לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-03-2005, 20:59
צלמית המשתמש של מוקד
  מוקד מוקד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.04
אין לי מושג איך פותרים...אבל בזמן שחיפשתי גיליתי כל מני דברים....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי I am me שמתחילה ב "מחפש נוסחה לפתרון משוואה במעלה שלישית.( ax ³ ± bx ± c = 0 )"

לפני שבוע ומשהו חיפשתי דרך לחשב גובה של משהו שעולה למעלה די מהר וגבוה...
וניסיתי למצוא דרך לגלות יחס בין 2 צלעות במשולש....(יש את האשכול הזה שלי...) .
ניסיתי משהו בסיגנון טאלס והגעתי למשוואה מאוד נחמדה(שדי הזכירה את שלך...) ועכשיו אני שם לב שמישהו גם השתמש במשוואה הזאת כדי להוכיח משהו בחשבון שטחים של כמה חירטוטים...
מה שכן גיליתי בסוף שכל השיטות שעליתי עליהן אחרי שעות של מאמץ...מוכרות כבר בכל העולם...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-03-2005, 21:10
  I am me I am me אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מוקד שמתחילה ב "אין לי מושג איך פותרים...אבל בזמן שחיפשתי גיליתי כל מני דברים...."

אני לא צריך את המשוואה הזאת כדי להוכיח משהו או לחשב משהו... אני צריך אותה למשהו אחר לא בדיוק בכיוון של לחשב איתה משהו ...
בכלל אני שאלתי את המורה שלי לשעבר במתמטיקה לגבי המשוואה בגלל שהיה איזה תרגיל במבחן במתמטיקה שאני כמו תמיד ניסיתי להתחכם בפתרון שלו והגעתי בדרך מאוד קצרה ויפה למשוואה הזו שאם היה ניתן לפתור אותה אז הייתי פותר את התרגיל כולו, אז מכיוון שלא ידעתי איף פותרים אותה אני הצבתי סתם תשובות עגולות שנראו לי מתאימות וניחשתי ככה את התשובה הנכונה ורשמתי לו שזה הפתרון של המשוואה... הוא הוריד לי על זה כמעט את כל התרגיל כי אמר שלא ניתן לפתור את המשוואה הזאת לכן מה שעשיתי לא נכון וככה התפתח כל הסיפור....

אגב אתה נורא מזכיר לי את עצמי בגיל שלך שניסיתי כל הזמן למצוא משהו שאחרים לא הצליחו למצוא אליו פתרון, לפעמים הייתי יושב שעות בפיתוח משוואות ורעיונות סתמיים וחשבתי שאני אולי עוד אגלה איזו נוסחא או שיטה או משהו שאחרים לא גילו חח.. ואז גדלתי קצת...
ישן 10-03-2005, 21:20
  I am me I am me אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "אני חושב שאתה מתכוון לזה..."

דבר ראשון תודה על התגובה המהירה.
אולי זו אכן הנוסחה לאיקס אני לא זוכר, מה שאני כן זוכר שפרט לנוסחה של הפרמטר איקס היתה עוד נוסחה גדולה לכל משתנה בנוסחה של האיקס, כלומר נניח בנוסחה שהבאת יש את המשתנים איי בי וסי אך אני כמעט בטוח שבנוסחה שאני ראיתי אלו אינם המשתנים איי בי וסי מהמשוואה המקורית אלא משתנים אחרים שלכל אחד מהם יש נוסחה גדולה בפני עצמו.
מקווה שהבנת למה שהתכוונתי.

עריכה- סתם שיהיה ברור הסדר גודל של הנוסחא שאני ראיתי - המורה שלי כתב בכתב דיי קטן על שני עמודים את הנוסחה. הנוסחה של האיקס באמת היתה דומה מבחינת הגודל לנוסחה שאתה נתת אבל כמו שאמרתי רוב ה"גועל" של הנוסחא נמצא בנוסחאות הענקיות לכל משתנה איי בי וסי בתוך הנוסחה של האיקס.

נערך לאחרונה ע"י I am me בתאריך 10-03-2005 בשעה 21:23.
ישן 13-04-2005, 13:13
  פאלינדרום פאלינדרום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.03
פתירת הפולינום ותורת גלואה על זרת אחת
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי I am me שמתחילה ב "בשמחה."

טוב, בואו קודם כל נתרכז בחלק הפשוט:
ax^3+bx+c=0
נגדיר החלפת משתנים;
x=w-b/(3w) (Viete
הצבת וייאטה. (תתעלמו מהשם שם באנגלית, זה כדי לסדר את המשוואה). כל מה שנשאר לעשות הוא להציב את x בתוך המשוואה (ניתן לכם לעשות את זה לבד ), ולקבל משוואה שקולה:
w^6+cw^3-b^3/27=0
אבל זו משוואה ריבוית עבור w^3, כלומר פתירה! חלצו את w, תציבו אותו בביטוי ל-x, ומש"ל.

כעת, מה נותנת לנו תורת גלואה; תורת גלואה (המוכרת גם בשמה "תורת המשוואות"), מספרת לנו (בין היתר, אני מדבר רק על מה שקשור לנושא כאן) איזה פולינום ניתן לפיתרון ע"י הוצאת שורשים.
שימו לב- זה לא נכון להגיד ש"אין פיתרון אנליטי", אלא שע"י הוצאת שורשים, הפולינום לא פתיר.
איך היא עושה את זה?
למי שמבין קצת ויודע אלגברה מודרנית (עידו עוד מסתובב פה?), אפשר להתאים (כמעט) לכל פולינום ממעלה n תת חבורה של Sn, החבורה הסימטרית. (אוסף הפרמטוציות על {1,...,n}). ואז תורת גלואה מספרת לנו שפולינום פתיר אם ורק אם החבורה פתירה. טוב, זה היה למי שיודע על מה אני מקשקש.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר