לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2010, 23:46
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "ראשית, כמות החלבון בביצה לא כ-זאת גדולה"

ביחס למחיר, אתה יכול לאכול 4 ביצים שבהן כ-30 גר' חלבון (מנת חלבון מומלצת למתאמנים) וזה יעלה לך פחות מקופסת טונה שקונים בסופר (אני בטוח שלצבא יש אפילו מחירים טובים יותר משיש לי במגה). מחקרים אחרונים הוכיחו שההשפעה של מזון על הכולסטרול נמוכה מאוד, כך שאין פחד. עקרונית, מי שמתאמן יכול לאכול 3-4 ביצים ביום (כולל הצהוב), עלי לפחות אין השפעה על רמת הכולסטרול. אגב, אף פעם לא ראיתי מחסור בביצים בצה"ל, כל ארוחת בוקר וערב היה קונטיינר מלא.

הביצים הנוזליות שאתה מדבר עליהן הם להכנת חביתות ומקושקשת למיניהן (והתוספת האולטימטיבית לזובורים למיניהם). אני לא יודע מה הערך התזונתי שלהן, אבל תמיד כשהכינו אותן עם רוטב עגבניות צלחת מלאה היתה מספקת לך די והותר חלבון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-01-2010, 00:09
  the flying duchman the flying duchman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל the flying duchman שלח הודעה דרך MSN אל the flying duchman
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "הבעיה היא בעיקר באיכות הבשר"

קצת קשה לי להבין מי זה שקובע את התזונה של חילי צהל, אבל כנראה שהוא צריך לחזור לקצת שיעורי ריענון. אין כל יתרון באכילה של שתי מנות חלבון מן החי ליום, אפילו לא באכילה של מנת חלבון מן החי באופן יומיומי, בטח שלא כאשר מדובר בהמבורגר חתול, חזה עוף מוזרק וארטיק בטעם נסיכת הנילוס של דלידג. עדיף שישימו דגש על חלבון איכותי (דגש על איכותי) ממקורות מגוונים, ולשם שינוי גם על פחמימות מלאות וקטניות.

בנוגע למספר הארוחות הבשריות ביום- בזמן השירות שלי, וגם במילואים של שבוע שעבר- הרכב הארוחה ואופיה נקבע בעיקר על פי מצב הרוח של הטבחים, לא פקודות הצבא.

ישן 29-01-2010, 00:48
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני לא יודע איפה עשית..."

מנסיוני זה בד"כ לא משנה באיזה חדר אוכל אתה אוכל או מה אכלו בבית הוריך.
בכל הנוגע לאוכל צבאי, קיימות שתי אסכולות: יש את אלו שמבינים שהמטרה היחידה של האוכל הנ"ל הוא לספק לך תזונה סבירה, ויש את אלו שגם אם תגיש להם סעודת גורמה מהמסעדה האהובה עליהם, יטענו שלא ניתן לאכול את זה.

אני מודע ומתוודה, אני אוהב לאכול, מסעדות מאוד חביבות עלי ואני מבשל לא רע לחלוטין בעצמי (בארוחת ערב יוצאת דופן שחברתי לחיים ארגנה לפני מספר חודשים, איטלקיה, צרפתיה וגרמני טענו שהביף בורגניו שלי יותר טוב מאשר ההורים שלהם מסגלים להכין. להרשים צרפתיה ואיטלקיה בתבשיל "ביתי" שכזה זה לא קל בלשון המעטה).
עדיין נדיר שאני יוצא רעב מחדר אוכל צה"לי - ברמה, בצריפין, בבאלי"ש או בשיזפון.
ברוב המקרים אני חושב שאם אני הייתי הטבח הייתי משיג תוצאות טובות יותר (עובדות או אגו? לא בטוח). אבל האוכל אכיל, משביע, מחמם (בחורף) ונמצא בכמויות סבירות. ואלו בדיוק היעדים שעמדו בפני הטבח שבישל אותו. לא יותר ולא פחות.

ישן 29-01-2010, 02:38
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "הביעה זה לא משביע או..."

שטות.
אם אתה טוען שאוכל צבאי גורם בחילה כשאוכלים אותו, אז יש רק שלוש אפשריות:
  • אתה משקר.
  • נדירים סוגי האוכל שאתה מסוגל לאכול מבלי לחטוף בחילה (הכרתי פעם מישהי כזו אגב).
  • הבחילה לא נובעת מהאוכל אלא מהפסיכולוגיה שלך הכרתי הרבה כאלו).
אני מהמר על האופציה השלישית.
אמרו לך פעם אחת יותר מדי שאוכל צבאי "מגעיל ת'שועלים", אז זה היה הטעם שלו - ללא שום קשר למה שנכנס לך לפה...
ראיתי את זה קורה אלפי פעמים (לגבי כל תחום מתחומי החיים, לא רק אוכל).

ישן 29-01-2010, 13:02
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "איזה הגזמות, מהר מאוד רצת להגיד שהוא משקר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אני הייתי מהמר על האופציה הרביעית, שהוא התבטא בצורה ציורית ולא התכוון לכך שהאוכל בצבא גורם לתגובה הפיזיולוגית של בחילה. הייתי מהמר שבמילה בחילה הוא התכוון לתחושת גועל, ולא לתגובה הפיזיולוגית, וזה לא כל כך נדיר.

(במאמר מוסגר, באף תרבות שמוכרת לי או ששמעתי עליה לא קורה שבמסגרת חברתית משמעותית באותה חברה המזון הטקסי גורם לבחילה במובן הפיזיולוגי. זה פשוט לא יכול לקרות.)

בתור התחלה שים לב שהימרתי על האופציה השלישית (כלומר הנחתי שהוא דובר אמת).
בתור המשך ההצהרה שלו, אליה הגבתי, טענה שהמאפיינים של אוכל צבאי הם "טעם לוואי דוחה והרגשת בחילה".
ההצהרה האחרונה שלו (בעת כתיבת שורות אלו) היא: "תראה, במהלך 3 שנים צרכתי מזון צהלי, בד"כ הוא היה אכיל, וסביר, והכינו אותו כדי לצאת ידי חובה, מה שבד"כ השאיר אותו ממש לא טעים, וממש לא איכותי- נקניקיות, שניצל מכובס. הרמה של האוכל גם מאוד משתנה מבסיס לבסיס, מטבח לטבח..."

ההגדרה של שקר היא אמירת דבר המנוגד לאמת ביודעין.

כלומר כאשר אדם מצהיר שתי הצהרות סותרות וטוען ששתיהן אמת - אחת מהן חייבת להיות שקר.

ולעניין "האופציה הרביעית", אם הוא היה אומר "האוכל גרוע כמו בלונדינית בטסט" - אז זו הייתה מטאפורה ציורית. הוא לא עשה זאת, הוא טען טענה עובדתית, ולאחר מכן טען טענה עובדתית שסותרת אותה. מכאן, שוב, שבאחת מהפעמים הוא שיקר.

נ.ב. - בחלקים רבים מהעולם אכילת מקקים ורצים שונים מקובלת. סביר להניח שאם הייתי שם לך על הצלחת שיקוד ג'וקים ברוטב חמוץ-מתוק היית לך בחילה (וגם לי). זה נובע אך ורק ממוסכמות חברתיות. לא משום גורם אחר. בהחלט אפשרי שהרקע התרבותי שהוא בא ממנו (משפחה, חברים, בי"ס) גרם לתגובה פזיולוגית כזו.

ישן 29-01-2010, 10:31
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "שטות. אם אתה טוען שאוכל צבאי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
שטות.
אם אתה טוען שאוכל צבאי גורם בחילה כשאוכלים אותו, אז יש רק שלוש אפשריות:
  • אתה משקר.
  • נדירים סוגי האוכל שאתה מסוגל לאכול מבלי לחטוף בחילה (הכרתי פעם מישהי כזו אגב).
  • הבחילה לא נובעת מהאוכל אלא מהפסיכולוגיה שלך הכרתי הרבה כאלו).
אני מהמר על האופציה השלישית.
אמרו לך פעם אחת יותר מדי שאוכל צבאי "מגעיל ת'שועלים", אז זה היה הטעם שלו - ללא שום קשר למה שנכנס לך לפה...
ראיתי את זה קורה אלפי פעמים (לגבי כל תחום מתחומי החיים, לא רק אוכל).

נראה לי לקחת מה שאמרתי קצת קשה...
כבר עשית ממני שקרן, אני לא זוכר שהעלבתי אותך.

תראה, במהלך 3 שנים צרכתי מזון צהלי, בד"כ הוא היה אכיל, וסביר, והכינו אותו כדי לצאת ידי חובה, מה שבד"כ השאיר אותו ממש לא טעים, וממש לא איכותי- נקניקיות, שניצל מכובס. הרמה של האוכל גם מאוד משתנה מבסיס לבסיס, מטבח לטבח...

בכל מקרה האוכל בצה"ל זה לא אחד הזכרונות החיובים שלי מצהל...

ובחילה אמיתי פיזיולוגית, אני זוכר רק פעמים בודדות...
ישן 29-01-2010, 13:06
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]שטות. אם אתה..."

אני לא "עשיתי ממך שקרן".
אני הנחתי שאתה דובר אמת, ושהבעיה היא מוסכמות חברתיות.
בכך שפרסמת בהודעה הנוכחית הצהרה שסותרת את הצהרתך הקודמת, אתה זה שהראה שלא אמרת אמת ביודעין - כלומר שיקרת.
עצה שלי - תחשוב לפני שאתה פותח פה/מקלדת.
בפרובוקציה הכי קלה גרמתי לך לשנות ב 90 מעלות את הדעה שלך, מה שאומר שלא היית לך שום דעה ששוה להשמיע מלכתחילה.

נ.ב. - נפלת עלי ביום עצבני, הפכתי אותך לדוגמא. אתה אמנם הפלת את עצמך בפח, אבל כמוך מסתובבים ב"פרש" עוד רבים. זה יכל להיות כל אחד מכם באותה מידה.

ישן 29-01-2010, 14:25
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני לא "עשיתי ממך שקרן". אני..."

האמת שיש מקומות בצה"ל שהאוכל בהחלט ברמה לא אכילה - תשאל את כל אלה שעברו טירונות בביסל"ש למשל, שברוב תקופת הטירונות והמקצועות (שזה בסה"כ 4 חודשים) הם אכלו מנות קרב כי המטבח נסגר בגלל קילקולי כיבה של החיילים עקב אוכל לא אכיל בעליל ותנאים סניטריים ירודים ביותר במטבח...

מצד שני, במהלך השירות שלי אכלתי בכמה מטבחים צה"ליים, שרמת האוכל בהם היתה מעל ומעבר לציפיות שלי. האוכל הכי טעים שאכלתי היה בבסיס מג"ב סיוון ברמאללה (3 או 4 מנות בשריות בארוחת ערב ביום שישי!), אחריו היה בחדר האוכל של אוגדת עזה (כשהיא עוד היתה בתוך עזה), ואחריו היה בבסיס ביהמ"ש הצבאי ליד חטמ"ר בינימין (ליד צומת איו"ש).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 29-01-2010, 13:10
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב ""בישול"- הכוונה לבישול..."

קודם כל, לפני שאני מכניס נוזלים, אני צולה/צורב אותו על תחתית הסיר עד לחצי בישול, בכדי לתת לו את את הטעמים שבישול בנוזל לא יתן לעולם. רק אח"כ נוזלים נכנסים בכדי לתת שכבת טעם נוספת.
בתוך המשך - ראמפ זה נתח הבשר שנמצא בהמשך לסינטה. קצת יותר קשה (לעיס), פחות שומני, יותר "בשרי" בטעם.
מי שהתחיל עם אנטריקוט ועבר לסינטה, במקרים רבים ימשיך לראמפ, מניסיוני :-)

ישן 29-01-2010, 15:03
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני מכיר אישית קצין בצה"ל -..."

נחמיה
אי אפשר לקחת את הקצין שציינת כדוגמא כי הוא מקרה חריג ואינו מייצג נאמנה את הכלל.

מניסיוני האישי (המצומצם אומנם),הצבא הוא ארגון מאוד מרובע בכל מה שנוגע לנתונים אישיים. (קב"א,דפ"ר ועוד מרעין בישין אחרים).

יש מספר מאוד לא מבוטל של חיילים שהיו יכולים להיות קצינים מעולים, שבסופו של דבר לא היו כי הצבא שם להם רגליים כי הציונים שהם קיבלו בצו הראשון (שהיה מזמן מזמן), לא היו מספקים.
מה גם הצבא לא מאפשר לחיילים לשפר את הנתונים הללו על מנת לשפר את אפשרות הקידום שלהם. (ואין זה אומר בהכרח בלעשות את מבחני המיון שוב).

אני בספק אם אי פעם יבוא היום שיגיעו לבה"ד 1 רק האנשים שבאמת ראויים להגיע לשם. (ושלא תבין אותי לא נכון-אתה בהחלט ראוי).

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 29-01-2010 בשעה 15:07.
ישן 29-01-2010, 15:24
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "נחמיה אי אפשר לקחת את הקצין..."

זה לא סוד שבכל מחזור בבה"ד 1 יש 10 אחוזים בעלי מתאם קצונה 0.
אני מכיר רבים וטובים בעלי קב"א נמוך, וכמו שאמרתי... הם טובים, ורבים.

בצה"ל נעשו מחקרים שהוכיחו קשר ישיר בין המתאם לבין ההצלחה בקצונה, אבל גם שיש כאלה שמצליחים "נגד כל הסיכויים". ככה שאני חוזר ואומר שמי שרוצה ובאמת מתאים - יהיה קצין. הבעיה שאתה מציג היא הצד השני של המטבע - הקב"א לא מנבא נכונה את ההצלחה של האנשים "האיכותיים" יותר.

ומכיוון שניתן להגיע לכל המקצועות בצבא שאינם על בסיס מיונים מקדימים (מש"קים, ככלל, משמעם מיונים מקדימים) גם אם אתה קב"א 44, אז ייסלחו לי כל הקשקשנים שמאשימים את "הצבא ששם להם רגל".
הצבא לא מאפשר לשנות את הנתונים כי הם בהגדרה נתוני מצב של גיל 17 + ראיון אישי שמהווה ניבוי הצלחה.
אני לא רוצה בצבא קצין שהרים ידיים מול מחסום - גבוה ככל שיהיה.. מצד שני -זה לא אומר שהוא לא יכול להיות טבח מצויין ואדם מצויין.

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 29-01-2010 בשעה 15:28.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:58

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר