לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2010, 16:27
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "הוא לא הוסיף את הפאבים (הם היו מאז ומתמיד בחוק) אלא קבע כי זכותו של כל אדם לנסות"

בחוק המקורי לא היו פאבים

http://www.doctors.co.il/ar/410/%D7...9%D7 %9E%D7%92

תוספת [תיקון: תשמ"ח, תש"ן, תשנ"ד[
סעיף 1
1. אולם סגור המשמש בדרך כלל לבית קולנוע, לתיאטרון, לקונצרטים, לאופרה או למחול וכן אולם המשמש להתקהלות של ציבור למטרת הרצאה או דיון, למעט המסדרונות והאכסדרה שהוקצו לכך שבהם יהיה העישון מותר, והכל בעת שיש בהם קהל ולמעט כאשר אין לציבור רשות כניסה אליהם בין בתשלום ובין בלא תשלום.
2. כל מקום בבניין של בית חולים או מרפאה, חוץ מן המקומות שהוקצו בידי הנהלת בית החולים או המרפאה שבהם יהיה העישון מותר, ובלבד שהם אינם חדרים המיועדים לאישפוז, לטיפול או לבדיקות.
3. החלק הפתוח לציבור בבית מרקחת.
4. אולם קריאה וחדר קריאה בספריה הפתוחה לציבור, חוץ מן המקומות שהוקצו בידי הנהלת המקום שבהם יהיה העישון מותר, אם הוקצו.
5. כל מקום בבניין המשמש מוסד חינוך או מוסד להשכלה גבוהה - חוץ ממקום המשמש מגורים והמקומות בספריה או בחדרי דיון שרשאית הנהלת המוסד להקצות שבהם יהיה העישון מותר.
6. מעלית לנשיאת בני אדם.
7. אוטובוס, בעת שיש בו נוסעים; בפסקה זו "אוטובוס", כמשמעותו בתקנות התעבורה, התשכ"א 1961.
8. מונית וזוטובוס, בעת שיש בהם נוסעים; בפסקה זו, "מונית" ו"זוטובוס" - כמשמעותם בתקנות התעבורה, התשכ"א 1961 .
9. רכבת, בעת שיש בה נוסעים, למעט קרון שהוקצה לכך שבו יהיה העישון מותר, ובלבד שלא יוקצה לכך הקרון היחיד באותה רכבת, הקרון שבו נמכרים מזון או משקה, או הקרון היחיד שבו נמכרים מקומות שמורים.
10. החלק הפתוח לציבור של מרכול.
11. מזנון, בית קפה או מסעדה, לרבות כל בית אוכל אחר, שיש בהם עשרים מקומות ישיבה לפחות, למעט השטח שהוקצה לכך בחלק הפתוח לציבור שבו יהיה העישון מותר, ובלבד ששטחו אינו עולה על מחצית שטח החלק הפתוח לציבור והוא שטח רציף, וסומן בבירור היכן העישון אסור והיכן הוא מותר.
12. חדר או אולם פתוח לציבור המשמש לפעילות גופנית או לספורט.
13. גן ילדים, מעון ילדים או בית ילדים.
14. חדר או אולם הפתוחים לציבור בבנק, בבית דואר או בסוכנות דואר.
15. מקום עבודה, למעט חלק ממנו שהוא חדר או אולם שהעישון הותר בו במפורש בידי האחראי במקום לאחר התייעצות עם העובדים (להלן - אזור עישון ), ובלבד שבאזור העישון אין עובדים אנשים שהם או חלק מהם אינם מעשנים; באזור העישון יותר העישון אם יש בו סידורי אוורור תקינים ואם העישון בו אינו גורם למטרד בחלקים אחרים של מקום העבודה; חדר או אולם שעובדים בו רק עובדים שהם מעשנים, יראו כאזור עישון מבלי שיהיה צורך בהיתר מפורש של האחראי במקום; לענין זה, " מקום עבודה " - כל מקום בבניין שעובדים בו אנשים ושאינו משמש למגורים. אין בהוראות פרט זה כדי לפגוע באיסור עישון מכוח כל דין ואין בו כדי למנוע ממעביד לאסור את העישון במקום העבודה.

אם הבנתי נכון מה הלך פה לאחרונה, פאב לא היה נחשב כבית אוכל, ואני רואה את זה למשל בציטוט החוק החדש בוויקיטקסט:

". מסעדה, מזנון, בית קפה, לרבות כל בית אוכל, בית משקה, מועדון, דיסקוטק או מקום אחר שבין עיסוקיו הגשת מזון או משקאות (כולם להלן - בית אוכל), למעט חדר נפרד לחלוטין, אם קיים, שהוקצה לעישון בידי הנהלת בית האוכל במפורש, אם הוקצה, ובלבד שיש בו סידורי אוורור תקינים והעישון בו אינו גורם למטרד בחלקים אחרים של בית האוכל ושטחו אינו עולה על רבע של השטח הפתוח לציבור."

http://he.wikisource.org/wiki/%D7%9...%99%D7%99%D7%9D

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-03-2010, 21:20
צלמית המשתמש של דנדוני
  משתמשת נקבה דנדוני דנדוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.09
אוי, נו, באמת!
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "אני חושב שאתה לא מבין, זה לא..."

כאילו יש פאבים שמוגדרים- "פאבים של מעשנים" וכאלה שמוגדרים "פאבים ללא עישון".
זו שטות אחת גמורה!
ישנו חוק במדינת ישראל שלצערי לא נאכף כראוי!

בינינו, אני לא אכניס את כולם לאותה קטגוריה, אבל רוב האנשים שמעשנים רואים רק את טובתם מולם!
בין אם יש אפשרות או אין אפשרות לעשן- תמיד העישון יבוא לפני נוחיותם של האנשים הסובבים אותם.
ועל כן- לא ממש אכפת למישהו שמעשן שהוא פוגע לי משמעותית בבריאות, גורם לי להשתעל ולמלא את הריאות ברעלים ללא רצוני ומסריח את סביבתי (ורוב הזמן הריח נדבק גם לבגדים ולשיער...)! הציבור המעשן בישראל לא יכול להיות יותר חסר התחשבות ממה שהוא, ואני רואה את זה בדברים הפשוטים ביותר! מה לא ברור?! לא מעשנים בקניון הומה אדם! לא מעשנים במסעדה (למעט האיזור המוגדר לכך)! לא מעשנים על אנשים!

בכל מקרה, להגיד לי לא ללכת לפאב כי יש שם אנשים שמעשנים זו שטות! לא יותר פשוט שהאנשים שמזהמים את הסביבה ואותי בניגוד לרצוני יקחו את עצמם ויעשנו את הסיגריה שלהם במקום המתאים ולא עליי?!?! זו בקשה גדולה מידי?!
בלי קשר- ההערה הזאת לא תקפה, לצערי הרב, רק לפאבים, אלא כמעט לכל מקום על פני הגלובוס.

ישן 23-03-2010, 12:56
צלמית המשתמש של דנדוני
  משתמשת נקבה דנדוני דנדוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.09
אה, התכוונת לזה...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "נו טוב, לא ממש עבריינית :)"

דווקא נשמע לי מגניב להיות עבריינית אני טובה מידי...

בכל מקרה, אם יש מקום שכל קיומו וכל העיסוק בו סובב סביב הסטלנות, עישון סיגריות, נרגילות ומה שבא ליד (כמו הטראבין...) שיהיה לו בכיף ואין לי בעיה עם הקיום שלו- ואדם שלא מעשן הנכנס לשם יודע ששם כן מעשנים ויכול להחליט לא להיכנס כי רוב העיסוק במקום הוא העישון... (הבעיה תתחיל כשכל המקומות הנפתחים יספקו את השירותים הללו ללא התחשבות באנשים שלא מעשנים...).
יש לי בעיה עם זה שפאב רגיל, שלא מספק שירותי נרגילה וכדומה, שאתה נכנס אליו כדי לשתות ולא כדי לשבת עם החברה על הריצפה ולהזמין אוכל ולעשן נרגילה- הפך להיות פאב מעושן... בעצם תמיד היה
אני לא מתה על תרבות היציאות, לא מהנה אותי לצאת בסופי שבוע לשבת בבר עם חברים ולשתות ובכל זאת, מרגיז אותי שבפעמים היחידות שהסכמתי ללכת למקומות האלה, חזרתי מעושנת הביתה- רק לפרוס ולאכול אותי...
וזה מה שמרגיז אותי! רוב הפאבים לא אמורים להיות פאבים שמתירים עישון, כי לפי מיטב ידיעתי, רוב הציבור אינו מעשן. ובלי קשר- גם אם רוב הציבור היה מעשן, אי אפשר לכפות מחלות על אנשים שלא בחרו לעשן...
אני מקווה שאתה מבין לאן אני חותרת...

ובכלל- אם אני לא מעשנת ליד אדם מסוים- אני לא פוגעת בו בריאותית, לעומת זאת- אם הוא מעשן לידי, הוא כן פוגע בי בריאותית!

לגבי החוק- אני לא רואה טעם לקיומו אם לא אוכפים אותו ולצערי זה המצב כיום.
אולי יש את אפקט הפחד מהדוח אבל בפועל זה לא ממש מזיז להרבה אנשים...
אני מאוד מקווה שבעתיד יקחו את זה כמה שלבים קדימה וממש יפעלו בנושא הזה, אין שום סיבה שאני אפגע כי אחרים בוחרים לפגוע בעצמם...

ודר"א, לגבי לשלוח אנשים לעשן בקור- זו ממש (אבל ממש!!!) לא הבעיה שלי שהם בחרו להרוס לעצמם את הבריאות! הם בחרו לעצמם הרגל מגונה, שישאו בתוצאות!
לעומת זאת- אני בחרתי להישאר בריאה ולא לעשן ובכך אינני פוגעת באיש! ועל כן, הם יתחשבו בי ולא אני בהם...
בארה"ב, לדוגמא, הייתי במדינה צפונית, מאוד מאוד קרה, והחברה שהיו איתי בדירה שעישנו- יצאו החוצה לעשן גם ב10- מעלות, כי לא היינו מוכנים לשאוף את העשן שלהם ושיעשנו לנו בדירה ויסריחו לנו אותה...

ישן 23-03-2010, 15:13
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
יאללה, קורס מזורז בעבריינות :)
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי דנדוני שמתחילה ב "אה, התכוונת לזה..."

הבעיה היא שאת הפקחים לא מעניין אם דנה חושבת שזה בסדר שמקום כזה יאפשר עישון סיגריות ונרגילות, אלא רק לשון החוק, ועל פי לשון החוק גם למקום כזה אסור לאפשר עישון.

את בעצמך מודה שאינך "בליינית הדור", ואת לא יוצאת הרבה לפאבים, וכנראה שאינך היחידה מקרב ציבור הלא מעשנים שאינם חובבים גדולים של הטיפה המרה או מועדונים צפופים ורועשים.

עכשיו, את מצפה שבגלל שפעם ב... מתחשק לך לצאת לשתות, אנשים אחרים ישנו את הרגל הבילוי שלהם.
(אם לא מעשנים היו מהווים נתח גדול יותר בקרב קהל המבלים והסצנה, הרי שלא היה צורך בחוק הנ"ל בנוגע לפאבים ומועדונים מפאת העובדה שבעלי המקום, מתוך שיקול עיסקי, היו אוסרים את העישון במקום).

רוב הציבור אכן לא מעשן (וזה גם הבסיס להגבלת השטח המוקצה לעישון לעד 25% משטח העסק), אולם לא ניתן להסיק מנתון זה דבר או חצי דבר לגבי אחוז המעשנים בקרב שוכני הפאבים והמועדונים.

לגבי אכיפת החוק, זו כבר סוגיה אחרת. לא ניתן לאכוף חוק מבלי להקצות כוח אדם לכך, וכאן צריך לתהות מדוע הדבר לא נעשה.

הנסיון של טרדן לגרום לאכיפה ע"י הגשת תביעות כנגד בעלי פאבים שלא "עשו מספיק" כדי למנוע עישון וכנגד מעשנים סוכל כאשר אותם טרדנים, ברוב חוצפתם, התגאו בכך שהם "עושים קופה", וברגע ששופטים נוכחו לדעת כי מרבית התלונות הן מאנשים שהולכים לפאב מתוך כוונה לקבל רווח כספי ולא מתוך רצון לבלות, הם החלו לדחות תביעות אלו.

ולגבי הדירה, בהנחה שהדבר לא מעוגן בחוזה, הרי שמדובר בהחלטה שלכם אם לאפשר את העישון בה או לא.

ישן 21-03-2010, 21:55
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "אני חושב שאתה לא מבין, זה לא..."

מי החליט שזה לא התפקיד של המדינה? ואם זה לא התפקיד שלה אז למה זה התפקיד שלה לאכוף כל חוק אחר? חבל שאתה ואנשים מוסגך לא מבינים שמצייתים לחוקים גם אם לא ממש מסכימים איתם או אוהבים אותם. וד"א למדינה יש לא רק זכות, אלא אפילו חובה, להגן על החיים של האנשים שלא רוצים למות מסרטן, בדיוק כמו שהמדינה מגבילה את כמות הזיהום שהמכונית שלך יכולה לפלוט, או את רמת הקרינה שהאנטנה ליד הבית שלך יכולה לפלוט. אתה רוצה לסרטן את עצמך? תעשה את זה בבית שלך.

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 21-03-2010 בשעה 21:57.
ישן 22-03-2010, 11:04
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

יש להבחין בין פאב ובין אזורים אחרים.

הרי אתה לא יכול להחליט אם אתה עולה על מטוס או לא, או שמא אתה מוכן לקבל שירותים ממשרד ממשלה זה או אחר, ולכן ישנם מקומות ציבוריים אשר זה תפקידה המובהק של המדינה לאסור על עישון, ואני תומך בחוק זה ב-100%.

אבל, וכאן הסייג, מדוע על החוק להתערב בצורת בילוי של אדם זה או אחר?
או יותר נכון, מדוע להתערב בזכותם של קבוצת אנשים לבלות תוך כדי ביצוע הליך כלשהו המזיק לבריאותם ובריאות הסובבים אותם, כל עוד ידוע מראש לאדם הנכנס לאותו מקום כי מהלך זה מתבצע?

כפי שאדם האלרגי לאבקני פרחים לא יכנס לפאב בו העיצוב כולל שלל אגרטלי פרחים, כך אני מצפה שאדם המתנגד לעישון לא יכנס לפאב בו מעשנים, אולם כן יש לאפשר לפאבים את האפשרות להכריז על עצמם כעסק בו עיקר הפעילות כוללת עישון.

ישן 22-03-2010, 20:55
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כשצורת הבילוי שלך פוגעת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
כשצורת הבילוי שלך פוגעת באחרים אז המדינה צריכה להתערב. כמו שכבר אמרתי לך
אני חושב שבאמת צריך לקבוע אחוז מסויים מבתי העסק שיוגדרו "כעסק בו עיקר הפעילות
כוללת עישון", אבל האחוז הזה צריך ליהיות נמוך מאד כדי לא להפוך את החוק ללא
רלוונטי.

זהו שלא. יש מקומות שזה מוצדק (כמו רכבות, אוטובוסים וכו') כי ללא מעשנים אין אלטרנטיבה לשימוש בשרותים החיוניים הללו. אין שום צורך אמיתי לצאת לפאב, אם העישון מפריע לך אל תלך לפאב שמעשנים בו, אם יש הרבה כמוך בסופו של דבר יפתחו פאבים ללא מעשנים.

למדינה אין שום זכות לכפות על אזרחים פרטיים מה לעשות בעסק שלהם (בניגוד למשל למוסדות ציבוריים ששם זה לגיטימי לקבוע סטנדרטים) כל עוד זה לא מביא לפגיע באנשים אחרים - עישון בפאבים "פוגע" ממש באותה מידה כמו שפעילות בשבת "פוגעת" בדתיים.

ישן 22-03-2010, 21:18
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]כשצורת..."

מה הקשר בין עישון לפאב? לפאב באים בשביל לשתות אלכוהול. אין שום סיבה שמי שלא מעשן לא יוכל ללכת לשתות בירה בחוץ. אם במדינות שבהן יש הרבה יותר מעשנים מפה הצליחו לגרום למעשנים להפסיק לעשן בפאבים, אני בטוח שגם פה יצליחו וזה יקרה על אפך ועל חמתך וכניראה אחרי שאנשים כמוך יספגו כמה קנסות עסיסיים. הרי לא יקח עוד הרבה זמן עד שפקידי האוצר יבינו שיש להם מאגר בלתי נידלה של פרייארים שבשביל לעשות רושם על בנות בפאב הם מוכנים לעבור על החוק ולשלם קנסות אם למדינה אין זכות לכפות על אנשים מה לעשות בעסקים הפרטיים שלהם, כמו שטענת, איך אתה מסביר את החוק שאוסר על סלקציה במקומות בילוי (שהם מין הסתם פרטיים)? איך אתה מסביר את החוק שאוסר על מכירת אלכוהול לקטינים בפיצוציות (שגם הם עסקים פרטיים)? ואפשר להמשיך. זה שיש לך עסק פרטי לא אומר שמותר לך לעבור על החוק.

ישן 22-03-2010, 22:13
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "אתה חושב שהתרת עישון הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
אתה חושב שהתרת עישון הוא אפלייה?

לא, אבל היא התערבות הממשלה ברצון האזרח. דבר שאמרת שהוא פסול

ושוב, בניגוד לאוטובוס אתה לא חייב ללכת לפאב אם העישון מפריע.

אבל גם באוטובוס היה מותר לעשן כ-40 שנה. וגם בקניונים. החוק מתקדם עם הזמן, ככל שנזקי העישון מתבררים.

ומלבד זאת אתם מפספסים את הפואנטה, הבעיה היא לא התרת העישון (אני לא מעשן ולא הולך לפאבים יותר מדי) הבעיה היא שהממשלה רוצה למשטר כל היבט בחיים שלנו ושאנשים מקבלים את זה בשיוויון נפש בגלל התרוץ הדבילי של "בריאות". אח"כ אל תתפלא שמופיעים אוטובוסים שמשפילים נשים ע"י הפרדה והיד עוד נטויה...

איך הצלחת להגיע מאיסור עישון להפרדה באוטובוסים?

אגב!!! זאת דוגמא מעולה למה הממשלה צריכה להתערב ברצון הפרטי של האזרחים החרדים שלא רוצים לשבת ליד נשים. "אני לא מבין למה נשים יושבות בכוונה קדימה"...

ואיפה "זיהמתי" את הדיון בקללות?

אני לא כיניתי אף אחד כאן "טיפש". נחש מי כן?

ישן 23-03-2010, 08:00
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

בדתיים פוגע, נפשית, לראות בחורות בלבוש חשוף ומאכלים לא כשרים
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כשצורת הבילוי שלך פוגעת..."

האם נחוקק חוק שילביש את כל המבלות בשמלות ארוכות ושרוולים ארוכים ונאסור על מכירת שרימפס?

באנשים עם בעיות אוזניים פוגע לשהות במקומות רועשים, האם נחוקק חוק האוסר פתיחת מועדונים והופעות חיות (אלא אם כן עוצמת הקול בהם לא גבוהה מעוצמת קול של טרנזיסטור)?

יש אלכוהוליטסים שעצם השהייה באזור בו צורכים אלכוהול פוגעת בהם (עקב הסיכוי שיתפתו לחזור לטיפה המרה), האם תסגור את כל הפאבים?

ולכן, כפי שחרדי לא ילך למסעדת פירות ים, ומוסלמי לא ילך בר יין המגיש נקנקיות חזיר, כך יש לאפשר לאנשים מעשנים ולא מעשנים לבלות במקומות שונים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:58

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר