לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-03-2010, 05:49
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
אתה לא כל כך בכיוון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gkiler שמתחילה ב "טילים ופצצות חמקניות\חמקניים למטוסי דור 4 למה לא?"

הבעיה העיקרית עם חימוש הנישא חיצונית, היא לא רק הצורה האווירודינמית "המלוכלכת" שלו אלא שח"מ גבוה. זה האחרון נובע פחות מצורת החימוש עצמו ויותר משלל הזוויות הנוצרות בין החימוש לבין המנשאים ולבין הכנף והגוף. נשיאה פנימית פותרת בעיה זו במידה רבה, אלא שיש לה מחיר. המרחב הפנימי מוגבל, והצורך לשגר חימוש מתוך תא פנימי יוצר בעיות חדשות של מעטפת ביצועים מוגבלת (ז"א הגבלה ניכרת במהירות, בזוית טיסה) שבה ניתן לשגרו. לפעמים הדבר מצריך אף משגר הניתן להנמכה מתוך התא אל מחוצה לו, דבר המוסיף הרבה משקל וסיבוך. עצם הצורך לפתוח את דלתות תא החימוש, פוגע בביצועי המטוס, ומבטל, זמנית, את החמקנות שלו. למגבלות אלה יש פתרונות, אך לדעתי אף פעם לא תראה מטוס חמקן הנושא חימוש באותו משקל שלו מסוגל מטוס ישן יותר. בין הפתרונות:
  • חימוש מונחה מדוייק, המצריך פחות יחידות חמוש לביצוע אותה המטרה.
  • חימוש קטן יותר - וראה SDB - להשגת אותה מטרה כחימוש בגודל מלא.
  • עד כה הותקנו במטוסים חמקניים טילים רגילים התופסים נפח יחסית רב. נמצאים בפיתוח טילים בעלי כנפונים מתקפלים, או בעלי ניהוג ווקטורי, שיאפשרו "אריזה" צפופה יותר וכני שילוח הנושאים בצורה קומפקטית מספר טילים.
  • אפשרות נוספת היא נשיאת חלק ניכר של החימוש באופן חיצוני, כמקובל היום, וחימוש זה ישוגר במרחק רב מן המטרה, על מנת להקל על חדירת המטוס התוקף, אשר יעשה שימוש בחימוש הפנימי רק על מטרתו הסופית. דוגמה לתרחיש כזה הוא תקיפת מערכות נ"ם ו/או מערכות שו"ב מרחוק,או שיגור גופי הטעיה ותקיפת מטרת עומק יקרת ערך בהמשך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-03-2010, 08:36
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gkiler שמתחילה ב "טילים ופצצות חמקניות\חמקניים למטוסי דור 4 למה לא?"

"חימוש חמקן חיצוני" ומיכלי דלק דלי שח"מ יעזרו לא רק למטוסי דור 4 משופרים אלא גם לחמקנים. נאמר, במשימת יירוט- כשממילא לא מתקרבים לאמ"ט האויב- אפשר להאריך את משך הפטרול ע"י מיכלי דלק נתיקים, ולקחת מספר טילי א"א לטווח ארוך. הביצועים נמוכים משל תצורת נשיאה פנימית בלבד והשח"מ גדול יותר- אך ממילא המטוס רחוק יחסית ממכ"מ אויב.
כשמתגלה מטרה, מעסיקים אותה תחילה בחימוש החיצוני- ואז נשארים עם החימוש והדלק הפנימי, שמאפשר ביצועים טובים ושח"מ קטן.
למעשה, זה כ"כ הגיוני שאני נוטה להניח- ללא הוכחות-שלארה"ב כבר יש משהו כזה. פצצה עם מעטה שעם כיכבה בזמנו בספר של טום קלנסי- שם היא שימשה לחיסול ברון סמים באופן שייראה כמכונית תופת.
ישן 04-03-2010, 11:32
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי moshayov שמתחילה ב "אם כבר טום קלנסי"

לארה"ב יש טילי שיוט חמקניים שנים רבות חלק מהפרויקטים מסווגים עד היום. בזמנו היה ידוע על ראשי קרב גרעיניים אבל אני נוטה להניח שיש להם גם דברים קונבנציונאליים.

באירופה הדבר דווקא בתנופה - ה-Storm Shadow של MBDA הנמצא בשירות בריטניה, צרפת, יוון וכו' הוא בעלי מאפיינים חמקניים. גם לגרמנים ולאחרים יש ואני נוטה להאמין שגם אנחנו לא בדיוק מחוץ לעניינים (בלי שום ידע פנימי כמובן - הגיון נטו).

אגב קרן-אור הזכרת לי נשכחות עם טום קלנסי - מה שאני התכוונתי אבל הוא כאמור מנשא שהוא המשך ישיר של הגוף לכיוון הכנפיים - כמובן שלא מתכננים מערכת כזאת מכתיבה בפורום של פרש אבל קשה לי לחשוב על סיבה עקרונית מדוע מערכת כזאת איננה אפשרית/רצויה.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:16

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר