לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2010, 03:01
  ישראל_היום ישראל_היום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.10
מגעיל שרה פיילין נגד הפה הגדול של רם עמנואל: אובמה צריך לסלק אותו מהצוות

ציטוט:
וול סטריט ג'ורנל פירסם לפני כשבוע וחצי דיווח על המפגש בין אנשי הבית הלבן לנציגי הארגונים הליברלים, שהתקיים בקיץ. במהלך המפגש, עמנואל התייחס לקמפיין שאחת הקבוצות תכננה נגד אנשי הקונגרס הרפובליקאים שהתנגדו לרפורמת הבריאות של אובמה, וכינה את יוזמיו "מפגרים מזורגגים". להערכתו של ראש הצוות, הקמפיין היה מסכל כל אפשרות של שיתוף פעולה מצד המחוקקים הרפובליקאים. סגנונו הבוטה של עמנואל כבר עורר בעבר זעם בשמאל, שטען שהוא יודע להיות קשוח בעיקר עם נציגי המחנה שלו. שדרן רדיו ליברלי אחד אף הגדיר אותו כ"דיק צ'ייני של ברק אובמה". שרה פיילין הגיבה על הדיווח באיחור-מה רק אתמול, כשפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה מאמר המוקדש לתקציב השנתי של ממשל אובמה. כדי שהדיון יהיה מכובד, כתבה, על אובמה "להראות הגינות ולסלק מהצוות שלו את רם עמנואל". "רם ידוע בזכות ההתייחסויות הארסיות והגסות שלו כלפי אלה שהוא חולק עליהם, אך האמירה האחרונה שלו, המתייחסת למשתתפים במפגש האסטרטגי, היתה מכה כה חזקה בפניהם של אמריקאים רבים, שהנשיא שלנו עושה לעצמו שירות גרוע כשהוא מוחל על הטקטיקה החולנית והפוגענית של רם", כתבה פיילין. "בדיוק כפי שהיינו מזדעזעים אם דמות ציבורית בדרגתו של עמנואל היתה משתמשת במילה 'כושי' או בלשון בלתי ראויה אחרת, השמצתו של עמנואל נגד ילדיו של אלוהים הסובלים מפגיעה ביכולות הקוגניטיביות או מבעיות התפתחותיות, ובאנשים שאוהבים אותם, אינה מקובלת ושוברת את הלב"
לכתבה במלואה: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1147017.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i49.tinypic.com/20tkvf6.png]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-02-2010, 11:28
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אני לא סובל את רם עמנולמל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל_היום שמתחילה ב "שרה פיילין נגד הפה הגדול של רם עמנואל: אובמה צריך לסלק אותו מהצוות"

אבל הפוליטיקלי קורקט האמריקאי עבר מזמן את גבול הטעם הטוב. לפטר מישהו רק בגלל שאמר את המילה "מפגר" זה מגוחך לחלוטין. הרי ברור שהמילה "מפגר" הפכה לבלתי תקנית פוליטית מכיוון שהשתמשו בה לתאר מפגרים וכל מילה שתחליף אותה " תתלכלך" שוב בתוך עשר שנים. בארץ , למזלנו , התופעה פחות נפוצה ומציקים לנו רק בקשר לתוארו המקצועי של אדם. כל פועל ניקיון חייב להקרא עובד תברואה (כאילו שיש משהו רע בניקיון) וכל מזכירה מנהלת משרד וכו וכו. באמת די. למה שכל מכבסי השפה לא ילמדו לכבד אנשים בלי קשר למקצועם וכך לא נאלץ להחליף מילים בכל כמה שנים?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-02-2010, 14:20
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני לא סובל את רם עמנולמל"

אני לא מסכים איתך לוקלוק.

ראשית ההנחה שנשמעת הגיונית על פניה שבכל כמה שנים נאלץ להחליף מילים פשוט אינה עומדת במבחן במציאות. הדוגמה המובהקת ביותר היא המילה ״כושי״ שהתחליפים המקובלים לה: שחור או אפרו-אמריקאי נימצאים בשימוש כבר למעלה משלושים שנים ומעולם לא הפכו לכינויי גנאי.

שנית, למה בדיוק צריך מר עמנואל גס הרוח לקרוא לנציגי ארגון כזה או אחר ״מפגרים״? האם זו אבחנה רפואית? האם חסרות מילים להביע אי הסכמה? ומעבר לנימוס, ובהקשר של הפוליטיקלי קורקט, הואיל וברור שהשימוש במילה ״מפגרים״ היה כגידוף האם אנשים שסובלים למשל מתסמונת דאון צריכים להרגיש שהם, בהגדרה, גידוף?

דווקא ליהודים צריך להיות קל להבין את זה. איך היית מרגיש לו מישהו בזמן נפילת אנרון למשל היה אומר שהחברה ומנהליה התנהגו כיהודים (ג׳פרי סקילינג אינו יהודי) כשברור היה שהשימוש במילה ״יהודי״ הוא לגנאי? (אני יודע שהפסקה האחרונה היא מניפולציה נדושה אבל למרות זאת אני חושב שהדוגמה נכונה ולכן אני ממשיך להשתמש בה).

אבל הנקודה החשובה ביותר שצריך להבין היא השונות של החברה האמריקאית לעומת חברות אחרות. בעוד לצרפתים או לאיטלקים יש מכנה משוטף מלידה בדמות מסורת, הסטוריה, שפה, תרבות וכו׳ משותפים החברה האמריקנית מורכבת מהמון קבוצות שלא רק שהן חסרות את השיתוף הזה, גרוע מכך, הרבה פעמים הן עוינות האחת את השניה. יש המון ״דם רע״ בין קוריאנים ליפאנים למשל או בין פולנים לגרמנים ובכל זאת מצופה מהקהילות הללו לתפקד ביחד.*

אם בעבר נטתה החברה האמריקאית לשורשיה הבריטיים והציפיה ממהגרים היתה להשאיר את העולם הישן מאחוריהם לאמץ לחלוטין את הזהות הדומיננטית של ארצם החדשה הרי שבעידן בו יש לך לא רק אפרו-אמריקאים או אמריקאים-סינים אלא גם איטלקים-אמריקאים, אירים-אמריקאים וגרמנים-אמריקאים ההגדרה העצמית של המוני אמריקאים נובעת לא רק מזהותם הלאומית הנוכחית אלא גם מהשורשים שלהם ובמצב כזה רצוי להיזהר ולהפגין הרבה יותר רגישות בכבוד מוצאו של אדם.

ידידה אמריקאית (עם שורשים איריים, סקוטיים וקוריאנים) מצפון קרולינה, דרומית למהדרין (אם גם לא ״דרום עמוק&#1524 שעבדה כחצי שנה בספרד חזרה מזועזעת למדי מהגזענות בה ניתקלה (לא כל כך כלפיה למעט הטרוניות האירופאיות הרגילות כלפי אמריקאים, היא שהתה באירופה בימי ממשל בוש...). אותי זה הצחיק כשהיא סיפרה לי על כך... רק מי שלא מכיר את הארופאים מאמין להטפות שלהם, כשאימי שבורכה באף סולד עשתה כשנה בצרפת בתחילת שנות השישים (בשיא ירח הדבש הישראלי-צרפתי) שאלו אותה בפנים איך היא יכולה להיות יהודיה עם אף כזה. ספק אם יהיה כיום ארופאי מטומטם מספיק לשאול שאלה כזו בפנים אבל הסנטימנטים קיימים ולא כל כך מתחת לפני השטח. בסופו של דבר ניקלטים מהגרים טוב בהרבה בארה״ב מאשר באירופה (ואני יודע שאתה לא תאהב את הדוגמה הזו אבל הגירה מוסלמית היא הדוגמה העדכנית ביותר ליתרון השיטה האמריקאית, למרות מדיניות שאתה בוודאי תיקרא לה הרבה פחות מתרפסת כלפי העולם המוסלמי שמונה שנות ממשל בוש ייצאו הרבה פחות טרור מוסלמי תוצרת בית בארה״ב מאשר באירופה וזאת כשהאמריקאים נאלצו להקצות פחות משאבי בטחון פנים כלפי האוכלוסיות הרלונטיות בהשוואה לאירופאים ויש קהיליות מוסלמיות גדולות מאוד בארה״ב).

לסיכום, הפוליטקלי קורקט הוא במידה רבה הזיגוג שעל העוגה, דרכה של חברה לתקשר ולשמור על ערכים מסוימים שחשובים לה. הפוליטקלי קורקט האמריקאי הן נובע מהמבנה והערכים של החברה האמריקאית והן משמש לשימורם. אגב, האמריקאים עצמם לא מפסיקים להתלונן על ה״שטות הזאת״, מתלוננים וממשיכים.*

ישן 03-02-2010, 17:06
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הפוליטיקלי קורקט הוא המצאה אמריקאית, ולכן אין "פוליטיקלי קורקט אמריקאי"
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני לא סובל את רם עמנולמל"

בדיוק כמו שאין "פריג'ידר של חברת פריג'ידר".

אבל מה שנכון נכון - תרבות ה PC (ובטח זו האמריקאית) היא דבר דוחה, לפחות בעיניים של מי שמכיר חברה מתפקדת מסוג אחר. אתה משוחח עם אשה בוגרת, משכילה וליבראלית בנשמתה שמקפידה לקרוא לכל הקבוצות האמריקנו-אתניות בשמות הנכונים, והכי "PC" ואז יום אחד אתה לוקח אותה לטיול במצפה רמון וכשעל שפת המכתש היא רואה כמה "כושיות עבריות" בטכס דתי, ומסתבר לה שמדובר על אמריקאים בעצם, אז היא אומרת לך (כי הראש האמריקאי מעריך שבעיני הישראלי זו "בושה אמריקאית" ולא דווקא תופעה מעניינת) "אם אני הייתי ישראלית אז הייתי אומרת לה "מאמה לכי למצוא עבודה בבית, ולא להתנחל בישראל" (עניין העבודה ומציאתה המיוחס לשחורים בארה"ב זה כמו תשלום מיסים וערבים בישראל לעיניו של היהודי).

כל המונחים המדעיים "נטולי ההקשר השלילי" שהאמריקאים המציאו לא רק שעיקרו לחלוטין את השיח האמריקאי (בעיה שלהם, לישראלי הרבה יותר קל להבין אנגלית שמורכבת ממשפטים שלמים שלא אומרים כלום...) אלא שבדיוק כמו הציפצוף ששומעים בתכניות שלהם בכל פעם שנאמרת המילה "פאק" איך שהוא בשלב מסויים הביטויים המכובסים האלה נראים גזעניים יותר מאלה המקוריים (הצפצוף מושך הרבה יותר תשומת לב למה נאמר והושתק, מאשר המילה שהציפצוף מכסה). ה"אמריקאן טאלק" נדמה לפעמים כמו שפת רוקחים בירוקרטית שבה משמעויות שונות, ומאוד צפויות בכל חברה מתפקדת, קיבלו שמות קוד סבוכים. את הוולגריות של הדיבור הגזעני, החליפו בהתעסקות כפייתית הטרמינולוגיה ושליטה מרשימה ברטוריקה המכילה טרמינולוגיה כזאת. אתה פותח אתרי אינטרנט אמריקאיים ביוגרפיים, או אפילו וויקיפדיה בערכים אמריקאיים, ונדהם לגלות שלכל איש ידוע ישנו ציון שושלת יוחסין אתנית/גזעית שלא הייתה מביישת את חוקי נירנברג. אתה מוכן להסביר לי איך זה שבחברה שלכאורה מוקיעה גזענות יש כ"כ הרבה עניין בתמהיל ה"דם" של איזו זמרת של להיט וחצי? מה זה משנה האם סבא שלה היה חצי פורטוריקני וחצי אירי?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:24

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר