשתית רחבה" על איזשהו חלק מהמדינה. המאבטחים נועדו להרחיק מתאבדים, תימהונים, ועבריינים.
התרחיש הכי מסוכן הוא של פעולת מתאבדים משולבת נוסח פיצוץ השגרירויות באמריקניות באפריקה לפני עשר שנים: יותר ממכונית תופת אחת וליווי ופריצה עם חמושים מתאבדים. אבל גם נגד זה יש חגורות אבטחה נוספות, כמו משטרה ושב"כ שאמורים לנטרל התארגנות כזו מראשיתה.

ציטוט:
וגם אם איזהשהו כוח טרוריסטים יפרוץ לקרייה, הם לא יגיעו רחוק. הם נמצאים בבסיס צבאי, מוקפים בחיילים (חלקם עם נשק). בתוך הבסיס הם כבר יתקלו בדלתות נעולות, עוד מאבטחים וכו'. בכל מקרה, גם אם יגיעו למקום מעניין, הם לא יצליחו לצאת מהבסיס חופשיים.
לפי ההיגיון הזה, אין צורך במאבטחים כלשהם, במקום כלשהו. צריך מאבטחים כדי שחיילים לא יהיו צריכים להגן על עצמם בנישקם האישי בתוך הבסיס.

ציטוט:
ועוד אנקדוטה - לפני זמן לא רב, הצלחתי להיכנס לקרייה בשעת לילה מאוחרת בעזרת כוח שיכנוע ואוכל בלבד (מיותר לציין שלא היו ברשותי אישור כניסה או מדים צהליים).
מעולם לא הייתי בתוך הקירייה. לא יודע ליד איזה מדור הייתה, אבל הסיפור הזה מצער וחמור. מה שמוכיח את רמת האבטחה הירודה.

ישן 31-10-2008, 13:09

אל תיעלב
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי שרף 5 שמתחילה ב "כמה תשובות לתהיות שעלו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שרף 5

אבל לא גילית את אמריקה, עד לפני מספר שבועות עם קצת קשרים ההית יכול להשיג אישור כניסה עם רכב לקרייה בתמורה לתשלום זעום של כמה שקלים.

למזלנו הג'ובניק נתפס, ואני מקווה שהוא יירקב בכלא 4/6 כמה שיותר זמן...
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

נערך לאחרונה ע"י AtlantisNumenor בתאריך 31-10-2008 בשעה 13:11.
ישן 31-10-2008, 13:27

למזלנו הרב...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי שרף 5 שמתחילה ב "פה הטעות שלך. אתה ממש לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שרף 5
לעניות דעתי, הפיתרון הזה עובד לא רע.

זה לעניות דעתך בלבד,

עצוב שאתה מאמין בתאוריה שבה כל עוד גבולותינו ה"חמים" מאובטחים ע"י "לוחמים אמיצים וחזקים", בסיסנו הפנימים אינם מאוימים, ומה עם חברינו היקר יוסוף משכם?, או דוד שלו עבדאללה ממזרח ירושלים?

האם הם אינם מהווים איום?

האם לא יכול להיווצר מצב בו חוליה כזו תגיע לאחד הבסיסים, תחדור, ותמחוק איזה טייסת/מגורי חיילים.

רק לפני מספר שבועות נכנסו כמה בדואים לחצרים וגנבו מתחת לאף של המב"ס קולטים, שכל אחד מהם שוקל כמה עשרות ק"ג, אותם בדואים יכול בקלות להיות גם חוליה של מחבלים עם כמה לבנות חבלה כאשר המטרה שלהם זה, אני אשאיר לך את הדמיון.

מקווה שהבנת את הנקודה.

אמורה להיות אבטחה איכותית בבסיסים הרגישים, בדיוק כמו ב"גבולות", אסור להתפשר על פחות מזה.

ישן 31-10-2008, 13:39
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי שרף 5 שמתחילה ב "פה הטעות שלך. אתה ממש לא..."

אז זהו, שאתה טועה.

לא נתחיל לדבר על תפיסת הבטחון של המדינה וצה"ל, בטח שלא על מעגלי אבטחה, אבל לא מעט אחריות חיי אדם מופקדים בידי מאבטחי המתקנים, החל ממתקנים אסטרטגיים-רגישים (יב"אות, למשל) וכלה ב"סתם" חיילים שאפשר להרוג בצריפין או כל מקום אחר.

את העובדה שלהם הם לא עושים, בכלל.

בסופו של דבר הוכח כי כאשר המחבל פורץ את כל המעגלים שקדמו לזה של מאבטח המתקנים-הוא מצליח להשיג את מטרתו. יש לכך מספיק דוגמאות. רק לאחרונה היה בעיתון כתבה על מס' בסיסים צבאיים שנחדרו במהלך "הדממת" סוכות.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 05-05-2012, 08:15
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בקושי יש לך כוח אדם ללוחמים, אז אתה רוצה מאבטחים?
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי The Sniper שמתחילה ב "לא הבנתי"

כל האבטחת המתקנים בצה"ל שואפת לאפס.

מדובר בחומר אנושי ברמה מאוד נמוכה, ורמה קרבית נמוכה אפילו יותר.

היום קל מאוד לחדור לבסיסים, וגם לכאלה שנחשבים ל"סודיים".

אז פי כמה וכמה לקריה.

בצה"ל, לרוב, לומדים ממחדלים.

אז כנראה שעד שלא יהיה מחדל רציני, לא נלמד.

לדעתי הפיתרון היחידי, זה לתת את עניין האבטחה לקבלן חיצוני, עם סטדנרט גבוה באיכות המאבטחים שיאבטחו (לצורך העניין רובאי 0.5 ומעלה).

המהלך הזה ללא ספק יוביל לכך שהאבטחה תהיה איכותית הרבה יותר, אבל כמובן שקיים העניין הכלכלי, העלות נעמדת במאות מיליוני שקלים - ולכן קשה לי להאמין שנראה את זה רץ בשטח מתישהוא בזמן הקרוב.

ישן 04-05-2012, 20:13
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ISRAEL30 שמתחילה ב "המדים החדשים של שומרי הקריה"

רגע רגע, אז הכי טוב בקיץ הישראלי בתל אביב הלחה הנוראית להסתובב שש או שמונה שעות על מדים בצבע כזה?!

אני תומך במה שכתוב פה:
"2. אם כבר "בסיס הקריה הוא ייחודי והוא דורש מדים ייחודיים" - למה לא לשים שם חיילים איכותיים שיגנו על הבסיס?
הבעיה מעולם לא הייתה במדים, היא הייתה בחיילי ה- 5-9 יומיות פלוס אפטר ש(כאילו) מאבטחים אותו.
גם אם תתן להם מדים אחרים זה לא יגרום לחולצה שלהם להשאר בפנים או בכלל לגרום להם לעבוד"
נכתב על ידי THE SNIPER

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 05-05-2012, 21:04
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני רק הערה, פוליאסטר זה גם הבד הכי נוח וגם הכי לא.
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=רגב06]רגע רגע, אז הכי..."

תלוי *איזה* סוג של פוליאסטר. נניח, משפחת הפוליאסטרים קולמקס של דופון, היא בדים מנדפי זעה מצויינים ולא מחממת במיוחד, ואידיאלית למזג אויר חם.* לעומתו, סיב ה'דקרון' שבמדי א', שהוא סיב שבמקור הגיע משקי שינה בכלל, הוא לא בדיוק הבד האידיאלי לתנאים כאלה.

*אם כי, כמו כל בד סינטטי, צריכה טיפול מסויים כדי לא לגרום נזק במדי לחימה בזמן בעירה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 05-05-2012, 09:18
  iavi iavi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.11
מתגאים בעבודת מטה ארוכה ויסודית ...
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ISRAEL30 שמתחילה ב "המדים החדשים של שומרי הקריה"

מה שאני מבין זה שמישהו קיים סדרה אין סופית של דיונים (כנראה גם עד אמצע הלילה) על נושא אינפנטילי שלא תורם דבר וחצי דבר לביטחון של אזרחי ישראל.
רבותי זו אחת התסמונת של צבא גדול מגושם ואינפנטילי שעוסק בדברים ילדותיים ומטופשים.
מה שפעם בשנות החמישים עשה סמל (אבא שלי) וכשאני שרתתי סגן צעיר היום עושה אלוף \ תת - אלוף.
כמובן עם לשכה מנופחת של מלחכי פנכה שממש לא מבינים מימינם ושמאלם דבר וחצי דבר כמובן בהוצאות אדירות שממש אין בהם כל צורך, ובדרך כלל בהרבה פחות הצלחה מאי פעם.

ואז מגיעים לפרות קדושות כמו משכורות אנשי הקבע המיותרים ותקצבי בטחון מנופחים ומופרחים.

את ששת הימים נצחנו עם מטוסים שעלו מקסימום 50,000 דולר (כן זה המספר) עם טנקים ללא מזגנים ובטח לא הי-טקים .., היום עם מטוסים שעולים 150 - 80 מיליון דולר היחידה , וטנקים ממוזגים הי-טקים אנחנו לא מצליחים להדביר ארגון טרור קיקיוני עם 4,000 לוחמים שנקרא חיזבאללה והוא הפך לפוביה הלאומית !

צריך למנות מנכ"ל לצבא שישב מעל הרמטכ"ל, (עדיף אזרח בדרגת טוראי במילואים) שינער ויטלטל את המערכת המסוידת האינפנטילית (כן מאוד ילדותית ובטוחה בעצמה) למען יצירת צבא חדש מתאים לאתגרים של המאה 21 . (והם הולכים וגדלים).

אפשר לקבל היום בטחון עם הרבה פחות ברזלים בקרקע וגם על הכתפיים שיהיה הרבה יותר זול הרבה יותר אפקטיבי ויעיל.

אסיים במה שאמר פעם שר האוצר יתחק מודעי ז"ל "הרבה כסף הוא חלופה לניהול חסר שכל !".

ישן 05-05-2012, 10:40
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

אתה שוכח שצה"ל כפוף לצמרת מדינית...
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי iavi שמתחילה ב "מתגאים בעבודת מטה ארוכה ויסודית ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iavi
את ששת הימים נצחנו עם מטוסים שעלו מקסימום 50,000 דולר (כן זה המספר) עם טנקים ללא מזגנים ובטח לא הי-טקים .., היום עם מטוסים שעולים 150 - 80 מיליון דולר היחידה , וטנקים ממוזגים הי-טקים אנחנו לא מצליחים להדביר ארגון טרור קיקיוני עם 4,000 לוחמים שנקרא חיזבאללה והוא הפך לפוביה הלאומית !
.

וארה"ב אוחזת בביצים את הצמרת המדינית שלנו.

במלחמת לבנון חיה"א הפציף בכפר כנא, ואחת הפצצות פגעה במבנה מגורים, והובילה לקריסתו, עשרות נהרגו (57 אם אני לא טועה), ובעולם עשו מכך סוף העולם, גינויים בלתי פוסקים, השוואת ישראל לגרמניה הנאצית, ומה לא...

בשורה התחתונה, מה שאני בא להדגיש, זה שלצה"ל אין בעיות להלחם נגד חיזבאללה, או כל ארגון טרור אחר, כן יש לו בעיות להלחם נגד הארגון הזה בפינצטה, על מנת להימנע מהרג אזרחים חפים מפשע.

צבא סוריה, לא רואה ממטר.

הוא מוריד כל בניין שיש בו חשד לחוליות של המורדים, מאז פריצת המלחמה נהרגו שם עשרות אלפי בני אדם תמימים, וחפים מפשע, ובשורה התחתונה המאבק של המורדים, רחוק מאוד מסופו, או במילים אחרות - צבא סוריה נלחם בצורה מאוד יעילה נגד הטרור.

אז מה המסקנה מכך?

-הדרך היחידה למגר טרור, בצורה מהירה, וקטלנית, זה ע"י התקפות עוצמתיות, ותוך כדי התחשבות מינמלית באוכלוסיה אזרחית.

*צה"ל, שלדעתי האישית, נחשב לצבא הכי מוסרי בעולם, לעולם לא ינקוט באסטרטגיה הזו, ולכן לדעתי, גם בסיבוב הבא שיהיה לנו בלבנון (והוא יהיה, זה רק שאלה של זמן) אנחנו נאכל חרא, בכמויות מסחריות.
לא מעט חבר'ה ימותו, אלפי רקטות ינחתו בצפון, אוליי חלקן יירוטו, ובסופו של דבר ארגון החיזבאללה, עדיין ישרוד - איזה קטע, אני נביא.

-אגב, צבא ארה"ב, שנחשב לצבא החזק ביותר בתולדות המין האנושי, עד היום לא הצליח למגר את הטליבאן מאפגינסטאן, ומדיי שבוע הם סופגים שם אבידות.

אוליי זה יעזור לך להבין, שקיין הבדל תהומי בין לחימה בין 2 צבאות, לבין לחימה של צבא מול ארגון טרור, שמגן על עצמו באמצעות אוכלוסיה מקומית.

ישן 05-05-2012, 16:00
  משתמש זכר Private Private אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה שוכח שצה"ל כפוף לצמרת מדינית..."

ציטוט:
ארה"ב אוחזת בביצים את הצמרת המדינית שלנו.

חשוב להזכיר, ארה"ב איתנו לטוב ולרע. בלעדיהם, לא היינו שורדים עד היום.
ציטוט:
במלחמת לבנון חיה"א הפציף בכפר כנא, ואחת הפצצות פגעה במבנה מגורים, והובילה לקריסתו, עשרות נהרגו (57 אם אני לא טועה), ובעולם עשו מכך סוף העולם, גינויים בלתי פוסקים, השוואת ישראל לגרמניה הנאצית, ומה לא...

Doomed if we do, doomed if we don't.
ציטוט:
צבא סוריה, לא רואה ממטר.
הוא מוריד כל בניין שיש בו חשד לחוליות של המורדים, מאז פריצת המלחמה נהרגו שם עשרות אלפי בני אדם תמימים, וחפים מפשע, ובשורה התחתונה המאבק של המורדים, רחוק מאוד מסופו, או במילים אחרות - צבא סוריה נלחם בצורה מאוד יעילה נגד הטרור.
אז מה המסקנה מכך?

לא מסכים איתך בכלל. אסד וצבא סוריה עושים את הדבר הכי מטומטם שצבא של מדינה יכול לעשות - וזה להכנס באזרחים שלו.
עבור כל אזרח שאתה הורג - אתה מאבד תמיכה של משפחה (ענקית) שלמה, ויותר מזה - אתה מוריד את המוראל של הלוחמים שלך.
לא משנה אם אסד יצליח למגר את התקיפות ואם הוא יצליח לשכך את ההפגנות - הוא יחוסל בסופו של דבר. יש יותר מדי אנשים שרוצים להרוג אותו. אף אחד לא יכול להתגונן מפני כל כך הרבה אנשים לטווח זמן ארוך...

וכן, זה למרות התגובות הרופסות של כל הקהילה הבין לאומית, שסביר להניח שעד שטיל כימי לא יפול היכן שהוא בסוריה, אף אחד לא יתערב. וגם אז...
ישן 06-05-2012, 20:53
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=Private]חשוב להזכיר,..."

כששרדו אבותינו בלעדי ארה''ב היו הם מחוברים לצרפת, שגם סיפקה להם מפעל טקסטיל בדרום המשווע לתעסוקה ותעשייה.
הניתוק מצרפת נעשה בלית ברירה והותיר הרבה גברים עם בעיות שינה. ועוד לא אמרתי מילה על רמת החיים שהכירו אז בארץ, ועל המנהגים הרווחים אז שהיו מעט שונים מהרגלי הצריכה והצריחה של היום.
רק אזכיר לך לכמה סטודנטים כיום יש מחשבים ניידים ליגה וטלפונים חכמים ליגה וטלוויזיה LCD ועוד כהנה וכהה פרפראות.
עברנו תהליך של התמכרות לאמריקה, יזום ומכוון על ידם, אך גם מנוהל על ידנו באופן ששיחק לידיהם. עכשיו קשה עד לא אפשרי פשוט לסגור את הברז על הזרם האמריקאי.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 06-05-2012, 21:14
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זאת כבר תופעה כלל עולמית שכאן..."

אני מבין ומסכים לשאיפה לעצמאות ואי תלות. אני איתך. אבל המצב היה אז ייחודי עם העודפים אחרי מלחמת העולם השנייה עם הברדק העולמי שאיפשר גם חברות קש והנעת ציוד וכספים מהעולם ובעולם אל ישראל.
תראה היום מה קורה כשחבורת נופשים משחקי טניס מנסה לנוע בפרטיות בין מדינות המזרח התיכון, כמה אנרגיה זה דורש.
אינני מאמין שניתן לכלכל את צרכי הבטחון של מדינתנו במנותק מהעשירות שבמדינות העולם וזרועותיהן.

ישן 05-05-2012, 19:22
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי Private שמתחילה ב "[QUOTE]ארה"ב אוחזת בביצים את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Private
לא מסכים איתך בכלל. אסד וצבא סוריה עושים את הדבר הכי מטומטם שצבא של מדינה יכול לעשות - וזה להכנס באזרחים שלו.
עבור כל אזרח שאתה הורג - אתה מאבד תמיכה של משפחה (ענקית) שלמה, ויותר מזה - אתה מוריד את המוראל של הלוחמים שלך.
לא משנה אם אסד יצליח למגר את התקיפות ואם הוא יצליח לשכך את ההפגנות - הוא יחוסל בסופו של דבר. יש יותר מדי אנשים שרוצים להרוג אותו. אף אחד לא יכול להתגונן מפני כל כך הרבה אנשים לטווח זמן ארוך...

וכן, זה למרות התגובות הרופסות של כל הקהילה הבין לאומית, שסביר להניח שעד שטיל כימי לא יפול היכן שהוא בסוריה, אף אחד לא יתערב. וגם אז...

ידידי,
אני לא אומר שצה"ל צריך להפציץ את אזרחי מדינת ישראל במידה ויהיה מרד (לא שזה ממש הגיוני, מכיוון שמדינת ישראל היא המדינה הדמוקרטית ביותר במזה"ת ובין הדמוקרטיות ביותר בעולם).
אני רק טוען, שצריך לפעול ביד קשה יותר נגד ריכוזי טרור.
אם צה"ל ירצה להשיג יתרון כלשהוא בלבנון 3, הוא יהיה חייב לכבוש מחדש את דרום לבנון עד הליטאני, ולהטיל מצור כולל על ביירות, תוך כדי חיסול כל מטרה, וסיכול כל התארגנות אפשרית.

במידה וזה לא יקרה, אנחנו נקבל שידור חוזר של לבנון 2, רק שהפעם גם ייפלו עלינו שיאהבים מאיראן, ואוליי גם סקאדים מסוריה, לך תדע.

ישן 05-05-2012, 20:52
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי iavi שמתחילה ב "מתגאים בעבודת מטה ארוכה ויסודית ..."

ציטוט:

מיראז' לא עלה 50K דולר אלא שני מיליון דולר של 59' (שבהתאמה לאינפלצה, בטח יוצא סכום מכובד כיום). איזה מטוס קו ראשון של 67' עלה 50,000 דולר?!

לעצם העיניין, אתה צודק. הרי הטיעון "חיילי הקריה מייצגים את כלל צה"ל ולכן צריכים להיות להם מדים מיוחדים" סותר את עצמו. אני יכול רק לציין כי דומני שבניגוד למה שחלק מהכותבים אולי מניחים, צמרת צה"ל לא עסוקה במדי מאבטחי הקריה, אלא בנושאים חשובים יותר; אם זה היה מעסיק אותם, זה לא היה נגרר שלוש וחצי שנים (-:

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 05-05-2012 בשעה 20:55.
ישן 05-05-2012, 11:37
  iavi iavi אינו מחובר  

מירון ידיד אתה עוסק בטקטיקה ואני טוען לכשל ניהול אסטרטגי

נכון שיש כבלים מדיניים אבל גם ב 67 לא פרצנו לעמאן\ ולא חצינו את התעלה.
תמיד מדינה קטנה תהייה תלויה במעצמה גדולה. כמו כן טוב שהדרג הצבאי כפוף למגבלות של הדרג המדיני שאמור (ככה אני מקווה) לראות את כל התמונה מעבר לצלב נאטו בטנק שזה התפקיד של הרמטכ"ל.

אני טוען לכשל ניהולי אסטרטגי מתמשך על פני עשרות שנים כנראה התחיל ביום כיפור או לפחות אז ראינו אותו לראשונה. אם אנחנו לא נהפך ליצירתיים חכמים (כמו שהיהודים היו בגולה) אז לא נהייה שרדנים.

וזאת הבעיה מה שהצבעתי זו הדיונים המעמיקים עם הררי בורקסים וקולה וליטרים של קפה שחור כמובן הלשכות עבודות עד אמצע הלילה .. על כלום ... על מדים לארבעה חמישה מאבטחים ....

זו הבעיה ולא מוסריות הצבא הדרג המדיני ואו המגבלות שארה"ב כופה עלינו.

ללא חשיבה אחרת כולל פירוק מסגרות אגפים אוגדות ..והקמה של צבא חדש מהפכני וחכם לא נשרוד ...

אמרו את זה לפני בני פלד, יעקב חסדאי, ר' חטיבת איסוף באמ"ן 1973 ועוד רבים אחרים ...

אני מציע לפתוח דיון מעמיק בפורום האם צה"ל צריך מנכ"ל אזרחי מעל הרמטכ"ל לא הכוונה לשר בטחון שעסוק במניפולציות פוליטיות וז התפקיד שלו כפוליטיקאי !

ישן 05-05-2012, 23:53
  iavi iavi אינו מחובר  

סלח לי אבל לא הבנת את הסיפא - הבעייה היא לא המנכ"ל אלא המטכ"ל
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ואני מציע"

לבצע את המהפכה שנדרשת היום בצבא צריך מנכ"ל שלא גדל בתוך הארובה המקצועית שקוראים לה צבא קבע, לא חייב לאף אחד את הקידום שלו ולא צריך לקדם את הנאמנים שלו.

היה שר בטחון אחד שהחל בכזאת מהפכה קראו לו מישה ארנס, לא היה איש צבא לשעבר לא היה מוחתם בחותמות של איש קבע על כל המעלות והחסרונות

רק אחד שמסוגל להפוך כל אבן בלי לדפוק חשבון לבעלי עניין במפקדות השונות ולחברות הביטחוניות כמו אלביט תע"ש רפא"ל ותעשייה אווירית , מסוגל לעשות את המהפכה הנדרשת , כי בלי כזאת גם את כתה ג' בבית ספר בצור או צידון לא נוכל להם בעוד 10 שנים בקצב ההתדרדרות הנוכחית.

הסימפטום שהצבעתי עליו הוא "עבודת המטה היסודית" בסוגיית המטופשת והשולית של מדים למאבטחי הקריה.

דוגמאות רק לסבר את האוזן :

מממשיכים לייצר טנק מרכבה כשכל העולם מפסיק לייצר טנקים, האם כולם כל כך מטמטמים ואנחנו חכמים ?

אין לצה"ל אחרי ששים שנות לחימה אקדמיה צבאית ללימודי מלחמה ראויה לשמה !

תעשייה בטחונית שממציעה מוצרים שאף אחד לא קונה ולא צריך (טיל להט לדוגמא)

לצערי גם אתה לא מבין מה הכוונה שלי וחבל ....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:49

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר