לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2010, 10:13
  ישראל_היום ישראל_היום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.10
קטעים הפרקליט הבכיר: רבים מהשופטים מטומטמים,חמורים,משחקים טטריס בדיונים

ציטוט:
סגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אורי קורב, מתח ביקורת חריפה על מערכת המשפט וטען כי "חלק גדול מהשופטים הם חמורים גדולים המשחקים טטריס בזמן הדיונים". את הדברים החריגים בבוטות שלהם מצד הפרקליט הבכיר, שפורסמו (ו', 12.2.10) בידיעות אחרונות, אמר עו"ד קורב לסטודנטים במכללת שערי משפט שבה הוא מלמד במסגרת הרצאה. "ברגע שהוא שופט, הוא כבר לא בן אדם. שופטים הם משהו מדרגה בין - תלוי את מי שואלים - בין אנשים למלאכים. זו הדרגה שלהם... חלקם, אם אני הייתי צריך לתת להם, הייתי נותן להם דרגה של חמור", אמר קורב בהרצאה. לדבריו, נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, זיכתה רוצח בתירוץ דחוק וב" יש ביקורת שלי על מערכת המשפט ועל הליברליות שלה, על הטמטום שלה ועל החלטות כמו של ביניש, שמזכות רוצח... באיזה תרוץ דחוק... הלכה מופרכת מופרכת שתסכן לכם ולכולנו את הילדים ולא תאפשר להכניס עבריינים לכלא". עוד ציין ביחס לאופן שביניש טיפלה בפרשת הנשיא לשעבר משה קצב כי "אנחנו עובדים בשיטה שבעיניי יש בה הרבה רקב וטיפשות".
לכתבה המלאה: http://www.news1.co.il/Archive/001-...ml?tag=11-01-06

טטריס? זה לא מתקופת הדוס שהיה מותקן על פלופי 5.25 ב ibm xt עם מסך ירוק ומקלדת ששוקלת כמו מרכבה סימן 9 ? ( אבל מקשים נהדרים ).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i49.tinypic.com/20tkvf6.png]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2010, 15:04
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הוא כבר התנצל ויועמד..."

דוגמה מצויינת לחשיבות של סגנון, מיקוד ודיוק בהעברת ביקורת ולקח חשוב גם לרבים מהכותבים בפורום הזה (או בכל פורום או התדיינות ציבורית).

כל מי שהיה אי פעם לקוח של מערכת המשפט הישראלית (במשפט אזרחי, בפלילי אין לי מושג מה קורה לבד מקריאה בעיתונים) יש סיכוי סביר שנתקל בשופטים שלא מבינים מימינם או משמאלם בנושא הנדון וגרוע מכך לא מגלים שום סבלנות או רצון להבין והתוצאה היא ניהול משפט אבסורדי שיכול להמשך שנים ולעלות הון למתדיינים (שלא לדבר על שופטים שמקבלים קידום או פורשים וכך משפטים מחליפים שופטים וכל הבנה שהושגה אובדת). התוצאה היא מערכת שמעודדת את שיטת המצליח, מנסים לתבוע אותך ואז מבקשים פשרה בתקווה לקבל משהו כי אם אתה מתעקש ללכת את כל הדרך כי אתה יודע שאתה צודק העניין יכול לקחת שנים (הרבה יותר מעשור, מנסיון).

הבעיה היא שכשאתה מעלה את הטיעון הזה עטוף בטטריס ומחמאות כמו מטומטמים כולם מתחילים להתעסק בסגנון (או בשטויות, תראו בעצמכם איך הדיון הזה התמלא בהודעות על טטריס וחומרה עתיקה) וסופך שאתה נאלץ להתנצל כי עלבת במערכת שהיא חזקה ממך.

כשאתה בא להעביר ביקורת על מערכת אתה חייב להבין אותה (לפחות ברמה מסוימת) ולהבין על מה המערכת יכולה להתגמש ועל מה לא. כל רשות מימשלית זקוקה ללגיטימציה לצורך קיומה ותפקודה והשאלה היא מאיפה נובעת הלגיטימציה הזו. ממשלה שאינה יכולה למשל להעניק הגנה לאזרחיה תאבד את הלגיטימיות שלה מהר מאוד, רעיון פשוט שהחמאס לא הצליח להבין ולכן קיבל עופרת על הראש. באותה המידה הרעיון שאנשים שתפקידם להכריע בסיכסוכים ״מטומטמים״ שומט את הבסיס להתאמתם לתפקיד וככזה אינו סוג ביקורת שהמערכת יכולה לקבל.*

ישן 12-02-2010, 16:53
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אתה יודע היטב שהמערכת הזאת אינה יודעת לקבל שום ביקורת."

הגישה שאתה מציג רק תגרום לצד השני לעמוד על הרגלים האחוריות ולהלחם עד לסוף המר, ככזו זו גישה שמבטיחה עימותים אינסופיים והרס הדדי.

אתה כותב שמערכת המשפט לא יודעת לקבל ביקורת ואתה צודק אבל אין בכך שום דבר מיוחד, אף מערכת לא יודעת לקבל ביקורת, הצבא לא טוב יותר וכך גם חברות מסחריות אבל הדרך הטובה ביותר לשנות ולשפר מערכת היא מבפנים ותוך עבודה עם המערכת ולא כנגדה. זה לא קל או פשוט אבל נידמה לי שמה שאתה רוצה זה לא שיפור המערכת אלא הריסתה והקמת מערכת חדשה שמתאימה לתפישת עולמך. זו גישה מהפכנית אבל אני תמיד מעדיף אבולוציה על פני רבולוציה.

ישן 12-02-2010, 20:34
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ניתחת היטב את תפיסתי.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "הגישה שאתה מציג רק תגרום לצד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
הגישה שאתה מציג רק תגרום לצד השני לעמוד על הרגלים האחוריות ולהלחם עד לסוף המר, ככזו זו גישה שמבטיחה עימותים אינסופיים והרס הדדי.

אתה כותב שמערכת המשפט לא יודעת לקבל ביקורת ואתה צודק אבל אין בכך שום דבר מיוחד, אף מערכת לא יודעת לקבל ביקורת, הצבא לא טוב יותר וכך גם חברות מסחריות אבל הדרך הטובה ביותר לשנות ולשפר מערכת היא מבפנים ותוך עבודה עם המערכת ולא כנגדה. זה לא קל או פשוט אבל נידמה לי שמה שאתה רוצה זה לא שיפור המערכת אלא הריסתה והקמת מערכת חדשה שמתאימה לתפישת עולמך. זו גישה מהפכנית אבל אני תמיד מעדיף אבולוציה על פני רבולוציה.

עקרונית, גם אני מעדיף אבולוציה על פני רבולוציה, זו הדרך הטובה ביותר לתקן מערכות מקולקלות, אלא שלפעמים המערכת עד כדי כך רקובה ומושחתת שאין ברירה אלא להרוס ולבנות מחדש. דיברת על הצבא אבל הצבא אינו מושל בחיינו, בית המשפט דווקא כן..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 12-02-2010, 22:23
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "פחח.. אחת המטרות של הקרן החדשה לישראל חלשה"

מה קשורה הקרן החדשה? אני בספק שלקרן יש מטרות מוצהרות, אם כן תביא לינק אנא ממך.
ואם אחת ממטרות הקרן תהיה ליצור קשר עם חייזרים, אז מה?

בית המשפט הישראלי אינו יכול לפסול חוקים, כוחו וסמכויותיו אינם מוגדרים כהלכה בחוק, הוא לקח לעצמו כמה חוקי יסוד בתור חוקה, חוקים מאוד הגיוניים ד"א, ומנסה לפעול לפיהם. בית הדין הגבוה לצדק הוא מהמגנים היותר מוצלחים של הדמוקרטיה הישראלית, בלי שום קשר לפוליטיקה.

מושחטים? דמוגוגיה זולה מה שאתה אומר. תוכיח.
חוץ מזה שיש הרבה שופטים בבית המשפט העליון ואני בספק שיש להם אידיאולוגיה משותפת.

תועיל בבקשה כנסת ישראל ותחוקק חוק שיגדיר את סמכויותיו של בית המשפט העליון, ואז לא יהיה לממשלת ישראל על מה להלין, עד אז, לא ראיתי שום פעולה בלתי דמוקרטית שעשו השופטים בישראל.
ישן 12-02-2010, 14:55
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
יש פרקליטים בירושלים!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל_היום שמתחילה ב "הפרקליט הבכיר: רבים מהשופטים מטומטמים,חמורים,משחקים טטריס בדיונים"

בחברה הישראלית לגיטימי למתוח ביקורת על כולם. ניקח לדוגמא קופאית בסופר - כמה תלונות היא סופגת בגין עבודתה, רובן שלא באשמתה. למרות שהיא לא מעדכנת מחירים ולא קובעת את מספר הקופאיות בסופר, אנשים באים אליה בטענות בגלל שבשלט שמעל הבננות המחיר היה זול יותר ב - 20 אגורות או אומרים לה "הייתם צריכים לפתוח עוד קופה". יש רק מגזר אחד הזוכה להגנה אוטומטית והוא השופטים וזאת למרות שבניגוד לשופטים שבספר , הפסיקות שלהם לא מביאות לנו שקט, למרות שהם גונבים לנו את הדמוקרטיה, למרות שהם מהווים איום על ביטחוננו - למרות כל אלה , אסור לבקר אותם ולהתווכח איתם זה כבר פשע של ממש. כל הכבוד לפרקליט הבודד שלא נכנע לכפייה מצד "הנאורים" בעיני עצמם ואומר לנו משהו, שבחברה דמוקרטית נורמלית לא צריך לזכות אותו בתודה, אבל אצלנו דווקא כן - הוא אומר לנו את דעתו!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 12-02-2010, 22:21
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שים לב שהתבטאויות קיצונית של מרצים בפני סטודנטים אינם דבר חריג בארצנו
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "חשין שופט מבריק... גם אם הוא..."

נכון שהוא איש פרקליטות שעיקר עיסוקו אינו באוניברסיטה אבל הוא דיבר מול סטודנטים כך שהוא יכול להנות קצת מהאצטלא של 'חופש אקדמי'.

כלומר אם היה משווה את רוה"מ לסטאלין, את שר הבטחון לקלגס ואת חילי צה"ל לחמר רוז' - היייתה הקרקע סוערת אך בשם החופש האקדמי הדבר היה עובר.

לענין הבעיה של נשיאה בתפקיד ציבורי ובעיטה במערכת לצידה הוא מועסק - גם את זה כבר עשו באקדמיה כולל קריאה לחרם על המוסדות בהם מועסקים אלה הקוראים לחרם...

אז מה זה אומר? בעיקר שמה שהוא אמר פסול בשל היותו עובד ציבור ובאותה מידה בדיוק יש לפסול את מה שאומרים ועושים האחרים באקדמיה.

ישן 13-02-2010, 08:46

אני חושב שכבר היו אנשים במערכת האקדמית שעשו דברים דומים
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב ""כלומר אם היה משווה את רוה"מ..."

חבר ועדת מינויים מבן גוריון שיצא כנגד אנשים שכאלה - מצא עצמו נרדף על ידי המערכת 'בשם החופש האקדמי'.

ולענין עצם הבקורת: העולם מתפתח ומתמקצע. אין רופא אשר יכול גם לנתח מוח, גם להשתיל כליות וגם לאזן ל.ד וסכרת. איש מחשבים בתחם X לא יכול לעמוד בראש פרוייקט העוסק בתחום Y ומהנדס מכונות ימנע מלתכנן בנין.

בשיפוט לעומת זאת - כמעט ואין התמקצעות. המדובר גם בהתמקצעות בהבטים השיפוטיים אך גם במתן זמן והכשרה לשופטים להתעמק בתחום בו הם עוסקים. כולי תקווה כי יש שופטים אליהם מנותבים תיקי מיסים, כאלה העוסקים בנדל"ן וכאלה המבינים בזכויות יוצרים.

אבל האם דואגת המערכת כי יהיה לה הרכב לעניני רשלנות רפואית, הרכב לענינים הנדסיים, הרכב לעניני מחשבים וכו'?

בעולם בו 'הכל שפיט' יש השלכות רבות להחלטת בית המשפט על חיי המעשה. מחלקות ניהול סיכונים וחברות הבטוח מפיצות בזריזות את פסקי הדין ומציבות דרישות אשר לעיתים אינן ישימות או אשר גובות מחיר מתחום אחר רק בגלל שבשטח Z יצא פסק דין.

כמשל אומר שכאשר שופט מחוזי שבפניו עמד משפט על קריסת קומה רביעית מוציא פסק ובו הוא קובע כי בקומה 3 של הבנין חייב להיות יותר ברזל ובטון - הוא מתעלם מהעובדה כי קיימות גם קומות 1-2.

השתלמויות תקופתיות המתפרסות על מגוון תחומים אינן יכולות להוות תחליף להתמקצעות אמיתית. לא חייבים להיות אשף מחשבים בכדי להיות שופט בתחום הולך ומסתבך זה אבל במאמץ מרוכז של שנה והשתלמויות ארוכות בכל שנה אפשר להכשיר שלושה-חמישה שופטים אשר לא יבההו מול המומחים במשפט.

ישן 13-02-2010, 21:30

כן ולא. המשפט אמור להתפתח יחד עם התחומים בהם הוא עוסק
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אתה מבין כאילו שזה שונה..."

במשפט הפלילי יצר האדם לא השתנה מנעוריו ולכן אני מניח כי רוב השופטים יכולים בעזרת השתלמויות תקופתיות ורענון בעת הצורך לדון ולהכריע כיאות.

לענינים כמו מיסים ומשפחה המתפתחים יחד עם הכלכלה והחברה - יש בד"כ שופטים מקצועיים.

אבל בתחומים אחרים - בד"כ לא.

כאשר עד מומחה מדבר בפני הדיוט גמור בתחום [הדיוט במובן חסר ידע] - וצריך ב10 דקות לתמצת נושא עליו מושתת מדע שלם במחקר - מה שעלול לקבוע הוא כוח השכנוע של המומחה ויכולתו הרטורית ולא עוצמת נימוקיו.

כאשר שתי חברות מתקוטטות לפני השופט בטענת בעלות על ישום מחשבים מסויים והדיון גולש לניתוח פרטים טכניים קטנים - כיצד יכריע השופט?

מומחה מטעם בית המשפט הינו שיטה סבירה עד גבול מסויים והגבול הוא המקום בו מוסר השופט את דעתו והחלטתו בפועל בידי 'מומחה בית המשפט' כמו מלך המפקיד את השלטון ביד יועץ. זה נשמע מכובד אבל אז הוא כבר לא מולך בפועל.

מאחר והיום הכל שפיט גם במובן אליו התכוון ברק וגם באופן מעשי - יש השלכות להחלטה שיפוטית הנראית שולית על מערך שלם של עבודה.

השבוע התפרסמה בNFC רשימה קצרה המוסרת כי 60% מהרופאים שולחים את מטופליהם לבדיקות מיותרות. אני מניח 60% מקציני הצבא מוסיפים לפקודותיהם המבצעיות פסקאות מיותרות ו60% מהעובדים הבכירים בכל סקטור החשוף לתביעות מציפים את המערכת שלהם בהנחיות מיותרות כשעינם פוזלת לאולם בית המשפט. יש לזה מחיר בכסף, יש לזה מחיר בהתפתחות החברה ולעיתים גם בחיי אדם. על מערכת המשפט לעבור לעולם המודרני ולהתמקצע. מי שרוצה לקבוע בכל דבר - צריך גם להבין לפחות חלקית בכל דבר בו הוא עוסק.

ישן 13-02-2010, 22:30

אני חושב שאנו מביטים על המושג 'הכל שפיט' קצת אחרת
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "ראה. בד"כ בתי משפט חוץ..."

איני מתכוון ל'החלטות הגדולות' , לביטול חוקים או פסיקות בעלות השפעה פוליטית

אלא דווקא על גלישת השפעת המשפט לכל תחום ותחום בחיי היום יום של האדם. מבלי לומר אם זה טוב או רע אני חושב שאם זה נעשה - זה צריך להעשות תוך התעמקות.

כאשר היום הצטרפות לחוג ג'ז לגיל הרך מלווה חוזה של 3 עמודים ומשכנתא מצריכה רכישת חדר נוסף כדי שיכיל את החוזה, כאשר גננת לא תחזיר ילד מנוזל לגן ללא אישור מנכ"ל משרד הבריאות וילד מנוזל שינזף ע"י הגננת לא יסתפק בפחות מתובענה יצוגית - יש למשפט מקום אחר משהיה לו לפני שני עשורים.

אני מסכים כמובן כי מוטב היה שעו"ד קירוב היה מנסח דבריו באופן שממקד את הדברים בתוכן ולא בחוסר הנימוס.

אולי גלשתי...

לילה טוב

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:50

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר