לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-02-2010, 17:45
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "במצב אידאלי, התפקידים הללו..."

צה"ל מעסיק אלפי פקידים ובעלי מקצועות לובשי מדים.
הפקידים הללו עוברים כאילו הכשרה צבאית שהיא מיותרת לחלוטין.
רובם המוחלט לא היו צריכים ללבוש מדים אלא לשרת את המדינה (ואפילו את משרד הביטחון באותם התפקידים שהם ממלאים כרגע) בלי ההוצאות המיותרות שכרוכות בגיוס וה"הכשרה" שלהם.
השירות הלאומי עושה בדיוק את זה.

זה שהצליחו להעביר בחוק את השוואת הזכויות של משרתי השירות הלאומי למשרת השירות הצבאי (זה קרה רק בעשור האחרון) זה עוול. אבל זה חוק.
בנות 18 שהצהירו על המנעות משרות צבאי מטעמי דת התנדבו לשירות לאומי במשרת כשלושה עשורים בלי להנות את הזכויות הללו.
איך עבר החוק הזה? תשאל את מי שהצביע עבורו. כנראה שתופתע לגלות מי ומי במצביעים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-02-2010, 17:15
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מה התועלת למדינה או לצבא בזה..."

מה התועלת?

בתור התחלה, אפשר להצביע על כך כהמשכה של תפיסה בנגוריונית-משהו בנוגע לתפקידו של הצבא בבניית חברה. ילד ממשפחה הרוסה בפנימיה הזו יודע שבשעתו הקשה, מי שעזר לו ותמך בו לבש מדים. הניכור בין הצבא לאוכלוסייה הזו פוחת, והסולידריות מתחזקת. עד כמה זה מועיל? לא יודע.

שנית, שים לב שהיו שם ארבע נשים שמילאו תפקידים מקבילים:

אזרחית (לאחר שירות צבאי מלא, במקרה הנדון כצפ"טית)
חיילת (שביצעה את התפקיד במסגרת שירות צבאי מלא)
שין-שינית (שביצעה את התפקיד במשך שנה, ואחריו התגייסה לשירות צבאי מלא)
בת שירות (שבעיקרון יכלה להסתלק אחרי שנה)

במדד ה"תרומה", עושה רושם שבת השירות עושה הכי פחות. ועדיין, היא זו שיביאו משום מה כדוגמא ל"התנדבות" ואף "השקעה מעל ומעבר". לי זה נראה כמו ישראבלוף.

ישן 15-02-2010, 17:41
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
עזוב חיילות ובנות שרות לאומי- שמע מעשה בנזירה
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מה התועלת? בתור התחלה, אפשר..."

שהגיעה בוקר אחד לאם המנזר והתוודה בטון מתנצל כי אתמול בלילה הפרה את נדר הפרישות.
"דבר ראשון, שתי כוס מיץ לימון" ציוותה אם המנזר.
"וזה יכפר על עווני?!" תהתה הנזירה
"לא, אבל זה לפחות ימחק לך את החיוך מהפנים" ענתה אם המנזר באנחה.

נראה שהחיוך על פרצופי בני ישיבות הסדר ובנות השירות הלאומי מפריע לך יותר מההקלות להם הם זוכים מהמדינה לגבי שירות צבאי.
הרי כפי שציינת בעצמך למטה, בת הש.ל. פטורה משירות- ולכן השירות שלה הופך אותה למתנדבת יותר מהחיילת שהיתה חייבת לשרת שם. היא לא חייבת "לכפר" אישית על הקלה שמנהיגיה סידרו לה.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 15-02-2010 בשעה 17:44.
ישן 15-02-2010, 07:31
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "זכויות לבוגרי צבא מול בוגר שירות לאומי"

המון דמגוגיה זולה בתוך ה"מאמר" של דה הרטוך.
מילה חשובה מסתתרת באמצע הפיסקה השלישית: "אם".
רק אם אותה בוגרת ש"ל מסיימת אותו וממשיכה מיד באותו התפקיד עד הפנסיה כל החישוב שמוזכר שם נכון.
בכל דרך אחרת החישוב מסתיים (בדיוק כמו כל חייל וחיילת בסדיר שלא חותמים קבע) לפני המילה "אם": שכר חודשי מקסימאלי (ולא מינימלי כפי שנכתב במאמר) זהה למשכורת בסדיר X מספר חודשי שירות. מענק שיחרור עפ"י חוק זכויות חיילים משוחררים שגם הוא נאמד בהתאם למספר חודשי שירות וניתן רק למי שמשרת שנתיים מלאות.
ולא אין מינימום 24 חודשי שירות. זה המקסימום האפשרי. רבים מהמשרתים בש"ל מסיימים אותו לאחר שנה אחת. בשונה משירות צבאי בשירות הלאומי לא נדרשת תקופת שירות חובה. אפשר לעזוב את השירות בכל עת וכדי לשרת יותר משנה יש להביע רצון מפורש ולחתום על מסמכי התנדבות מחדש.
עוד עובדה מעניינת שדה הרטוך אולי שכח אולי בכוונה לא הזכיר היא שרק מי שהשלימה שנתיים מלאות של שירות לאומי זכאית למענק השיחרור. אין לפני נתונים, אבל למיטב הכירותי עם משרתות בש"ל רק מעטות מאד יכולות להגיע לשירות של שנתיים מלאות (בין השאר בגלל שהתוכניות בהן הן מתנדבות אורכות עשרה חודשים). מאחר שדה הרטוך הוא "עורך דין ומתמחה בדיני חינוך ותמיכת המדינה במוסדות ציבור" אני מנחש שהנתונים לפניו. יתכבד ויביא נתונים שיוכיחו את טענותיו.
כמה משרתי ש"ל משרתים שנתיים מלאות?
כמה מקבלים מענק שיחרור?
וכמה זוכים בהטבת שני האחוזים?

ובעצם הטבת שני האחוזים היא הסיפור העיקרי.
לפניה מופיעה מילת ה"אם" החמקמקה.
הרי המצב הזה זול יותר למדינה מחיילים שחותמים קבע, מסיימים את הקבע וממשיכים את אותו התפקיד בתור אע"צ.
המצב הזה זהה לחיילות שמשרתות כפקידות רפואיות, שינניות או מורות חיילות (ומשתכרות בשכר גבוה בהרבה מש"ל) ויום לאחר השיחרור חוזרות לעשות את אותו התפקיד על בגדים אזרחיים עד הפנסיה (בב"ח תה"ש אותה חיילת שקלטה אותי אחרי שנפצעתי בסדיר עובדת היום באותו התפקיד ובאותה המחלקה).

אגב, אני יכול להסיר דאגה מליבו של דה הרטוך גם בלי למצוא את הנתונים המיספריים. רובן המוחלט של המשרתות בשירות לאמי לא ממשיכות לעבוד באותו התפקיד ולא מקבלות עליו פנסיה. הן מעדיפות ללמוד באוניברסיטה כמה שנים, לצאת לשוק ולעסוק במקצועות שאין להם קשר למה שעשו מיד אחרי כיתה י"ב.
אני מכיר היטב כמה עורכות דין, פסיכולוגיות, רופאות, רואות חשבון, מתכנתות, מהנדסות, אדריכליות, עיתונאיות ואפילו מפיקת קולנוע, טייסת וייננית (ועוד כמה עצמאיות בעלות עסקים משל עצמן) שכולן שירתו כסייעות למורות, מדריכות טיולים וכוח עזר בבתי חולים.
לא נראה לי שהמדינה תיתן להן משהו במשכורת או בפנסיה תמורת הזמן שהעבירו בהתנדבות כשהן חוסכות משכורת מלאה (משכורת מלאה שהייתה משולמת לעובד אחר 3,500 ש' לפחות - 715 ש' של בת ש"ל = 2,785 ש' חיסכון למדינה מידי חודש. 33,420 ש' חיסכון בשנה. 835,500 ש' חיסכון למדינה ב25 שנים! זאת בלי להזכיר את כל הזכויות הסוציאליות וההוצאות הנוספות של עלות העסקה של עובד קבוע לטובת מישרה שכזו. לא נשכח שמדובר על עובד שמזדקן במהלך שנות העבודה שלו ומקבל העלאות במשכורת. מתנדבי הש"ל מתחלפים בכל שנה ומביאים אנרגיות חדשות שנטענות לתוך התפקיד. כאמור, תפקיד שלא דורש הרבה מקצועיות כך שהותק מהווה דווקא חיסרון ולא יתרון).

מוטב שדה הרטוך יטפס על עצים שיש פירות לקטוף מהם.

ישן 15-02-2010, 14:06
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "ודווקא יעקב עמידרור (דתי,..."

ודווקא קצין בכיר מאד חילוני מאד ושמאלני מאד (שלא אזכיר את שמו כי הוא עדיין בקבע) אמר לי לא מזמן:
יש לנו בעיה קשה עם איוש תקני קציני קשר מודיעין, חימוש, לוגיסטיקה, אג"מ ושאר תפקידי מטה במילואים.
כששאלתי למה הוא הפנה אותי לבדוק מי מאיישות את הקורסים ואת התפקידים הללו בסדיר.
"נכון שהן מתחייבות לעשות מילואים כמו גברים. בפועל רובן מפסיקות לעשות מילואים בהריון הראשון, עוד לפני שהן מגיעות לגיל 30".

ישן 15-02-2010, 18:10
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "האפשרות קיימת, ואופק הקידום..."

דיברתי על קציני מטה בכלל. לא רק בגדודים.
אותו קצין מכיר את המצב שהיה קיים בצה"ל כמה עשורים טובים אחורה במפקדות הגדודים, והעוצבות.
התלונה שלו מופנית כלפי איוש התפקידים הללו בקצינות.

מהיכרות שלי עם מפקדות גדודים ועוצבות שבהם לא אוישו תפקידים ע"י קצינות אני מתרשם שיש איוש יתר של קצינים בתפקידים עודפים (שלא לומר מומצאים). תופעה שמכונה "בית הלורדים" של מפקדת הגדוד, החטיבה או האוגדה.

ישן 15-02-2010, 18:33
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "דיברתי על קציני מטה בכלל. לא..."

אני ראיתי גם מצבים הפוכים - כמו גדוד קרבי במיל' עם אינפלציה בקצינות חמ"ל, עד כדי ייתור הסמבצ"ים.

כמו שציינתי בעבר, בעולם מושלם היו מגייסים רק סוג אחד של אנשים - בנים עם פרופיל 82 ומעלה בלי משקפיים. כרגע, כשיש לך מצב בו מוציאים לקורס קציני לוגיסטיקה אנשים שיודעים קרוא וכתוב ברמה של כיתה ח' (לא כי הם דיסלקטים, כי הם פשוט טיפשים) ושההתמחות הלוגיסטית העיקרית שלהם היא גניבת ציוד פשוט כי אין אף אחד אחר, אז המערך הסדיר חייב את אותן קצינות. השמיכה קצרה וכו', ויש להן את היכולת והכישורים לעשות זאת עכשיו.

את המחסור בקציני מילואים אפשר לפתור, פתרו בעבר ויפתרו בעתיד, ע"י קק"צ מילואים. כבר היום חוגרים יכולים להפוך לקמ"נים במיל' באמצעות קורס מסודר (גם אם קצר), ואינפלציה יחסית במ"מים צעירים במיל' נפתרת לא פעם בהסטתם לתפקידי מטה בהם יש חוסר.

ישן 15-02-2010, 21:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "ודווקא קצין בכיר מאד חילוני..."

האמת היא שזו תופעה שאני מכיר באופן כללי ללא קשר למין. יש נטיה לקציני מטה לשרת מעט זמן ולברוח מהתפקיד (לא כיף, שוחק ופוגע בחיים האזרחיים - למה להתאמץ?). בניגוד לחיילים שיש להם "חבורה", אם אין מוטיבציה לשרת ברמת הגדוד, אנשים לא יעשו את זה.
הסיבה שמכניסים נשים לתפקידים האלה היא בעיקר כי אין מספיק בנים שיעשו את זה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-02-2010, 19:16
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "השירות בצה"ל הנו חובה. הקנס..."

תראה, ברור שמדיניות גיוס חרדים, גיוס נשים דתיות וההטבות למשרתי שירות לאומי בארץ לא נבעו מהרצון לעודד גיוס לצבא או לתגמל חיילים משוחררים. דעתי בנושא קרובה לדעתך- הייתי שמח מאוד אם היה חוק גיוס חובה כולל, הצבא היה לוקח את מי שדרוש לו, והיתר נדרשים לשירות לאומי ארוך משירות החובה+ מילואים. מי שלא משלים שירות צבאי מלא- נדרש להשלים את החלק היחסי של השירות הלאומי או להתחיל מחדש בשירות לאומי (מה שנותן מוטיבציה להשלים שירות צבאי תקין). בשירות הלאומי תהיה מיכסה לרקדנים מצטיינים, שחקני כדורגל מצטיינים ותלמידי תורה מצטיינים. אולי אפילו כדאי להעביר לשירות הלאומי פעולות של מג"ב, שח"מ ופקע"ר. מי שמשלים שירות מלא - זכאי להטבות מהמדינה.
יש כאן הרבה בעיות פרקטיות, ובעיקר בעיה פוליטית גדולה.
ישן 15-02-2010, 22:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "אינני בטוח עד כמה שירות אזרחי..."

בגרמניה מדובר בשנה וחצי (או שנתיים) צבא או שלוש שנים שירות לאומי. יש בחור במעבדה שלי שעסק 3 שנים בטיפול סיעודי בבית אבות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-02-2010, 09:08
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
זה מתחיל מזה שנשים משרתות פחות, בחוק.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "בחלק גדול ממדינות המערב אשר..."

ההטבות המלאות לבת שירות לאומי מגיעות למי שמשרתת שנתיים, מי שמשרתת שנה מקבלת פחות - בדברים מסויימים, משמעותית פחות. ההשוואה איננה בין שנה לשלוש, אלא בין שנה לשנתיים וגם זה לא - כי בת שירות לאומי שתשרת שנה תקבל פחות זכויות והטבות ממי שתשרת שנתיים בשירות לאומי או שנה ותשע בצבא.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 17-02-2010, 13:44
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "לאילו הטבות התכוונת שבת ש"ל..."

למשל: נקודות זכאות לדיור, מעמד 'יוצא צבא', זיכויים שונים ממס, זכאות לדמי אבטלה ללא תקופת הכשרה בתנאים מסויימים, וכן הלאה. כל אלה מקבלים בשירות שנתיים אך לא שנה. בשנה מקבלים פיקדון (בחלקו היחסי לתקופת השירות) ומענק (כנ"ל). ואני מתמקד בבנות, כי הן אלה שעושות שירות לאומי, וכיוון שטענתך הראשונה, עליה הגבתי, היא "רק בארצנו משרתי ש"ל משרתים הרבה פחות מהחיילים ומתוגמלים כמעט באופן דומה".

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:12

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר