לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2010, 11:16
  מתן בזק בינלאומי מתן בזק בינלאומי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.09
ניסיון פריצה לפייסבוק

בעקבות מייל שנתקלתי בו אצל אחד מחבריי, אני מפרסם הודעת אזהרה זו.
מדובר במייל שעל פניו נראה כמו מייל תקין מתמיכת אתר פייסבוק.
בהודעת המייל נכתב שלאור פנייתי לאיפוס הסיסמה באתר יש להקיש על הלינק המצורף.
כמובן שלא בוצעה שום בקשה לאיפוס הסיסמה, ומדובר במייל "פישינג".

מהם אתרי פישינג?
פישינג (phishing) היא שיטת הונאה המבוססת ברובה על שכפול אתרים לגיטימיים, כמו אתרי בנקים, אתרי משלוחים, אתרי חברות אשראי ועוד. כיום, ההונאה פועלת בשתי דרכים עיקריות.
הדרך הראשונה והפחות נפוצה היא השתלטות על אתרים קיימים, בעת ניסיון כניסה לאתרים הנ"ל, עולה אתר 'דמה' (הזהה לחלוטין לאתר המקורי) ומבקש את פרטי הכניסה, ברגע שהמשתמש יכניס את הפרטים הוא יועבר לאתר 'שגיאה' שגם הוא מזויף המעיד על תקלה כלשהי באתר, באותו רגע פרטי הכניסה שלו הועברו למפעיל האתר.

הדרך השניה והנפוצה (בגלל הקלות בשליחת אימייל כיום) היא שליחת הודעה הנראית כהודעה המגיעה ממקורות שניתן לבטוח בהם. בהודעה נראה כי האתר מבקש את פרטי הכניסה לצורך בדיקה, אישור חשבון, כניסה לפני ביטול ושלל המצאות. בתוך המייל יש בקשה להשיב להודעה ולצרף את פרטי הכניסה או לחילופין מצורף בו קישור המפנה לאתר דמה (בדומה לדרך הראשונה) שבו שוב מתבקש המשתמש להקיש את פרטיו ולהתחבר.

המפעילים לא מבקשים רק את שם המשתמש או הסיסמא, ישנם בקשות רבות למספרי חשבון, כרטיסי אשראי, ת.ז וכל פרט מזהה שאפשר לעשות בו שימוש.
הדרך הבטוחה היא כמובן לא לשלוח פרטים כאלו לעולם! (הבנק, פייסבוק וכל אתר אחר לא יבקשו פרטים מהלקוחות).
אמצעי הזיהוי הגלוי ביותר הוא הכתובת, תוכלו לשים לב כי המייל נשלח מכתובת המתחזה לכתובת המקורית של פייסבוק (@facebookmail.com).
הדומיין של אתר פייסבוק והתמיכה הוא XXX@facebook.com

שמרו על הפרטיות והמידע שלכם
מתן בזק בינלאומי

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
פייסבוק: http://www.facebook.com/BezeqBenleumi?ref=ts

רוצים גם אתם להיות גיבורי על?
http://edocs.xpm.co.il/bsupport/

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2010, 22:50
צלמית המשתמש של Sonic ReLoaDeD
  Sonic ReLoaDeD Sonic ReLoaDeD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.03
Follow me...
מתן בזק בינלאומי צדק לחלוטין, אני נפלתי להונאה הזאת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מתן בזק בינלאומי שמתחילה ב "ניסיון פריצה לפייסבוק"

הכול החל שפרצו לי לפייסבוק דרך פישינג (פישינג) שזה אתר מדומה, לאחר מכך שלחו לי עוד מייל מפייסבוק, שאם אני רוצה אני צריך לשלם להם כסף (הם אמרו לי רק 5 דולר אבל הם גנבו לי יותר) והם יחזירו לי את החשבון, כי החשבון אצל פישינג.
לאחר מכך זה היה גם הונאה, אז בא חוקר פרטי ואמר לי שיחזיר לי את החשבון והכסף ויכניס את הפושעים לסורג ובריח, כמובן שהחוקר פרטי גם היה פישינג וגנב לי כסף.
כולם גנבו לי כסף כי אחד אחרי השני הבטיחו לי הבטוח של החזר כסף וחשבון פייסבוק, עד שמתן בזק בינלאומי הגיע, הסביר לי שהכול זה פישינג, ועכשיו ניצלתי, תודה רבה!

תודה רבה מתן בזק בינלאומי!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:15

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר