לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2010, 11:29
  avivchoen avivchoen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.10
עזרה| חשש רציני מחי"ר\שריון

חשבתי על זה בזמן האחרון שוואלה אני רק קרבי אין מצב לג'וב או תומך עם כל הכבוד.
אני מתגייס במחזור אוגוסט 10,
שלחתי מנילה על ביקוש 5 לתותחנים (מנילה של פרופיל 72)
מה שאומר בכמעט בטוח אני הולך לתותחנים..

בינתיים חשבתי על זה וזה לא מספיק לי אז הגשתע בקשה לחריג חי"ר להתמיין למורן,
וצלצלו אלי ואמרו לי שחסר לי טופס(שאני משיג מחר) ואני מקבל את החריג חי"ר.

ותאמת באמת שאני מפחד עכשיו לשלוח מנילה עם ביקוש לחי"ר(לאו דווקא מורן) מכל הסיטואציה הזאת
של להכנס לתוך שטח אוייב, כאילו זה לא כמו תותחנים שוואלה עם כל הכבוד הם לא נכנסם אז הם נלחמים ממרחק בטוח..

השאלה שלי האם הפחד הזה טבעי? לכולם יש את זה בצורה כזאת או אחרת?
זה עובר עם הגיוס?..

אשכול מפגר ולא ברור מקווה שמישהו מבין למה אני מתכוון..
תודה ויום טוב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-03-2010, 16:02
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי avivchoen שמתחילה ב "לא לא שלחתי עדיין אני לא יודע..."

ברור שזה מפחיד, אבל ברגע שאתה נמצא ביחידה קרבית, אתה נמצא בתוך "קיפוד" שאולי מסתובב בסביבה מסוכנת מהממוצע אבל יש לו גם קוצים להתגונן איתם ואת הכישורים איך להשתמש בהם.

ביחידה לא קרבית, אתה שם על עצמך מדים שאומרים "מבחינת המוסכמות שלנו ושל כל העולם מרגע זה מותר לנסות להרוג אותי" אבל לא תמיד נמצא במיקום נוח ועם הכשרה מספקת כדי לעשות משהו בחזרה.

כשאני חושב על זה, אמנם כמה מבוגרי התיכון שלמדתי בו נפצעו בלחימה ואף נפלו בקרב, אבל את עיקר השמות לרשימה העצובה שעל קיר ההנצחה תרמו חיילים ששירתו ביחידות לא קרביות, ונהרגו בפיגועים, תאונות או בידי עצמם.

ישן 07-03-2010, 23:45
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avivchoen שמתחילה ב "עזרה| חשש רציני מחי"ר\שריון"

דעתי בנושא:
כמובן שבמקרה של מלחמה, כשאתה "חי"רניק" ועולה על כל הציוד, ואז מתחיל "רגלי" של קילומטרים על גבי קילומטרים לתוך שטח אוייב ואז מביט שמאלה וימינה ורואה חבר'ה מבסוטים על סרבלים עם ראש מחוץ לצריח.. אתה שואל את עצמך - "סעמק, למה לא הלכתי לשיריון". כשאתה בדרך פנימה, ושומע את הפגזים של התותחנים עפים לך מעל הראש ואז מתפוצצים במקום, אליו תגיע בעוד כ4-5 שעות ואותו אתה כבר רואה... אתה מוכן לתת הרבה דברים כדי להחליף את ה"שגרה" לקראתה אתה הולך, ל"חיים הקשים" של החברה מתותחנים.
זאת היא נק' מבט של מה שאתה קורה לו "חי"רניק", לא משנה מאיזו יחידה או גדוד.
האם מפחיד?
האם אתה שואל את עצמך - ומה אם? או - האם זה שווה? ועוד שאלות רבות קשות לא פחות..
שבוע, יום, שעה לפני הכניסה - כולם שואלים את עצמם. כולם מתקשרים לחברים ואומרים "שלום" בצורה כזאת או אחרת. חלק אפילו מתקשר הביתה ומדבר עם הוריו. וכן, לכולם עוברת המחשבה בראש שיש מצב שזאת הפעם האחרונה.
אבל כל זה נעלם ברגע שאתה נכנס. החושים מתחדדים, המקצועיות גוברת על הפחד, הפחד נשכח. התחושה היא תחושה של תרגיל. אפילו המשקל, משקל של 50 קילו על הגב, זה שבמודלים היה קשה לשים אותו עליך - כבר לא מורגש. אתה נכנס לראש אחר. אתה יודע להבין ולנתח את הסיכונים. אפשר לומר "מתרגל" לסכנה ומפסיק להתרגש ממנה.
אחרי שאתה יוצא מה"שטח האוייב"... חבר... אין הרגשה יותר טובה מזאת. אתה מודה שאתה לא משרת בתותחנים או שיריון. אתה מבסוט שעברת את כל ההכשרה המטורפת שבזמנו קיללת וזעקת "למה בכלל אני פה?!".. הדברים נראים אחרת. בשביל החוויות האלו, שווה לקחת את הסיכון. בסופו של דבר זה מה שמעיץ את ההתקדמות שלך מילד לגבר.

נערך לאחרונה ע"י Dmith בתאריך 07-03-2010 בשעה 23:49.
ישן 11-03-2010, 14:06
  ineedhelp123 ineedhelp123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.10
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "דעתי בנושא: כמובן שבמקרה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dmith
דעתי בנושא:
כמובן שבמקרה של מלחמה, כשאתה "חי"רניק" ועולה על כל הציוד, ואז מתחיל "רגלי" של קילומטרים על גבי קילומטרים לתוך שטח אוייב ואז מביט שמאלה וימינה ורואה חבר'ה מבסוטים על סרבלים עם ראש מחוץ לצריח.. אתה שואל את עצמך - "סעמק, למה לא הלכתי לשיריון". כשאתה בדרך פנימה, ושומע את הפגזים של התותחנים עפים לך מעל הראש ואז מתפוצצים במקום, אליו תגיע בעוד כ4-5 שעות ואותו אתה כבר רואה... אתה מוכן לתת הרבה דברים כדי להחליף את ה"שגרה" לקראתה אתה הולך, ל"חיים הקשים" של החברה מתותחנים.
זאת היא נק' מבט של מה שאתה קורה לו "חי"רניק", לא משנה מאיזו יחידה או גדוד.
האם מפחיד?
האם אתה שואל את עצמך - ומה אם? או - האם זה שווה? ועוד שאלות רבות קשות לא פחות..
שבוע, יום, שעה לפני הכניסה - כולם שואלים את עצמם. כולם מתקשרים לחברים ואומרים "שלום" בצורה כזאת או אחרת. חלק אפילו מתקשר הביתה ומדבר עם הוריו. וכן, לכולם עוברת המחשבה בראש שיש מצב שזאת הפעם האחרונה.
אבל כל זה נעלם ברגע שאתה נכנס. החושים מתחדדים, המקצועיות גוברת על הפחד, הפחד נשכח. התחושה היא תחושה של תרגיל. אפילו המשקל, משקל של 50 קילו על הגב, זה שבמודלים היה קשה לשים אותו עליך - כבר לא מורגש. אתה נכנס לראש אחר. אתה יודע להבין ולנתח את הסיכונים. אפשר לומר "מתרגל" לסכנה ומפסיק להתרגש ממנה.
אחרי שאתה יוצא מה"שטח האוייב"... חבר... אין הרגשה יותר טובה מזאת. אתה מודה שאתה לא משרת בתותחנים או שיריון. אתה מבסוט שעברת את כל ההכשרה המטורפת שבזמנו קיללת וזעקת "למה בכלל אני פה?!".. הדברים נראים אחרת. בשביל החוויות האלו, שווה לקחת את הסיכון. בסופו של דבר זה מה שמעיץ את ההתקדמות שלך מילד לגבר.

השורה הזו עצבנה אותי ומאוד,בעיקר כי אני מניח שלא שירתת בשריון,מי אתה בכלל שתגיד את זה?
אחי כן היה במלחמה,איבד את חבריו הטובים,אנשים שהוא אהב,סיפר לי הכל,ואתה לא היית(ואם אתה כן היית אז תסלח לי,אתה אידיוט,כי אתה צריך לדעת שאת העבודה השחורה בקרב עושים הטנקיסטים,כוח אש של טנק שווה לכוח של פלוגת חי"ר).
אתה נכנס ללבנון בטנק,אתה מוצא את עצמך בתוך כפר-יש שקט מוחלט,אתה מטרה "חמה",מכל מקום אתה יכול לחטוף טיל נ"ט(בלי להזכיר מטעני גחון),שיהפוך אותך ואת כל חברי הצוות שלך לאנשובי,הטנק מתקדם לאט לאט,השעה אחת בלילה,טווח הראיה שלך הוא מוגבל יחסית,כל רעש קטן יכול לחרוץ את הגורל של החיים שלך,אתה מזיע,4 ימים,העיניים שלך כבר שכחו מהי שינה אמיתית,הביצים שלך רועדות,כל זה אך ורק בשטח בנוי,מבלי להזכיר מלחמה של שריון בשריון,שזו המהות האמיתית שלשמה הטנקים נוצרו.
FLASH NEWS-גיבורי ישראל הם טנקיסטים,טנקיסטים מנצחים מלחמות,טנקיטסים הם האנשים האמיצים באמת,טנקיסטים מסתערים בחזית לפני החי"רניקים,ולפני שההנדסה מפלסת לחי"רניקים את הדרך,טנקיסטים חוטפים את האבידות הקשות ביותר,ומצד שני מסיבים לאויב את הפגיעות הקשות ביותר,כבודם של החי"רניקים במקומם מונח,ולמרות זאת-לחזור ממלחמה בתור טנקיסט..זו גבורה אמיתית,ולחזור חי-עוד יותר.

נערך לאחרונה ע"י ineedhelp123 בתאריך 11-03-2010 בשעה 14:09.
ישן 11-03-2010, 18:58
  Dmith Dmith אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ineedhelp123 שמתחילה ב "[QUOTE=Dmith]דעתי..."

פיי חבר.. סלח לי אם פגעתי בך או בכבוד אחיך. שים לב שבראשית כתבתי שזאת היא דעתו של חי"רניק.
לא הייתי טנקיסט ולא תותחן. לכל אחד יש את האמת שלו.
תהיה רגוע, תהנה מהחיים, למה לריב? =)

נ.ב.
מצד שני, אני כן יוסיף משהו לגבי התפיסה שלך של שיריון, איתה אני לא לגמרי מסכים.
אני לא יודע איך היו נראים הדברים בלבנון השנייה ואחורה. אני מניח, ממה ששמעתי שכיף לא היה לאף אחד.
בקונפליקט האחרון בעזה לשיריון לצורך העיניין לא רעדו לא הביצים ולא כוסות הקולה המלאות בתוך הטנק. להיות שיריונר שם, היה כיף חיים. אתה רק יורה ומתדלק. =)
אבל שוב פעם, אני הייתי חירניק, מה אני מבין? =)

נערך לאחרונה ע"י Dmith בתאריך 11-03-2010 בשעה 19:04.
ישן 12-03-2010, 16:21

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "פיי חבר.. סלח לי אם פגעתי בך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dmith
פיי חבר.. סלח לי אם פגעתי בך או בכבוד אחיך. שים לב שבראשית כתבתי שזאת היא דעתו של חי"רניק.
לא הייתי טנקיסט ולא תותחן. לכל אחד יש את האמת שלו.
תהיה רגוע, תהנה מהחיים, למה לריב? =)

אני נהנה מהחיים,פשוט יש אמרות שפוגעות בכבוד של אנשים,וצריך לתת עליהם את הדין(למקרה וידעת,מספר האבידות שספג השריון במלחמות עומד על כ4600 נפשות-סטטיסטית,הכי הרבה ביחס לאנשים שנמצאים בכל חייל נתון).

נ.ב.
מצד שני, אני כן יוסיף משהו לגבי התפיסה שלך של שיריון, איתה אני לא לגמרי מסכים.
אני לא יודע איך היו נראים הדברים בלבנון השנייה ואחורה. אני מניח, ממה ששמעתי שכיף לא היה לאף אחד.
בלבנון הדברים נראו רע,מאוד.טנקים עלו על מטענים ששוקלים מאתיים קילו,נחשפו למארב טילים,וספגו אבידות קשות,כנ"ל חי"רניקים.
בקונפליקט האחרון בעזה לשיריון לצורך העיניין לא רעדו לא הביצים ולא כוסות הקולה המלאות בתוך הטנק. להיות שיריונר שם, היה כיף חיים. אתה רק יורה ומתדלק. =)
אבל שוב פעם, אני הייתי חירניק, מה אני מבין? =)
איזה כיף חיים מה אני אגיד לך,בקווים מגרזים את הטנק בזמן שהחירניקים ישנים,טפ"ש וטפ"ת,עושים את העבודה הכי שחורה שיש.
עזה..טנק עומד באמצע הרחוב,חשוף,איפה שהחי"רניקים נכנסים ו"מסתערים"(איזו הסתערות,אחרי שהנדסה שריון ותותחנים משטחים את כל המקום לפירורים),מכל חלון יכול להימצא מחבל שיירט טיל נ"ט,ואגב המבצע בעזה מוגדר לא מתקרב אפילו למלחמה,מה שהיה בלבנון כנ"ל,לא מתקרב למלחמה.
מלחמה אמיתית,במלוא מובן המילה,היא מלחמת ששת הימים,ומלחמת יום כיפור,שם הטנקיסטים הכריעו את המלחמה,לרוץ ולהסתכל לאויב בלבן של העיינים באמת דורש סוג של אומץ מסוים,אבל כמו כן להיות טנקיסט.
נ.ב-תראה לי חי"רניק אחד שיסתער על גבעה מבלי ששריון או הנדסה יהיו לידו.

ישן 13-03-2010, 00:01
  Dmith Dmith אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ineedhelp123 שמתחילה ב "[QUOTE=Dmith]פיי חבר.. סלח לי..."

אוקי. מלחמה זה מלחמה. אני לא מומחה למצב אסטרטגי במזרח התיכון, אבל אני לא חושב שהמלחמות המודרניות ילחמו כמו מלחמת 6 הימים לדוגמא.
מלחמה בלבנון זה משהו מסויים. מלחמה בעזה (ואל תבוא לי פה בהגדרות של "מבצע") זה מלחמה בעזה. הדברים נראו שונה, הסיכונים היו שונים (כך לדוגמא יכולות הנ"ט שלא היו מפותחות בחמאס).
אם אתה רוצה לדבר על תפקיד של שריון/חי"ר בזירה המודרנית, זה דיון אחר לגמרי ולא קשור לנושא.

2 הערות:
1) אני מבין שלא הייתי אתה לא בעזה ולא בלבנון. אני ממליץ לך להיות צנוע יותר בהערכות שלך לגבי "איך היה" ו"מה היה".
2) פספסת לגמרי את הפואנטה והורדת את הדיון לרמה של השואות אורך ז' בין יחידות ע"י תלמידי כיתה יא'. מי שיתמזל מזלו להגיע לשיריון - מזל טוב! משיתמזל מזלו להגיע לחי"ר - מזל טוב! כל אחד יחווה את הצדדים היפים של השירות ואת הצדדים היפים פחות. את ההשואות - למי יותר גדול (ראה ערך: "לטנק יש כוח אש של פלוגה שלמה" ?!?!?!?!) תשאיר למשלשבים.

ישן 13-03-2010, 14:13

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "אוקי. מלחמה זה מלחמה. אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dmith
אוקי. מלחמה זה מלחמה. אני לא מומחה למצב אסטרטגי במזרח התיכון, אבל אני לא חושב שהמלחמות המודרניות ילחמו כמו מלחמת 6 הימים לדוגמא.
מלחמה בלבנון זה משהו מסויים. מלחמה בעזה (ואל תבוא לי פה בהגדרות של "מבצע") זה מלחמה בעזה. הדברים נראו שונה, הסיכונים היו שונים (כך לדוגמא יכולות הנ"ט שלא היו מפותחות בחמאס).
אם אתה רוצה לדבר על תפקיד של שריון/חי"ר בזירה המודרנית, זה דיון אחר לגמרי ולא קשור לנושא.

2 הערות:
1) אני מבין שלא הייתי אתה לא בעזה ולא בלבנון. אני ממליץ לך להיות צנוע יותר בהערכות שלך לגבי "איך היה" ו"מה היה".
2) פספסת לגמרי את הפואנטה והורדת את הדיון לרמה של השואות אורך ז' בין יחידות ע"י תלמידי כיתה יא'. מי שיתמזל מזלו להגיע לשיריון - מזל טוב! משיתמזל מזלו להגיע לחי"ר - מזל טוב! כל אחד יחווה את הצדדים היפים של השירות ואת הצדדים היפים פחות. את ההשואות - למי יותר גדול (ראה ערך: "לטנק יש כוח אש של פלוגה שלמה" ?!?!?!?!) תשאיר למשלשבים.

אני מחזיר לך באותו המטבע שאתה משדר לי,ההבדל הוא שאני לא מזלזל בחי"רניקים,אתה כן מזלזל בשריון,וכן מזלזל בתותחנים,תקרא את הציטוטים שלך לבד,ותבין איך אתה סותר את עצמך בעיקר בשורה האחרונה:

1."בקונפליקט האחרון בעזה לשיריון לצורך העיניין לא רעדו לא הביצים ולא כוסות הקולה המלאות בתוך הטנק. להיות שיריונר שם, היה כיף חיים. אתה רק יורה ומתדלק."

2.אחרי שאתה יוצא מה"שטח האוייב"... חבר... אין הרגשה יותר טובה מזאת. אתה מודה שאתה לא משרת בתותחנים או שיריון. אתה מבסוט שעברת את כל ההכשרה המטורפת שבזמנו קיללת וזעקת "למה בכלל אני פה?!".. הדברים נראים אחרת. בשביל החוויות האלו, שווה לקחת את הסיכון. בסופו של דבר זה מה שמעיץ את ההתקדמות שלך מילד לגבר.

מקווה שירדת לסוף דעתי-יום טוב,ולהתראות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:46

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר