לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #2  
ישן 21-03-2010, 00:32
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות
 
חבר מתאריך: 07.04.02
הודעות: 23,839
Facebook profile Follow me...
מידע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "הרהורים לגבי הכתבה על ההרוג בהפגנה היום (שבת)"

דובר צה"ל מוסר כי הפרת סדר אלימה ובלתי חוקית התקיימה היום (ש'), בשעות הצהריים סמוך ליישוב לברכה. עשרות פלס' מהכפר ערק בורין, דרומית לשכם, הגיעו במטרה לעורר פרובוקציה מסוכנת אל מול היישוב ברכה שבשומרון.
כוחות צה"ל שהגיעו למקום במטרה להרחיק את המפגינים נתקלו בהמון פלסטיני שיידה לעברם אבנים. הכוחות השיבו באמצעים לפיזור הפגנות שכלל ירי כדורי גומי. זוהתה פגיעה בשני פלסטינים שפונו מהמקום האחד על-ידי הסהר האדום והשני באופן עצמאי. במועד מאוחר יותר דווח על ידי גורמים פלסטינים כי אחד מן הפלסטינים נפטר מפצעיו בעוד השני נפצע באורח אנוש
דובר צה"ל מבקש להדגיש כי לא נעשה שימוש בירי חי כפי שנטען בחלק מאמצעי התקשורת ולהבהיר כי קודם לירי הגומי נעשה שימוש ברימוני גז. מפירי הסדר נפגעו מכדורי גומי שנורו לעבר ההמון בהתאם לנהלים.
כמו כן, טרם האירועים התקיימו מגעים אינטנסיביים עם גורמים פלסטינים בגזרת שכם במטרה למנוע חיכוך. זאת בעקבות עימותים חוזרים ונשנים באזור בין פלסטינים למתיישבים.
בצה"ל רואים בחומרה את ניסיונות הפלסטינים לפגוע בתושבי היישוב ובכוחות הביטחון. כמו כן, צה"ל לא יאפשר את קיומן של הפרות סדר אלימות ובלתי חוקיות תוך סיכון חיי אדם וגרימת נזק לרכוש ציבורי.
_____________________________________
אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
© יוסיפון - על כל האמור בהודעה זו חלים כל כללי זכויות היוצרים הקבועים בחוק. לשם קבלת הרשאה להעתקה או לשימוש במידע יש לפנות אלי לדוא"ל yossifoon@fresh.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 21-03-2010, 21:44
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 03.01.05
הודעות: 4,584
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סלעי שמתחילה ב "תעשה חיפוש באינטרנט ותראה..."


[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/24012010/2473324/1_wa.jpg]


1. הצילום הוא של ההרוג (עפ"י השם ע"ג הצילום).

2. אני מצטרף לכל מה שאמר Kipodon.

3. היו לא מעט מקרים של קליעים שלמים בראש, כולל מקרים שבהם הפצוע לא נהרג, כולל מקרה (אחד לפחות) שהנפגע המשיך לחיות שנים עם הקליע בראשו.

ולסיכום, מהצילום לא ניתן להבין הרבה מכיוון שאם כל הכבוד ל- ynet זה לא ממש כמו לבחון את הצילום בגודל טבעי ומקרוב. על פניו נראה קליע בתוך הראש,ולכן באמת לא ברורה ההכרזה של הרופא על פצע כניסה ויציאה.
_____________________________________
! This is Sparta


נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 21-03-2010 בשעה 21:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #17  
ישן 21-03-2010, 18:19
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.07.08
הודעות: 1,033
אתה רומז למגמתיות?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "הרהורים לגבי הכתבה על ההרוג בהפגנה היום (שבת)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yotman
2 שאלות מחשידות עולות מהכתבה:

1. הרופא טוען שיש פצע כניסה ופצע יציאה ברור אצל ההרוג, אך בצילום הרנטגן שפורסם רואים בברור קליע תקוע בגולגות, מה שמעלה את השאלה אם הקליע תקוע בגולגות איך יש פצע יציאה?
למה אתה כל כך בטוח שמדובר בתמונה של הפצוע משבת? אתה רואה תמונת רנטגן, אתה יודע של מי התמונה ומתי צולמה? השכל הישר אומר שלו היו רוצים להציג ראיות היה צורך לצרף צילום פניו של הפצוע וכן צלום ממוקד על מקום כניסת הקליע.
השאלה המתבקשת היא האם מי מכתבי העיתון ביקש לקבל פרטים נוספים? האם הצגת תמונה אחת ללא קונקסט מבהירה? הדבר משול לקטע הוידאו של מוחמד אדורה ששוק לעולם כמי שחוסל ע"י ישראל. רק בדיעבד ולאחר בדיקה מעמיקה הוברר שסביר יותר כי נעשה כאן ניסיון להוליך את התקשורת העולמית \ ישראלית שולל.
האם נעשה כאן רק follow up? לדווחי הפלשתינים? האם נעשה ניסיון לסנן חומרים שמשמשים את הצג שכנגד תוך אי אמירת אמת (או לכל הפחות כל האמת)?
האם לא היה כאן מקום לדווח מבלי לצרף תמונה שיתכן ומדובר בפיברוק?
2. ממה שאני למדתי, קליע שפוגע בעצם ולא עובר רק דרך הבשר מתנפץ לחלקים וגורם לנזק רב, אך בצילום הרנטגן שמצורף לכתבה אנו רואים קליע שלם כאילו הוא פורק מכדור - האם הדבר הגיוני?
שוב, יש המון שאלות פתוחות, מה שברור שהמידע שמוצג הוא חלקי וסביר להניח מגמתי.

ובהמשך להדברים הללו, האם זה הגיוני שבמדינתנו גוף תיקשורתי גדול שמכבד את עצמו כמו ynet לא שואל את עצמו את השאלות הללו עם פרסום הכתבה?
לי נראה שלקוראים הרבים יש תחושה מאוד לא נעימה בקריאת עיתונות "ישראלית". גברים בני 17-20 שנהרגים בעמותים אלימים נקראים "ילדים" (בעוד חיילי צה"ל הסדירים בגיל זהה נקראים חיילים לא הקטנטנים והחמודים של אמא). העיתונות לא אחת עושה שמוש ב- פלסטיני נהרג ע"י צה"ל בכפר XXX. האם אין מקום לבחירת כותרת יותר ברורה משהו מסוג: בעימות אלים בין פלשתינים לחיילי צה"ל בהם נעשה שמוש באבנים כבדות נהרג אחד\יותר מהפלשתינים?

נראה לי שאתה "מהלך על ביצים". יש יותר מתחושה שאופן העברת המסרים בתקשורת "המינסטרימית" לוקה במגמתיות לכאורה - האם לזאת כוונתך?


שבוע טוב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #20  
ישן 21-03-2010, 21:33
  kipodon kipodon אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 15.06.05
הודעות: 420
מספר מילים על בליסטיקה סופית והמקרה הנדון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "הרהורים לגבי הכתבה על ההרוג בהפגנה היום (שבת)"

א. קליע מהירות לוע גבוהה לא חייב להמעך או להתפרק בחדירה לגוף.
ב. הקליעים לא משתוללים ומשנים כיוונים בתוך הגוף. אלא אם כן אתה מדבר על גוף של רק"ם. בגוף מה שקורה הוא אחד מהבאים: נוצרים קליעים שניוניים שהם שברי עצם או חלקיקי הקליע אם הוא התפרק והם יכולים לנוע בכיוונים שונים מהכיוון של הקליע העיקרי. כמו כן עשויה להיות סטיה של הקליע מהנתיב המתוכנן עקב ירידה דרסטית באנרגיה הקינטית שלו ופגיעה ברקמה קשה כמו עצם.
ג. המנח הסופי של הקליע אינו מעיד על כיוון ההתקדמות הכללי שלו. זאת משום שלקליעים יש מספר תנועות: yawning, spinning, thumbling השילוב של התנועות יכול לגרום שברגע הפגיעה ובכל שלב הבליסטיקה הסופית ימצא הקליע במנח שהינו בזוית למסלול הירי, כולל 180 מע' לכיוון המקורי.
ד. עקב סעיף ג' יתכן גם שפצע הכניסה והיציאה לא יראו באופן ה"קלסי" של פצע כניסה קטן ופצע יציאה קרוע גדול יותר. מלבד ג' ייקבע הדבר ע"י האנרגיה הקינטית ברגע הפגיעה, הרקמות שנפגעו בדרך, יצירת קליעי משנה ועוד.
ה. מצילום הרנטגן הבודד של הגולגולת קשה מאד לשפוט לגבי מקום הקליע. צריך לפחות צילום נוסף מכיוון קדמי-אחורי כדי לדעת את מקום הקליע בתוך הגולגולת. לדוגמא, ניתן להניח את הקליע גם מחוץ לראש ולקבל את אותה תמונה בדיוק כמו זו שהוצגה.
ו. גם אני התרשמתי מתוך התמונה הבודדת שאין בסביבת הקליע סימנים לפגיעה המעידים על הנתיב שהקליע עשה. הייתי מצפה לראות שינויים כמו רסיסי עצם לאורך המסלול ועדות לפגיעה ברקמות הרכות סביבו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #22  
ישן 24-03-2010, 00:55
  tamido tamido אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 27.02.06
הודעות: 1,127
הנושא מסתבך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yotman שמתחילה ב "הרהורים לגבי הכתבה על ההרוג בהפגנה היום (שבת)"

הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף אביחי מנדלבליט, הורה לחקור את מות הפלסטינים ליד שכם

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]
מאת עמוס הראל
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/0.gif]

האלוף מנדלבליט הורה לבחון אם בוצע ירי בניגוד להוראות והאם ניסו החיילים להסתיר עובדה זו באמצעות דיווח שקרי

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1158404.html

עצוב שאינני מאמין בשנים האחרונות לדיווחי דובר צה"ל בנוגע להתרחשויות בשטחים ולבנון, לא שהפעם הם אשמים בשקרי החיילים (באם הם שיקרו).
להבא הייתי ממליץ לדובר צה"ל להמתין עם תגובות נחרצות שגויות המפחיתות מאמינותו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:08

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר