לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2010, 20:08
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KostaKing שמתחילה ב "תוכניתן VS עתודה"

1) עתודה

4 שנות לימוד -> 3 שנים חובה -> 3 שנים קבע.
- משתחררים בגיל 28-29
- בד"כ עושים גם תואר שני
- כמעט תמיד הופכים לקצינים, וצוברים גם ניסיון ניהולי
- טווח התפקידים מאוד מאוד רחב, והם לא תמיד "פיתוח"
- התיחסות אחרת אתה קצין ולא חפ"ש
- כשכולם בצבא, אתה באוניברסיטה, וכשכולם משתחררים וטסים לחול אתה עם ילדים בצבא.

2) תכנות

0.5 שנה קורס -> 3 חובה -> 3 קבע
משתחררים בני 23-24
- מבחינת נתונים כולם יכולים לצאת לקק"צ
- הרוב המוחלט לומדים במהלך השרות הרב מסיים תואר
- כמעט כולם עוסקים בפיתוח- גם עם בפיתוח של סיסטם

בגדול זה אוכלוסיות מאוד דומות בנתונים, וכולם מסתדרים טוב, חוץ מזה שבגדול הלמידה וההתפתחות שלך תלוית בך ולא במסלול שאתה עושה.
אני העדפתי ללכת לבסמח.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-03-2010, 20:23
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06

בעקרון, החבר לפני סיכם את הדברים בצורה מספיק מדוייקת. אני רק יכול להוסיף מנסיונם של חברים, גם עתודאים וגם ממר"מניקים וגאמאים למיניהם.. שני המסלולים בעלי יתרונות וחסרונות שאין לזלזל בהם (בעקר בחסרונות). לא כולם יודעים איפו ינחתו, וקשה להיות בטוח שתרצה להיות במקום כזה 6 שנים. בכל מקרה, ישנן יחידות (מבין אלה שתרצה להגיע אליהן אבל כאלה שלא מדברים אליהן לצערי) שאם אינך עתודאי, יכולת ההתפתחות ומגוון התפקידים אותם תוכל לקבל יהיה צר משמעותי. ממר"מניקים וגאמאים, כמה שזה לא נשמע מוזר נחשבים שם לאוכלוסיים "נחוטה" יחסית. אבל חשוב לציין שלהתקבל ליחידות האלו, גם בתור עתודאי מאוד לא פשוט.

ישן 07-03-2010, 20:44
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי KostaKing שמתחילה ב "אותי יותר מעניינים התפקידים..."

יש לי חבר טוב אחד ששירת בממר"ם, סיים קורס קצינים, השתחרר בסביבות גיל 26, התחיל לעבוד כתוכניתן בחברה שבה אני עובד במקביל לתואר במדעי המחשב שאותו הוא סיים לא מזמן (בגיל 29).
חבר אחר שירת בממר"ם, השתחרר בגיל 25 (לא היה קצין), ועובד היום בחברת ONE כראש צוות פיתוח (אבל הוא לא עשה תואר אקדמי במדעי המחשב לאחר השחרור).
עתודאים שלמדו איתי עוד משרתים בתפקידים שונים (לא רק תכנות. גם בהדרכה, אפיון או כ super user) אז אני לא יכול להעיד על מצבם לאחר השחרור.
לעבודה הקודמת שלי התקבלה עתודאית משוחררת, בגיל 27 (כמו שאני הייתי בזמנו) ואני מניח שהיא הרוויחה הרבה יותר ממני - היה לה הרבה יותר ידע ונסיון מאשר שהיה לי כבוגר טרי מהאוניברסיטה.

אפשר בוודאות להגיד שגם ממר"מניקים וגם עתודאים יוצאים מסודרים הרבה יותר טוב מאשר בני גילם בסביבות גיל השחרור.
ישן 07-03-2010, 23:20
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי KostaKing שמתחילה ב "אשמח לשמוע עוד חוויות ממי..."

אתה מביט יותר מדי רחוק ידידי. הכל תלוי הרבה יותר במקום בו שירתת מאשר בהאם היית עתודאי או ממרמניק.
בדומה אני יכול לתת לך לדוגמא אולי יותר מוחשית.. אתה יכול להיות בוגר מסלול בגדוד, יכול להיות בוגר מסלול של פלנ"ט כזה או אחר. אבל לאחר 6-7 שנים למצוא את עצמך בשני המקרים בתפקיד מטה בסיירת.
אף אחד כבר לא יתעניין מאיפה הגעת.
מה שכן, שגם אם תגיע לאותו תפקיד של עתודאים, תואר זה לא יעניק לך אבל גילך יהיה צעיר יותר. לכל דבר יש שני צדדים.
אני אחזור לרגע להתחלה. מבלי לשרת יום אחד במערכת המיוחדת הזאת בשם צה"ל, בלי שפיץ של מושג אם תוהב אותה בכלל, אתה מתעניין במה יהיה אחרי !!!6!!! שנים, אחרי שתתגייס (וזה במקרים מסויימים בנוסף ל4 שנים של תואר). סלח לי אם זה ישמע מתנשא, אבל עדיף שתחשוב קודם על - כמה גרביים אתה מביא לבקום או במילים אחרות, קודם תעשה מה שביכולתך להגיע ליחידה טובה בצבא, תסיים את ההכשרה בהצטיינות, ואז תהיה המקצוען הגדול ביותר התחומך ביחידה, תהפוך ל"מקור ידע" ואז תהיה בטוח - עתידך מובטח.

נערך לאחרונה ע"י Dmith בתאריך 07-03-2010 בשעה 23:25.
ישן 07-03-2010, 23:35
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
זה לחלוטין לא נכון
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "בעקרון, החבר לפני סיכם את..."

אם אתה מספיק טוב ומתאים כדי שירצו אותך, ומוכן להתחייב אתה לחלוטין לא חייב להיות עתודאי כדי "להתפתח". בעצם, כנראה שרוב הקצינים, המפקדים והמנהלים המוצלחים במקומות האלה אינם עתודאים אלא חפ"שים (או אפילו לוחמים) שעשו תוכנית שירות.

ספציפית לגבי גאמא: הם לא נחשבים לאוכלוסיה "נחוטה" בשום מקום בו הם נמצאים (ואלה לא כל כך הרבה מקומות). כמובן שהם נחותים מהבחינה שהם חפ"שים ולא נגדים או קצינים, אבל זה המצב עם רוב המתגייסים בצה"ל. מצד שני, מגאמא אתה מגיע לאחת מבערך 5 יחידות די טובות (חלקן פחות, חלקן יותר; מכל מני בחינות) בעוד שבתור עתודאי אתה יכול להגיע גם למקומות פחות "טובים".
ישן 08-03-2010, 09:28
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09

אני רק רוצה להוסיף שני דברים קטנים.
קודם כל כתגובה לחברים פה, ההתקדמות שלך בשני המסלולים תלויה בך, ולא במסלול שעשית. יש עתודאים שלא צריך לתת להם לעשות כלום חוץ מקצין תורן ,ויש תוכניתנים*שהם תותחי על, ויש להפך. ההתקדמות שלך נקבעת לפי היכולות האישיות שלך, המקצועיות, והיכולת שלך להסתדר עם הפוליטיקה בצוות\מדור\ענף\יחידה.
אתה גם צריך לזכור שיש תחום מאוד מצומצם של תפקידים שדורש תואר ראשון, פשוט כי זה הידע הנדרש, אין מה לעשות, אבל רב התפקידים בעולם התוכנה הם לא כאלה.

דבר שני שחשוב לזכור זה שהתפקידים האלה זה חתונה קתולית. לפחות ל6 -10 שנים של המסלול הצבא ישקיע בך הרבה, ויש לו ציפיות ממך. הוא שואף שתבלה את כל השרות שלך ואת הקבע שהתחייבת אליו בלמלא אחר הציפיות האלה. לדעתי האישית זה מאוד קשה בגיל 18 להחליט מה אתה רוצה לעשות עד גיל 24-29.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:59

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר