לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2010, 16:40
  Alekstan Alekstan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "גיוס למערך הטכני בחיל האויר"

לפי מה שאני יודע אצלנו זה הלך ככה:
חלק מהאנשים התגייסו וקיבלו מדים של חיל האויר בבקו"ם ועשו טירונות בטכני החלק השני של האנשים קיבל מדים ירוקים ועשו טירונות בכמה בסיסי טירונות אחרים.

בטכני ישנים בחדרים צפופים אבל יש ארונות, שקעים וארבע קירות שלא כמו באוהל.
מבחינת אוכל, לא התלהבתי - דיי גרוע, אבל סביל (אז עוד הייתי ממש צעיר ולא נכנסתי למטבח לבדוק מה יש במקרר שלא מוציאים לנו).
סך הכל טירונות 02 של חודש שבמהלכה יוצאים ביום שישי בבוקר הביתה וסוגרים שבת אחת בתור מחלקה, שום דבר מיוחד, אפילו לא עשינו מסע סיכה.

אחרי הטירונות יש שבוע משעמם במיוחד של מיונים, יציגו לך מגוון קורסים משעממים ויהיה לך מפקד זמני (וכן גם הוא יהיה משועמם), אחרי זה אתה תיהיה צריך לדרג שלושה קורסים בתור מעודפים.
מה עושים אם כל הקורסים שנתנו לך לבחור מהם לא מוצאים חן בעיניך? אין לי שמץ של מושג, מה שכן להגיש טופס 55 בזמן שאתה בטכני זה דיי חסר טעם.

אחרי שבוע המיונים תתחלקו לקורסים, הקורס בטכני זה הרבה חומר משעמם והרבה ישיבה (בין אם זה בכיתה, במדרגות, בפינת עישון או בכיתה אחרת).
בזמן שאתם בקורס אל תצפו לצאת חמשושים קבועים כי אתם תתפסו כוננויות, יש שתי סוגי כוננויות:
כוננות א' - שבוע רא"מ שזה רס"ר (עבודות עם הרס"ר), אבטחה (שמירה במגדלים או בכיתת כוננות) ומטבח (לא צריך לפרט).
כוננות ב' - אתם סוגרים שבת ומשמשים כיתת כוננות, כי אם יקרה משהו באזור חיפה אז חבר'ה שהרגע סיימו טירונות 02 זה האנשים הכי טובים למשימה מבחינת צה"ל ואיך לא גם תנקו את המגורים והבסיס כמה שעות ביום שישי.

הקורס זה הזמן הכי טוב להתחפשן, ללכת לשקם, לחדר כושר ותאכלס להשלים שעות שינה מהטירונות חוץ מזה שיש מסדר מפקד פעמיים בשבוע וצריך לנקות את החדר בשביל הוד מעלתו.

אחרי שתסיימו את הקורס תשובצו באיזה בסיס בתפקיד שלכם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2010, 17:21
  Alekstan Alekstan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי marhasin שמתחילה ב "תודה רבה על התשובה המפורטת!..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי marhasin
תודה רבה על התשובה המפורטת! זה עזר מאוד!
אתה יכול לספר אילו תפקידים הציעו לך? ומה בחרת בסופו של דבר?

איך שהוא החליטו להתעלם לגמרי מהסיבה שבגללה שלחו אותי לטכני וזה המגמה שלי בבית ספר, אז שלחו אותי לקבוצת מיון כללית למדי והכל היה "טכנאי מסוק \ מטוס X בדרג Y".

חברים שלי מהבית ספר קיבלו קורסים קצת שונים כמו "מבנה" או שטויות כאלה והם התעסקו קצת יותר בדברים שלמדנו בבית ספר (שרטוט).

בסוף עשיתי קורס טכנאי חימוש מסוקי צפע \ עטלף דרג ב' \ ד' והגעתי ליחידת אחזקה אוירית (יא"א 22), שם אני מתקן חלקים מכל מטוס ומסוק אפשרי חוץ מצפע ועטלף...
יש יתרונות ויש חסרונות, אני אישית אחרי 4 חודש שם הצלחתי להסתדר על מקום סביר והתרגלתי לבסיס.

כל מקרה אני נפרד מהתפקיד ומהבסיס שלי לטובת מעבר לקרבי השבוע.

עריכה: לגבי יציאות בסדיר, אף פעם לא הייתי בטייסת, אבל בטייסות שאני מכיר לא יוצאים 11-3.
כן סוגרים הרבה שבתות אבל מקבלים יציאה הביתה (אפטר) לפני שסוגרים או לפחות אחרי.
וגם שלסגור עם בריכה ביום שישי, DVD בחדר ואולי לאפ טופ שהבאת בשקט ואיזה כמה אנשים... לא כזה נורא

נערך לאחרונה ע"י Alekstan בתאריך 11-03-2010 בשעה 17:24.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:52

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר