לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2010, 22:16
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אני למדתי ועבדתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "לכל מי שלומד פה באוניברסיטה"

את התואר שלי סיימתי ממש בשבועות האחרונים.
למדתי משפטים באוניברסיטת חיפה.
מתוך 3.5 שנים של התואר, עבדתי שנתיים וחצי. התחלתי לעבוד בחופש שבין שנה א' לשנה ב'.
אם יש משהו שאני מצטער עליו, זה שלא התחלתי לעבוד שנה קודם, כי יכולתי להרשות את זה לעצמי.
עד לפני שבוע עבדתי במשמר בתי המשפט, מקום עבודה מושלם לסטודנטים- אוירה טובה, אחלה חבר'ה, תנאים לא רעים בכלל, חוזה של עובדי מדינה, גמישות מבחינת שילוב בין עבודה ללימודים, והרבה עניין בעבודה (וצ'ופרים מסביב).

מצד שני, אם אתה מתכוון ללמוד הנדסה, עדיף שתפנה לך לפחות את השנה הראשונה, משום שהנדסה הוא תחום מאוד תובעני, לפחות בהתחלה, וקשה לשלב אותו עם עבודה, במיוחד אם אתה לומד במקום כמו הטכניון למשל. גם חבר'ה שלומדים במכללות (בראודה למשל) מתקשים עם זה, אבל פחות מאשר הטכניונים.

אצלי בעבודה החלוקה היתה למשפטים, כלכלה, ראיית חשבון, מדעי המדינה ומזרח אסיה, מדעי המדינה והמזרח התיכון, מינהל עסקים, ופסיכולוגיה.
היו לנו כמה מהנדסים לעתיד מבראודה שלא עבדו הרבה, ועוד שני טכניונים שאחד מהם עזב אחרי שנה+.

לסיכום:
תלוי מה אתה רוצה ללמוד, תלוי איפה אתה רוצה ללמוד.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-03-2010, 12:04
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
הדבר האחרון שאפשר להגיד על משמר בתי המשפט הוא שזה מקום משעמם
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "שלחתי גם שם אבל אשמח גם..."

מדובר במקום עבודה מאוד דינמי, עם המון משימות, חלקן מחוץ לבתי המשפט.
הכסף לא רע. אתה לא תצא משם מיליונר, אבל בהחלט תוכל לקיים את עצמך "בכבוד" במהלך התואר.
אני מחזיק רכב, שוכר דירה, ולא חסכתי מעצמי שום דבר לכל אורך הלימודים.
הדבר היחיד שלקחתי מההורים היה השתתפות בהוצאות הדלק, וגם זה רק בגלל שהם התעקשו על כך.
שכר לימוד, שכר דירה, חשבונות, קניות- הכול עליי.

נשק- אקדח יריחו, של המתקן, לא יוצאים איתו הביתה.

שעות וימי הלימודים: זה משתנה. לרוב השתדלתי לסדר לעצמי את המערכת על פי העבודה, גם אם זה אומר לפרוס את השבוע על פני 5 ימים כשבהם יש שני חצאי ימים, במקום 3 וחצי או 4 ימים מלאים בשבוע.
אתה יכול לבנות לעצמך את המערכת על פי הקורסים שמעניינים אותך ועל פי צרכיך, עם כמה עוגנים כמובן- קורסי חובה וכו'.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 02-03-2010 בשעה 12:06.
ישן 02-03-2010, 01:45
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "לכל מי שלומד פה באוניברסיטה"

תלוי בתואר, אבל תלוי מאוד גם בך. כמה שכל יש לך, ובעיקר - כמה אתה חרשן.
אני אישית יכולתי לעבור את התואר בשילוב עבודה (אני לומדת מדעי המחשב ומתמטיקה), אם רק הייתי מסוגלת לשבת קצת (לא מול פורומים...).
אני תזזיתית, לא יכולה לעשות מטלות במשך יותר מדי זמן ברצף, אם זה לימודים או עבודה. אז את מעט המרץ שיש לי (שהיה לי, כי למען האמת הוא כבר נגמר מזמן) חשוב שאשקיע בלימודים ולא בעבודה. גם ככה שני שליש מהזמן שלי הולך על "שעות הפנאי" (צילום, פורומים וכו'), אז אני לא יכולה להרשות לעצמי להקדיש את השליש האחרון לעבודה.

[גילוי נאות: השנה אני בקושי מקדישה זמן ללימודים, כי נמאאאססס לי, ואני דווקא כן עובדת בצילום. אבל זו עבודה כיפית, אז זה לא נחשב.]
ישן 02-03-2010, 14:16
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "לומדת באוניברסיטה או..."

אני לומדת באוניברסיטת בר אילן.
המחלקה שלי (מדעי המחשב) ענקית, ולכן תמיד יש לך בין שתיים לארבע אפשרויות מתי לקחת קורס. מאחר ויש המון קורסים, כמובן שהמערכת עמוסה וזולגת לכיוון הערב, וזה אומר שיש לי קורסים שלקחתי בשעות מאוחרות (19:00 נחשב ערב?).
אבל בגלל שזו מחלקה ענקית והלימודים הם קשים (כלומר יש לך אינטרס להיכנס לשיעור) - אין חובת נוכחות. אני אישית מהמבריזים, ויש אצלנו הרבה חבר'ה שעובדים ולא כ"כ מגיעים לשיעורים.
כמובן שיש גם אנשים שכן מגיעים לשיעורים ומצליחים גם לשלב עבודה, אבל אלו החרשנים מאוד מאוד. הלימודים דורשים ממך המון שעות, ואם את עובדת זה אומר שאת מקדישה לעבודה את השעות שמיועדות למנוחה (ולפעמים גם לשיעורי בית).

אם את ממש נטולת כסף ואין לך איך לממן את הלימודים, שקלי לפרוש את התואר על פני יותר שנים. תוכלי לקחת את הקורסים יותר ברווח, וכך יהיה לך זמן לעבוד.
ישן 02-03-2010, 23:44
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

אני אגיד לך מה אני עשיתי:

שנה לפני תחילת התואר גרתי אצל ההורים. עבדתי כמו חמור, חסכתי כל שקל, והגעתי לתחילת הלימודים עם סכום מכובד של כמה עשרות אלפי שקלים (גם בגלל שהיתה שנת שפע בבורסה). מכאן שיכולתי להרשות לעצמי לא לעבוד בשנה הראשונה בכלל, ואפילו לצאת, לבזבז קצת, חוגים וכו'. בחופש התחלתי לעבוד בחצי משרה, מה שכיסה לי שכ"ד, אך לא את ההוצאות הרגילות. מכיוון שהציונים שלי מעט הידרדרו החלטתי לעזוב בסוף סמסטר 3. את סמסטר 4 העברתי ללא עבודה כדי לקבל ציון שנתי ממוצע גבוה, ואכן הצלחתי. בחופש הזה, לאחר סמסטר 4, מצאתי את העבודה הנוכחית שלי, בה אני עובד עד היום. אולי בגלל שזה קשור לתחום הלימוד שלי כלומר לא היה משעמם, הצלחתי לעבוד 30-40 שעות בשבוע ועדיין לקבל את הממוצע הכי גבוה שהיה לי כל התואר.

המלצה שלי- במקום לעבוד שנה 1, תעבוד לפני, תחסוך, תקרע את התחת, כדי שתעביר את השנה הראשונה שמנטלית לדעתי היא הכי קשה, ללא הסחות דעת. אח"כ תוכל לחפש עבודה בחצי משרה, גם אם לא בהכרח בתחום שלך (טלפוניה, מלצרות וכו') בשנה שלישי ואילך אתה יכול לשלב יומיים שלושה בעבודה בחברת הייטק, השכר גבוה מאוד, ואין הרבה הסחות דעת שפוגעות בלימודים. חבריי שלומדים את מקצועות הייטק עשו כך.

ישן 04-03-2010, 15:35
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "בדיוק מה שאני רוצה ללמוד רק..."

דורשים בערך 720 פסיכומטרי, אולי טיפה יותר (תלוי בבגרויות שלך).
אני בתיכון לא השקעתי במיוחד ככה שהפסיכומטרי בעיקר הבטיח לי את כרטיס הכניסה לתואר בטכניון.

התואר בטכניון עמוס וקשה יותר מתל אביב ככה שקשה לי לומר לך בדיוק איך זה יראה בתל אביב.
רוב ככל התארים הראשונים בטכניון מורכבים ממערכות לימוד קצרות (לא יותר מ7-8 שעות ביום) כי רוב הלמידה היא בבית.
בפועל, בתואר כזה, בנאדם ממוצע יצטרך להשקיע ~14 שעות ביום, שבעה ימים בשבוע, כדי לקבל ~80. (הערכה גסה שגם ככה קשה למדידה, אך כך זה נראה מסביב).

אגב, בתל אביב הציונים גבוהים יותר מבטכניון (שבחדו"א 1ת, לדוגמה, עומד הממוצע על נכשל ללא פקטור).
מצד שני, ללימודי תואר שני בטכניון לצורך העניין, דרישות הקבלה היבשות נמוכות יותר עבור מי שסיים בטכניון לעומת מי שסיים בתל אביב, בדיוק בגלל הסיבות שציינתי קודם לכן.
(דבר דומה קיים גם בקבלה לתואר ראשון עבור אלו שסיימו מכינת טכניון לעומת בעלי תעודת בגרות רגילה).

עבדתי אחרי הצבא, חסכתי קצת כסף ללימודים. מאמין שלקראת שנה רביעית יהיה אפשר לעבוד כבר...

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 04-03-2010 בשעה 15:40.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:41

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר