לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-03-2010, 21:02
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
אתגר סקפטי במתן הסבר מתחום הצבא והביטחון לסרטון המציג (לכאורה) התרסקות עב"מ

אומנם, אשכול זה קשור בעקיפין לצבא וביטחון, אולם סבור אני כי די בקשר זה להצדיק את פתיחת האשכול בפורום הנוכחי ואשמח עם המומחים ובעלי הידע שבפורום יוכלו לתרום את הארותיהם בנושא.
ובכן, מקרה שהיה כך היה:
לאחרונה נתקלתי בסרטון (

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.) ישן זה, שמזה זמן רב כבר הוכתר ע"י חובבי תיאוריות חייזרים כתיעוד חי של התרסקות חללית חוצנית.
כמובן שכסקפטיסט משבית שמחות חיש צץ עבורי האתגר לספק הסבר רציונליסטי ופרסמוני לתופעה הדי מעניינת, לעניות דעתי, המוצגת בסרטון, במיוחד לאור העובדה כי הסרטון נלקח מאתר ניסוי הטילים בוייט סנדס ולפיכך שההסבר מתחום הצבא וביטחון הוא מתבקש.

הדעה הסקפטית המקובלת, בה גם אני מחזיק, היא כי מדובר בניסוי טיל שה"תפקשש", אולם מה שמעניין כאן במיוחד לדעתי הוא "הקפיצה" לכאורה שחווה העצם לאחר פגיעתו בגוף המים (או שמא מדובר בקרקע ?) ועלייתו המחודשת כלפי מעלה לפני שהוא צונח פעם נוספת ומתפוצץ (מתרסק?) באופן סופי.
כמו כן, מסקרנת אותי הסיבה להופעתו של העצם כזוהר (השתקפות של קרני השמש ככל הנראה?).
לדעתי (הלא מקצועית בעליל) מדובר בטיל שיוט שחווה כשל מנועי אשר גרם לו לפגוע בגוף המים בזווית ובמהירות שהקפיצה אותו בחזרה לאוויר,בדומה לטכניקת ה"סקיפ בומבינג" שהשתמשו בה במלחמת העולם השנייה (http://en.wikipedia.org/wiki/Skip_bombing) ואילו מסלול המעוף הגבוה שאליו הוא מגיע לאחר מכן (אותו לא ניתן להשיג ב"סקיפ בומבינג") הוא תוצאה של דחף המנוע, אשר חווה האצה מחודשת לפרק זמן קצר בעקבות הזעזוע שספג הטיל בעקבות הפגיעה במים.
עם זאת, אני עדיין לא מצליח לחשוב על הסבר מדוע הטיל אינו מתרסק בפגיעה הראשונה אלא רק בשניה... ?
יתר על כן, במידה ומדובר בפגיעה בקרקע ולא במים (למרות שאני די משוכנע שמדובר במים) הרי שאין די בהיפותיזה שלי לספק הסבר ראוי לתופעה הנצפית וגם את זה צריך לקחת בחשבון...

מה אתם אומרים?...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-03-2010, 14:06
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "אני עדיין סבור כי הפגיעה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
אני עדיין סבור כי הפגיעה במקרה זה היא בגוף מים, למרות שקשה להכריע זאת מהסרטון המטושטש.

אם הפגיעה היא בגוף מימי או לא אינני יכול להבחין, ואני גם לא רואה את החשיבות שבכך, היות וראיתי מספיק דוגמאות (סרטים ומציאות) של ניתור תחמושת מפגיעה בקרקע.

כמו כן, עד כמה שידוע לי, שני דגמי הפצצות שתיכנן וואליס, הUPKEEP והHIGHBALL, תוכננו לשימוש במתאר מימי ולפיכך ה"קיפוץ" נועד להיות על פני המים ולא הקרקע, כמו גם טכניקת ה"סקיפ בומבינג" שכבר הזכרתי, שעשתה שימוש בפצצות קונבנצינאליות. אשמח אם תוכל להרחיב את ידיעתי בנושא.

לגבי הרחבת הידע - נסה תחילה את המאמר הזה,http://en.wikipedia.org/wiki/Bouncing_bomb
ובהמשך יש תיאור יפה בספר "פורצי הסכרים" על הפיתוחים של וואליס, וכמובן בהרבה ספרים ולפחות בשני סרטים בנושא.

לגבי קביעת זהותו של העצם המדובר,האם ברשותך קיים מידע מניסויים אחרים שיוכל לשמש אותנו למטרת השוואה או כרפרנס?

ראשית - כן ולא: כן, יש לי היכן שהו קטעי וידאו, ולא - אצטרך לזמן רב לעבור על מאות שעות כדי לדלות את הקטעים האלה, וזמן הוא מצרך יקר מאד....
שנית - איזו תועלת תצמח לך מזה? בין אם זה עב"מ הנע במסלול בליסטי, מנתר פעם אחת ומתרסק, או שזו רקטה העושה בדיוק את אותו הדבר, כל מה שתוכל לעשות מאנליזה של הסרט הוא למדוד מהירויות, תאוטה ומסלול כדי להגיע למסקנה המרעישה שיש לך עסק עם כוח המשיכה....
לא הייתי משקיע מזמני בעניין הזה. תשובה אמיתית באמת יכולה לבוא רק אם תגלה שהצלם המשיך לצלם, התקרב למקום הפגיעה, וצילם את הממצאים מטווח קצר. כל דבר אחר הוא ספקולציה ולא יותר.
ישן 26-03-2010, 15:07
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "[QUOTE=liorif]אני עדיין סבור..."

במאמר בוויקיפדיה כבר עיינתי מבעוד מועד ואין בו איזכורים לכך כי הפצצות המקפצות של וואליס תוכננו גם למתאר קרקעי ולפיכך כוונתי הייתה למקורות בהם קיים מידע לגבי אותם דגמים של וואליס שנועדו לקיפוץ על פני הקרקע.

כמובן שכל עיקרו של אשכול זה הוא העלאת ספקולציות- כוונתי בפתיחת האשכול הנוכחי לא הייתה לחרוץ דיני עולמות כי אם סיפוק אתגר עבור הסקפטים שבינינו להעלות את ההשערה המספקת את ההסבר הסביר והפשוט ביותר לתופעה הנצפית, הכל כחלק משעשוע מנטלי ותו לא.
אני מסכים איתך שמדובר בביזבוז זמן משווע ברגע שמקדישים לשעשוע זה יותר מן הזמן המגיע לו, אולם כוונתי לא הייתה לצפות באובססיביות בשעות על גבי שעות של וידאו כדי לקבל הכרעה בעניין אלא תהיתי אם ידוע לך על איזשהו סרטון קצר של ניסוי שיתרום לפתרון אפשרי עבור האתגר התמים.

תודה בכל מקרה

נערך לאחרונה ע"י liorif בתאריך 26-03-2010 בשעה 15:11.
ישן 26-03-2010, 16:09
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "במאמר בוויקיפדיה כבר עיינתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
במאמר בוויקיפדיה כבר עיינתי מבעוד מועד ואין בו איזכורים לכך כי הפצצות המקפצות של וואליס תוכננו גם למתאר קרקעי ולפיכך כוונתי הייתה למקורות בהם קיים מידע לגבי אותם דגמים של וואליס שנועדו לקיפוץ על פני הקרקע.

לא, לא, לא!
כתבתי בפירוש שאין הכוונה לעבודות של וואליס. הפניתו אותך לוויקיפדיה משום ששם ישנם גם כמה איזכורים לשימוש קרקעי וימי לחימוש מנתר.

כמובן שכל עיקרו של אשכול זה הוא העלאת ספקולציות- כוונתי בפתיחת האשכול הנוכחי לא הייתה לחרוץ דיני עולמות כי אם סיפוק אתגר עבור הסקפטים שבינינו להעלות את ההשערה המספקת את ההסבר הסביר והפשוט ביותר לתופעה הנצפית, הכל כחלק משעשוע מנטלי ותו לא.
אני מסכים איתך שמדובר בביזבוז זמן משווע ברגע שמקדישים לשעשוע זה יותר מן הזמן המגיע לו, אולם כוונתי לא הייתה לצפות באובססיביות בשעות על גבי שעות של וידאו כדי לקבל הכרעה בעניין אלא תהיתי אם ידוע לך על איזשהו סרטון קצר של ניסוי שיתרום לפתרון אפשרי עבור האתגר התמים.

שוב - בהיעדר עובדות מוצקות יותר מקטע וידאו מטושטש - אין כל טעם לפתח תיאוריות באוויר.
עד כאן - זה כל הזמן שאני מוכן להקדיש לזה. (ובמאמר מוסגר - אל נא תיעלב אם אני נשמע קצר איתך, אך יש לי הרים של חומר על כל מיני מוזרויות - זה משעשע אותי - אך ככל שאני חופר יותר עמוק, אני מוצא בזה פחות ופחות. היות ואני איש מדע ולא איש אמונה, אשאיר את הנושא הזה בתחום הבידור הקל....)..

תודה בכל מקרה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר