לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-03-2010, 00:05
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "מתי לתת את הצ'ק בחתונות וכמה לתת?"

כבר היה פה דיון ארווווך על זה. בטח גם יותר מאחד.
הגורמים שהברווז ציין נכונים, אבל יש עוד גורמים:
* כמה אתה נכנע ללחץ חברתי.
* מאיזה רקע סוציאלי (ודווקא לא אקונומי!) אתה והחתנכלה מגיעים.
* מאיזה מגזר אתה והחתנכלה מגיעים.

כל הנקודות האלה ביחד מנסות להגיד שלדעתי [בתור מישהי שלא נכנעת בנושא הזה ללחץ חברתי, בתור מישהי שבאה מרקע סוציאלי חזק (כלומר לא מהסביבה בה נעלבים אם לבנאדם אין 200 ש"ח לשים על חתונה. סביבה שבה גם אומרים חתונה ולא אירוע...) ובתור מישהי שבאה מהמגזר הדתי] בנאדם צריך לשים סכום שפוי והגיוני לכיס שלו. סכום שלא יכאב לו.
אצלנו (דתיים מרקע סוציאלי כמו שלי) נהוג לתת 100-200 ש"ח לזוג. ההורים שלי בד"כ מביאים מתנה בעלות של 150 ש"ח בערך (לשניהם), שהיא מושקעת מבחינת מחשבה, אבל לא קורעת להם ת'כיס.
כשאחותי התחתנה חלק מהחברים של ההורים נתנו ביחד מתנה (כמה זוגות) שעלתה להם בערך 500 ש"ח, והרבה נתנו כסף או צ'ק - בערך 100-200 ש"ח לזוג. אלו הסכומים אצלנו, ולדעתי זה מקסים. ככה אתה נהנה לבוא לחתונה, שמח לשמח את החתנכלה או את ההורים שלהם (תלוי למי אתה קשור), ולא מתבאס על ההוצאה (כלומר מתבאס, אבל פחות).
אגב, החברים/ות אצלנו מביאים בין 0 ל-100 ש"ח, לרוב. הם מגיעים כדי לרקוד עם החתן/כלה ולשמח אותם, ובד"כ המנות שלהם בסיסיות יותר ונקראות "מנות משמחים", כלומר מנות לאנשים שבאו לשמח, לא לטחון... אז ברור שההשקעה היא להגיע לחתונה (בטרמפים או תח"צ, אין אצלנו רכבים לצעירים, בד"כ) ולרקוד בטירוף. לא צריך את הכסף שלנו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-03-2010, 14:26
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אני לא מכיר את התופעה של "מנות משמחים" למרות שאני במקור מאותו מגזר.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "כבר היה פה דיון ארווווך על..."

בלי קשר אליה, אני חושב שאם הפרוטה מצויה בכיסך, להגיע לארוע כמו חתונה ולא לתת לזוג הצעיר אפילו 12 שקלים בשביל קפה הפוך - זה מעליב.

אם אתה באמת צעיר, שידוע שאין לו - זה משהו אחר.
מצד שני, נתקלתי בתופעה של סטודנטים ש"חייבים" כל שנה לצאת לחו"ל, ובמשך כל ימות השנה לקרוע את העיר ופתאום כשהם באים לחתונה, הם הופכים להיות סטודנטים מסכנים.

ושלא אובן לא נכון, אני דווקא נגד חתונות ראוותניות, התחלת חיי המשפחה עם חובות, עשיית רושם ריקני על ידי חתונה "נוצצת" וכו' וכו', אלא שלגבול הטעם הטוב יש שני צדדים ובשניהם צריך לשמור המג"ב הפנימי שבכל אחד מאיתנו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 14-03-2010, 16:43
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני לא מכיר את התופעה של "מנות משמחים" למרות שאני במקור מאותו מגזר."

אני יכולה להגיד שבחתונות של בנות מהשכבה שלי, כנראה הרוב נתנו בסביבות 50 ש"ח. היו ששמו 100 (תלוי גם בקרבה לכלה), והיו מעטות שלא נתנו כסף. אבל תהיה בטוח שאלה בנות שלא טסו מעולם לחו"ל, את הטיולים שהן עשו בארץ הן העבירו בטרמפים, ואם הן שתו פעם כוס קפה בחוץ זה היה ביום הולדת של חברה, או אולי בדייט אם במקרה הן יצאו עם בחור שחינכו אותו לזה (נדיר!).
אגב, בשכבה שלי היו 110 בנות, אחנו בנות 21-22 ויש אצלנו בשכבה כ-50 בנות נשואות.
קח בחשבון שלכל בת יש גם חברות מהשירות הלאומי, מהיישוב/עיר בו/ה היא גדלה, מפורומים () וממקומות שונים.
יוצא שנערה דתייה מבלה בחתונות בממוצע פעם-פעמיים בחודש (ויש כאלה שהרבה יותר). יש גבול לכמה שאפשר להוציא על זה.
ישן 15-03-2010, 02:28
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "וכדאי לציין עוד נקודה"

גם נכון. ועוד משהו: באחוז גבוה, בגיל 22 אנחנו לא אחרי 0-3 שנים של שירות ועוד 1-4 שנים של עבודה, אלא אחרי 1-2 שנים של שירות (לבנות) ואח"כ שנים של לימודים, או (אם מדובר בבנים) באמצע ההסדר או אחרי 1-2 שנים של מכינה/ישיבה ועוד 3 שנים צבא.
בקיצור, בניגוד למקבילים החילונים (שוב, בלי הכללות), אחוז גדול מהדתיים באיזור הגיל שלי לא הספיקו לעבוד ולצבור כסף.
הסיבה היא הרצון להתחתן בזמן הקרוב, מה שמוביל לצורך להחזיק ביד מקצוע. אין זמן לעבוד בבית קפה בשכר מינימום ולחסוך ללימודים (ולמתנות חתונה...), צריך להתחיל להשיג מקצוע.

[זו הודעה מכלילה, למרות שהשתדלתי שלא. שאף אחד לא ייעלב, טוב? ואל תסיקו מזה מסקנות לגבי הדתיים בכללותם. אם אתם רוצים להכיר דתיים אתם מוזמנים לכוס קפה או לפורום מה שבכיפה. ]
ישן 14-03-2010, 16:46
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "לא ראיתי עדיין התייחסות..."

בחיים לא!
בתשובה שלי יכולת לראות התייחסות לשאלה שלך, כי כתבתי מהם לדעתי הקריטריונים ולא ציינתי בשום מקום את אופי האירוע.
אני נהנית כשנותנים לי אוכל טוב, אני מתבאסת כשנותנים לי אוכל רגיל (שזה אומר מנה מגעילה, כי רוב האוכל בחתונות הוא מגעיל, שעלתה לזוג 150-200 ש"ח = בזבוז כסף), ואני נהנית להיות בחתונה צנועה שבה האוכל פשוט וכנראה לא הכי טעים, אבל אני יודעת שהוציאו עלי 100 ש"ח לכל היותר. גם הייתי בחתונה שבה כנראה הוציאו עלי בערך 50 ש"ח. היא נערכה בחדר אוכל של האולפנה (תיכון לבנות) שבה למדה הכלה כמה שנים לפני כן, והאוכל היה קייטרינג מטעם האולפנה. באמת נהניתי לראות איך משפחה שאין לה אמצעים לחתונה עשירה בטירוף, פשוט יודעת לחסוך במקומות הנכונים ולארגן אירוע רב מוזמנים ושמח מאוד, בלי להיכנס לחובות מטורפים.
הייתי נותנת בחתונה כזו סכום גדול יותר, אבל אני לא יכולה להרשות לעצמי...
ישן 15-03-2010, 02:39
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "הכי קל וכי פשוט..."

אתר מעאפן. שים לב:
זה בדיוק מתאר חתונה שהייתי בה הערב. לצורך העניין, הבאתי 50 ש"ח, וגם זה ניתן בלי כאב לב רק כי היה לי טרמפ הלוך-חזור עם רכב ליסינג עם דלקן של ידיד.
אם הייתי אמורה להוציא רכב בעצמי וגם לשלם את הדלק שלו, או לנסוע באוטובוסים שעולים לא פחות ומסבכים את החיים הרבה יותר, עדיין הייתי אמורה לשלם לדעת האתר הדפוק הזה 200 ש"ח? למרות שאני סטודנטית, למרות שאני חברה רחוקה ולמרות שהשקעתי שעתיים נסיעה לכל כיוון בהגעה למקום?
טוב, ברור שהאתר הזה לא מיועד לדתיים, אבל אני מאוד מקווה בשבילכם ידידיי החילונים שאתם לא מוציאים מהכיס שלכם את הסכומים הטיפשיים שהוא ממליץ עליהם.

אגב, אם אני כותבת את אותם הנתונים אבל "נבצר ממני להגיע" (ברובריקה של מקום האירוע) הוא ממליץ לתת 167 ש"ח. מישהו מכם אי פעם נתן 167 ש"ח (או כל סכום אחר שהוא מעל ל-0 ש"ח או לאיזו מתנה סמלית כמו זר פרחים) לחבר רחוק שהתחתן, הזמין אתכם ולא יכולתם להגיע?
אתר מופרך, ומעצבן אותי שהוא בכלל קיים.
ישן 15-03-2010, 06:26
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בהחלט אתר שלא מתאים לדתיים
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אתר מעאפן. שים..."

כבר שמעתי על כאלו שהעזו להביא 50 ש"ח לאירוע ואני משער שגם אני, אם הייתי מוזמן לכל כך הרבה אירועים בשנה, הייתי צריך להביא סכומים שכאלו.

בגדול, אין דבר כזה אירוע במחוזותינו שמביאים אליו פחות מ150 ש"ח, גם מתוך כבוד לאדם שחוגג וגם כדי לנסות ולכסות את המנה. במקרים חריגים מצאתי את עצמי נותן 120 ש"ח. פחות מזה אני מעדיף כבר לא לבוא ולמצוא תירוץ.

הבעיה שלי תמיד היא אם להביא מספר עגול או מכפלה של ח"י. עם המכפלה של ח"י יש כמה בעיות עיקריות והגדולה שבהן היא שמי שלא הבין את הקטע עלול לתהות מדוע הבאת לו 144 ש"ח ולא 150 ש"ח עגול ("אולי הייתי חייב לו והוא סגר חשבון?") או למה נתת לו 198 ש"ח ולא 200 ש"ח עגול

וכדי שזה לא יקרה - אני אף פעם לא נותן מכפלה של 8, או מכפלה של 11

ישן 15-03-2010, 16:26
צלמית המשתמש של שחף דרור
מנהלת פורומי הצילום

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אתר מעאפן. שים..."

לכל המגיבים החילונים שהגיבו להודעה הזו: ברור לי שאתם לא נותנים 50. אני מכירה חילונים (כמה מחבריי הטובים ביותר הם חילונים. וכושים. ), אני יודעת שאצלכם 120 זה ממש נמוך. לכן כתבתי שהאתר הזה לא מתאים לדתיים.
אבל לפי האתר הזה 200 ש"ח זה בערך הכי נמוך שאתה יכול לשלם אם אתה מגיע לאירוע (חוץ ממבוטל/חייל שיש לו הנחה קלילה).
אלו מביניכם שהסכום הכי נמוך שהם נתנו אי פעם בחתונה הוא 200 ש"ח - מגזימים לדעתי. אבל כל עוד אתם רווקים והחברים שלכם עוד לא התחילו את גל החתונות - אולי אפשר להבין.
בכל מקרה, רובכם כן בדעה שלי, פחות-או-יותר. סמנתה, נתת בימי חייך 150 ש"ח. אני לא יודעת איך הייתי מוגדרת בזמן האירוע ההוא: סטונדטית? עובדת? בכל מקרה, אפילו אם האירוע היה של חברה רחוקה שלך ונערך ממש רחוק ממך - הבאת פחות מדי. אפילו אם היית חיילת.
שי, את וחברות שלך העזתן לתת 120-150 של אחת. חיילות צריכות לתת 186 ש"ח לחבר רחוק, אפילו אם האירוע ממש רחוק. אם זה פחות משעתיים נסיעה, זה כבר קופץ ל-200.
גם ירון יוצא קמצן, כי שוב - 120-150 ש"ח זה לא דבר שמתקבל לפי האתר הזה, לא כל שכן כשאתה לא חייל, סטודנט או מובטל (נדמה לי שאתה לא אחד מהנ"ל).
בחתונות של חילונים שהייתי, החברים הקרובים נתנו 200-300 ש"ח. אותם חברים קרובים, כשהלכו לחתונה של חברים לא קרובים מן הסתם נתנו פחות, וזה אומר שהם שוב יצאו קמצנים.
כלומר האתר הזה בכל מקרה מגזים.

בכל מקרה, אני עדיין בטוחה שאף אחד מכם לא נתן 167 ש"ח לחבר רחוק שהתחתן ולא יכולתם להגיע לחתונה.
אני סקרנית לשמוע אם גם את הטענה הזו תסתרו...

ולמי ששאל למה אני הולכת לחתונה שמבאס אותי להוציא עליה 50 ש"ח:
זה היה ניסוח לא כ"כ טוב שלי. אף פעם לא כואב לי לתת לזוג 50 ש"ח. זה לא עניין של כאב. אבל יש חתונות שיש לי הרגשה קלה של באסה כשהן מתקרבות, כי אני יודעת שאני צריכה לשים שם כסף (בין 50 ל-100, לא את הסכומים שלכם...) ואני צריכה להתגלגל אליהן איכשהו בלי טרמפ מסודר (ודוסים מתחתנים לפעמים בחורים של ממש, כי זה יותר זול), לפעמים כולל הקפצה של החבר שיאסוף אותי בחזור מסוף היקום (וזה כי יש לי חבר עם רכב, דבר מאוד נדיר בחברה שלי. רוב החברות שלי רווקות שיוצאות לדייטים, שכמובן לא יכולות להקפיץ את המדוייט <וגם אין לו רכב>, או נשואות טריות בלי רכב ועם ילדים. מה שהרווקות עושות זה לישון אצל חברות שגרות במקומות נוחים, בד"כ).

===========
החלק החשוב, למי שלא היה לו כוח לקרוא הכל:
העניין הוא שאצלכם הרבה פעמים תעדיפו לא להגיע אם אתם לא יכולים לכסות על המנה (או לפחות על רובה), כי אתם לא רוצים להעיק על הזוג (וזה באמת מבורך).
אבל אצלנו הזוג יעדיף שמי שהוא הזמין - יגיע (חוץ מהדודות הרחוקות, אבל הן במילא מביאות סכומים גדולים יותר...), ומצידם שלא יכסה את המנה. זוגות אצלנו (לא מכלילה על כל הדתיים, אבל זה ככה בד"כ בחברה הספציפית שלי) יודעים לערוך חתונה צנועה יותר, בסכומים שמגיעים לחצי או שליש מעלות של חתונה חילונית ממוצעת, כך שיוכלו להזמין יותר אנשים.
החברה הרחוקה הזו רצתה שאני אגיע לחתונה שלה, וגם כל שאר הבנות התפרניות שהיא הזמינה. היא לא הזמינה אותנו כדי לפרגן לנו ארוחה טובה לשם שינוי. היא הזמינה אותנו כי היא רצתה שנרקוד איתה.

[אם תיכנסו לאתר שלי תוכלו לראות רחבות ריקודים בחתונות דתיות. יש שם שמחה אמיתית, יש שם צפיפות וזיעה וחוווום, אבל בצורה טובה ושמחה. בד"כ הבנות ממשיכות לרקוד עם הכלה אחרי שהלהקה עושה הפסקה למנה העיקרית. הן בכלל לא מתעניינות באוכל.]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:56

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר