לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2005, 08:39
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רון the מלך שמתחילה ב "טיול לרמה,"בעיקבות הלוחמים""

אחד הדברים המשגעים אותי כל פעם מחדש כמדריך ירי וכאדם העוסק בחינוך בלתי פורמלי הוא הזלזול המוחלט בבטיחות.

אין דבר המבורך מהפגשת בני נוער עם הצבא יעודו ובפרט הכוחות הלוחמים.

אין ציוד שנועד להרוג בני אדם יותר מנשק (ומרכב בכבישי ישראל).

כלל ברזל בהתנהגות עם נשק (שהרי כולנו בשר ודם נוטים לעיתים לשגות ולעשות דברים בהיסח הדעת ) הוא שיש להתיחס לכל נשק בכל עת (גם לאחר שנמצא ריק מתחמושת )"כאילו הוא טעון".
כלל חשוב נוסף הוא שאין לכוון קנה לעולם למקום שאם יפלט כדור איננו רוצים ששם יפגע.
כלל חשוב נוסף הוא לעולם אין להכניס אצבע וללחוץ על ההדק אלא באחד משני מקרים : בסוף בדיקה או בעת ירי ותמיד לחומת מפגע!

אני מצפה שבכל הכלים יהיה תותב המעיד על היותו בלתי נטען לטעינה! (מה זה רובה מונח על השולחן עם מנגנון סגור?)
אני מצפה שלא תהיה גישה לכלי הירי (כך שלא ניתן להכניס אצבע להדק) אלא אם כלי הירי מוצבים לעבר חומת מפגע וניתן לגשת אליהם רק מצידו האחד של השולחן.

לצערי גם כאשר ליוותי את בני התק"צ בחנוכה לכנס י"ב שכלל ביקור בבה"ד 1 חזרו התופעות על עצמן ונוער כיוון נשק אחד כלפי השני. ולהערותי הושב לי שהכלים "נבדקו"

כמי שמעיד על כך שהוא עוסק בקליעה מגיל צעיר ובנשק הרבה שנים פגשתי יותר מידי מקרים בהם נשק "שאינו טעון" (כפי שחשבו תחילה) ירה.

מתי הם ילמדו ?

בעבר עוד בטרם הייתי חבר בפורום היה אשכול שדיבר על מועדוני קליעה בגדנ"ע - היו מי שטענו שטוטו אינו תורם לקליעה בצה"ל (אני חולק על כך מקצועית ובגדול אך זה לאשכול אחר)
אני רואה בתרומה של מועדוני הקליעה חשיבות רבה להתנהגות הבטיחותית עם נשק שהם מקנים לחניכים המתמידים לבוא למועדון. (לא מדובר על גיחה חד פעמית שם אינך מטמיע כלום)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-04-2005, 09:59
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
צודק בהחלט מסכים ב100%
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "אחד הדברים המשגעים אותי כל..."

אני זוכר איך אני שכילד הלך להמון מטווחים כולל ירי מעשי עמדתי בשוק מוחלט כשראיתי מתנדבים שעבדתי איתם מהמשא"ז נוקרים על אנשים ובאמצע הרחוב כמו מטומטמים ולא קולטים מה הם עושים לאנשים אין מודעות לנשק...

ואני בחיים לא אשכח איך באחד המטווחים שהייתי אז אחד היורים לא בדק טוב או לא יודע מה והמדריך בא אליו בלי לדעת והוא כאינסטינקט הסתובב אליו עם הקנה-דבר שאסור ופלט כדור..
למזלי, ולמזלנו זה אזור שומם ככה שזה לא פגע באף אחד אבל לא היה חסר הרבה שמישהו היה עומד שם ונפגע.
ומאז אני מאוד מקפיד בקטעים האלה ואפילו בזמן ריצה מפופר לפופר אני מקפיד לכוון את הנשק לחומת מפגע דבר שרוב האנשים "מוותרים" עליו...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:29

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר