לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2010, 16:03
צלמית המשתמש של shai.shai
  shai.shai shai.shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סנאי שמתחילה ב "טיול אחרי צבא"

גרמניה ושוויץ מדהימות אני לא יודעת באיזה קטע אתם נוסעים (סקי, הייקים, ערים), אבל אתם תהנו לא משנה מה תבחרו!

אני את הטיול אחרי צבא שלי (סוג של) עשיתי חודשיים וחצי בארה"ב. טסתי 8 חודשים אחרי השחרור למחנה קיץ בפנסילבניה, ומשם המשכתי את הטיול.
כל הקטע של דרום אמריקה/אוסטרליה לא ממש קורץ לי כרגע, אבל אני בטוחה שאני אשלים את הטיולים האלה בבוא העת

בכל אופן, כמה שבועות טיילתי עם חברים שאספתי בדרך, וחודש ומשו טיילתי עם חבר הכי טוב של החבר שלי לשעבר (מסובך? קרא שוב!).
זה לגמרי לא היה טיול "תרמילאים והוסטלים", בדיוק להיפך. חצי מהטיול היינו עם רכב שכור, ואת רוב הלילות ישנו במוטלים (רוב, לא הכל...לפעמים לישון באוטו זה עדיף )

נהניתי מכל רגע בטיול! זה לגמרי הייתה חוויה אדירה... האנשים איתי היו נהדרים, הערים יפייפיות, ההרים מושלגים אין, פשוט אין!!!

ממליצה בחום לכל מי שיכול להרשות לעצמו (עם טיסות והכל, טיול כזה יכול להיות הרבה יותר יקר מהטיול הסטנדרטי בדרום אמריקה), ולמי שלא בקטע של ללכת 3 ימים כדי להגיע לקצה של איזה הר

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-03-2010, 16:11
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

הכי חשוב זה שתחליט לטוס לפי מה שמעניין אותך ואל תלך על פי הרוב, אל תגיד- טוב, הייתי בצבא, עכשיו הודו/תאילנד/דרא"מ, אם אתה לא באמת רוצה. אל תלך עם הזרם.

כשאני השתחררתי שאלו אותי חברים אם אני רוצה לטוס איתם למקומות הללו, עניתי שלא כי זה לא מעניין אותי. במקם זה טסתי לאיטליה עם מפה של אירופה וחופשי חודשי של רכבות, וחרשתי אותה עד לנורבגיה- 15 מדינות.

אני מאוד אהבתי את הרעיון שאני טס לבד ולא עם אנשים, היות וזה נותן לי חופש פעולה בבחירת המסלול, ולא נאלצתי להכריע בהצבעה לאן ממשיכים או להתווכח עם חברים. פשוט הסתכלתי על המפה והחלטתי לאן ממשיכים מפה. לא היה לי ולו שמץ של מושג לאן אני ממשיך מכל נקודה, הלכתי לפי החשק שלי. בכל עיר פגשתי חבר'ה איתם טיילתי והסתובבתי וכשנמאס- המשכתי הלאה.

מכאן שהשיקולים הכי חשובים שאני יכול להצביע לך עליהם הם כמה אתה באמת רוצה לטוס למקום הנ,ל, ובדיקת האופי שלך- אם אתה זאב בודד, ספונטני, לא אוהב קיבעון- טוס לבד וחיה את הרגע. אם אתה אוהב להיות מסודר ולדעת הכל- תכנן מראש בקפידה, העיקר שתהנה.

ישן 06-03-2010, 16:29
צלמית המשתמש של דנדוני
  משתמשת נקבה דנדוני דנדוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.09
טסתי כמה ימים אחרי השחרור...

הייתי חצי שנה בארה"ב-
התחלתי בעגלות בדקוטה, משם עגלות בסיריקיוס...
כמה ימים לפני השנה החדשה התחלתי את הטיול- נסעתי לניו יורק למשפחה, ומשם במשך 3 חודשים וחצי טיילתי לאורך החוף המזרחי. היה מדהים!

טיפ: במידה ואתה נוסע עם חבר, וודא שהוא בראש שלך ושיש לכם את אותם תחומי עניין...

אני נסעתי עם חברה, שהדברים שעמדו לנגד עיניה היו קניות, שופינג ועוד קצת בזבוז כסף...
אותי עניין לראות ולטייל- כשנכנסנו למוזיאון, במקום להתעניין במה שקורה סביבה היא החליטה שהיא מחפשת את חנות המתנות...

בקיצור, כמו shruki, אני מאמינה שיותר טוב לטייל לבד ככה אפחד לא מציק לך ואתה זוכה לעשות את הדברים כמו שאתה באמת רוצה- ובאמת, בחודשיים האחרונים כשטיילתי לבד, היה לי הכי כיף וזאת היתה התקופה שהכי נהניתי בה!

שיהיה הרבה בכיף ובהצלחה

ישן 07-03-2010, 01:41
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04

אני הייתי שנה (על היום, המראתי ונחתתי באותו תאריך בדיוק, רק בשנה שונה) בחו"ל - חודשיים ראשונים במחנה קיץ בארה"ב, עוד חודשיים טיול בין קרובים בארה"ב (בשני החופים, וברוב הערים ה"פופולאריות"), ואח"כ 8 חודשים בדרום אמריקה.

טסתי קצת יותר מחצי שנה אחרי השחרור אחרי שסיימתי פסיכומטרי.

אני מאוד שמח שעשיתי את הטיול הזה, לא כל כך בגלל הנופים (בכל מקום בעולם יש נופים יפים, שזה לא יטריד אותך).

אני יודע שזה קלישאה לטוס "לחפש את עצמך", אבל במקרה שלי זה די היה נכון, הייתי מאוד מבולבל אחרי שסיימתי את הצבא, והטיול הזה נתן לי תחושה של חופש מוחלט לעשות מה שבא לי, איפה שבא לי ובלי איזה שהם הגבלות, ובלי עכבות של חברים/משפחה שמכירים אותך בצורה מסוימת ודוחפים אותך להמשיך להתנהג ככה.
טיילתי רוב הזמן לבד, חלק מהזמן הצטרפתי לאנשים אחרים, וחלק לבד נטו (לפעמים מבחירה, לפעמים לא).

ואחרי הטיול שחזרתי לארץ, זה נתן לא כח לבצע שינוי מאוד גדול בחיים שלי, יכול להיות שזה לא היה קשור לטיול וזה היה קורה גם ככה עם ההתבגרות שלי, ואולי לא, אי אפשר לדעת.

אני מרגיש שלטיול של שנה היה יותר השפעה על החיים שלי מאשר שירות צבאי (וחלק גדול ממנו בקרבי) של 4 שנים, אבל זה רק אני, אני יודע שאצל רוב האנשים זה לא ככה.
ישן 07-03-2010, 12:28
צלמית המשתמש של shai.shai
  shai.shai shai.shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "אם אנחנו כבר בנושא.."

רוב החברים שלי טסו לטיולים שלהם לבד (בדיוק מאותן סיבות), וכולם נהנו.

ישראלים/תיירים יש בכל מקום בעולם, והסיכוי שלא תמצא מישהו להתחבר אליו כמעט לא קיים. בכל הוסטל, כל בית חבד, כל מסיבה אתה תמצא עשרות חברים שבדיוק כמוך מחפשים עם מי להמשיך את השבועיים-שלושה הבאים, אז אין לך מה לדאוג.

חוץ מזה, גם כאלה שטסים ביחד בתור החברים הכי טובים, לפעמים מוצאים את עצמם "נפרדים" כי לכל אחד יש "מצב רוח" לעשות משו אחר. זה בכלל לא רע וזה נותן הזדמנויות לפגוש אנשים חדשים.

אם האופציה הזאת לא מתאימה לך, אתה יכול לחפש שותף חדש (לדוגמא ב"למטייל") ולפגוש אותו כבר בארץ לראות אתם מסתדרים. ככה לפחות להתחלה יהיה לך עם מי לטייל ולא תמצא את עצמך נוחת לבד במדינה זרה.

ישן 10-03-2010, 07:37
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile

לא טיילתי טיול ארוך אחרי הצבא - התחחלתי לעבוד, והמתנתי ללימודים.
ממש לפני הימודים טסתי לארה"ב לשלושה שבועות.
בגרמניה כבר הייתי כמה פעמים. ביער השחור - סעו לאגם טיטי (טיטיזה), לכנסיה במונסטרטאל (יש שם קונדיטוריה
מהטובות ביותר) וחפשו טירות מגניבות (שלוס). גם דרף 1000 השעונים נחמדה . בדרך לשוויץ הייתי עוצרת
באגם הבודנזה - יש עליו גם מעבורת לצד השוויצרי שלו.
ברלין מדהימה - אל תוותרו על הפאבים בערב, תשתו המון בירה וטיילו ברגל. מוזיאון יחיד שהייתי ממליצה עליו הוא
המוזיאון בצ'ק פוינט צ'רלי שמראה יפה את האוירה שהייתה כשהעיר היתה מחולקת. שימו לב לתחבורה הציבורית
בעיר שמחולקת לרכבות עיליות ותחתיות - לוקח יום-יומיים להתצא...
שוויץ - לכו למפלי הריין. הם נקראים הניאגרה של אירופה ובהחלט מרשימים
תעשו חיים ותהנו מכל שניה - אירופה מדהימה, ויעד מעולה לטיול קצר יחסית (וקצר רק בגלל המחירים..)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:13

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר