לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2010, 08:45
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
פשרה בצעדת הל"ה: הלהקה תופיע - אחרי הטקס

בעקבות החלטת בני עקיבא שפורסמה ב-ynet להחרים את טקס הזיכרון המרכזי לשיירת הל"ה בגלל שירת נשים, נקבע כי להקת זרוע היבשה תופיע רק בסיום האירוע כדי שחניכים יוכלו לעזוב לפני שתעלה לבמה קובי נחשוני
להקת מפקדת זרוע היבשה המשתתפת בטקס הזיכרון לחללי שיירת הל"ה תעלה על הבמה רק לאחר סיום העצרת, כדי שחניכי בני עקיבא שאינם נוהגים להאזין לשירת נשים יוכלו לקחת חלק באירוע ולעזוב לפני תחילת הפרק המוזיקלי – כך סוכם הערב (ב') בין הנהלת תנועת הנוער למפיקי צעדת הל"ה. הפשרה הושגה בעקבות הפרסום ב-ynet לפיו החליטה בני עקיבא להחרים את האירוע המרכזי ולקיים עצרת נפרדת, זאת מחשש לפגיעה ברגשות חניכיה המקפידים שלא להאזין לשירת נשים. עם ההבנות, צפויה להתבטל ישיבת ועדת החינוך של הכנסת בנושא זה, שתוכננה למחר, והצעדה מתוכננת להיערך בלילה שבין יום חמישי לשישי.
ttp://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3839541,00.html

================================================== ==
אם בצה"ל מותר לשיר, אז מותר לשיר.
מי שלא מסוגל לשמוע שירת נשים מחשש שייקרה משהו רע לנפשו או גופו, מוזמן לא להגיע לטקס, וגם לא להתגייס לצה"ל שמא יישמע איזה מכי"ת מזמזמת לעצמה שיר ויירד ברק ויכה בו.
אני לא מבין את חילול כבוד המתים שתנועת בני עקיבא ""הערכית"" כל כך עושה פה. (מרכאות כפולות כן)
ממתי אסור לנשים לשיר
מה היה בכל 60 שנות המדינה, האם לא היו נשים ששרו ?
ולמה מותר לחייל לעבור הדרכת ירי, או נהיגה על ידי אישה אבל אסור לשמוע את שירתה ?
התנהגות דוחה ומפלגת, העיקר שבני עקיבא נחשבים לערכיים כל כך.
לצערי חובשי הכיפות מתגרים ומנסים מדי יום לגנוב את הגבול הדק בין כפייה, דתיות, חילוניות וכו'.
התנהגות דוחה ופשוט בושה שצה"ל והמדינה מסכימים לתנאים המגוחכים והמטופשים האלה.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2010, 11:05
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מצאו פתרון ואתה עדיין מעורר מדנים."

זה ממש לא פתרון.
זו קומבינה.
נעשה ככה שתוכלו לחמוק בלי להרוס את הטקס. מאד בוגר לא ?
עדיין אין זה מכבד את הטקס או את מהות הטקס, זהו טקס אזכור לאנשים שמתו למען המדינה.
זה לא טקס חניכה של מבנה חדש שניתן לעזוב באמצע בלי לפגוע ברגשות.
הדת במקום להפרד, חודרת יותר ויותר עמוק לכל תחום של החיים גם במקומות שבהם היא לא הייתה בעבר.
מי שיוצא בהפגנתיות מטקס אזכרה, שלא יגיע בכלל.
עדיף לו להתבייש בבית שלא כיבד את הטקס בנוכחות, מאשר להפגין את חוסר הכבוד שלו לטקס תוך כדי התנהלותו.

אל תשכח שמדובר בלהקה צהלית, זה לא אביב גפן, עברי לידר או בר רפאלי שהוזמנו לטקס ו"הכתימו" אותו (שניים לא התגייסו ואחד גיי).
מדובר בזמרות לובשות מדים. שאינן שרות להנאת או לפרנסתן, אלא מתוקף שירות החובה שלהן.
אם לבני עקיבא יש בעייה עקרונית עם תיפקוד של חיילת בצה"ל עד רמה שאין הוא יכול להיות בנוכחותה, שיילך הביתה ויוריד את המדים.

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 26-01-2010 בשעה 11:09.
ישן 26-01-2010, 18:48
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "מה אתה רוצה?"

אני לא רוצה לחייב אותם להופיע בטקס
להיפך, אני אפילו הרחקתי לכת ואמרתי להם שהם לא חייבים להיות חלק מהצבא.
הם מנסים למנף את נוכחותם ה"משמעותית/איכותית/תדמיתית/תקשורתית" לטובת כיפוף חוקי וערכי הצבא לכיוון הדת.
הדת וההתקרבות לדת של הדתיים בשנים האחרונות מעמיקים את הקרע ומובילים לפילוג ושנאה.
זהו טקס ממלכתי עם הופעה של להקה צהלי"ת. יש להם בעיה עם חיילת ששרה כלומר יש להם בעייה עם חוקי צה"ל.
לא טובים להם חוקי צה"ל לא חייבים. אבל לכפות דתיות והלכות דתיות שונות ומשונות זה כיוון הרסני מבחינת אופיו של צבא ההגנה לישראל שהוא לא צבא ההגנה של היהודים.

john reese

ישן 26-01-2010, 19:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "שוב,"

אין לי עניין לדקדק בחוקים, אבל העניין מאד ברור.
תנועה דתית גורמת למדינה ולצה"ל לכופף נהלים על מנת להתאים עצרת ממלכתית ולא דתית לקבוצה קטנה בניגוד לדעת הרב והמארגנים.
למשתתפים הנכבדים האלה יש בעייה עם החוקים של צה"ל. אם בצה"ל בחרו שתופיע הלהקה הם דאגו לשנות את דפוס הטקס בניגוד לאיך שהוא תוכנן. כלומר נסיון לכיפוף ולכפייה.
אם הטקס היה מתוכנן מראש לפי חוקי ההלכה לא היתה התקרית הזו.
כלומר יש התנגשות בין חוקי ההלכה לחוקי הצבא=מדינה.
מי צריך לכפות משהו על מי עכשיו ?

john reese

ישן 26-01-2010, 19:44
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "תרענן את זכרוני"

אל תציק בבקשה
הכפיה כאן ברורה ואחזור רק פעם אחת, חיילת של צה"ל בטקס ממלכתי מתנגשת עם חוקי ההלכה של בני עקיבא לכן המארגנים משנים את הטקס ומאפשרים לחלק מהאורחים לעזוב את הטקס לפני סיומו מכיוון שיש להם בעייה עם מהלך הטקס.
לא מעונן לדבר על זה, מעונין לדבר על כך שחוקי ההלכה מתנגשים עם חוקי המדינה ובני עקיבא לוקחים את הצד של ההלכה כנגד המדינה. על זה אתה יכול להשיב ולא להכנס אותי לויכוח אינוספי על ההגדרה של כפייה והאם הייתה כפיה כן או לא ותראה לי איפה במקרה הזה ?

john reese

ישן 27-01-2010, 06:43
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "בעצם חורה לך שלא ביצעו פה כפייה חילונית."

מילת הקסם צביעות, מכיר אותה
התחמקת כמובן מכל מה שכתבתי ואפילו במילה לא התייחסת לזה, ונדבקת לשנאת הדת שלי.
אז אני שונא את כל מה שקשור בדת של אחד שמשפיעה על חייו של אחר.
אם אתה דתי, אין לזה שום קשר אלי.
בטקס של שנה שעברה הופיעה חיילת זמרת ? ולפני שנתיים הופיעה חיילת זמרת ? ולפני ?
זמרות ישראליות וזמרות חיילות ישראליות יש מאז שקמה המדינה ואפשר להגיד ישראלית.
אני כילד וכנער וכחייל, מעולם לא נתקלתי באיסור הזה.
איסור של גבר לשמוע אישה שרה, ואני חייב לציין, איסור עתיק, מגעיל, דוחה ולא מובן.
הדת מקצינה עמדותיה ואני לא מוכן לאפשר זאת. גם ברמה של קריעת העם לשניים, ויהיה ברור לכולם מי אשם בקריעה.
אני לא אלבש מלבושים מיותרים, אני לא אמלמל מילים מיותרות, אני לא אצנזר את אוזניי.
עכשיו אחרי שהסברתי שאהבת האדם באשר הוא נעצרת בכפייה על אדם אחר,
אתה מוכן סוף סוף להתייחס למשפט שלי שוקבע שחוקי ההלכה של בני עקיבא מתנגשים עם חוקי הצבא/מדינה ?
עזוב אותך מצפון הצבוע, עזוב אותך מארגני הטקס, עזוב אותך מהכל.
פשוט תתייחס או שאתעלם ממך, איך אתה מסתדר עם זה שלאנשי בני עקיבא יש בעייה מהותית עם חוקי המדינה והצבא שמתנגשים להם עם חוקי ההלכה ?

john reese

ישן 27-01-2010, 10:27
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
האיומים שלך לא יותר ממצחיקים - אז בקשה תחסוך ממני..
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מילת הקסם צביעות, מכיר..."

כנראה שאתה מתעקש לא לראות את המציאות כפי שהיא.

כפייה לא הייתה פה, ואתה חוזר ומתעלם מהנקודה הזו.

אני מסכים שבמקרה הנ"ל במתכונת המקורית של הטקס הוא נגד את חוקי ההלכה.
ולכן זכותם הדמוקרטית והמוסרית של אותם שאכפת להם מהעובדה הזו, שלא להשתתף בטקס.
הם יישמו את זכותם זו, וזהו זה. - עד כאן הכל בסדר.
עקב זאת, המארגנים החליטו שכנראה יותר חשוב להם שאותם אנשים יוכלו להשתתף בטקס מאשר שהטקס יישאר במתכונתו המקורית (אחרי הכל לא ביטלו את ההופעה אלא רק הזיזו את מקומה בסדר הכרונולוגי של הטקס - איי כמה נורא..).
מה אתה רוצה, לחייב אותם להגיע לטקס בעל כורחם?

הבעיה שלך היא שאתה רוצה לכפות את החילוניות שלך בניגוד לחוקי הדמוקרטיה על כולם.
זו כפייה.

נערך לאחרונה ע"י אינקה בתאריך 27-01-2010 בשעה 10:32.
ישן 27-01-2010, 10:40
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "האיומים שלך לא יותר ממצחיקים - אז בקשה תחסוך ממני.."

אני מרגיש שאני מדבר עם תקלט שבור
כפייה כפייה כפיייה
אתה לא מצליח לפתח את הדיון מעבר לכפייה ?

אני כבר מזמן מחכה לתשובה ממך לשאלה מה דעתך על כך שחוקי ההלכה של בני עקיבא מתנגשים עם חוקי המדינה והצבא.
בצבא יש חיילות על מדים ששרות שירים בטקסים למינהם, לבני עקיבא יש בעייה עקרונית להיות בארוע שבו חיילת ממלאת פקודה.
אתה מסוגל להגיע לרזולוציות ויכוח יותר מעניניות מהכפייה הייתה או לא הייתה ולמה אני מכריח מישהו להיות בטקס ?
אתה לא חושב שאחרי הצעד הזה, יבקשו בכלל להפסיק את שירת החיילות בצה"ל ?
אם לא יבקשו זאת, בני עקיבא הם צבועים פופוליסטים.
מאחר ואני מניח שאתה מניח שם לא צבועים ופופוליסטים, הם יאצלו לבקש את הפסקת שירת החיילות על מדים, אחרת איך הם יכולים לשרת בצבא שמתיר עבירה חמורה שכזו שלא מאפשרת להם לכבד בנוכחותם טקס אזכרה ללוחמים למען המדינה ?
אין בצבא שני מטבחים.
אחד שבו אני אוכל לאכול שינקין עם גבינת שמנת על לחם בפסח, ואחד שבו יאכלו בני עקביא אוכל כשר 365/24/7. אני אכלתי אוכל כשר כל הצבא, והפרידו לי גם חלב ובשר.
אין שני מטבחים, אין שני טקסים, אין שני חוקים.
כרגע החוק במדינה ובצה"ל הוא כזה שחיילות שרות על מדים כל מיני שירים גם לחיילים גברים.
בני עקיבא לא יכולים לקבל את החוק הזה.
כבר ציירתי לך ופרשתי לך והדגמתי לך ואתה תקוע באותה נקודה.
או שאתה לא מסוגל לצאת מהנקודה הזו, או שאתה לא רוצה לצאת מהנקודה הזו או שניהם.
בכל מקרה הויכוח איתך לא מעניין ולא מגיע לשום מקום כי אתה כותב את אותה ההודעה כבר עשר פעמים.
ואני לא מאיים ולא מצחיק.
יגיע היום שבו אחד הצדדים לא יוכל יותר לסבול את הצד השני ויעבור לאלימות.
בינתיים הצד הדתי מפגין אלימות רבה הרבה יותר, בקנה מידה שלא מאפשר השוואה אפילו.
אתה כנראה תומך בקרע המתקרב הזה מאחר וההודעה שלך לא מנסה להסביר או להבין, אלא מתבצרת וחוזרת על עצמה בלי לנסות להתאים את עצמך לסביבה, שהסביבה תתאים עצמך אליך

john reese

ישן 27-01-2010, 11:39
  אינקה אינקה אינו מחובר  

ואוו תרגע.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני מרגיש שאני מדבר עם תקלט..."

אם התקליט של מישהו נשבר, מדובר בזה שלך.
אתה חוזר וטוען על מקרה נתון שהיתה בו כפייה כשבעצם לא היתה כזו.

כשנעבור את הסוגייא הזו, אפשר להמשיך הלאה לגבי הטענות שלך על אוכל בצבא ושאר ירקות..

אתה טוען שבמקרה המדובר היתה כפייה.
אני מנתח את המקרה ולא מוצא היכן היתה כפייה.
ואתה כמו תקליט שבור מתעלם מהניתוח ומתחיל לספר לי סיפורים על האוכל בצבא ועל הדת המגעילה שנדחפת לחיים שלך בכל הזדמנות אפשרית ועל בני עקיבא החצופים שמעיזים להיות נאמנים להלכה ועל זה שהדתיים אלימים וכו' וכו',
במקום להסביר - איפה הכפייה במקרה שעליו מדברים באשכול.

ברגע שתסביר איפה הכפייה במקרה המדובר ולא תתחיל לדבר לי על מקרים אחרים או על בני עקיבא בכלל או על הדת והמדינה בכלל או על האיומים שלך באלימות ולקרוע את העם (ועוד להעיז להאשים את הצד השני בזה, שזה הכי מצחיק כי אם אתה לא מוכן לוותר על עקרונות חייך באותה מידה כמו שהדתיים לא מוכנים לוותר על עקרונות חייהם אתה אשם בדיוק באותה מידה) או לחילופין תבין ותודה שלא היתה במקרה המדובר באשכול שום כפייה - אז יהיה אפשר בנחת להמשיך לדון על כפייה דתית במטבח בצבא ועל שאר הנושאים שמציקים לך.

ובכך שאדם פרטי או תנועת נוער בוחרים שלא להשתתף בטקס שפוגע ברגשותיהם הדתיים - הם לא כופים שום דבר על אף אחד.

סדר חביבי, סדר. אל תקפוץ מעניין לעניין.

נערך לאחרונה ע"י אינקה בתאריך 27-01-2010 בשעה 11:52.
ישן 27-01-2010, 11:47
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
חייב להתערב
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אני מרגיש שאני מדבר עם תקלט..."

קודם כל אם אתה לא רוצה להתמקד על הכפיה לפחות תודה שכמו שהוא אמר אין כפיה ונעזוב את זה.
דבר שני,אתה רוצה לומר שהחוקים מתנגשים? אז מה? חייל דתי שבאה להקה לבסיס שלו ושרו בה נשים פשוט יצא החוצה עד היום,לא מפריע לאף אחד אבל אתה אל תפריע לאמונה שלי.
כנ"ל בנ"ע-יש התנגשות,אבל זה לא שייך ל"חוקי הצבא" זה סתם החלטה שממש לא קשורה למהות הצבא,בנ"ע באים ואומרים-אנחנו לא נכריח אתכם,זה לא מסתדר עם האמונה שלנו ולכן אנחנו לא יכולים להיות שם,ניפרד כידידים.
מה אתה רוצה,שתהיה התאמה מוחלטת ויסכימו על כל דבר? אתה רוצה להכריח בנאדם שלא שומע שירת נשים לבוא ולשמוע?

ישן 26-01-2010, 12:14
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "פשרה בצעדת הל"ה: הלהקה תופיע - אחרי הטקס"

אתמול היה דיון טלויזיוני בעניין, ובו שתי בוגרות בני עקיבא טענו כי אין בעיה הלכתית בשירת נשים מעורבת בשירת
גברים, אלא הבעיה היא באישה יחידה השרה לגבר יחיד שאיננו בעלה. לי אין מושג לגבי ההלכה - אבל הן טענו
כי התנועה כיום איננה כפי שהן הכירו אותה, וכי היא עוברת הקצנה דתית עד כדי מחנות קיץ נפרדים, סניפים נפרדים
ובעצם הפרדה מוחלטת בין המינים, דבבר שלא היה בתנועה לפני עשר שנים. הטענה המרכזית שלהן היתה שמנהיגי
התנועה קשובים לפלג היותר קיצוני בה, והמהווה חלק יחסית קטן מהתנועה, וכך, במקום לפעול לקירוב לבבות
הם מוציאים עצמם מהכלל.
כל זה לא דעתי - אלא דעתן של נשים בוגרות ודתיות, שהיו בתנועה בימים אחרים.... היה מעניין לשמוע את דעתן,
ואני חייבת לציין שהופתעתי שלא הייתה תמיכה עיוורת בהחלטת התנועה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 26-01-2010, 22:50
צלמית המשתמש של maorhag

לצערי הציפיה שלי דווקא היתה שונה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לא יודעת....אולי כי הן יוצאות..."

בוגרי התנועה הם אנשים שברוב המקרים חיו במציאות אחרת,בנ"ע פעם היתה עם מעגלי ריקוד מעורבים ומצב דתי נמוך,לאט לאט היא עלתה,אותם בוגרים נזכרים במצב שהיה אז ומנסים לומר ברוב המקרים שהוא האידאלי (למרות שהוא ממש לא,גם לדעת ראשי התנועה אז),הם פשוט לא מבינים שמה שהיה אז היה בדיעבד ועלינו מדרגה.
קיצורו של עניין-כל מהלך שבנ"ע תעשה לחיזוק הדת (לדוגמה נניח שמחר בנ"ע מחליטה להשתתף בהפגנה נגד פינוי מאחז,וכן,זה עניין גם דתי) יקומו "בוגרי התנועה" וימחו נגד זה שבזמנם זה לא היה ככה ובנ"ע מתחרדת ומתבדלת וכו' וכו'

ישן 26-01-2010, 17:20
צלמית המשתמש של maorhag

נו באמת
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אתמול היה דיון טלויזיוני..."

זוג קשקשניות שמן הסתם הן דתיות בכאילו ועושות מה בראש שלהן מתי שבא להם...הן יכולות לטעון עד מחר שאין שום בעיה בשירה של שתי נשים ומעלה אבל מה לעשות שזה קשקוש חסר כל מקור ובסיס,ברור שהן לא פוסקות הלכה או יודעות בכלל מה הן מדברות.
גם אני בוגר בני עקיבא אחרי שהייתי חניך ומדריך-בנ"ע עוברת תהליך של שיפור לטובת ההלכה,ה"פלג הקטן והקיצוני" שהן מקשקשות עליו בלי שיהיה להן מושג הוא אותו פלג שמבין שבנ"ע היא תנועה דתית ולפיכך מחויבת לכל חוקי הדת בלי שום הקלות,אותו פלג "קיצוני" באמת הסתכל בהלכה לפני שהוא דיבר וראה שבאמת שירת נשים היא דבר בעייתי ביותר.
נמאס כבר לשמוע את כל הדתיים לייט שמדברים על זה שהציונות הדתית מתחרד"לת...היא לא,היא פשוט שומרת על ההלכה במלואה ומקשיבה לרבנים,מה שאותם מוציאי שם רע בטוח לא עושים.
עריכה:הנה הוכחה אחת הלכתית (היה לי קשה למצוא כי דבר זה הוא די פשוט כמו שכתוב בציטוט)
ציטוט:
בעניין קול באישה ערווה,דבר פשוט דאפילו משוררות כמה נשים יחד איכא איסורא (יש איסור),והדברים פשוטים וכתבתי רק להוציא מלב הטועים בזה"

שבט הלוי חלק ה סימן קצז

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 26-01-2010 בשעה 17:49.
ישן 26-01-2010, 19:49
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
גם אתה קשקשן ואינך מבין מאומה בהלכה!!!!??"""::::<<>>?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מבין מאיפה יש לך את..."

ממש אי אפשר כאן עם כל מיני חילוניים פוט, ברווזים קוואק, דתיים לייט, חרדים שורט וכל מה שלא מתאים לדעה שלי!!

כמו כל החילוניים לונג, דתל"שים מתחזים, כיפות סרוגות דק ואינפרא שטריימליסטים אתה שולף בטוי מהמקורות בלי להבין את משמעותו ובלי לשאול לדעתי ומשתמש בו בלי להתעמק ולסגל לו את המשמעויות התואמות לדעותי!!

לידיעתך: 'דרך ארץ' היא החברה האחראית על כביש 6, קדמה הינו מושב ותורה מלשון עכשיו התור שלה. למעשה כבר אמר ה'רעבדול' ראש חסידות אלהזארד בחיבורו המונומנטלי 'כשמן למזקו"ם' כי משמעות הבטוי הינה כי באחרית הימים יגיע תורו של מושב קדמה להתחבר לכביש 6 או שלחילופין ניתן יהיה לקנות בקנס ש'דרך ארץ' גובה על אחור בתשלום חלקה ב' במושב זה ואנשים יעמדו בתור במשרדי החברה כדי לשלם את הקנס טרם יתפח עוד.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 26-01-2010 בשעה 19:57.
ישן 26-01-2010, 22:45
צלמית המשתמש של maorhag

לומר שאין בעיה הלכתית בעוד ההלכה אומרת אחרת
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מבין מאיפה יש לך את..."

זה קשקוש...
הדברים נכתבו מתוך עצבים,יש אנשים אידאליסטים אמיתיים שאומרים את הטענות האלה אבל לצערי הם אחוז מאוד קטן מהם,רוב האנשים שמעלים את הטענות האלה בדרך כלל הם חפפנים וזה מעצבן אותי שהם מנסים לעטוף את זה באידאולוגיה,אין לי בעיה עם דתי שיגיד שהוא שומע כל יום שירת בנות ומנסה לשפר,יש לי בעיה עם דתי שיגיד שהוא שומע כל יום שירת בנות אבל אין עם זה שום בעיה מבחינת הדת,הוא מורח את עצמו ומשנה אחרים גם
בקיצור,אם הן היו אומרות את דעתן ניחא (למרות שכן,יש דעות שהן קשקוש וזה לא שייך למה אני חושב או לא) אבל הן עוד רוצות לעטוף את זה ברוח ההלכה וזה קשקוש

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 26-01-2010 בשעה 22:51.
ישן 27-01-2010, 12:47
  אינקה אינקה אינו מחובר  

אתה מפספס את הנקודה
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אל נא"

אין שום קשר לדיון האחר.

הנקודה שאתה אומר חד משמעית שהלכתית זה אסור ואני מראה לך רבנים שמתירים.
בנוגע לציטוט, מה זאת אומרת מאיפה אני מביא את זה?
שחור על גבי לבן:

אם זה חלק מגיבוש שבטי וחשיבות הפעילות יחד, הדבר נהוג בתנועת הנוער. אם מדור בקביעות לשיר ביחד ללא היות הדבר חלק ממערכת שלמה של דברים בונים – הדבר אינו ראוי להשתמש בקולא זו.

הוא מדבר על ההיתר של תרי קלי לא משתמעי.
ואומר שאם זה סתם שירה שהיא לא חלק מאיזו מערכה בונה - הדבר אסור.
אבל אם מדובר בפעולה כחלק מגיבוש שבטי וכדומה - מותר.
הטקס הוא מערכה שלמה לא פחות מגיבוש שבטי - אז מותר לא פחות מאשר באיזו פעולה בשבט.

בנוסף יש רב אחר שמתיר לחלוטין שירת נשים.

רק הגבתי בנוגע לדבריך שהלכתית זה אסור לחלוטין.
ישן 27-01-2010, 13:26
צלמית המשתמש של maorhag

כן,פה אנחנו נכנסים לכללי הפסיקה
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "אתה מפספס את הנקודה"

וזה די לא רלוונטי לרוב האנשים שקוראים את זה,שיטת יחיד היא אינה הלכה עד כמה שידוע לי,מעבר לזאת-היתרים למינהם תעשה ביחיד,כשמדובר בתנועת נוער שלמה אין מקום ללכת לשיטת יחיד שהכי מקילה (וזה עדיין לא משנה,כתבתי אין התר לדבר ולא הזכרתי את המתירים בכוונה-קודם כל כי הם מיעוט ודבר שני כי לא מזכירים צד להקל בפני מי שתמיד יקפוץ לחפש להקל במקום לחפש מה ההלכה)
בכל מקרה-בנ"ע כתנועה דתית מחויבת להלכה,וככזאת היא מתחילה יותר ויותר לשמור עליה-לזה קוראים "התחרדות" בעיני הלייטים

ישן 26-01-2010, 16:29
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "פשרה בצעדת הל"ה: הלהקה תופיע - אחרי הטקס"

לא רוצים לשמוע שירת נשים? אל תגיעו לטקס בני עקיבא!
טלי קראתי את דיברי אותן נשים, שרשמת בהודעה שלך והשינוי אותו עברה התנועה וזה נראה רע מאוד. הדת נכנסת למקומות, שאסור לה להיכנס.

הדת הופכת להיות קיצונית יותר ויותר באופן כללי במדינת ישראל. קווי המהדרין של אגד ועכשיו הם רוצים עוד קווים כאלה, החניון והאימא עם הילדים בירושלים, ואינטל ירושלים, חרדים שמציקים למבלים ובעלי העסקים ביום שישי בירושלים (היו על זה כמה כתבות) ועכשיו זה. מדינת ישראל הולכת לכיוון של אירן וזה רע מאוד.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:51

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר