לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-03-2010, 05:53
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "לא רק שלא הבנת מה ש-glsh אמר, אתה גם מסכים עם הזוועה הזאת"

ציטוט:
יעקב פיאדה בסך הכל אמר בטלוויזיה את מה שאנשים רבים, מהמיליה שלו וגם לא, אומרים בקול רם בהרבה מקומות אחרים.

זה לא שקר עקב העובדה, שחלק מסויימם מהחרדים מרחיקים את הדת מרוב העם וגם דתיים חובשי כיפה, שעובדים ותורמים למדינה חזרה בצבא ובשוק העבודה סולדים בגלל סיבות אלה ואחרות מהחרדים. החרדים נותנים לכמה פלגים בתוכם לגרום לאחרים לא לאהוב אותם ואף רב לא עוצר וחושב כמה נזק, הם גורמים לשם של החרדים והדת ולא כל החרדים רעים, אבל מצד שני הם לא מתנגדים לאותם פלגים וגורמים לשינאה לדת היהודית עקב הישיבות שלהם,קווי מהדרין, החניון בירושלים, האימא התעללת, אינטל ירושלים, הגופה, שהמשטרה ניסתה להוציא בירושלים והחרדים ניסו לעצור את המשטרה ובגלל הדברים האלה הציבור לא אוהב את החרדים והסיפור עם בית החולים לא מוסיף להם כבוד כמגזר. הגיע הזמן שרבנים יבטלו את זה ויעמידו את ליצמן במקומו, אם איכפת להם מהדת היהודית והתנ"ך שלנו.
להזכירך ליצמן כבר פגע בסל הבריאות לטובת טיפולי שיניים, זה רק עוד צעד שלו לפגוע במערכת הבריאות של ישראל שגם ככה חסר לה כסף לטובת הציבור שלו.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-03-2010, 11:22
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
בלה בלה בלה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "[QUOTE]יעקב פיאדה בסך הכל אמר..."

כמה אומללות ופטתיות יחד עם בורות ואטימות בהודעה אחת.

כמה חילונים רוצחים שודדים אונסים ומתעללים - ומחילונים נעבור לבני אדם.
כמה חברי כנסת ושרים חילונים מושחתים במידה שלא תיאמן - ומחילונים נעבור לבני אדם.
כמה שחיתות יש במערכות החילוניות - ומחילונים לבני אדם.
מספיק לראות את התקשורת החילונית - ומחילונים לבני אדם.

עד שאתה מסתכל על פגמים (ובלי להיכנס בכלל לדיון אודותם) בקרב יחידים או קבוצות במגזר החרדי וממהר לומר "מחרדים נעבור לאנשים" - תסתכל בפגמים בקרב יחידים וקבוצות במגזר החילוני ותראה שהם עולים עשרת מונים על הראשונים.

התמונה היחידה שעולה לי בראש כשאני קורא את ההודעה שלך זה עוד כפרי פרימיטיבי מימי הביניים משולהב בלי לדעת למה.

(ולא, זה לא שאין לי ביקורת על הציבור החרדי והחכי"ם שלו).

נערך לאחרונה ע"י אינקה בתאריך 23-03-2010 בשעה 11:34.
ישן 23-03-2010, 09:44
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בעת הרשעת אדם לחומרה יש מקום לשקול "ספק" לחיוב
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "הלוואי והוא היה היחיד שפולט את משנתו בסיפא של כל כתבה"

דהיינו הסיכוי שהאיש באמת לא אשם, גם אם נראה על פניו שכן.

כאשר עוסקים ב"דיבור" של דמויות בעלות מעמד ציבורי/ממלכתי יש מקום לקחת בחשבון "ספק" לחובה - דהיינו הסיכוי הנמוך יחסית שהאיש באמת "אשם". ואני אומר את זה תוך שאני מעמיד את עצמי לצורך העניין בעמדה תועלתנית של מי שממלכתיות חשובה לו (ואישת אני לא חושב כך: האינטרס האישי שלי הוא שהעיתונות תרד עוד יותר נמוך לזנות משום שאני שולל את עצם מעמדה האנאכרוניסטי כ"כלב שמירה" אבל זה כבר עניין לדיון אחר). ההתנהלות של הזרם המרכזי של המדיה העיתונאית לגווניה - כולל גם "ראשים מדברים" עדיין נראית כאילו היא תלושה מימי ה:סלאח שבתי" וה"שלנו ולא שלנו". אין לי סימפטיה לאורח החיים החרדי, למרות שאני חושב שבמכלול הזרמים שמרכיב את עולמינו הוא בהחלט לגיטימי אם עושים שיקול של "טוב ורע", אבל כבר לפני למעלה מעשור התחלתי לקרוא פה ושם כתבי דעה שבאים מהעולם הזה וגיליתי לחרדתי שאו "הם לא גרועים כל כך" או ש"החילונים גרועים כמוהם". יצא לי לקרוא כמה כותבים רהוטים שהראו כיצד ה"דיבור" החילוני במדיה הנפוצה (המתנהלת לא פעם כאילו היא ממלכתית, אבל למעשה היא ממוקדת חילוניים-יהודים-צברים ואשכנזים באורינטציה החברתית") כלל אינו שונה בימים הרעים שלו (שלא חסרים כאלה) מזה החרדי שכולנו אוהבים לבזות. ההבדל הוא בניואנסים, לא בכוונות.

עניין ביה"ח ברזילי הוא בזוי, מגונה ואפילו סותר כמה וכמה עקרונות יהודיים לא חילוניים, אבל לא פעם על העגלה הזאת קופצים טרמפ זרמים שאין להם עניין של ממש ש"יעילות כללית של המערכת" אלא יותר בניגוח מי שהם חפצים לנגחו. ישנם צדדים של החיים שבהם החילוני הצבר הגאה פתאום מוצא עצמו די לבד - או מקסימום הוא והחסכונות שלו - ופתאום הוא מביט ימינה ושמאלה והיחיד שיכול לסייע לו גם ביעילות, גם בהתמדה וגם ללא תמורה של ממש, הוא ארגון מייסוד חרדי או המתנהל ברוח העולם הסוציאלי החרדי. אני מכיר את העולם הזה היטב בעיקר דרך פן של ענייני תרומות ו"פרוייקט חסד" ולמזלי לא נזקקתי לו, אבל תמיד אני שואל את עצמי האם החרדים הם באמת כאלה קניבלים, ואם דן: האם זה אומר שמי שעומד באותו סטנדרט שלילי הוא גם קניבל? כי אם כן אז... יש הרבה-הרבה חילוניים צברים ש:חושבים עצמם" שהם ליצמנים קטנים בפני עצמם. רק שעליהם אין שום זרקור.

ואם ללכת לכוון של סיסמאות האהובות על רוב האנשים: מי שהיום עושה דגיליטימציה לחרדי, מחר יעשה את אותו הדבר לחילוני שלא חושב כמוהו. בעצם זה כבר נעשה.

ישן 23-03-2010, 10:37
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
הספק הוא אכן ספק, אבל
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בעת הרשעת אדם לחומרה יש מקום לשקול "ספק" לחיוב"

האם לדעתך ליצמן חושב קברים יהודיים , או שליצמן חושב שהמאבק הוא מאבק על אופייה החרדי של מדינת ישראל!
אומר בנו של הרב שך, רופא במקצועו, כי אילו היה אביו בחיים הדבר לא היה קורה. אביו היה מכריע לטובת החיים.
יושבים ארכיאולוגים, שאין לי ספק לגבי כוונתם הטהורה והאקדמית וקובעים כי מדובר בקברים מהתקופה הפגאנית.
יושבים ארכיאולוגים וקובעים באופן הכי ברור ולכך מצטרפות גם עובדות היסטוריות שאדמת ארץ ישראל מלאה בקברים, ולא מן הנמנע שחלק מהשכונות החרדיות בירושלים ובמקומות אחרים ששם ברור כי היתה טביעת רגל יהודית בכל תקופות ההיסטוריה.
נושא הדת היהודית, תפיסות העולם שלה השונות באופן מהותי בין עדה לעדה ובין קהילה לקהילה הן לא בדיוק הנושא שאנו דנים בו כעת. את זאת כבר עשינו בעבר.
בעוד אנו עומדים משתהים כיצד תקציב הבריאות חומס מאותם נזקקים לתרופות , ביד קלה ובצורה אכזרית ביותר נוגסים 135 מליון ש"ח?
על מה? על שורה של קברים שאף אחד לא רצה להרוס, למרות הבטחון שלא מדובר בקברים יהודים.
רצו ואף קבעו שניתן להזיזם ואגב זאת מצוות ביהדות. מן הסתם היה אפשר לרכז את כל מלאי העצמות שעוד נותרו אחר שהקברים הללו נבזזו כמסורת אותם ימים, להעלותם לירושלים ולקברם במקום אחד.
ליצמן לא שקל שום חלופה, הוא פשוט נעמד על רגליו האחוריות ובלבד שיוכל לרצות את קהל עדתו ולרשום עוד נצחון אחד.

לנושא התקשורת - יש לי הרבה ביקורת כלפיהם על דרך התנהלותם וקביעת סדר היום הציבורי שלנו במדיה.
מתברר כי התופעה הזאת קיימת בכל העולם ולא הומצאה אצלינו.
ישן 23-03-2010, 10:46
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הדיון הוא על התיקשורת הישראלית, לא ליצמן!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "הספק הוא אכן ספק, אבל"

אני בהחלט מסכים עם מה שאתה אומר על ליצמן, ובטח בעניין הקברים/חפירות (רק נזכיר שהייתי ארכאולוג בעבר... אפילו חפרתי קברים וביליתי מאות שעות בתוכם, ואפילו... חפרתי קברים תחת התקפות פתע של גורמים חרדיים. אתה יודע מה? אני אפילו זוכר את ליצמן מגיע לאתר החפירות (במונית) ו"מרגיע" את החבורה שהנתחלה ממש בתוך השטח.

זה לא העניין: התיקשורת הישראלית היא בעיה בפני עצמה - זו בעיה שלא ניתן להתעלם ממנה בתירוץ של "ליצמן יותר גרוע". התקשורת הישראלית נהנית באופן שיטתי מחסינות ו"צא מהכלא" ששום ישראלי אחר (פרט אולי לח"כים הערבים) לא נהנה ממנה. חוסר איזון כזה מסוכן, לטעמי, יותר מאשר "כולם לשתוק". חופש דיבור סלקטיבי הוא רעה חולה שלא נותנים לה את תשומת הלב הראויה! חלק נכבד מה"לעומתיות" החרדית, ההתעקשות לעבוד במקביל לממסד ולא מתוכו, מקורה בתחושת נרדפות תמידית, שאיפושהו אני יכול את חציה להבין.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:35

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר