לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2010, 19:09
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
מדוע מוכרים לא אומרים לפני הקנייה מהן החסרונות של רישיון oem?

קרוב משפחה שלי הלך רכש מחשב מיצרן מורשה סוף סוף והתחבר לאינטרנט, היום שאלתי אותו "איזה רישיון מכרו לך?" אז העיסקה כאן חוקית, אבל שהוא שמע את זה ביאסתי אותו מאוד, לא סיפרו לו על ההגבלה של הרישיון oem, למרות שהעיסקה הייתה חוקית, היא הגיעה עם חומרה מקורית צמודה. הוא רכש מהם מחשב, מסך וחלונות 7 ואופס שכחו לציין את הפרט הזה. יש לו כסף זאת לא בעיה בשבילו, עכשיו סתם גרמו לו כאב ראש מיותר.

ניתן להחליף רישיון כזה במידה ולא נאמרו ההגבלות?

אני יודע שפתחתי אשכול דומה בגלל אח שלי,אבל במקרה הקודם המכירה לא הייתה חוקית בכלל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2010, 19:26

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "עוד פעם כאב ראש מיותר? נו מה..."

מדובר באדם, שיכול לרכוש מחשב ב 20 אלף ש"ח בתשלום אחד בלי בעיה, הוא רוכש עכשיו בית נוסף בכמה מיליונים בלי למכור את הבית היוקרתי שיש לו כבר והוא לא אוהב דברים זולים או קומבינות. הוא נסע עד המרכז בשביל זה במיוחד אז עכשיו שוב לעשות את הנסיעה?
האדם שהיה איתו באחת החנויות של ikea, כדי לבחור שולחן מתאים גם לא ידע על הסעיף הזה.

מה אני אגיד לך השירות בישראל לא הוגן ומתחת לכל ביקורת.
מעניין אותי איזו חנות מכרה לו את המחשב והרישיון. אני אדאג להרחיק ממנה אנשים כי עם שירות כזה עדיף לא להגיע לחנות כזאת.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 11-03-2010, 19:42

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "בוא תסביר לי, לאט, מה זה משנה..."

לו זה גרום לכאב ראש קל, אבל משהו כמו אותו אחד שהלך איתו ל ikea ואחרי זה לרכוש מחשב ורישיון לחלונות, הוא כנראה יצטרך לנסוע אליו הביתה ולהחליף את את החלונות ולקבל קוד ל retail עם תוספת תשלום ואז לחזור לבעל המחשב ולהחליף קוד.
במילים אחרות כאב ראש מיותר, אם לא אני אצטרך לעשות את זה, אחרי שהמוכר האומלל יקבל ממני שטיפת מוסר רצינית מול כל הלקוחות שלו על אופי השירות הרע שלו!
מגיע אליו אדם לא מהאיזור של החנות וככה הוא נוהג בלקוחות שלו?

המוכרת האחרונה, בארונ'ג שעשתה לי משהו דומה קיבלה שטיפת מוסר ממני וקרוב שלי פרט לי והבוסים שלה לפני כל הלקוחות. בקטע הזה אני לא מוותר לאף אחד או אחת, כי אסור לוותר לכן רמת השירות בארץ שלנו ברמה הזאת. בחו"ל תנסה לקנות משהו בחנות עם שם ומוניטין, המוכרים יגידו לך, אבל יש עוד כמה דברים, שאתה צריך לדעת. יצא לי תמיד ותמיד המוכר נתן את כל הפרטים.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 11-03-2010 בשעה 19:45.
ישן 11-03-2010, 20:38
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "עוד פעם כאב ראש מיותר? נו מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Zed3
מעבר לעובדה שצריך בשלב כלשהו לבצע אקטיבציה טלפונית שלוקחת בדיוק 5 דקות, אין למשתמש הביתי שום הבדל.

יש כן הבדל, ההבדל המהותי בין רשיון OEM ל-Reatil זה שברשיון OEM התוכנה "קשורה" למחשב.
הרבה אנשים רוכשים מחשב חדש לאחר תקופה של בין שנה וחצי ל-4 שנים (ואני בכוונה מתעלם ממיעוט שרוכש אף בתדירות נמוכה יותר), וזהו תקופה שמערכת הפעלה WIN x.x יכולה להיות עדיין עדכנית גם כשהוא רוכש את המחשב השני והשלישי, כך שהרבה מהלקוחות (אך ברור שלא כולם, כי יש כאלו עם שיקולים אחרים) עלולים להפסיד בזאת שהם נדרשים לרכוש רשיון נוסף למערכת הפעלה זהה.

לדוגמה, Windows XP יצאה ב-2001. אנו אוחזים כיום בשנת 2010 ומערכת הפעלה זו עדיין נמכרת.
רוב האנשים מחליפים בתקופה זו בין שניים לארבעה או מחשבים, ויש אף המספיקים לרכוש בתקופה כזאת חמשה מחשבים (ואני לא מזכיר כאלו שרכשו ששה מחשבים בתקופה כזאת, כי הם כנראה נמצאים בסבירות זהה לאלו שרכשו בתקופה כזאת מחשב אחד בלבד), כשכל או רוב מחשבים אלו מריצים את אותה מערכת הפעלה.
אם כולם נרכשו ברשיון OEM - כפי שנפוץ לעשות, יש צורך ברכישה של בין שניים לחמשה רשיונות. אם הראשון או אף השני שבהם היה Retail, הלקוח היה יכול לחסוך סכום ניכר, אך כמובן שהוא עלול שלא להיות מודע לכך, כי הפרט הזה לא מצויין לו בצורה שהוא נחשף אליה בזמן קבלת הייעוץ והרכישה.
ישן 11-03-2010, 21:14

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "[QUOTE=Zed3]מעבר לעובדה שצריך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל K
הלקוח היה יכול לחסוך סכום ניכר, אך כמובן שהוא עלול שלא להיות מודע לכך, כי הפרט הזה לא מצויין לו בצורה שהוא נחשף אליה בזמן קבלת הייעוץ והרכישה.

תודה הסברת פה בדיוק את הבעיה. המוכר כאן לא ציין זאת בכלל, שיש שני סוגי רשיונות ולכן הוא לא נתן בכלל בחירה ללקוח עצמו ומשום כך לקח ללקוח את הבחירה שלו.
רוכש המחשב והאדם שהיו איתו לא מודעים בכלל לעובדה שיש רישיון x ו y בכלל, עד שאמרתי לרוכש המחשב, הוא לא ידע בכלל על זה.

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 11-03-2010 בשעה 21:19.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:29

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר