לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2010, 15:06
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי adl שמתחילה ב "תודה רבה!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי adl
תודה לכל מי שענה,
התכנון מבחינת הנשיאה הוא בכיוון של נרתיק פנימי למותן, מבנה הגוף שלי די בינוני.
בכל אופן, אני מצליח להבין שבאופן כללי לא אמורה להיות באמת בעיה מבחינת זה... תודה רבה!

אין וויכוח שנרתיק פנימי במותן הוא המועדף "מבחינת ההסלקה" - סה"כ לא כל אחד צריך לדעת שאתה נושא נשק. יתרון "ההפתעה" הוא רב משקל בזמן אמת.

אולם, קח בחשבון, שעליך להצטייד במלאי גדול של מכנסיים,
אצלי האקדח (גלוק 17) כבר השמיד המון זוגות מכנסיים. ע"י כך שהקנה, שיפשף את המכנס עד ליצירת חור.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-03-2010, 15:23
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

אם כך הנרתיק שלך לא מתאים.
אפשר לשאת גלוק בנרתיק פנימי שנים בלי נזק למכנסים, גם אם אתה בפעילות רצופה כל היום במגוון תנוחות (ישיבה ברכב/משרד ועד הליכה\ריצה).
נרתיק לא מתאים משמעו נרתיק שמוכרח להיות מתאים לאורך חלק האקדח שיושב בתוכו (באחריות היצרן והקונה) אך גם צריך אולי לעבור התאמה אישית (במידה קטנה ומקומית, מעשה ידי חובבן) שיכולה להידרש מהמשתמש.
אצלי זה היה מה שמכונה במקומותינו "שפצור" קטן ולא מורכב שלימדו אותי גדולים ממני, אשר מנע בהצלחה לאורך שנים של שימוש נזק למכנסיי.
באופן אירוני, דווקא חגורת העור העמידה והחזקה (שלא ייפול התכשיט) שחקה את בד מכנסיי עד קרע, במרוצת השנים.

אני מאמין שאדם הנושא נשק חייב להפנים כמה מנהגים שאמורים לעטוף את הנשק.
מצב גופני שיאפשר נשיאה ושימוש יעיל בכלי
התנהלות אישית שתמנע שימוש לרעה בכלי
מודעות לסביבה שתמנע פגיעה בנושאו והשתלטות על הכלי
איפוק וריסון הכח
ביגוד מצניע ומסתיר.

אינני חושב שהופעה אישית בסגנון האזרח-השריף היא עזר להגברת תחושת הבטחון.
לגבי איש חוק על מדים בהחלט כן, אך אזרח מן השורה הנושא נשק יוצא בעיני מכלל זה. לעניין נשיאת אקדח באופן כללי- אני ממליץ לאדם להרהר לעומק בדבר האחריות לתוצאת השימוש בנשק כאשר נשקל אם להיות בעלים של נשק. יש הבדל גדול מאוד בין נשק המאוחסן בבית על מנת לשמש את בעליו להגנת בני ביתו לבין אדם הנושא נשק עימו לכל מקום.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 09-03-2010, 09:39
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
גם וגם...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "זה לא הורס מכנסים ..... זה..."

החורים בחולצה מופעים במהירות בזק... למעשה מספיק טיול רגלי של ארבע שעות בשביל לקבל את החור.

החור במכנס (לרוב מאחורי החגורה) וטביעת רוח הרפאים של האקדח בגזרת המכנס - לוקחים הרבה יותר זמן. במקרה של אנשים נורמאליים זה לא היה משנה, אבל הבעיה שהישראלי נושא האקדח הוא לרוב גם בעל חיבה יתרה ל-501 שקנה לפני 15.5 שנים, מה שאומר שיחד עם הצבע הדהוי לחלוטין, גם השפעת הנרתיק תצפה בקלות אחרי פרק זמן כזה.

אגב: כשהשתחררתי היחידה במקרה ויתרה על כמות אדירה של אבזרי אקדח שנקנו מתקציב חיצוני. ככה יצא שסט שלם של נרתיקים ופונדות נשאר אצלי מהשירות שלי - כולם של Fobus. זמן עבר מאז כהוגן, ואי אפשר להגיד שלא השתמשתי בהן, כולל אינספור טבילות בשמן. אני חייב להוריד את הכובע בפני היצרן משום ששרידות הפריטים - וזה כבר הופך קרוב לעשרים שנה עבור חלקם - מופלאה.
ישן 10-03-2010, 09:33
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי adl שמתחילה ב "הבדלי משקל יריחו-גלוק"

מנסיוני, שהוא דל ביותר לעומת שאר החבר'ה שהגיבו פה, המשקל הוא לא הגורם המכריע בנשיאת נשק אלא רוחב הצינה של האקדח.
מאחר והנשק שברשותי נרכש למטרות נשיאה בעת שהייתי בשירות קבע לא כל כך התחשבתי בנוחות הנשיאה (השתמשתי בנרתיק חיצוני של פובוס, לא רעיון טוב כשיש פודרה בסביבה) והכלי שרכשתי ממש לא נוח לנשיאה מוסלקת באזרחות.
למרות שאני עדיין מעדיף לירי אקדח בגודל מלא משלל סיבות החל מהדיוק, הרתע הנמוך יותר והנוחות בדריכה (אפשר לדרוך עם יד אחת על חגורת המכנס, סיכוי קלוש שאדרש לעשות זאת אבל טוב לדעת שאפשר) אם הייתי מסתובב באזרחות עם אקדח מוסלק על בסיס יומיומי הייתי מתחשב פחות באורך קנה ובמשקל ומחפש אקדח כמה שיותר צר ( CZ למשל או השטייר והטאורוס הקטנים שהוזכרו פה).
ישן 11-03-2010, 03:12
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי adl שמתחילה ב "אבל אלה לא ישבו לי טוב ביד,..."

סתם נתתי אותם כדוגמאות כי ציינת שיכולת הסלקה זה גורם שמאוד חשוב לך. תיקח כמובן את האקדח שמרגיש לך הכי נוח בזמן הירי כי זה בסופו של דבר סיבת קיומו (בתקווה במטווח בלבד).

אני אישית חושב שנשיאה יום יומית של אקדח במידה ואתה חי ומתנייד במרחב העירוני בלבד באזור המרכז היא די מיותרת, למעט אולי בעבודות שכרוכות בהובלת מטען יקר ערך, וטומנת בחובה יותר פוטנציאל הרסני מאשר תועלת (למשל נסיונות חטיפת נשק, למשל בדיקות מציקות בכניסה למקומות ציבוריים, למשל ההשלכות המשפטיות שיכולות להיות לכל שימוש בנשק גם אם הצלת את כל עזריאלי מפיגוע תופת אבל ריקושט מכדור שלך שרט למישהו את הלחי וכן הלאה).
אם זאת, כשאני כן לוקח את הנשק איתי אני נושא אותו בנרתיק חיצוני כבר כי א' - הרתעה טובה יכולה למנוע אירוע לא נעים. יש מצבים שמספיק שתניח את היד על נרתיק האקדח ומכונית חשודה שעברה מספר פעמים בתחנת אוטובוס שאתה עומד בה תיתן פתאום רייס ותיעלם.
ב' - לא נוח לי לשאת אקדח מוסלק. גם השליפה יותר אינטואטיבית מבחינתי כשמדובר בנרתיק חיצוני שנמצא על המותן ולא מוצמד לגב התחתון איפה שאני צריך לעשות תנועה לא טבעית כדי לשלוף ואיפה שגם יש לי פחות שליטה במקרה שמישהו יחליט לנסות לחטוף לי את האקדח (וזה משהו שאתה חושב עליו בכל צעד ברחוב כשאתה נושא נשק).
ג' - אני אוהב את הבגדים שלי בלי חורים.

אנקדוטה משעשעת - ראיתי פעם ברחוב אדם הולך ועל החגורה שלו היה תלוי במין נרתיק עור קטנצ'יק אקדח תופי ענקי (קנה 6 אינץ' לפחות) מצופה כרום.
המחזה ההזוי הזה חיזק אצלי את התובנה שלפעמים עדיף שהנשק לא יהיה מוסלק, לא רק בגלל שלאקדח תופי יש חן מיוחד בעיניי אלא בעיקר שאף אחד לא היה מעלה על הדעת להתעסק עם בחור שהולך עם קולט פייתון או רוגר סופר רדהוק באמצע הרחוב כמו איזה טקסני שיצא לסגור חשבון עם השריף המושחת בסרט גרוע מהסוג שמשדרים בשתיים בלילה.
ישן 12-03-2010, 22:48
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הסלקה ואחזקה של אקדח
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי adl שמתחילה ב "כנראה שאני לא מחפש ללכת עם..."

מעבר להומור שבפתיל הזה (ואני מת על הומר). הנושא מאד רציני, אחד העקרונות בנשיאת אקדח הוא "גורם ההפתעה".
למה הכוונה, אני מניח שאינך מתכוון להסתיר נשיאת נשק, מאנשים שמחובתם לוודא שהינך נושא או לא נושא כלי נשק קרי- מאבטחים, שוטרים וכו'.
הסלקת הנשק היא יתרון משמעותי בזמן אמת. כלומר, אם אתה נקלע למצב של חיים ומוות, אמיתיים, עדיף תמיד, שהתוקף, לא ידע שאתה נושא נשק, ושליפת הנשק תבוא לו בהפתעה. אם התוקף, יזהה מרחוק שיש עליך נשק, תגובתיו תהינה אחרות. ולזה אני קורא "יתרון ההפתעה".

לגבי אחזקה ונשיאת כלי נשק, אני מעדיף, תמיד, שכלי הנשק יהיה בהשג יד, גם בבית,
נשק הנמצא בכספת, מגורז ומשומן, ומוציאים אותו פעם בחמש שנים לאימון, לצורך חידוש הרשיון, זה לא רציני, ולדעתי הצנועה, זה גם מתכון לאסון, כלי הנשק הופך למעמסה ומיטרד, ומאחר ואתה לא "חי" את כלי הנשק, התפעול שלו (גם בזמן ניקוי, וגם בזמן אמת) יהיה לקוי.

כמו שכתבתי בפוסטים הקודמים, אני נושא נשק המון שנים, משתדל להתאמן לפחות כל שישה חודשים (ולא רק 50 כדור אלא לפחות 200).
כך הנשק הופך לחלק מהלבוש, ואם אני לא הולך עם נשק, (דבר נדיר מאד-במשך כל התקופה שאני נושא נשק, אפשר לספור על יד אחת, את מספר הפעמים שהייתי ללא נשק). אני מרגיש ערום ושכאילו משהו חסר לי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:51

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר