לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2010, 11:03
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי 760 שמתחילה ב "לדעתי כוונתו שזה הליך שמתחיל..."

העסק יותר מורכב.
- 3 חודשים כן יכולים להוציא ממך, במידה מסוימת, את האישיות האמיתית שלך. בטח אם אתה מתייחס לבה"ד-1 כהזדמנות ללמוד ולא כקורס צלילה. חינוך לערכים אולי לא תקבל (למרות שחלק מהמדריכים שם מסורים, ערכיים וקפדנים), אבל חוסר ערכים יתבטא בסוציומטרי ויקשה עליך לסיים את הקורס. קופצת לי לראש דוגמת צוער הלוגיסטיקה שסיפר לנו שהיה משחית חלפ"סים בתור חייל כדי לחסוך את עבודת הניקוי שלהם.

- החינוך לערכים בצבא מתחיל לפני בה"ד 1 ואמור להימשך אחריו, כל עוד הקצין משרת. דוגמא פשוטה היא שיעור תאונות הדרכים בצבא, שירד מאוד בעשורים האחרונים. הנהגים מממשים יותר את ערכי "חיי אדם", "משמעת", ו-"מקצועיות", לא כי הם חונכו טוב יותר בבית אלא כי הארגון מתעקש על כך. דוגמא נוספת- החשיבות שניתנת לערך "כבוד האדם" בהקשר של הטרדה מינית. אני מניח שאחרי המקרים של צ'יקו תמיר ועימאד פארס, פתאום הרבה קצינים מקפידים הרבה יותר על ערכי "משמעת" ו- "אמינות" בתחום נהיגת לא-מורשים ברכב צבאי. אם החינוך לערכים היה מתמצה בבה"ד 1, סג"מ גנב היה זוכה לכותרת שמנה כמו סא"ל גנב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2010, 12:44
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[font=Verdana]זה אומר שאפשר..."

מה קשורים נערי רפול אני לא מבין?

תראה אני לא הייתי בבהד אחד, אני מכיר את החוויה מחברים, ומהרבה מאוד קצינים ותיקים וצעירים שפגשתי.

ממה שהבנתי מאנשים שעברו את זה, עיקר מה שעושים בבהד אחד, זה מפתחים צביעות -בישביל סוציומטרי גבוהה, לומדים דברים מקצועיים כמו להעביר מטווח, ועושים צחוקים מכל מיני סימולציות, ותופחים לעצמך על השכם על הבחירה להיות קצין...
עכשיו אני לא אומר שערכים של בנאדם לא יכולים להשתנות בתקופה קצרה, או אפילו אופי או הסתכלות על החיים, מה שאני אומר זה שזה יכול לקרות מתוך חוויה, לא מתוך שיעור.
כמו שאי אפשר ללמד חייל לפקד על חיילים אחרים, או יחסי מפקד פקוד, זה משהו שהרב לומדים מהר מאוד אבל רק מתוך התנסות...

מקצינים צעירים שמגיעים משם אפשר תוך זמן מאוד קצר לראות, מה הפער בין החוויה המכינה בבהד1 למציאות, ואיך אחרי כל אינטראקציה עם פקודים\מפקדים, הם לומדים להיות קצינים טובים יותר...

אני אישית מאמין שבצהל יש זילות מסויימת במושג קצין, ורוב הצבא הוא יחידות וחיילים עורפיים. האינפלציה שצהל עושה בקצינים, מביאה אנשים לא מתאימים לבהד אחד. הדרישות העיקריות הן לא להיות ממש טיפש, לרצות, ולהיות מוכן לקצת קבע. באמת שאני לא מבין למה שלישה צריכה להיות קצינה, או קצינת ת"ש, או קצ"י, ותפקידים רבים אחרים שמיועדים לקצינים שקשורים יותר לאחריות, מאשר לפיקוד על חיילים.

בכלל המודל האמריקאי של אקאדמיה לקצינים נראה לי הרבה יותר טוב, גם בגלל משך ההכשרה, גם בגלל המחוייבות לתפקיד, וגם בגלל היוקרה היחסית...
ישן 21-02-2010, 19:09
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
מקרה שקרה לי בסופרמרקט במכבים עם קצין בכיר לשעבר
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אני מכיר 2 הסברים לגניבה..."

עשיתי שם קניות לשבת. מיהרתי כי הייתי צריך להוציא את בתי מהגן. יום שישי...
קידמתי את העגלה שלי שהיו בה לא יותר מ-101-12 פריטים לתור, ונזכרתי ששכחתי לקנות עגבניות. לפני היו עוד 2 עגלות. הלכתי להביא את העגבניות בעוד עגלתי נשארה בתור. לאף אחד זה לא הפריע - מלבד לאחד שאמנם היה על אזרחי, אבל אני יכול לומר לך כי הוא קצין בכיר במילואים...
הנ"ל, שכלל לא היה בתור, ראה אותי עוזב את התור, ובלי אזהרה מוקדמת - קידם את עגלתו העמוסה להתפקע לפני העגלה שלי. אחרי כ- 20 שניות חזרתי ואמרתי לו שהוא עקף אותי - והוא בתגובה ענה לי בטון מתנשא ובקול רם שהוא לא מקבל את הכללים האלו שאפשר לעזוב עגלה ככה ללא השגחה...

אז הבנתי: יש לי עסק עם פסיכופט במילואים - והוא לא שווה גרם אחד של עצבים.
היות ומיהרתי לשחרר ילדה מגן, התנצלתי בפני הקופאית, משכתי בכתפיי, הצבעתי על האדון הנפוח מחשיבות עצמית , השארתי את עגלתי עם המצרכים, והלכתי לדרכי.
בדרכי החוצה, הבחנתי הנ"ל חטף מבט של "רצח בעיניים" מהקופאית ומאישה נוספת שעמדה בתור לפני והבחינה במתרחש. זה לא הפריע לו.
התנהגות סוציופתית כזאת מאפיינת טיפוסי אישיות שלא כאן המקום להרחיב עליהם. אני בטוח שהוא היה מגעיל לחיילים שלו. ומי יודע מה הוא עוד עולל לחיילו תחת פיקודו. זה לא נעצר בלהיות מגעיל בסופרמרקט.
זה הסיפור. ואידך זיל גמור.
ישן 22-02-2010, 20:47
  סלעי סלעי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.09
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "מקרה שקרה לי בסופרמרקט במכבים עם קצין בכיר לשעבר"

וואלה? אתמול הייתי גם אני בסופר, ואיש אחד (נדמה לי שהוא רופא חצי בכיר) אמר למישהו (נדמה לי שהוא פקיד בכיר בבנק) שיעקוף מישהי (נדמה לי שהיא מנהלת מוסך שני שליש בכירה) בתור, והלך להביא ביצי קינדר. ביצי קינדר! לא פחות! אין לי מושג מה אתה וגולני 2 רוצים להגיד באשכול הזה, אבל ניחא.

מה שכן, משהו בנוגע לדבריך - אתה יודע כמה אנשים "שוכחים רק עגבניות"? המון. יש את אלה שאיך שנכנסו לסופר ושמו מסטיק בעגלה וכבר התחילו לשכוח עגבניות (אה, ואז הם שכחו גם מלפפונים, וגבינה, ולחם ו..ו..ו..) ובינתיים העגלה מחכה להם בתור לבדה, בודדה, גלמודה. תמיד הם - המסכנים - גם בדיוק בדרך לאסוף את הילדה הקטנה שלהם מהגן - ככה יפה? לא תעזור למסכן? כל ישראל חברים, לא? אחים, בטח, לא ככה? ויש את אלה ששמו קצת בעגלה ואז הלכו לחפש את מה שהם שכחו. וכל זה כשאתה אספת את כל מה שצריך, בלי לשכוח, ונעמדת בתור כמו שצריך, בלי לאסוף אחרי זה את מה ששכחת, מאחורי עגלה נטולת בעלים ששכח מיני תופינים.
שורה תחתונה להודעה מייגעת - אני יכול להבין אותו לחלוטין, את הקצין הבכיר בדימוס שלך, ואין פה קמצוץ סוציופתיות, להיפך, משאירי העגלות הבודדות הם הסוציו'. (וגם אם אתה במקרה באמת ובתמים - שלא יהיו אי הבנות - אני מאמין לך לגמרי - שכחת משהו קטן והלכת לשנייה, כדאי לזכור מה חווים כאן פעם בכמה ימים ולמה זה מגיע לאנשים עד כאן).
ישן 23-02-2010, 10:44
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
צה"ל החל בפיילוט לבדיקת אמינות
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "תמתין בסבלנות, אנחנו מגיעים..."

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3852771,00.html

לאחר כשנתיים של עבודת מטה החל באחרונה בצה"ל פיילוט, במסגרתו הורכב שאלון ייחודי שנועד לבדוק את מידת היושרה של אוכלוסיות מיוחדות, בעיקר של אלו היוצאים לקורס קצינים. השאלון כולל מספר רב של שאלות, אינפורמטיביות ותפיסתיות, ואמור לשקף את מידת האמינות של החייל. בשבועות האחרונים חולק השאלון למועמדים לקורס קצינים, במסגרת קבוצת מיקוד שנועדה לבחון את תוקפו. השאלון פותח בענף פיתוח מערכות מיון במחלקת מדעי ההתנהגות (ממד"), בפיקודו של סא"ל ברוך קאירי, ומטרתו לזהות מועמדים בעלי נטייה להתנהגויות לא נאותות בתחום העבודה - בשלל נושאים בהם שתיית אלכוהול, מריבות בעבודה, גניבה מהמעביד, פגיעה מכוונת בציוד וכדומה... בצה"ל לא חושפים את פרטי השאלון, אולם יש בו מגוון שאלות בהם החייל מתבקש להעיד על רגשותיו, עמדותיו, אמונותיו והעדפותיו, ומהמידע המתקבל ניתן להסיק על יושרו. במבחן היושרה יופיעו שאלות בנושאי נפקדות, גניבת נשק, שמירת סודיות וביטחון מידע.

אולי golani_02 עבר תפקיד לממד"ה?
ישן 23-02-2010, 11:34
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
פעם, בשבועון "לאשה" היה שאלון
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "צה"ל החל בפיילוט לבדיקת אמינות"

במסגרת "דעי את עצמך". היו מספר שאלות ובסוף על פי הניקוד הגברת היתה מקבלת פסוק או שניים על אופיה. לדוגמה "האם את בעלת בטחון עצמי?". מי שראשו על כתפיו יכול היה לענות על השאלון ובסוף לקבל חוות דעת בדיוק כמו שרצה. ומענין לענין, באותו ענין - השבוע מילאתי את טופס DS-160 לקבלת ויזה לארה"ב (מה לעשות, עברו ה 10 שנים). גם שם היה שאלון. האם אתה מגיע לצורך טרוריסטי? האם אתה מגיע לצורך התאגדות לא חוקית? האם פעם פעלת במסגרת ארגונים חריגים? האם תנסה לעבור על החוק בארה"ב?

באופן קצת תמוה עניתי על הכל בשלילה. אני מניח שגם כמה טרוריסטים, עוברי חוק, מלביני כספים, מבריחי סמים ועוד, ענו בשלילה בדיוק כמוני.

שאלונים זה יופי. אבל לא יתנו את המענה הנדרש.

ישן 23-02-2010, 10:42
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "וואלה? אתמול הייתי גם אני..."

רק בפורום צו"ב יש התלהבות מ-דרגות בכירות.... :-)
אולי זה בגלל המקום שגדלתי בו
אולי זה בגלל שלעמוד בסופר אחרי תא"ל
או שאל"מ לוקח אותך ואת החברים לסרט בעיר הקרובה
זה לא כזה מרגש
גם מלכת אנגליה מפליצה (ותסלחו על הביטוי) בשירותים.
זה שהוא קיבל דרגה כזאת או אחרת, שווה בעיניי בדיוק למשפט המופרסם של י.ליבוביץ'
קח חמור, קשור אותו לגדר של אוניברסיטה ואחרי שלוש שנים גם הוא יקבל B.A.
דרגה בצבא זה עוד פחות מתפקיד ניהול באזרחות
בצבא מספיק שאתה נשאר את הפז"מ
באזרחות אתה באמת צריך להראות מה אתה שווה.

ואם מישהו רוצה דוגמא קונקרטית, זה שבעבר יצא לי להיות עד למעצר של אדם (סטודנט) שהיה קצין ביחידה שלי בסדיר על רקע של סחר בסמים.
ואני לא מזכיר (כי אני לא זוכר את כל הסיפור לפרטיו) את הסיפור של פרוצה ונרקומנית מאיזור המרכז שהיתה בעברה סרן בממר"מ והשתתפה בניסיון שוד כושל.

ישן 23-02-2010, 14:01
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
אדוני החמיץ באופן מופלא את כל הנקודות העיקריות בפוסט הקצר שלי
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "וואלה? אתמול הייתי גם אני..."

וזה לכשעצמו הישג ראוי לציון בחוסר הקשבה.
לצרף תרשים?

שים לב:
א. לפניי בתור היו 2 עגלות גדושות למדי.
ב. זה לא היה תורי - כך שזה לא עיכב אף אחד.
ג. נעדרתי מהתור בערך 20 שניות. ושמרתי על קשר עין.
ד. הקצין הבכיר עקף אותי עם עגלה גדושה להתפקע. מה שאילץ אותי לנטוש את הקניה.
ה. אני לא אחראי להתנהגות של אחרים. מעולם לא עקפתי כך אנשים בתור. ההיפך: אני מוותר לאלו שבאים עם שניים שלושה פריטים.
ו. הפואנטה בפוסט שלי, אם החמצת גם אותה, שמדובר אולי בקצין בכיר- אבל בבהמה גמורה ביחסי אנוש. כזה שלא רואה אף אחד ממטר.
ז. מוסר ההשכל גם הוא פשוט בעיני: מי שמתנהג כך בסיטואציה כזאת, הוא אנתיפאט / סוציופט. זה אדם עם פתיל קצר, נרקיסיסט אולי, מלא מעצמו. אדם כזה, בשבתו כקצין, קרוב לוודאי שיתייחס באופן מגעיל לפקודיו. זה גם סוג הקצינים שמלקקים לממונים עליהם - וכך מקודמים על למעלה שאי אפשר יותר לקדם אותם יותר. ורעות- מכבים מלאה מהטיפוסים המשועממים האלו, שחיים על פנסיה שמנה ועושים פחות או יותר כלום. טיפוסים דליקים שמחפשים עימותים שיכניסו קצת אקשן לחיים שלהם.
ח. בהיסטוריה של צה"ל , היו לנו כמה וכמה מפקדים מהמין הזה, נרקיסיסטים ומלאי חשיבות עצמית, עם אינטלגנציה רגשית של לפת, שהביאו אסונות ובזיונות על ראשו של עם ישראל. להזכיר שמות?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:25

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר