לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: מה דעתכם על הרעיון לחייב קורס ביהדות וציונות בכל תוכנית לימודים?
רעיון מצויין 9 31.03%
רעיון גרוע-הלימודים גם ככה קשים,יקרים ועמוסים ולא צריך לחייב 20 68.97%
מצביעים: 29. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2010, 15:07
צלמית המשתמש של Algorithm
  משתמש זכר Algorithm Algorithm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שוב- לא מכיר ולא יודע אני..."

אמרו לך כמה וכמה פעמים ואתה מתעלם.
חינוך האנשים צריך להתבצע בגיל צעיר בבית, או לחילופין בבתי הספר היסודיים.

לאונ' הולכים בכדי ללמוד תואר, תואר שני והלאה בתחום בו אנו מתעניינים ועל התואר הנ"ל אנחנו גם כן משלמים.
נ"ז בחירה חייבות להישאר נתונות לבחירה של הסטודנטים, הרי שאם תכריח את הסטודנטים לבחור קורס מתחום הציונות\היהדות, אתה לא מאפשר בחירה של איזה קורס,
אתה כופה עליהם לקחת לפחות קורס אחד של יהדות\ציונות וזה בהחלט סותר את ההגדרה של בחירה.

אני אציב את עצמי לדוגמא,
בתור אתאיסט ואחד שמעוניין ללמוד הנדסה ולא היסטוריה\תרבויות עתיקות וכדומה,
אין לי שום רצון ולו הקטן ביותר ללמוד על הנושא הנ"ל, בקלות מאוד אפשר להיכנס גם להגדרה של כפיה דתית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-02-2010, 15:22
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "אמרו לך כמה וכמה פעמים ואתה..."

אני לא מתעלם, אני פשוט חושב שזה לא נכון.

חינוך יכול להתבצע גם בבי"ס תיכון, בצבא, באוניברסיטה, במקום העבודה ועוד.
כשם שאנשים תמיד יכולים ללמוד הם תמיד יכולים להתחנך.

אם לאוניברסיטה היו הולכים רק כדי לקבל תואר הרי שלא היו שם מקצועות בחירה מלכתחילה.

אז אל תבחר קורס ביהדות, תבחר קורס בציונות.

אתה יכול לבחור "לותר", לפחות על פניו, על היהדות שלך ולהגדיר את עצמך אתאיסט, אתה לא יכול לבחור לותר על עצם היותך ישראלי ובמדינת ישראל ולהכריז על עצמך כבעל אזרחות כלל עולמית.
(מה זה עכשיו כפייה לאומית? פאשיזם?)

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 25-02-2010, 15:19
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "ומה קורה אם זה כלל לא מעניין..."

תראה, בוא ניקח לדוגמה את המודל האמריקאי לימודים גבוהים - אתה בוחר מסלול בקולג' (מקביל לשנה וחצי
שנתיים ראשונות בתואר ראשון כאן) כמו קדם הנדסה, קדם משפטים וקדם רפואה. המסלול יכלול את כל המבואות
לאותו תואר - אפשר לסיים בשנתיים, נכון? אז זהו, שתואר שם נמשך 4 שנים בקולג', ובשאר הזמן אתה לומד
דברים שאולי מעניינים אותך פחות, כמו שפה אנגלית, ספרות אמריקאית, שיעורי ספורט וכיוצא באלה. לדעתי -
ככל שאופקי הסטודנט רחבים יותר והלימודים שלו מגוונים יותר, הוא יהיה סטודנט טוב יותר ואדם משכיל יותר.
ממש לא אסון אם תיקח שתי נקודות במקצוע שלא הכי מעניין אותך, כמו שיש כאלה בטכניון שספורט לא
מעניין אותם כלל ועדיין מחוייבים לקחת 2 נ"ז בספורט.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 25-02-2010, 12:00
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "אז אולי נחייב כל סטודנט לקחת..."

לא עושים את זה כבר בוראסיות מסוימות?

לא כל סטודנט תואר ראשון בשנה הראשונה מחויב בקורס סטטיסטיקה?

אני לא אומר שזה חייב להיות שבלוני, אותו קורס שכולם מחויבים לקחת.

אפשר לעשות את זה הרבה יותר דינמי, אני פשוט לא מכיר את שיטת האוניברסיטה מספיק אז תסלחו לי אם הדוגמאות נשמעות קצת הזויות.

למשל, סטודנטים לספרות שיהיו מחויבים לקחת קורס אחד בהתפתחות הספרות הציונית.
ללמוד מס' סיפורים של א.ד גורדון, אורי צבי גרינברג וכו'.

אבל שתהיה נגיעה ברורה בציונות ויהדות במהלך הלימודים, אפילו אם לתחום הלימודים אין שום קשר ישיר לציונות ויהדות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-02-2010, 17:07
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "איזו מהן? לינק או ציטוט..."

אני לא מתעלם, אני פשוט חושב שזה לא נכון.

חינוך יכול להתבצע גם בבי"ס תיכון, בצבא, באוניברסיטה, במקום העבודה ועוד.
כשם שאנשים תמיד יכולים ללמוד הם תמיד יכולים להתחנך.

אם לאוניברסיטה היו הולכים רק כדי לקבל תואר הרי שלא היו שם מקצועות בחירה מלכתחילה.

אז אל תבחר קורס ביהדות, תבחר קורס בציונות.

אתה יכול לבחור "לותר", לפחות על פניו, על היהדות שלך ולהגדיר את עצמך אתאיסט, אתה לא יכול לבחור לותר על עצם היותך ישראלי ובמדינת ישראל ולהכריז על עצמך כבעל אזרחות כלל עולמית.
(מה זה עכשיו כפייה לאומית? פאשיזם?)

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-02-2010, 17:20
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[indent]אני לא מתעלם, אני..."

חיוב ה"חינוך" באוניברסיטה זה קצת מאוחר מדי וקצת מצומצם מדי, הרי לא כל האזרחים במדינה לומדים/למדו באוניברסיטה..
חינוך אכן יכול להתבצע בכל מקום, אבל לחייב אותו במקומות מסויימים זה פשוט לא מתאים
נראה לך הגיוני שחברת בזק, לדוגמא, תחייב את העובדים שלה לקחת שיעורים בציונות? סתם ככה כי בא לה?
או שהסופרמארקט השכונתי יחייב את אורזי הסחורה לקחת שיעורים ביהדות?

"אם לאוניברסיטה היו הולכים רק כדי לקבל תואר הרי שלא היו שם מקצועות בחירה מלכתחילה." לא הבנתי את ההגיון במשפט, כל הדיון הוא על כך שאתה עושה תואר במה שאתה בחרת ללמוד, אז למה שידחפו לך דברים שלא בחרת בהם

ישן 25-02-2010, 17:39
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "חיוב ה"חינוך" באוניברסיטה זה..."

* נכון, אבל גם לא כל האזרחים לומדים בתיכון, או משרתים בצבא, זה לא אומר שלא צריכה להיות שאיפה מתמדת ל"חנך" גם שם.

* לא אמרתי שצריך לחייב אותו בכל מקום, אבל הרי אוניברסיטה לקחה את זה על עצמה (מתוקף היותה תחת מרות המדינה- כי ברוב המכללות זה לא קיים).

* ההיגיון הוא כל נושא "תחומי הבחירה".

אשתמש בדוגמא אחרת שהובאה פה כי כאמור-אין לי מושג ירוק בנוגע למה שבאמת הולך.

הטכניון מחייב (או עתיד לחייב) תלמידים במקצוע בחירה של 2 נ"ז בתחום הספורט.
אני מניח שנקודת המוצא פה היא חינוך לאורך חיים בריא וכו' וכו'.

כל מוסד לימודי במדינת ישראל צריך לשאוף להקנות לתלמידיו ערכים ציונים ואני חושב שזה מסוכן מאוד אם, נניח, הטכניון יכריז כי לחנך לאורך חיים בריא (חיוב מקצוע בחירה בספורט) יותר חשוב מלחנך לערכים ציוניים, או חמור מכך שלחנך לערכים ציוניים לא חשוב בעיניו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 25-02-2010, 22:57
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[font=Verdana]* נכון, אבל גם..."

כל מוסד ומטרתו, בתי-ספר ותיכונים מטרתם לחנך (רק שהם לא עושים זאת)
מטרתם של הצבא, מקום עבודה, וגם אוניברסיטאות אינה כזו
שוב אשאל, באמת נשמע לך הגיוני שלדוגמא הסופרמארקט השכונתי יחייב את אורזי הסחורה לקחת שיעורים ביהדות?

"האוניברסיטה לקחה את זה על עצמה" זו ראייה צרה ומתחמקת, הרי האשכול הזה דן בעצם השאלה האם זו החלטה נכונה אם לאו

לגבי הטכניון וקורסי ספורט, לכל מוסד אקדמי יש את האופי שלו, בבר-אילן, לדוגמא, כן מחייבים לימודי יהדות, ואיני קובל על כך, אבל התכנית שעליה מדובר באשכול היא חיוב כולל של כל מוסדות הלימוד האקדמיים בארץ, זה פשוט דבר שלא קשור אליהם
יכלו באותו אופן לחייב את כל הסטודנטים בארץ לקחת שיעורי בישול, אין לכך שום קשר ללימודים האקדמיים שלשמם המוסדות נועדו, אבל שוב, אם היה מדובר בדרישה פרטנית של מוסד ספציפי זה היה לגיטימי

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 25-02-2010 בשעה 23:06.
ישן 26-02-2010, 06:09
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "כל מוסד ומטרתו, בתי-ספר..."

זה אולי לא המטרה הרשמית או העיקרית אבל בהחלט יכולה להיות מטרה משנית.

האשכול לא דן בהאם נכון שהאוניברסיטה יהיה גוף "מחנך", היא כבר כזה מאז ומעולם.
האשכול דן בהאם נכון לאפשר לאוניברסיטה (או לחילופין להכריח) את האוניברסיטה להיות גוף שמחנך לערכים יהודיים וציוניים.

בהתחשב בכך שמדובר בא"י אני חושב שזה טירוף מוחלט שזה לא קרה עד עכשיו ואין שום קשר לאופיו של בי"ס ברגע שמקום לקח על עצמו את נטל החינוך (ומצידי "לקח על עצמו" יכול גם להיות הכריז על עצמו אוניבריסטה כדי לקבל מימון ממשלתי בידיעה גמורה שההמשלה יכולה להכריח אותו לעשות דברים כאלה) הוא חייב לחנך לכל הפחות לערכים ציוניים.

מנהל בי"ס תיכון דמוקרטי או לחילופין פרטי לא יכול להחליט שהוא לא מחנך את תלמידיו על מורשת ישראל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 26-02-2010, 11:52
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה אולי לא המטרה הרשמית או..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
האשכול לא דן בהאם נכון שהאוניברסיטה יהיה גוף "מחנך", היא כבר כזה מאז ומעולם.
לא נכון בעליל!
אוניברסיטה היא גוף להעביר ידע אקדמי (בנושא שבחר התלמיד) ושמנפיק תארים בהתאם לכך, הוא בשום פנים ואופן אינו גוף "מחנך"
יש הבדל עצום בין לימוד ובין חינוך
גם בכמה מקומות עבודה שולחים את העובדים שלהם לקורסי השתלמות בנושאי העבודה, גם שם תקרא לזה "חינוך"?

בי"ס תיכון (ציבורי לפחות) כן מטרתו לחנך, ובגלל זה מנהלו אינו רשאי להוריד מחובות בית ספרו.

ישן 26-02-2010, 16:05
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אז בוא נחזור..."

זה יכול מאוד להיות נכון, אבל הבעיה פה היא קהל היעד המצומצם בהרבה.

המדינה מעוניינת שגם ערבים ומי שמגדירים עצמם כלא ציוניים, פוסט ציוניים, אנטי ציוניים וחסרי דיעה גם יעברו את השיעורים הנ"ל.

אם לא היה הכרח בהעברת השיעורים לכלל הסטודנטים אז זה היה יכול להשאר במתכונת הנוכחית שלו (כלומר, רק בבר אילן).

כדי להתגבר על הסלידה כפועל יוצא של ההכרח אפשר להיות טיפה יצירתיים ולצאת מהמסגרת (וכאן אפשר להשתמש באחת הדוגמאות שלי, ליצור שיעורים שיכולים "לגעת" בתחום הלימודים העיקרי של הסטודנט, לייצר מגוון רחב של אופציות של שיעורים וכו')

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2010, 20:49
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה יכול מאוד להיות נכון, אבל..."

לעשות דבר כזה באקדמיה בשביל סטודנטים ערבים זה די עקום לאור העובדה שאחוז הערבים ההולכים לשם הוא כחצי מאחוז היהודים
לא היה יותר פשוט לקחת את היזמה ולדחוף אותה לבתי הספר היסודיים/תיכונים? שם זה היה אמור להיות מלכתחילה
תראה
משהו מעניין שמצאתי

"אם לא היה הכרח בהעברת השיעורים לכלל הסטודנטים אז זה היה יכול להשאר במתכונת הנוכחית שלו (כלומר, רק בבר אילן)."
ומה עם סטודנטים במוסדות אחרים שהיו מעוניינים בקורסים כאלה אך לא מתוך חיוב?

אתה לא תמיד יכול ליצור שיעורים שיכולים "לגעת" בתחום הלימודים העיקרי של הסטודנט, איזה שיעור תמליץ למי שלמד מתמטיקה עיונית (אנוכי)?

ישן 26-02-2010, 12:07
צלמית המשתמש של Kobmyster
  Kobmyster Kobmyster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "בקרוב חובה ללמוד קורס בציונות ויהדות בכל פקולטה ובכל חוג"

באופן אישי, אני לא חושב שההצעה הזו רעה מיסודה. מה שלא מצליחים לעשות בתי הספר היסודיים, העל יסודיים, הצבא ובעיקר ההורים בבית - אפשר לנסות ולהשלים באוניברסיטה. גם ככה מי שהגיע לשם בא כדי ללמוד, ככה שהוא "במצב רוח" לקלוט.

באופן מושכל ובראייה רחבה - אני נגד, אבל לא מהסיבה של העלאת שכר הלימוד.

ציונות (ע"פ ויקיפדיה) - תנועה הלאומית המודרנית של העם היהודי. במסגרת הציונות קמו זרמים שונים בעלי אידאולוגיות ציוניות שונות. הזרמים המרכזיים בציונות קראו לשחרור לאומי של העם היהודי, ואף להקמת מדינה יהודית בארץ ישראל."

שמתי לב שבטכניון לומדים איתי עוד כמה חבר'ה, ביניהם ערבים נוצרים, ערבים מוסלמים, נוצרים שאינם ערבים, דרוזים, צ'רקסים ואני בטוח שאני אוכל למצוא איפשהו גם איזה ארמני.
להכריח ללמוד ציונות בלבד, פירושה כפייה דתית ולאומית כלפי אנשים שאינם כאלו.
אם כבר מכריחים ללמוד ציונות, בראייתי, היה הוגן להכריח ללמוד בד בבד גם את יסודות האיסלאם והנצרות (וגם זה כי הדתות הדרוזיות והצ'רקסיות הן דתות סגורות שאינן מרבות לפתוח את עצמן כלפי חוץ כחלק מהאמונה).

יכול להיות שביום שכולנו נלמד ציונות, איסלאם ונצרות, יהיה קל יותר להבין אחד את השני... ויכול להיות שאני תמים...
ישן 26-02-2010, 13:28
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי Kobmyster שמתחילה ב "באופן אישי, אני לא חושב..."

אני מאמין שתלמידים לא-יהודים יהיו פטורים משיעורים כאלו, כמו שבבר-אילן הם פטורים מקורסי יהדות (אך צריכים למלא את המכסה בקורסים כלליים במקום)

עריכה: מעבר לכך
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Kobmyster
גם ככה מי שהגיע לשם בא כדי ללמוד, ככה שהוא "במצב רוח" לקלוט.
לא בדיוק נכון, הרבה סטודנטים לומדים רק לשם קבלת התואר
הבעייה פה היא דווקא בחיוב הסטודנט, חובה יוצרת סלידה
אילו במקום לחייב את הסטודנטים היו באים עם יזמה של שיעורי יהדות/ציונות למי שרוצה ולא כחיוב, היא אכן הייתה ברוכה
והיית גם יכול לדעת די בודאות שהשיעורים האלה היו מקיימים את מטרתם, הם באמת היו מחנכים את הנרשמים אליהם, כי אלו באו מיזמתם ומראש פתוחים לעניין

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 26-02-2010 בשעה 13:41.
ישן 26-02-2010, 13:46
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אני מאמין שתלמידים לא-יהודים..."

משיעורי יהדות- אולי.

משיעורי ציונות- אין שום סיבה.

זה שהמפלגות הערביות מקבלות "פטור" מלהיות ציוניות לא אומר שאזרחים ערבים שלומדים בבי"ס ישראליים לא צריכים ללמוד את הנושא. ועוד איך צריכים.

אגב בנושא ה"אולי" ביהדות, פה זה יתקבל בתרעומות ופלפולים על כפייה דתית וסרטן יהודי ובלה בלה בלה.

בן דוד שלי, יהודי כשר למהדרין למד באוניברסיטת ג'ורג'טאון בארה"ב, שם הוא חויב ללמוד כמה וכמה מקצועות "קתוליים" (למען הסר ספק זה גם לא היה קשור לתחום שלו).

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-02-2010, 21:44
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "קראת משהו מהאשכול הזה?"

קראתי את הכתבה וחלק ומהסיבות למה אנשים הצביעו נגד ובעד, אך יש שתי סיבות חשובות, שכן צריך להעביר את זה והראשונה היא, בתיכון מרבית התלמידים לא לומדים ברצינות ואחרונה היא, תלמידי תיכון לא יהודים למשל עושים בחינות בגרות שונות מתלמידים יהודים בלשון ולכן זה נחוץ לדעתי. אותם אנשים חלק מהם, שיצאו מהמוסדות להשכלה גבוהה, עו"ד, רופאים, מתכנתים וכו... לעתיד יהיו בתפקידי מפתח במדינה בסופו של דבר ולכן אין בזה דבר פסול.
אם מרצה באונברסיטת חיפה או תל אביב, שדיברו עליהן כאן ועל המרצים שלהן יהיו נגד לאסור על אותם מרצים להעביר את הקורס הזה באותו מוסד.
אני לא אדם דתי או מסורתי להפך חילוני לכל דבר, אבל לימוד המורשת הוא דבר חשוב! ואם בתיכון לא למדת את זה כיהודי או במידה ואתה שייך למגזר אחר ונתנו לך בחינה יותר קלה עקב המגזר שלך, תהיה צריך ללמוד את זה במוסד אקדמי בכל מקרה חובה.

כאשר למדתי לתואר נתנו לנו קורס, שלא היה קשור לנושא של התואר. אמרתי זה מרגיז ובזבוז שעות וכו... אבל היום אני מבין עד כמה אותו קורס לא היה מטופש ונחוץ לנו ובטוח כאשר התיכונים, חטיבות ביניים ויסודי נפגעים עקב פחות כסף בתקציב הממשלה זה נחוץ, למרות שזה יהיה על חשבון הסטודנט סבירות טובה מאוד.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 28-02-2010, 14:45

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אבל זה בדיוק מה שאמרתי. אם..."

צודק, אם ילדים יוצאים ממערכת החינוך בלי לדעת מי זה בן גוריון, בגין, הרצל או את שיר ההמנון שלנו ועוד כמה סמלי מדינה זה מראה על כישלון של מערכת החינוך בישראל ולכן הקורס הזה נחוץ. הילדים היום מכירים את הגיבורים מהישרדות והאח הגדול ולא חומר הנחוץ להשרדות המדינה שלנו כמו ידע ציוני ואני לא מדבר על החלק הדתי, אלא התנועה הציונית וכיצד הקימו את המדינה.

בנות צעירות את מי אוהבות? בר רפאלי וכולנו יודעים מה היא עשתה ואמרה על ישראל לרעה.

הצבא והמוסדות להשכלה גבוהה צריכים לתקן את זה יחדיו וגם אם זה לא נוח למרצים מוסד אקדמי או לקצינים, כי יש דור שלם,אם לא יותר מדור אחד, שלא הושרשו בו הערכים הללו בצורה נכונה וחייבים לתקן זאת.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 01-03-2010, 22:00

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Algorithm שמתחילה ב "בר לא עשתה דבר מאלה ואז..."

א, כל הזמן לוקחים תקציבים לחינוךובסופו של דבר החינוך יפול על הצבא וההשכלה הגבוהה. זה חייב להיות קורס חובה לכולם לתואר ובצבא בלי פטורים בין אם אתה יהודי או לא, גדלת בארץ או לא.

ב, בר עשתה דבר יותר גרוע, הצהרת שקר למדינה כדי לקבל פטור משירות צבאי ואמרה דברים רעים לא נכונים על ישראל יותר מפעם אחת ואחרי כל זה... נותנים לה להופיע בטלויזיה בישראל ובפירסומת לצמצם את צריכת המים... בנות צעירות רואות בה מודל חיקוי אז מהן אמורות ללמוד? לשקר ולרמות את המדינה בלבד, אם את בחורה יפה ולקדם את הקרירה שלהן בלבד, כדי להשיג את רצונן והתקשורת תסלח כמו עם אביב גפן ותרדוף אחריכן, אם תהיו דוגמניות על. זה פגום מהיסוד תסלח לי.

ישן 02-03-2010, 23:53
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "בחלק מהמכללות לדוגמא, עד כמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
בחלק מהמכללות לדוגמא, עד כמה שידוע לי לפחות, אין בכלל חיוב בקורסים כלליים.

נכון, עכשיו אין לי כלל בחירה חופשית. אם יתנו לי את הקורסים הללו במקום קורס או שניים בהתמחות המשנית שאני חייב לקחת (איזה סרטן...) זה ישמח אותי מאוד.

דווקא בתור סטודנט אתה אמור להזדהות עם ההרגשה ששום תוספת של שעות למידה שלא נחוצות לתואר אינה זניחה

כנראה (אבל ששש) שלא כל הסטודנטים אותו הדבר...
יש דברים שהם אולי, רק אולי, קצת יותר חשובים, אבל ממש מעט.
תאמין לי, גם אני סבלתי בקורסים בסטטיסטיקה שאין ולא יהיה להם קשר לחומר הלימוד שלנו (אחד המרצים שלנו התפלא למה אנחנו לומדים סטטיסטיקה בהיקף נרחב יותר מאשר מי שלומד כלכלה באוני' ת"א. אלוהים יודע), אבל הבנתי שאם החליטו שאני צריך לדעת את זה אז אני לומד את זה. ולמה מכריחים אותי לקחת קורסים בשיווק? למה אני חייב לקח התמחות משנית אם באתי ללמוד מימון? מה לעשות.

ישן 03-03-2010, 00:35
צלמית המשתמש של ShoobyD

..
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "[QUOTE=ShoobyD]בחלק מהמכללות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
עכשיו אין לי כלל בחירה חופשית.
ועל זה כל הדיבור, על הבחירה החופשית

כמו שכבר כתבתי כמה פעמים באשכול, אילו היזמה הייתה של קורסי בחירה ולא חובה היא הייתה מאד ברוכה
אתה לדוגמא היית שמח אילו היו מביאים לך את הקורסים האלה במקום איזה קורס מתמטי, אני מאמין שיש כאלה שהיו מרגישים בדיוק ההיפך
אז נכון שבמתן בחירה אתה פונה למעשה לקהל יעד מצומצם יותר, אבל אפשר לדרבן אנשים לקחת את הקורסים בעזרת הטבות הניתנות לנרשמים אליהם

אוף טופיק - אתה חייב התמחות משנית? אין לכם אפשרות למסלול מורחב או משהו?

ישן 05-03-2010, 15:29
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "מאיפה הגעת למסקנה שהקורס..."

מאיפה אתה יודע אחרת?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
למה החלטת מראש ששכר הלימוד מורכב מעלות נק' כפול מספר נק'? אתה חושב שזה בכל מקום ככה? זה לא.

דבר שני- למה אתה בטוח שזה יהיה על חשבונך ולא על חשבון נק' בחירה חופשית? בטכניון יכולתי לקחת אידיש או רכיבה על סוסים או טיסנים או ג'ודו. למעשה הייתי חייב 10 נק' שלא קשורות לשום חומר אקדמי בצורה כלשהי.

עזוב את שתי ההנחות הללו ואז תנסה להבין האם אתה בעד או נגד. כל עוד אין לך את כל המידע לא נראה רציני להעלות על זה סקר.

זה מה ששאלתי את רומק בהתחלה... לא קיבלתי תשובה, כל הדיון פה תיאורטי.

ישן 28-02-2010, 12:00
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "בקרוב חובה ללמוד קורס בציונות ויהדות בכל פקולטה ובכל חוג"

יש לי רעיון אחר - למה לא להכריח את כל המינויים הפוליטיים במשרדים הממשלתיים לעבור קורסי ציונות? הריי אם חברי הכנסת הנכבדים חושבים שזה כל כך חשוב, שיתחילו עם מקורבייהם, שיהוו דוגמא ומופת לסטודנטים בארץ.

נשמע פופוליסטי? בידיוק כמו הדרישה ללמד ציונות ומורשת באוניברסטאות!
צריך לעשות הפרדה ענקית בין מה שהיינו רוצים שיהיה לבין זה שאנחנו לא יכולים להפוך למדינה של משטרת מחשבות - ברור שהייתי רוצה שכל אזרח במדינה יהיה ציוני נלהב שמחובר למורשת שלו - אבל זה לא המצב וצריך לקבל את זה. במה יעזור הקורסים האלו? מי שהיה ציוני ישאר ציוני, מי שלא היה ציוני יהיה לו תירוץ הרבה יותר טוב למה הוא לא ציוני. מישהו חושב שאיזה אנרכיסט למען הגדר ישב בקורס כזה ופתאום יגיד "וואלה, אני אידיוט! איך לא הבנתי את זה עד עכשיו". גיל 24+- הוא כבר לא גיל שאפשר לחנך.

בנוסף, סטודנטים סובלים מספיק משכר לימודים גבוה, שעות מטורפות, אי יכולת למצוא עבודה (לא כולם לומדים בערים גדולות) מחייה יקרה וכו. זה מגזר שכבר עומד במספיק עומס כדי לא לעמיס עליו עוד החלטות פופוליסטיות של ח"כ.

ועוד דבר, הרעיון הזה מסריח מאינטרסים של ניגוח פוליטיים עם המוסד האקדמי:
א. בבקשה את הניגוחים שלכם על תעשו על גב הסטודנטים.
ב. אולי דיי כבר עם הצביעות הזאת? זה מאוד פופולארי להתנגח עם המוסד האקדמאי - המשכורות גבוהות מידיי, יש להם יותר מידיי עצמאות, עושים מה שבא להם וכו... ומצד שני לקפוץ ולהציג את הישגי האקדמיה הישראלית בעולם ולהתלהב מכל פרס נובל כאילו המדען הזה נפל משמיים.

ישן 05-03-2010, 09:00
צלמית המשתמש של LetterToElise
  משתמשת נקבה LetterToElise LetterToElise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.07

אני נגד.
יש 12 שנות לימוד חובה, יסודי ותיכון. הלימודים באוניברסיטה באים מבחירה אישית של הבן אדם שרוצה להמשיך למקצוע מסויים.
אנחנו משלמים הרבה כסף בשביל התואר הזה, למה לנו ללמוד מקצועות נוספים שאנחנו לא רוצים ושנשלם עליהם בנוסף?
נכון, יש קורסים כלליים בכל מקרה בתואר, אבל גם בהם נותנים לסטודנט בחירה אישית ושיקח מה בא לו. חוץ מזה שסטודנטים שעושים דו-חוגי אין להם יותר מדי בחירה אישית גם ככה והעומס שלהם די גדול.
אז למה להכביד עוד? ובמקצוע שחלקינו לא רוצים בכלל?
בנוסף, אני אישית למדתי בבית ספר דתי מאז ומתמיד. אם הייתי רוצה להמשיך ולשלב לימודי יהדות אולי הייתי הולכת לאוניברסיטת בר אילן, אבל אני לא.
אם הם רוצים כ"כ להנחיל בנו ערכי ציונות ויהדות אז שיעשו את זה מכספם, או יותר טוב שידחפו את זה לתיכוניסטים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v310/shir_bm/MyPics/botan4.gif]
תודה פום (:

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:10

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 13 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר