לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2010, 10:39
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אמרו עליהם שהם הביאו לכאן מרוסיה אלימות ואת המאפיה. הנתונים מספרים סיפור אחר"

אני מדגיש- העלייה מברית המועצות היהודית ציונית שרצתה לעלות לארץ כדי לא לחיות בין הגויים ולהיות יהודים אתה תראה בכמרצים, רופאים, מדענים, מורים, אנשי הייטק שהשתלבו בצורה מעולה בחברה הישראלית ותורמים לה ומפתחים אותה לעומת זאת רוב רובה של האוכלוסייה הרוסית שמייצרת את הפשע , הזנות , רציחות בעיקר באנשים לא יהודים שהקשר בינם לבין התרבות היהודית הוא מקרי בהחלט שאני לא מבין למה הסוכנות התעקשה לעלות לפה , מילא היו רוצים להתגייר כמו שצריך להתערות בחברה הישראלית ולהיות חלק ממנה אבל הם לא רוצים(אני מכיר הרבה כאלה שמתרברבים שהם לא יהודים ועקצו בדרך לקנדה) אך הם לא עושים זאת ונשארים סגורים בפני עצמם ולא רוצים להיות חלק מהחברה הישראלית ומי שרוצה שיכעס אבל יש קשר לזה שהם ברובם לא יהודים, מי שיש לו בעיות הלכתיות(אבא יהודי ואמא גויה) ובאמת בא לארץ הזו כדי להיות יהודי בין יהודים ולהיות חלק מהתרבות אני אהייה גאה בו יותר מצבר שהוא עושה כל את התהליך הקשה של התגיירות ונסיון ההשלתלבות החברה הישראלית, כשאני שומע את כל הגזענות נגד האנשים שעלו מברית המועצות זה פשוט מרגיז אותי בטירוף.

ההורים שלי למדו עברית בסתר וחגגו חגים יהודים בסתר כי היו מכניסים בכלא על זה
עשו לי ברית מילה בסתר כדי לשמר את המסורת בשביל שאהייה יהודי כשר
כשראיתי את הפנים של אבא שלי וסבא שלי כעשיתי בר מצווה במדינת ישראל בחופשיות בלי פחד זה ל כשהם לא יכלו ופשוט לא התאפשר בגלל המשטר הסובייטי, אי אפשר להסביר את ההרגשה הזו.

בבית שלי אסור לקלל ברוסית, בבית שלי אף אחד לא שותה על בסיס יומי או שבועי או חודשי וודקה.

להגיד אחרי כל זה שאני חלק מאוכלוסייה פושעת רוצחת ומאפיונרית? מצטער אני לא קשור לזה ולא אהייה קשור לזה, אני נצר למשפחה של ציונים שרצו משנת 79 לעלות לארץ ישראל ורק לאחר מאבקים רבים ב87 עלו לארץ כדי לחיות כיהודים בין יהודים במדינת ישראל כשהם המשפחה היחידה בוינה שעולה למדינת ישראל כשהשאר מהגרים לארצות הברית. היו אנשים עוד אנשים כמונו אבל הם נבלעו בים המהמגרים שבאו לפה כדי לא לחיות סתם ברוסיה בעוני ומפה לעזוב לארצות הברית או לחיות פה כסתם אזרחים בלי שום זיקה למקום הזה .

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 23-02-2010 בשעה 10:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-02-2010, 13:13
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אמרו עליהם שהם הביאו לכאן מרוסיה אלימות ואת המאפיה. הנתונים מספרים סיפור אחר"

טוב, זה ברור שהחברה הישראלית תעדיף להצביע על מי ששונה בה, ולא להסתכל על עצמה. הרי הכי קל להאשים אחרים... גם התקשורת לא עוזרת כל כך, לדעתי, רוב הכתבות והפרסומים על מקרי פשע הם על אנשים שונים בחברה, חרדים, ערבים, רוסים... אנשים רואים את זה ובטוחים שזה מה שהולך מחוץ לבית שלהם. שכל הערבים רעים ומתפוצצים בכל קניון אפשרי, שכל הרוסים מאפיונרים ושכל האמהות החרדיות מעללות בילדים שלהן וכל הרבנים מטרידים מינית נערים בישיבות. אנשים גם יעדיפו לשפוט ולא להסתכל לעומק של הדברים. פעם שמעתי מישהו אומר "בזמן האחרון יש הרבה מיקרים של התעללות בילדים! זה פשוט נורא!" העניין הוא שזה לא באמת בזמן האחרון, זוועות כאלה קורות כל הזמן. מה שכן קורה בזמן האחרון זה שהתקשורת מעלה כאלה מקרים... התיקשורת לא אובייקטיבית, לרוב היא תביא את הסיפורים שימשכו הכי הרבה תגובות ורייטינג, והחברה מעדיפה לקבל את זה, בלי להטיל ספק ובלי לשאול שאלות... כך גם לגבי היחס שלה אל העולים החדשים, מעדיפים להאמין שהם הגורם לכל בעיות הפשע. כי אם הם יחפרו לעומק, וישאלו שאלות ויטילו ספק... הם יגלו את האמת הנוראה, שהם חלק גדול מכל מה שהם רואים בחדשות. *
ישן 24-02-2010, 16:51
צלמית המשתמש של דנדוני
  משתמשת נקבה דנדוני דנדוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.09
מסכימה עם כל מילה!
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Light Sleeper שמתחילה ב "טוב, זה ברור שהחברה הישראלית..."

בכלל,
העלאת הנושא לרמה תודעתית בציבור, זה מה שיקבע את הסטיגמה בחברה...
לצורך העניין, מספרים על אב שרצח את בנו, על אמא שהטביעה את בנה ועל חרדי שרצח את ביתו התינוקת- ופתאום כולם מאמינים שזה איזשהו גל של התעללות כשבפועל זה תמיד היה ולצערינו הרב תמיד ישאר.
האמת היא שכל העולם הוא ריכוז אחד ענק של חולי נפש עם כלים להרוג ולהתעלל, ולהאשים אוכלוסיה (במקרה הזה, העולים החדשים) זה פשוט דבילי לחלוטין כיוון שהיום רוסי רצח, מחר ערבי ירצח ומחרתיים יהודי צבר ירצח. את הפילוג יוצרים העיתונאים הנהדרים שיש לנו במדינה ואני חושבת שזה עוול אחד גדול להכליל ברמה כזאת.

בכל מקרה, לגבי העולים, זה נכון שיש רמת פשע גבוהה גם בקירבם, אבל הם לא הנקודה. תמיד יש אנשים טובים בין ההכללות, וכמו שכבר נכתב פה- לא כל הערבים מתאבדים, לא כל הרוסים שותים וודקה ולא כל המזרחיים הם ערסים.

ישן 25-02-2010, 06:55
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
צר לי על מיעוט המשתתפים בדיון הזה.

כתבתי את ההערה הבאה במיוחד, על מנת לבדוק כמה מחברי הפורומים ירימו את הכפפה.

גם את מגמדים את משקלם של העולים מחבר העמים לשעבר ביחס לכלל אחוזי הפשיעה בארץ, לצערנו הצבתם במקום השני על פי הגראף אינה משחקת לטובתם

מעשי פשע בארץ אינם זוכים לתהודה רבה ונופלים לתהום הנשייה, אם מדובר בפושע מהמגזר הערבי, אם מדובר ברב מתעלל/פדופיל.
לעומת זאת, פשע המתבצע על ידי עולה מחבר העמים זוכה לקיתונות של בוז וסטיגמה בעיתונות.
יש דוגמאות למכביר אבל אין כל טעם להעלותן, כדי שלא נפתח בדיון חדש ולא ענייני.
ישן 25-02-2010, 08:39
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
הכפפה שזרקת נדונה כאן כבר מספר פעמים
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "צר לי על מיעוט המשתתפים בדיון הזה."

אני חוזר על דברי שרנסקי בקיצור רב: מי שהולך לקונצרט פוגש בנגנים מופלאים עולי רוסיה מי שהולך לבית זונות פוגש זונות מעולות יוצאות רוסיה וכן הלאה וכן הלאה וכן הלאה.

העליה הרוסית בכללותה היא אחת העליות הטובות שהתברכה בהן מדינת ישראל. זה כולל את מרבית העולים ללא קשר לרמת אמונתם בבורא עולם וללא קשר לסוג הדם הזורם בעורקיהם. חייבים להפסיק ומיד את ההכפשה הטוטלית לה הם זוכים.
הותיקים בודאי זוכרים את הפיליטון של אורי זוהר ואריק איינשטין המציג את ההתייחסות לעולים מהארצות השונות. אינני רוצה להשתמש בדמויים שהודבקו לעולים החדשים. חייבים לתת לעולים להתערבב ולהטמע בתוך האוכלוסיה הכללית כך שנהפוך לעם אחד ומאוחד. חבל ש"מנהיגי הדור" האורטודוקסיים והנוהים אחריהם, מחבלים במאמץ ליצירת כור היתוך אמיתי שריר וקיים.
ישן 25-02-2010, 09:34
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "לא זה רק הם, גם להרבה מהעולים..."

אבל זה לא קשור לדם כזה או אחר.
יש לי ידידה טובה שעלתה מרוסיה, והיא נוצריה. נראה לי שאביה יהודי, אבל היא החשיבה את עצמה לנוצריה, משום שהוריה גרושים, ואמה גידלה אותה. היא בחורה מקסימה, שהשתלבה מעולה בחברה הישראלית. הלוואי שחצי מהיהודים הטהורים שאני מכיר, היו חצי מהאדם שהיא.
מצד שני אני מכיר גם עולים יהודים לחלוטין, שבחרו להתבדל, לשמור על תרבות רוסית (ולצערי, כאשר בני נוער בארץ בוחרים לשמור על תרבות רוסית, הכוונה היא לא למסורת רבת שנים של אינטליגנציה, מוזיקה קלאסית וספרות מעולה, אלא להשתכרות והתנהגות ברברית), ולהימנע ככל יכולתם מהשתלבות בחברה הישראלית.

ישן 25-02-2010, 16:05
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
כל הנושאים העולים בכל הפורומים כבר נדונו בעבר ועדיין הם משמשים במה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הכפפה שזרקת נדונה כאן כבר מספר פעמים"

ברגע שמתפרסם מאמר בנושא העליות והשוואתם בינם לבין שאר האוכלוסיה, גם אם לתחושתי אני חושד בו שהוא מוטה, שווה לדון בו בפורום כמו כל נושא אקטואלי וסקופי אחר.
עם נושא יועלה לסדר היום, בפרט אם הוא סטיגמתי חשוב ביותר שאנו נדון בו.

בשנות התשעים, עם הפתח השערים בארצות חבר העמים והעלייה המסיבית, חל כאן שינוי דמוגרפי וערכי חשוב ביותר.
ההתמזרחות שלנו שינתה לפתע כיוון ושוב הייתה תחושה של המתערבות, לא מהבחינה של חו'ח פגיעה בעדות המזרח, אלא בעצירת הסחף לתת-תרבות ורדידות.עובדה שיש לנו יותר קלסיקה במחול, במוסיקה, בתיאטרון ובכל תחום מחיי הרוח בארץ.

יחד עם זאת, התרבות וההוויה הרוסית הביאו איתם תופעות שהתפתחו בשל החיים תחת משטר קומוניסטי קפדן והצורך בחיפוש אחר אפשרויות הישרדות (יש כאלה שעיין זוכרים את הלם השפע שפקד את העולים שהגיעו וראו בתי כלבו מלאים בסחורה והצורך ל"הוריד" קצת דברים, כפי שהיה בברה'מ).

את נושא האלכוהול אסור בשום פנים לתלות על כתפיהם של העולים מברה'מ, גם באירופה שותים בני נוער ומשתכרים ואין זה כלל קשור ל"עליה הרוסית". ישנן סיבות רבות אחרות שבגללן בני נוער שותים.
העליה מאתיופיה סובלת מאותה בעיית שכרות בקרב בני נוער, אך אף אחד לא תולה אל קולר האשמה על צווארם. כמוה גם האוכלוסייה הבדואית.
אי לכך צריך להשתחרר מהסטיגמה שהבעייה קיימת בגלל העלייה מבריה'מ לשעבר. *
ישן 01-03-2010, 11:42
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
יהודי רוסיה הם ברובם המכריע אשכנזים משכילים

אבל הפשע שבקרב המגזר הרוסי הוא לא מיהודי רוסיה אלא מגויים שהסתננו דרך העלייה הרוסית.

אשם בכך חוק השבות המעוות המרשה לכפר שלם של גויים להזדנב אחרי יהודי בודד שיש במשפחה. ומה שאי אפשר כבר לפי החוק, בקל מאוד לעשות על ידי רישום נישואין כוזבים וכדומה. ו"פעילי עלייה" משועמים תורמים לזה עוד יותר.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 01-03-2010 בשעה 11:45.
ישן 01-03-2010, 15:37
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הגזענות נוזלת לך מהאוזניים ומעוורת את העיניים"

אתה חייב להבין שרוב רובם אינם מרגישים כלל זיקה למדינה הזו ובאו לפה כדי לא לחיות שם והורסים את מרקם התרבות הישראלי יהודי, זה שאינך מאמין הגדרות לאומיות של עמים ובפרט את העם יהודי לא אומר שאנחנו צריכים להביא לפה אנשים שאינם קשורים לעם היהודי בשום צורה ושקרו על מנת להגיע לפה ואחר כך מציירים צלבי קרס וצועקים בגלי כי הם שונאים יהודים(יצא לשוחח עם אנשים שלא עשו מעשים כאלה אבל שהודו בפניי כי אין להם שום קשר ליהדות), אם זה כזה מפריע תשנה את חוק ותחוקק חוקי הגירה מסודרים לכלל האנשים ולא נגדיר את עצמנו כמדינת העם היהודי.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 01-03-2010 בשעה 15:41.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:59

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר