לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-01-2010, 01:07
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני יודע שהוא נחסם, אבל לדעתי..."

אני הייתי מאוד מאוד מאוד שמח אילו יכולתי לענות לך על השאלה הזו שמציקה לי כבר הרבה מאוד שנים (אני מקווה שברור לך שאני לא ציני).

אין שום מתאם בין היקף ההרג הישראלי בפלשתינאים (ונסיבותיו) לאכזריות הערבית.

אני יכול להציע לך שתי תשובות בלתי מספקות שאינן שלי:

ההטייה בדיווחי ארגוני זכויות האדם למינהם ידועה ומתועדת היטב והארגונים עצמם מודעים לה ומודים בדבר. התשובה הסטנדרטית של אמנסטי לפחות (פעם היה לי המסמך הספציפי על המחשב אבל אין לי מושג איפה הוא עכשיו) היא שהם מנסים להשפיע איפה שניתן לשנות ולכן מרכזים את הלחץ במדינות שרגישות אליו, היינו דמוקרטיות. לוגית, על פניו, זו גישה הגיונית שכן אין טעם להשקיע מאמצים איפה שברור שהם לא ישאו כל פרי אבל מובן שגישה כזו גורמת לעיוות וחמור מכך, אם ניתן היה לצפות שיום אחד ערכים מערביים של כבוד לחיי אדם וחרותו יקלטו בחברות מתפתחות הרי שהפמפום המתמיד של רגשות אשם דווקא כנגד החברות היותר הוגנות מערער את בסיסן המוסרי ומהווה רוח גבית לדמגוגים מהסוג של אחמדינג'אד, צ'אווס ומשעל.

למרות מה שכתבתי בפסקה הקודמת, זה לא מדוייק שהארגונים מתעלמים לחלוטין מהנעשה בידי הערבים. HRW למשל הגדיר את תגובת החמאס לדו"ח גולדסטון כ"סותרת את העובדות " (ואני מוסיף פה קישור לתגובה של HRW מתוך האתר שלהם ).

עניין נוסף שאני יכול לחשוב עליו הוא ציטוט נושן של סימון דה-בובואר שהתייחסה בזמנו לטבח בסברה ושתילה ואמרה שלהאשים את ישראל בטבח ההוא זה כמו להאשים מישהו שהתרשל בקשירת כלב מסוכן שהיה בבעלותו (ציטוט מזיכרון אז אני לא מחוייב לדיוק). כל עוד העולם יניח שרצחנות היא חלק מה"מצב הטיבעי" של עמים מסוימים תוכל להמשיך ולראות עיוותים מוסריים כאלו.

יש לי עוד הרבה מאוד להגיד בנושא הזה אבל ספק אם הודעה בפורום זו הבימה המתאימה אבל תוספת אחת, חובה מחילופי הודעות קודמים בינינו על האיטי, כתבת שהעולם אוהב את הפלשתינאים, אני לא חושב שזה נכון. העולם אולי מעדיף את הפלשתינאים על פנינו אבל האמת היא שרוב האנשים בעולם המערבי מאוד לא אוהבים לא את הערבים ולא את המוסלמים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-01-2010, 00:00
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מלחמת הדת ברצועה"

זה מסמל את הצביעות של ... אני לא יודע איך להגדיר את זה אפילו, אני יגיד בצורה בוטה, "כל העולם", איך יכול להיות שכל הארגונים שציינת ירדפו את מדיניות ישראל ואת מדינת ישראל ואיפה הכותרות הגדולות? , איפה ההפגנות של האיחוד האירופאי נגד הרג אנשים נוצרים חפים מפשע? איפה גדעון לוי שייצא נגד ואני אומר ברצינות חוסר הסובלנות וההומניות ?, מעניין מה העיתונים הגדולים שלנו יכתבו מחר? איפה מפגיני שייח ג'ארח שיפגינו נגד פשעים כאלה ... איפה..? (דממת אלחוט)

תשובה: זה לא קשור למדינת ישראל בהקשר הרע אז אין מה לצאת נגד זה, הרי תמיד אנחנו הרעים, אצלם זה "חולף" בטעות...

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 31-01-2010 בשעה 00:24.
ישן 31-01-2010, 03:44
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
איפה ישראל היפה

אינני מנסה להיות ה"שוטר של העולם" - אותי מעסיקה התנהגותם הבלתי ראויה , בלשון המעטה, של בני עמי. אני שואף שבני עמי ינהגו בצורה תרבותית גם בעיתות מלחמה. להלחם בחורמה ובעזות נפש, להגן על מדינת ישראל מפני תוקפיה ולא לפגוע, עד כמה שהדבר ניתן, באוכלוסיה המנסה לחיות באזורי הלחימה - בשעת הלחימה ובעיקר לאחריה.
אני תוקף כל מעשה הנעשה ב"חסות הכיבוש", שמטרתו להציק לאוכלוסיה הפלסטינאית, לעורר קוטביות, לנסות למנוע כל הסדר אפשרי, לדחוק את רגלי האוכלוסיה המקומית ובעיקר למרר את חייה המרים בלאו הכי.
מה שאיכפת לי הוא קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית - ללא כחל ושרק. מדינה חילונית המבוססת על ההיסטוריה והתרבות של עם ישראל לאורך כל הדורות, שתהיה חלק מהעולם הנאור (אם יש דבר כזה בכלל) ושתחיה על מוחה, כישוריה וכשרונותיה ולא על חרבה.

לבי לבי על הסבל העולמי - אבל כפי שנאמר "עניי עמך קרובים" , אני מתייחס לנעשה "מתחתם לאפי" ולמה שנעשה על ידי בני עמי או כנגדם. זה ממלא "כוס העוול" כמעט עד תומה.

באשר לסבלם של הנוצרים, שבקרבתנו - לעולם לא הבנתי אותם מדוע התחברו ל"כוחות הרשע" ושתפו ומשתפים פעולה כנגדינו יחד עם השואפים לרצחינו. מדוע לא נהגו כ"אחיהם" הדרוזים וחברו את ה"חזק" שבאזור. אולי מסיבות דתם הנוצרית הזוכרת את מה שעוללו היהודים לכאורה לישו. אולי כתוצאה מהיחס שפתחה הכנסיה הקטולית (בעיקר) כנגד היהודים וההסתה, מלאת השקרים. אולי סתם מהסידה בדמוגרפית, שהנוצרים התגוררו בארץ בתוך ישובים שמרבית תושביהם הם מוסלמים ולא בישובים "יחודים" שלהם עם רוב נוצרי, כפי שבנויים הישובים הדרוזים והצ'רקסים בארץ.
אני מקווה שבעקבות מה שקורה בעזה, הנוצרים הפלסטינאים, ישנו כוון ויבחרו בטוב במקום ברוע.
ישן 31-01-2010, 07:32
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
מה בעצם צריך לעניין את מדינת ישראל, מה עושים לנוצרים בעזה?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "איפה ישראל היפה"

או יותר נכון מה ההבדל בין הנוצרי בעזה לבין זה בלבנון.

פעלנו מתוך אמונה כי אנו מסייעים לעדה העומדת להיחנק תחת התגברות הזרם האסלאמי בלבנון. מה קבלנו בתמורה?

לשם מה אנו צריכים את כל הצייצניים במדינת ישראל, שישליכו מהמצב של הנצורים בעזה על מה שהם מכנים דיכוי וכיבוש ו"שהכיבוש המשחית יוצר את הכאוס ברצועה ואת המתחים".

את השאלות הללו ואת ההתייחסות צריך להפנות למוסלמי מגבעת הקפיטול, הוא הרי טוען שהוא נוצרי בלבבו.
אבל כנראה "הקול קול יעקב והידיים ידי עשיו". הוא, הקהילה הבינלאומית{נוצרית] הכס הקדוש וכל האנמנסטים למיניהם שידאגו לאחיהם הנוצרים.

תנו לנו פעם אחת "להנות מהספק" שידינו אינן במעל.
ישן 01-02-2010, 07:52
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אל תשווה בין בחירות "דמוקרטיות" במדינות ערב "נאורות" שם שילטון עריצות דקטטורי מבוסס
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אסור לשכוח מה משמעותן של בחירות דמוקרטיות "חופשיות""

מונע קיום בחירות אמיתיות ומאפשר רק "הצגה" כאשר ידוע לכל שמעבר ללחץ הסמוי והגלוי על התושבים להצביע ל"מפלגה הנכונה" אין שום פיקוח על הוקלות הנספרים, ובין הבחירות שנעשו ברש"פ אשר ביטאו את רצון רוב אוכלוסית רצועת עזה, השמדת מדינת ישראל (ואת העובדה שהם האמינו שהחמאס יוכל לספק להם סחורה זו).

העם הגרמני אכן בחר בהיטלר בבחירות דמוקרטיות, ואני לא זוכר ש"פעילי זכויות אדם" צייצו כאשר הפציצו אוכלוסיה אזרחית גרמנית במלחמת העולם השנייה.
בסופו של דבר, דמוקרטיה משמעותה העברת חלק מהאחריות לעם עצמו.

ישן 31-01-2010, 03:57
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אנסה לעשות סדר בשאלה

אין בכוונתי להשיב בשמה של כל הרשימה הנכבדה. את תגובתי תוכל למצוא בהמשך.
יש כאן להבחין בין ארגונים ישראליים, המתייחסים במה שמתרחש בתוך ישראל ובמה שנעשה בידי ישראליים.
כארגונים פנימיים נמנים: בצלם, אמנסטי ישראל, רבנים למען זכויות האדם, מחסום ווסט ושלום עכשיו.
חבל שבקרב הפלסטינאים ו/או בכלל בתוך מדינות ערב והמדינות המוסלמיות, לא קמו אירגונים כאלו.

ארגונים עולמיים ושתיקתם הבלתי מובנת הם: האו"מ, האנרכיסטים למיניהם-חובקי עולם, העולם הנוצרי ובמיוחד הנוצרים אזרחי מדינת ישראל, ה"משחקים" כחיצוניים למעשים בו בזמן שהם מצויים עמוק עמוק בתוכם.
ישן 31-01-2010, 07:30
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
"מצפון" is hardly a Golstein...

ואמנם לא בסיפוק רב, אבל בכ"ז הייתי לוקח 10 כאלה במקום אחד ז'יד גולדשטיין. האמת? גם לא זכור לי שהוא החזיק אי פעם מהערבים. אני לא חושב שזו אמירה מועילה במיוחד להשוות אותו למחבר הדו"ח, או בכלל לעדר הצבועים אוייבי ישראל.

מה עוד שמדביק הפשקווילים "גיל נויימן" חוגג כאן חופשי עם פרסום חינם, ובסוף מי שנחסם הוא דווקא כותב הרבה יותר מתון, הרבה יותר פורה ומשקיען...

ולעניין הנוצרים והכחדת הסאב ציוויליזציה הנוצרית מזרחית במזה"ת:

כתבתי כבר כמה פעמים, וזה לא חדש מפי - אין מה להזיל דמעות על מאורע זה! יש הרבה מאוד צדק היסטורי (סובייקטיבי כמובן! מההיבט היהודי) בכך, ועוד בזה שמדובר על תהליך שלא ממש קשור ליהודים ובא מידם של אותם מוסלמים שהנוצרים קוממו מבחינה לאומית. הכנסיה הנוצרית הייתה שחקן ראשי בהכחדת החיים היהודיים בא"י (כן... כן... לא הרומים כדת ולא המוסלמים: אלה היו הנוצרים) ובדיכוי היהודים והכנסתם לנישה של מיעוט מבוזה חסר זכויות. הנוצרים המזרחיים שימרו אצלם את האנטישמיות הקלאסית הטהורה - כאן המקור להאשמה הקולקטיבית של היהודים ברציחתו של ישו (עניין כ"כ חזק בתת המודע של הנוצריף עד כדי כך שישראלי מן המניין אפילו לא מסוגל להבין).

הכחדת הנצרות המזרחית, ואני מניח שמפי חסר אמונה שכמוני זה נשמע קצת מגוחך, היא בדיחה טובה של שר ההיסטוריה והאחראי על התאולוגיה בפקולטה להיסטוריה שם בשמיים! היהודים שנפוצו ברחבי העולם ותוייגו כ"עונש מהלך" של מי שלא השכיל לקבל את משיח האמת, לא רק שמקיימים מדינה משלהם כבר 62 שנה, אלא אפילו זוכים לעמוד מן הצד ולראות את העונש האלוהי המוטל על מי שפעם ביזו אותם: גלות והכחדה תרבותית.

או איך אמר בגין: אני מאחל הצלחה לשני הצדדים.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 31-01-2010 בשעה 07:41.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר