לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2010, 19:22
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "שניה? ולגבי החלק השני של..."

שניה, כן!

כל שלושת החלקים של התגובה שלך שגויים ולא קשורים לשאלה הפותחת את האשכול.
אם אתה רוצה לצרף שאלה אתה מוזמן, אך אנא נסח את דבריך בצורת שאלה ולא כתשובה או הבעת דיעה מבוססת.
כשאדם שואל הוא מצפה לתשובה וכשמישהו עונה "כן." ומתחיל לפרט זה נשמע כתשובה.
לא כל אחד מכיר אותך או בודק מי אתה לפני שהוא מסתמך על דעתך המאד לא מלומדת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2010, 19:49
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "מההיכרות שלי, ואני לא איש..."

מההיכרות שלי, ואני כן איש תקשורת וכתבתי בעיתון של המדינה (וגם בעיתון השני הנקרא בישראל) מה שאתה אומר פשוט לא נכון.
מה כן נכון?
אני בכוונה לא עונה על זה.

אני לא מנהל איתך מו"מ על האזהרות שלך.
אזהרה היא לנצח.
עבירה על חוקי הפורום היא עבירה.
ביצעת זאת יותר מפעם אחת ואפילו יותר משלוש.
במקרה שאליו קישרתי קיבלת אזהרה ראשונה.
היום קיבלת אזהרה שניה.
בפעם הבאה שתעבור על חוקי הפורום אתה תחסם בלי אזהרה שלישית.
הפעם הבאה שתעבור על חוקי הפורום יכולה להיות אם תבחר להמשיך לנסות לנהל איתי מו"מ על דרך ניהול הפורום הזה.

ישן 16-03-2010, 21:26
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אין לך מושג על מה שאתה..."

התגובה שלך מפתיעה.
לדעתי האישית ובהתבסס רק על מה שנראה לי, הניסוח של HELLFROST פשטני מאוד ובוטה מאוד, אך גם לא רחוק באופן תהומי מן המציאות.
נכון שלדעתי את "קם בבוקר ומחליט להדליף" כנראה נכון להחליף בניסוח "פועל לפי אינטרסים מבוססי רצונות אישיים שלרוב זרים או מנוגדים לטובת הארגון והמדינה", ובטח יש על מה להתוכח באמירה כזו, אך לא נכון לדעתי לצאת באמירה מגוננת עזה כמו שאתה בחרת לכתוב, משום שבמשתמע מתקבל רושם מדבריך שההדלפות עיקרן מידע שראוי שיצא לאויר העולם באלמוניות מקור כי זה מסייע להגן על הדמוקרטיה או על טובת האומה או משהו נשגב שכזה.
ולא היא.

אצלנו במדינת היהודים הדלפות הן לרוב נפיחות בציבור ואין בינן לבין תרומה למצב האומה ולא כלום.
אתה מוזמן להוכיחני ולהצביע על מקרי "blow the whistle" שצמחו לנו מהדלפות.
הלוואי שאקבל תשובה פוקחת עיניים שתעשה ממני "חוזר בתשובה" אופטימיסט...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 16-03-2010, 23:17
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "" מקור ביטחוני בכיר מוסר כי"... איך זה עובד?"

גורמים המקורבים ליוסיפון מסרו כי כשנכתב בעיתון "גורם בכיר בפיקוד הדרום" הכוונה היא לאלוף פיקוד הדרום בעצמו באישור של הרמטכ"ל ובהדרכה וליווי של דובר צה"ל.
"מקור בטחוני בכיר" יהיה, בד"כ, קצין מדרגת תא"ל ומעלה ששמו או תפקידו הוזכר באותה הידיעה.
הרבה פעמים "מקור בטחוני בכיר" יהיה הרמטכ"ל, דו"ץ, שרהב"ט או דובר משהב"ט.

כשמצוטטים מישהו שנאסר עליו להתראיין כותבים שהוא אמר את הדברים ל"מקורביו" או ש"בני משפחתו אמרו" וכו'...

עד כאן מידע שנמסר לכתבים במכוון OTR = Of The Record
אבל אם קראתם "קצינים בצה"ל אומרים" או "גורמים" שאומרים בלי לזכיר תפקיד וגיזרה זו כבר הדלפה אמיתית שממנה יש היום פחות ופחות (מסיבות שונות שלא ניכנס אליהן עכשיו).

נהניתם?
בואו להרצאה המלאה!

ישן 17-03-2010, 00:49
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "גורמים המקורבים ליוסיפון מסרו..."

מניסיוני הדל מה שאתה מתאר די דומה לעיתונות הכלכלית אם כי שם ניהול מערכת היחסים בין הכתב, מערכת העיתון ומקור הידיעה לענ"ד מבוססת פחות על ניהול מוכוון (אסטרטגי) ויותר על אופוטורניזם (טקטי).
כללי הדיווח די דומים:
  1. ידיעה הכוללת את שמו של מקור מידע כזה או אחר וכוללת ציטוט של מקורבים, בכירים במערכת כזו או אחרת הקשורה בנושא הידיעה לרוב מעיד שמדובר על אותו גורם המעביר כאן דעה אישית שהוא אינו רוצה להיות משוייך לה פומבית אך מעוניין שתתקבע בתודעה הציבורית. לדוגמא, גורמים המקורבים למנכ"ל XYZ אמרו כי הלך הרוח כנגדו הוא בבחינת הסתה אישית שפלה...
  2. ידיעה הכוללת את שמו של מקור מידע כזה או אחר ולא כוללת ציטוט של מקורבים, בכירים במערכת אבל משתמשים במילים כגון "גורמים בכירים בשוק ההון", לרוב זה יהיה דעתו האישית כשהוא מאוד לא מעוניין להיקשר לדעה הזו כי היא אינה נתפסת בציבור / במערכת העיתון כ-PC. לדוגמא, בכירים בשוק ההון אומרים כי המהפיכה שעתידה להתחולל בשוק כתוצאה מיישום מהלך XYZ היא בבחינת חזרה לימי הרצת המניות העליזים.
ככל שאני מכיר את מערכת היחסים בין הכתב, מקור המידע ותפקיד תיווך כזה או אחר בדמות דובר או איש יח"צ זה שהמקורב הכי רחוק שתמצא תוך כדי השיחה בין הכתב והמקור הוא הדובר שמלווה אותה ומנסה למתן ולכוון את האייטם לצרכי מקור המידע. אני לא מכיר עוף כזה שכתב שעלה על אייטם לפרסום מיידי יחכה לראיין מקורב אמיתי כדי לקבל פרספקטיבה אחרת. מה שאני כן מכיר זה שהכתב מראיין את מקור המידע תוך כדי שהדובר נמצא בלופ ואחרי שהוא מברר לעצמו את הפרטים הוא מתחיל לקטלג עם הדובר והמקור את צורת הציטוט. לדוגמא, "אוקיי, אז אמרת לי A, B, C. עכשיו לפי מה שאני מבין ממך, A הוא לציטוט בשם. בוא נדבר על B ו-C." ומשם מתחיל דיון שכולל לחצים מצד הכתב להשיג ציטוט באופצייה 1 והדובר בדרך כלל ינסה למתן את האש שתבוא אחרי הפרסום ע"י הסטה לאופצייה 2. (אח"כ הכתב יריב עם העורך על הסיכום הזה אבל זה כבר נושא אחר לגמרי).
מה שאתם חושבים שהם הדלפות, כפי שיוסיפון אמר, הן למעשה טכניקות ניהול מערכת יחסים בין הכתב ומקור הכתבה. הדלפות במערכת הצבאית הן הרבה פחות נפוצות מהמקובל במערכת הפוליטית או הכלכלית ולו משום שיכולת העלייה על המדליף קלה יותר והענישה אפקטיבית הרבה יותר.
קצין כזה או אחר שמנהל אג'נדה אישית דרך כתב יכול להיות מודח מהצבא (מקרה זכאי כדוגמא קיצונית). בכיר עסקי שמנהל אג'נדה אישית דרך כתב לעיתים קרובות מבזבז את זמנו. פוליטיקאי שמנהל אג'נדה אישית דרך כתב הוא פשוט דג במים.
מי שבדרך כלל כן תראה שחוטף בראש הוא הדובר. שמעתי על כמה זימבורים פרסונליים ומקצועיים רציניים של דוברים ואנשי יח"צ בפוליטיקה ועסקים בעקבות ניהול דפוק של אייטמים ומערכות יחסים עם כתבים.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 17-03-2010 בשעה 00:52.
ישן 17-03-2010, 15:22
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הרבה דברים נכונים..."

או שהיית יכול להגיב כך:
גורמים המקורבים להנהלת האתר מוסרים כי אמנם הדיווח על מערכת היחסים נכון בעיקרו אך יש טעויות מהותיות שמפאת חוסר רצון להביך בצורה פומבית אישיות ציבורית, לא נעלה אותן
ברור לי שהניסיון שלי בתחום הוא דל. רק רציתי להמחיש כי דרכי הניהול של מערכות היחסים בין עיתונאי ובין מקור המידע בתחומים אזרחיים דומים במידת מה לאלו של התחומים המדיניים-פוליטיים והבטחוניים. הצבא לא המציא כאן שיטת דיווח חדשה אלא הוא מנצל כלי זה ומנהל אותו לצרכיו בדומה לגורמים אזרחיים תוך התאמה מסויימת של טכניקות אלו לצרכי מערכת הביטחון.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 17-03-2010 בשעה 15:24.
ישן 17-03-2010, 11:03
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
"מישהו ראה"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "" מקור ביטחוני בכיר מוסר כי"... איך זה עובד?"

בנושא קשור אומר כי עד היום אני זוכר את הראיון של פואד בן אליעזר, אז שר הביטחון, עם רזי ברקאי בענין הגדרתם של שלושת חטופי צה"ל מהר דב, בני אברהם עדי אביטן ועומר סואעד והכרזתם כחללים בעודם בשבי.

רזי ברקאי לחץ על פואד בענין המידע שהוביל הכרזה, עד שפואד פלט כי "מישהו ראה".

באותו הרגע זה היה בעיני בלתי נתפס - חשיפה בשידור חי של פעולת איסוף מודיעינית באופן שעלול להביא לחשיפת מקורות אנושיים ודרכי פעולה.

במשך כמה ימים חיכיתי לראות אם תתפרסם ביקורת של "גורמים באמ"ן", אך למעט איזכור קטן של הסוגיה, היתה דממה תקשורתית.

עד היום איני מבין איך זה עבר לו ככה, בשתיקה.

מצד שני, זו יכולה להיות גם חתיכה של דיסאינפורמציה מתוחכמת.

מצד שלישי, מי ששומע את פואד, יודע כי האפשרות הראשונה היא הסבירה. (ואפשר תמיד להמשיך - דווקא בגלל פואד האפשרות השניה יותר מתוחכמת ממה שזה נראה)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:42

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר