לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2010, 18:35
צלמית המשתמש של דנדוני
  משתמשת נקבה דנדוני דנדוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.09
שאלות לגבי מצלמת פילים ישנה

היי,
יש לי מצלמת פילים שבשעתה נחשבה ממש טובה, והיום אני לא יודעת האם כדאי להשקיע בה...
דגם המצלמה:
MINOLTA DYNAX 505si
כוללת 2 עדשות-
AF 28-80 0.38m/1.3ft MACRO
AF 75-300 1.5m/4.9ft MACRO

מכאן עולות לי כמה שאלות, אני מודה שחלקן מבורות מוחלטת בכל הנוגע לציוד צילום- מצטערת על השאלות המטומטמות מראש...
1. כמה מצלמה כזאת שווה (ערך כספי)?
2. האם המצלמה הספציפית הזאת נחשבת טובה?
3. האם שווה להשקיע בה- כלומר, להתחיל לקנות בטריות ופילים ולשלם על פיתוח ולצלם איתה ולא בדיגיטאלית?
4. האם יש איזושהי תכונה שיש במצלמת פילים שאין בדיגיטאלית שהופכת אותה לטובה יותר?
5. שאלת השאלות- האם אפשר להפוך באיזושהי צורה מצלמת פילים לדיגיטאלית? (יודעת שזו שאלה אחת המטומטמות! נראה לי שהתשובה היא לא, אבל הייתי חייבת לשאול)
6. האם העדשות הנילוות יכולות להתאים למצלמה דיגיטאלית מסוימת?
7. אחרי כל השאלות והתהיות- בתכלס... שווה להשאיר אותה או לזרוק לפח??

מצטערת על החפירה ועל כמות השאלות.
תודה רבה לכולם

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2010, 20:49
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דנדוני שמתחילה ב "שאלות לגבי מצלמת פילים ישנה"

יש לי את הדגם שהחליף את הדגם שלך (Dynax 5) וכן את שתי העדשות האלו, אז אני אנסה לענות:

1. לא הרבה, אולי כמה מאות במקרה הטוב. למצלמות מסוג זה (מצלמות פילם ברמת כניסה) אין הרבה ביקוש. בגלל ירידת הערך הגדולה של מצלמות פילם בעקבות העידן הדיגיטלי (למעט מצלמות פילם מאוד מסוימות, מיוחדות ויקרות), המעטים שכן מחפשים מצלמות פילם בוחרים בד"כ בדגמים המקצועיים יותר או במצלמות מכניות ואקזוטיות.

2. זוהי מצלמה שנחשבה טובה מאוד בזמנה וברמה שלה. כמובן שהדגמים המקצועיים מאותה תקופה נחשבים לטובים יותר וגם רוב המצלמות הדיגיטליות של היום, גם ברמת כניסה, טובות ומשוכללות יותר (בכל זאת, עבר יותר מעשור מאז יצאה ה-505 שלך), אבל זו עדיין מצלמה לא רעה בכלל.

3. לדעתי טוב לשמור את המצלמה ולצלם איתה מדי פעם, אבל אם הכוונה היא ללמוד ולהתקדם, לדעתי לא יהיה מנוס אלא לקנות דיגיטלית במוקדם או במאוחר. אני התחלתי בפילם ואני לגמרי שמח על כך, אבל עם זאת, מרגע שקניתי את הדיגיטלית, גרף הלמידה והשיפור שלי החל לעלות פלאים. אני עדיין שומר את מצלמת הפילם שלי ומצלם בה לפעמים (בעיקר סרטי ש"ל).

4. הפעמים היחידות בהן אני מעדיף מצלמת פילם על פני דיגיטלית הן בצילום סרטי ש"ל (לטעמי האישי הם עדיין נראים טוב יותר מאשר תמונה דיגיטלית שעברה המרה) ובצילום בפורמטים גדולים, כמו מצלמה טכנית בפורמט 4X5 אינצ'. בשאר המקרים אני לרוב אעדיף את הדיגיטלית, היתרונות שלה עולים ברוב המקרים על אלה של הפילם.

5. כן ולא. למצלמות פילם בפורמט בינוני, שהן בד"כ מודולריות ובעלות גב סרט נתיק, ניתן לחבר גב דיגיטלי שהופך אותן למצלמות דיגיטליות. במצלמות בפורמט 35 מ"מ (כמו שלך), שהן באות כמקשה אחת, זה לא אפשרי. היה אמנם בעבר אבטיפוס של חברת לייקה למצלמה היברידית, שניתן להפכה לדיגיטלית או לפילם בהתאם לצורך, אך היא לא זכתה לייצור מסחרי.

6. העדשות שברשותך יתאימו פיזית לשני דגמי ה-DSLR של מינולטה ז"ל (5D ו-7D, לא להתבלבל עם הדגמים של קנון) ולכל דגמי ה-DSLR של סוני. מבחינה מעשית, שתי העדשות אינן כוכבות גדולות מבחינה אופטית, ובעיות האיכות שלהן, שלא יבלטו כ" בפילם, יתגלו במלוא תפארתן על המצלמות הדיגיטליות, במיוחד על עתירות הפיקסלים שבהן. ה-75-300 היא עוד סבירה ואפשר לשמור אותה, אבל ה-28-80 פחות מוצלחת, וגם הטווח שלה לא יהיה אטרקטיבי על רוב המצלמות, בשל החיישן הקטן שלהן (פקטור של 1.5, כלומר העדשה תיראה עליהן כמו 42-120 על פורמט 35 מ"מ).

7. בסופו של דבר, לדעתי שווה להשאיר אותה ואולי אף להתחיל לצלם איתה, אבל לא כדאי לצפות ממנה להיות תחליף ראוי למצלמה דיגיטלית. ההבדל באיכות ובנוחות הוא עצום.

נערך לאחרונה ע"י -mAoz- בתאריך 14-02-2010 בשעה 20:52.
ישן 14-02-2010, 23:00
צלמית המשתמש של דנדוני
  משתמשת נקבה דנדוני דנדוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.09
i can not thank you enough!!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי -mAoz- שמתחילה ב "יש לי את הדגם שהחליף את הדגם..."

הרבה ממה שכתבת לא ממש הבנתי (כמו- סרטי ש"ל, רמת כניסה, פורמטים למיניהם ועוד...), אבל את הכוונה הבנתי וזה מה שחשוב.

האמת היא, צילום הוא תחביב מאוד גדול שלי, הבעיה היא שאין לי את האמצעים לקנות מצלמה איכותית שאיתה אוכל להתפתח. כמובן שיש כמה דיגיטאליות קטנות, אבל מאוד פשוטות של המשתמש הרגיל שלא נותנות תוצאות מדהימות.

יש לה ערך סנטימנטלי, אז בכל מקרה לא הייתי זורקת אותה אבל לא תכננתי להשתמש בה...
בכל מקרה, אני מודה לך מאוד מאוד על התגובה המאוד מפורטת ועל האכפתיות, שכנעת אותי לשחק איתה קצת, נראה לאן זה יזרום...

דר"א, לגבי העדשות, הקטנה יותר באה מובנית על המצלמה כך שאותה לא קנינו במיוחד...
את העדשה הגדולה רכשנו בכ2000 ש"ח, אם אינני טועה...

שוב תודה,
שיהיה יום נפלא

ישן 14-02-2010, 23:34
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי דנדוני שמתחילה ב "i can not thank you enough!!"

בסופו של דבר, צילום בפילם עולה יותר מאשר צילום בדיגיטלי.
מצלמות ברמת כניסה (כלומר, המצלמה הזולות ביותר מהסדרה היוקרתית ביותר - כלומר, כניסה לעולם ה'רציניים') לא עולות הרבה היום. תוכלי למצוא גוף + עדשה במחיר מאוד נוח ולשפר את חוויית הצילום שלך מאוד.
אני מכיר את ההרגשה שלך, בזמנו גם אני צילמתי בפילם ורציתי לקחת את הציוד הנוכחי שלי (בזמנו של פנטקס) ולעבור איתו לדיגיטלי, אבל בגלל שלא היו לפנטקס מצלמות DSLR באותה התקופה, ובגלל שבכל מקרה העדשות שלי נחותות מבחינה אופטית (שלא לדבר שהן היו מכאניות לגמרי, ללא אוטו-פוקוס ובקרת צמצם) - הלכתי על אופציה יותר פופולרית שהיתה אז חזקה בשוק.

ישן 15-02-2010, 09:26
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי דנדוני שמתחילה ב "תראה..."

אני פעם חישבתי צילום בפילם כ 1 שקל לכל קליק, כשזה כולל קניית סרט צילום (זול), פיתוח וסריקת נגטיב ל CD (יותר זול מהדפסה).
זה היה חישוב די גס, אבל לפי השיטה הזו, אם תצלמי 1000 קליקים - זה יעלה לך 1000 שקל. בדיגיטלית זה לא עולה לך כלום (מלבד קצת חשמל בשביל להטעין את הסוללה פעם באלף קליקים).

אני עדיין נהנה לצלם במצלמת הפילם שלי אבל בגלל שהיא מכאנית לגמרי. התחושה היא מאוד שונה מהדיגיטלית המתקדמת שלי.
אין לי שם אוטופוקוס, הזום הוא push-pull, רואים מלוכלך בעינית... הכל כזה - נוסטלגי... כיוון הצמצם הוא ידנית בעדשה, ומהירות הסגר עם כפתור כזה שבקושי מסתובב... תענוג
אבל זה סתם בשביל להזכר איך צילמתי פעם... האיכות של הפריימים שלי שאני מצלם בדיגיטלית, טובים לאין שיעור מהפריימים מהאנלוגית.

אני לא חושב שהקונספט של צילום דיגיטלי הוא ירי באוטומט עד לפגיעה. צילום הוא צילום, ותמונה טובה תהיה טובה כי היא מוקפדת בקומפוזיציה והתאורה - כמו כל צילום אחר...
מחיקות זה דבר טוב - לא דבר רע, אם כי אני אישית לא מוחק בד"כ.. פריים שצולם - גם אם מטושטש, נשאר על הכרטיס ולאחר מכן עובר בשני העתקים לדיסקים קשיחים (גיבויים מסונכרנים האחד של השני) ומשם לאירכוב עולם
יהיה קל להדמות פלט של דיגיטלית שיראה כמו אנלוגי, אבל לא ההיפך.

המצלמה שיש לך, היא מצלמת רפלקס (או SLR - Single Lens Reflex). השם נובע מהמראה שיש לך במרכז המצלמה אשר מסיתה את האור המגיע דרך העדשה לעינית, ובזמן הצילום מועבר ישירות לסרט הצילום.
DSLR זה בדיוק אותו הדבר רק דיגיטלי (מכאן D-SLR - Digital Single Lens Reflex).

ישן 16-02-2010, 12:03
  דדון מוש דדון מוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דנדוני שמתחילה ב "שאלות לגבי מצלמת פילים ישנה"

ענו לך על הרוב אבל אני אתן את שני הסנט שלי.

1. כנראה שלא הרבה.
2. זו הייתה המצלמה השניה בליין של מינולטה באותן שנים. יותר טובה מה-303 שהיתה מצלמת הכניסה ופחות טובה מהמצלמות עם ה-7 ו-9 בשם שהיו מצלמות הדגל של החברה.
מינולטה היתה חברה שהמצלמות שלה היו מאוד מתקדמות וחדשניות לזמנן.
3. זה תלוי בך, לדעתי שווה לשמור אותה ולנסות קצת את עולם הפילם.
4. כן, היא מצלמת על סרטי צילום.
לטעמי השוני בצורת העבודה, הידיעה שיש פחות תמונות וכל תמונה עולה בערך שקל כמו שמתן אמר, ובנוסף ההמתנה לפיתוח ולהדפסה, משנה את תהליך העבודה.
אני למשל הגעתי לפילם אחרי שהתעצבנתי שאני לוחץ בקלות רבה מדי על המחשף.
5. לא ממש, היה את הרעיון של לייקה ואפשר תמיד לאלתר, אבל אין משהו רציני. (עדשת 300מ"מ וחישן של וובקאם זה טלה רציני מאוד...)
6. כן, כתבו לך על זה. אבל הן לא ממש מרגשות.
7. לטעמי שווה לשמור אותה אם מצלמים בה לעיתים.
לזרוק לפח בשום אופן לא, יש אנשים שישמחו למצלמה כזו, אפשר למכור באינטרנט, או לעניין את החבר'ה בחנויות יד2 באלנבי או סתם לתת לחובב צילום שיהנה ממנה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:13

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר