לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-01-2010, 00:01
  ICE345 ICE345 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.08
ניתן לאלף גם דולפינים-מה הקשר?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "ברגע שכלב מכיר את הבעלים שלו ובוטח בהם, הוא לא יחשוש, או "יתבייש""

רוב רובם המכריע של בעלי הכלבים מגיעים לקבל עצה,איבחון או פיתרון אצל מאלפים בעיקר בשל בעיות התנהגות כגון-חרדת נטישה,תוקפנות (לסוגיה) הרסנות, עשיית צרכים בבית וכו'...בעיות שלרוב הבעלים אינו מבין מהיכן הן נובעות.אפילו תרגילי משמעת בסיסים קשורים לפסיכולוגיה של הכלב מיצוב הררכי, האלפא בלהקה, הרצון ללכת אחרי המנהיג ולשרתו הוא צורך מולד בהתנהגותו של הכלב וזוהי הסיבה שהאדם הצליח לביתו מדעי התנהגות הכלבים-סינולוגיה הוא הבסיס לאילוף. ללא ידע בפסיכולוגיה של הכלב והתנהגותו לא ניתן לאלפו.
אילוף ופסיכולוגיה כרוכים האחד בשני.תשנן את זה.

שמתי לב שיש לך נטיה לחרוץ דברים באופן מוחלט,טרם שיש בידך את כל הנתונים.
אין לך שום מידע אם הכלבה היא כלבה שאומצה כשהיא כבר בוגרת וייתכן שחוותה טראומה בעברה הקשורה בעשיית צרכים.או לחילופין הבעלים ניסה לגמול אותה כשהייתה גורה מעשיית צרכים בבית בצורה אגרסיבית מדי-דבר שהוביל לטראומה מבחינתה-היא עדיין זוכרת את אותו מבט חודר וכועס שייתכן ולווה בהענשה פיזית.בשני המקרים התוצאה עשויה להיות זהה-כשהבעלים נועץ בה מבט הכלבה חשה ננזפת ומפסיקה לעשות צרכים.
עדיין יש פה את הפן האינדבידואלי שאינו קשור בטראומה. אלא באופיה האישי ופרשנותה למבטים של הבעלים.

מה זה "מחפשים משהו אחר"? אתה יכול להרחיב?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-01-2010, 04:21
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
זה היה מאוד ברור, ובכל זאת אסביר לך שוב
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ICE345 שמתחילה ב "ניתן לאלף גם דולפינים-מה הקשר?"

כתבתי במפורש שלאלף המון סוגים של בעלי חיים זה אפשרי אך להבין אותם זה כבר משהו אחר. מי שלוקח את
כלבו לאילוף בדרך כלל לא יפטר מבעיה פסיכולוגית. חרדת נטישה, שיכוך אגרסיביות של כלב כלפי אנשים\כלבים\
חיות אחרות - כל אלה דורשות לא אילוף, אלא פסיכולוגיה.

אגב, אפרופו אילוף - תרגילי משמעת בסיסיים בדרך כלל לא תורמים הרבה להבנתו של של הכלב שאתה המנהיג שלו:
אם הכלב "מקשיב" כשאתה באותו הרגע מחזיק חתיכת עוף והוא מתיישב, אבל דקה אחר כך הוא לא מקשיב לך כי
אין לך משהו ביד - אז הכלב אמנם מאולף כי הוא יודע מה זה "שב" אבל הוא לא צייתן.

אז ללמד כלב לשבת או להישאר במקום, זה משהו אחד - לגרום לכלב להבין שאתה המנהיג שלו - זה כבר משהו
אחר. פה נכנס עניין הדומיננטיות והיכולת של הבעלים להוות מנהיג להקה. אילוף לא בהכרח יעשה את זה, בטח
ובטח אם הבעלים לא יודע איך להתנהג עם הכלב.

ועוד משהו חשוב, לא לכל כלב יש את הרצון המולד ללכת אחרי הבעלים שלו - יש כלבים שנולדו דומיננטים
ובעלי אנרגיה גבוהה - בעלי תכונות של מנהיג אם תרצה - והם צריכים בעלים מספיק חזק כדי לשלוט בהם, אחרת
הם, כמו כלבים רבים - ישלטו בבעלים שלהם. מה שכן, הם כן חיות להקה, שמורכבת ממנהיג דומיננטי ומפרטים כנועים.

לגבי הכלבה, אפשר בהחלט לבקש מפותח האשכול לתת לנו פרטים לגבי הכלבה שלו, ונראה אם היא "עברה
התעללות" כמו שקבעת מראש בלי להכיר את הכלבה (אפרופו חורץ דברים באופן מוחלט). בדרך כלל אני סומך על גולש
שיציין דבר כה משמעותי כשהוא שואל שאלה שכזאת. וכמובן שהוא כתב גם "שאנשים תמיד אומרים לו" ולא ציין שמדובר
על משהו ספציפי לכלבה אלא "הוראה" שכך צריך לנהוג באופן כללי.

לגבי "מחפשים משהו אחר" הכוונה ל"מחפשים אילוף" - לשבת, לשכב, לתת יד, להישאר במקום. שימוש בפסיכולוגיה של
הכלב זה כדי להביא להתנהגות תקינה של הכלב ולא לאלף אותו - תפנים את זה. מאלף ברוב הפעמים לא יפתור בעיות
פסיכולוגיות של הכלב, כי הוא לא מוכשר לעשות כן וזה גם לא ממש תפקידו.

ואיך שכחתי - לכלבים כמו לבעלי חיים אחרים חושים הרבה יותר מפותחים מבני האדם, והם מרגישים את האנרגיה
של אותו אדם\חיה שלצידם. לכן אם הכלבה אכן חשה מהבעלים שלה (במקרה שלנו פותח האשכול) אנרגיה חיובית,
אין שום סיבה שתפסיק לעשות את צרכיה. כלבים חיים בהווה, לא בעבר ולא בעתיד - כאן ועכשיו.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 18-01-2010 בשעה 04:32.
ישן 18-01-2010, 22:24
  ICE345 ICE345 אינו מחובר  

קראתי בעיון רב את הודעתך.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "זה היה מאוד ברור, ובכל זאת אסביר לך שוב"

אתה כותב הרבה,אך לצערי מבין מעט.
כיצד אתה רוצה לאלף בעל חי אם אינך מבין את התנהגותו ? אל תשיב.זו שאלה רטורית.

אגרסביות כנגד כלבים/אנשים/כלי רכב/בעלי חיים מונעת מדחפים שונים חלקם שולטנים חלקם חרדתיים.(פוביות)הכחדה של התנהגות זו קשורה קודם בהבנתה ודורשת תירגול לא מועט.מאלף טוב אמור לזהות את הסיבה ולהכוין את הבעלים ולספק פיתרון לבעיה.

סיזר מילאן-הוא פסיכולוג התנהגותי או מאלף כלבים?

כלב אשר יושב כשמנופפים לו בנקניקיה או חתיכת עוף .זהו כלב מניפולטור שעושה זאת מתוך סיפוק עצמי ושמטרתו אחת להשיג את חתיכת העוף,
כלב שמקבל פקודה ומתעלם מיד המושיטה לו עוף - זה כלב מאולף!
המטרה באילוף היא קודם כול ללמד את הכלב לבטוח בבעלים או הנוהג וכשמטרה זו מושגת ללמד אותו לציית לפקודות.ב"שלב האמון" של האילוף הכלב לומד שהבעלים/נוהג הוא אדיב אך נחוש.הכלב למד שהבעלים נוהג בו בכבוד ומצפה שיכבדו בחזרה.הכלב למד שמעל לכול בעליו עיקבי וכשהוא דורש ממנו משהו,הוא מצפה שהכלב יבצע זאת ללא היסוס.

לכלבים יש רצון מולד ללכת אחר המנהיג שלהם-ראש הלהקה.ישנם כלבים דומיננטים שאם הבעלים שלהם אינו מספיק אסרטיבי ואינו מתרגל עם סוג כזה של טיפוס מיצוב הררכי,סופו שהכלב ינסה לקרוא עליו תיגר.-אחת ממעלותיו של מאלף טוב הוא לאבחן זאת ולתת לאותו אדם את היעוץ וההכוונה המתאימים.טרם שתתפתח הבעיה לממדים.
לא לחינם יש אימרה אצל המאלפים שצריך "לאלף" קודם את הבעלים.כי לרוב הבעיה מתחילה בבעלים.

לגבי הכלבה, אפשר בהחלט לבקש מפותח האשכול לתת לנו פרטים לגבי הכלבה שלו-משום שכבר בקשתי ממנו שייספק מעט היסטוריה לגביה,וזאת על-מנת שנוכל להבין קצת יותר טוב את התמונה הכללית.אני לא "קבעתי" שהיא עברה התעללות.ציינתי שייתכן שהכלבה חוותה טראומה וזו סיבה אפשרית לתופעה שפותח האשכול הציג.
אתה לא ממש טורח לקרוא ובעיקר להבין את הנקרא... לא חרצתי שזו הסיבה-כפי שאתה ממהר לשים מילים בפי.איני ממהר לחרוץ דברים אלא אך ורק לגביי דברים שאני משוכנע בוודאות לגבם-אני מציע לך לאמץ גישה זו
.
אנשים לא ישקיעו אילוף רק בשביל ללמד את הכלב לתת יד או לשכב בפקודה-אלו שטויות. אנשים כן ישקיעו אילוף על משמעת ועל היכולת לשלוט בכלב ועל פתרון בעיות אנטיסוציאליות -הכלב גורר בטיולים,קופץ על אורחים,עושה את צרכיו בבית,מגרגר על צלחת האוכל, מאונן על זרים(וגם על בני הבית) וכן הלאה...

מאלף ברוב הפעמים לא יפתור בעיות פסיכולוגיות של הכלב, כי הוא לא מוכשר לעשות כן וזה גם לא ממש תפקידו.
וואלה.וזאת אתה אומר כ"מאלף"? כ"סינולוג"? כבוחן מאלפים? עשיתה איזה סקר בנושא? בחנת מאלפים? יש לך שמות? מבחנים?

ואיך שכחתי - לכלבים כמו לבעלי חיים אחרים חושים הרבה יותר מפותחים מבני האדם-אמת.

כלבים חיים בהווה, לא בעבר ולא בעתיד - כאן ועכשיו-כולם חיים בהווה לא רק כלבים.אך מה לעשות שלעבר יש השפעה על ההווה ומן הסתם אולי גם על העתיד (טראומות וחוויות מוקדמות) ולגביי העתיד? מי יכול לדעת? הנבואה ניתנה לשוטים.
ישן 19-01-2010, 02:10
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ICE345 שמתחילה ב "קראתי בעיון רב את הודעתך."

מעניין אותי לדעת מה ההכשרה שלך - אם בכלל - בנוגע לכלבים, אחרי שאתה קובע שדבריי
שגויים. אתה מאלף כלבים? אתה פסיכולוג כלבים? (שאלה רטורית, אתה לא) - מה שכן, אתה
יודע לשנן מאוד יפה. אני מנחש שקראת את הספר של מילאן. אגב, ספר מצויין.

אני לא אוהב לחפור באותו נושא הרבה זמן ללא סיבה מספקת, לכן אני חושב שאחכה לפותח
האשכול שימסור לנו פרטים נוספים על הכלבה שלו, בטרם נמשיך את הדיון הזה.

אהה, וכמובן שלא התייחסת לנקודה שכתבתי, לפיה אנשים
ציטוט:
"אומרים לו (לפותח האשכול) שלא להסתכל על כלבים (באופן כללי) בזמן שאלה עושים את צרכיהם"
ועל זה מתבסס האשכול, לא על כלבים עם בעיות התנהגות\פוביות\חרדות ועוד

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 19-01-2010 בשעה 02:15.
ישן 19-01-2010, 22:49
  ICE345 ICE345 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מעניין אותי לדעת מה ההכשרה..."

מעניין אותי לדעת מה ההכשרה שלך - אם בכלל - בנוגע לכלבים, אחרי שאתה קובע שדבריי
שגויים. אתה מאלף כלבים? אתה פסיכולוג כלבים? (שאלה רטורית, אתה לא) -
אתה משיב בשאלה? או ששוב אתה חורץ דברים? לדעתי זו דרכך לחמוק מתשובות ישירות לשאלות ששאלתי אותך.
עסקתי באילוף בעבר(לא למחייתי) כיום אין לי את הזמן לעסוק בזה.אך עדיין אני מקושר עם אנשים רבים בתחום שהם מאלפים מקצועיים,מגדלים ומומחי התנהגות. אני גאה לומר שעדיין הם מתייעצים איתי פעמים רבות בפיתרון בעיות.אני גם מתכתב עם בעלי מקצוע ומומחים בחו"ל העוסקים בתחום.

דברייך שגויים על בסיס הפשוט והטרוויאלי ביותר-
דוגמא ראשונה:
כתבתי במפורש שלאלף המון סוגים של בעלי חיים זה אפשרי אך להבין אותם זה כבר משהו אחר.
כיצדאתה רוצה לאלף בעל חי (כזה או אחר) אם אינך מבין אותו,את צורת חשיבתו,ואת האינסטינקטים שמניעים אותו .... ?
דוגמא שנייה:
אז ללמד כלב לשבת או להישאר במקום, זה משהו אחד - לגרום לכלב להבין שאתה המנהיג שלו - זה כבר משהו אחר. פה נכנס עניין הדומיננטיות והיכולת של הבעלים להוות מנהיג להקה. אילוף לא בהכרח יעשה את זה, בטח ובטח אם הבעלים לא יודע איך להתנהג עם הכלב.
ובכן,מה לדעתךהתרגולת "רגלי" באה לבסס?(אני מציע לך לחשוב טוב טוב לפני שאתה עונה).
דוגמא שלישית:
שימוש בפסיכולוגיה שלהכלב זה כדי להביא להתנהגות תקינה של הכלב ולא לאלף אותו - תפנים את זה. מאלף ברוב הפעמים לא יפתור בעיות פסיכולוגיות של הכלב, כי הוא לא מוכשר לעשות כן וזה גם לא ממש תפקידו.
אתה כול כך שקוע בלהט הפולמוס שאפילו לא הבחנת ברמז "האלגנטי" שרשמתי לך-
סיזר מילאן-הוא פסיכולוג התנהגותי או מאלף כלבים?

אני יכול לתת לך עוד דוגמאות מתוך השירשור וגם משירשורים אחרים שהשתתפתה,אך אני חושב שדוגמאות אלו מייצגות נאמנה את הקו שלך. מה שכן, אתה יודע לשנן מאוד יפה. אני מנחש שקראת את הספר של מילאן. אגב, ספר מצויין.-תודה.אך כוונתך היא שאני מדקלם אחרים ובלי שאני מבין על מה אני סח. ובכן,אין בהודעותי ולו ציטוט אחד מספרו של סיזר מילאן או ציטוט מכל מקור אחר ( אפילו לא קראתי את הספר- עדיין) .זה שלי. מתוך נסיוני והבנתי.

אני לא אוהב לחפור באותו נושא הרבה זמן ללא סיבה מספקת-בסדר.

אהה, וכמובן שלא התייחסת לנקודה שכתבתי, לפיה אנשים
ציטוט:
"אומרים לו (לפותח האשכול) שלא להסתכל על כלבים (באופן כללי) בזמן שאלה עושים את צרכיהם"
אז אמרו לו- נו אז?...- "מומחים שכונתיים" ונותני עיצות במרכאות כפולות ומכופלות תמיד יש מעבר לדלת.יש הרבה "מומחים" שמייעצים לבעלים לתחוב את האף של הגור לתוך הצואה שלו עלמנת לגמול אותו מצרכים.מה לדעתך תהיה התוצאה?
אני מצדי סיפקתי הסבר אפשרי לסיטואציה שהוא מתאר.כמובן שאי אפשר להגיע לסיבה ללא איבחון מלא.
ואתה-אתה יכול להסתכל על הכלבה שלך כמה שתרצה, זה לא מה שיפסיק את הצרכים שלה.מהיכן הביטחון? אתה מכיר את הכלבה את הבעלים וההיסטוריה המשותפת שלהם?
ישן 21-01-2010, 07:20
  משתמשת נקבה הגרייי מנהל הגרייי אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, וגם לוחות | המנהלת הכי חיה שיש..

חבר מתאריך: 17.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "למה בעת עשיית צרכים , אסור להסתכל לכלב בעיניים?"

נמחקו פה תגובות.

התגובה הבאה שתהיה מכוונת למישהו ספציפי, ולא לנושא האשכול תגרור חסימה ונעילת האשכול.

אתם מבריחים גולשים כשכל דיון נהפך אישי וזונח את הנושא המקורי.

ולהזכירכם, נושא האשכול הוא לא ההכשרה של פלוני אלא איך פותרים את הבעיה של פותח האשכול
שציין כבר בהתחלה שהכלבה מפסיקה את צרכייה כשהוא מסתכל,
כלומר, עובדה, גם אם לא נראה לכם, זה קורה.

למה?, אי אפשר לדעת לפי הנתונים הקיימים.

וכמו שאמרתי כבר בהתחלה, כנראה שהוא לא מודע למה שהוא משדר לה במבט, ובלי לשים לב הוא משדר לה כעס או משהו שלילי אחר.

ישן 31-01-2010, 09:54
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
מצטער חבר'ה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי הגרייי שמתחילה ב "[b]נמחקו פה תגובות.[/b] ..."

האשכול פרח מזכרוני
תודה רבה על ההענות הגבוה מצדכם!

לגבי שאלתכם:
אובכן הכלבה שלי נמצאה נטושה על ידי דודי במושב נטעים והחלטנו לאמץ אותה. היא הייתה בת שנה וקצת בערך באותו זמן. יכול להיות שעברה התעללות. אני יודע שבעליה המקוריים במושב עברו לחיות בברזיל ופשוט לא דאגו לה לבעלים חדשים וזרקו אותה לרחוב.. אז עם יחס כזה לא התפלא אם היא גם חטפה כמה מכות.

ולגבינו? אובכן אני יודע שאבי נותן לה כמה מכות לעיתים נדירות מאוד, כי מכיוון שברשתונו בית פרטי הכלבה מדי פעם חופרת בגינה והורסת שתילים אז אבי נותן כמה מכות קלות כי הוא חושב שזה מחנך. ועם כל הכבוד הכלבה הבאת לא שלי היא של כל המשפחה ,ואני לא יכול לכפות על אבי שלא יכה בה. ואני גם אף פעם לא שם שזה קורה.. אם זה היה קורה בזמן שאני נוכח כמובן שהייתי מונע ממנו .אבל שוםב,זה ממש נדיר וחוץ ממנו לא ידוע לי על מישהו מאיתנו שמרביץ לה.

עריכה: אה, וגם יש לציין שהייתה בהסגר עשרה יום מאחר שעוברת אורח התלוננה שהכלבה שלי נשכה אותה.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 31-01-2010 בשעה 10:06.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:43

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר