לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-04-2010, 10:57
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הזוי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "כ-70 חרדים ניסו לפרוץ למסעדה שמוכרת חמץ בירושלים"

הרי איסור חמץ הוא גם ב - "בל ימצא" וב- "בל יראה". כלומר אסור לאכול חמץ , אסור להחזיק חמץ ואסור לראות אותו בפסח. איזה רב נתן היתר לפרוץ לתוך מסעדה ולהביט בחמץ שבתוכה, בשביל "מחאה"?

בקיצור, יש בין חרדי ירושלים כת הזויה, על גבול הטירוף שמוכנה להפר גם חוק, גם מוסר וגם הלכה בשביל למחות, הרבנים איבדו את השליטה עליהם. כנראה שהמשועממים האלה הם לא ממצטייני הישיבות ולכן מוציאים את האנרגיות שלהם בפעולות מעין אלה.

ועוד לא הזכרתי את הרס האנדרטה. ועוד מעט כל הפעולות האלה יוצדקו בשם "הזעם הבלתי נשלט", הרבנים אינם מבינים שלחקות את התנהגותם של ערביי ירושלים, לא יוביל את החרדים לשום מקום חיובי?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-04-2010, 08:10
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
תראה, מעבר לציניות המופרזת שלי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אין איזה תקן סימלי לדברים הללו - נאמר, כמו לנקטר/מיץ/משקה בטעם וכו'?"

ההגיון אומר הרי שאשכים לא יכולים להיות מרכיב עקרי מן הטעם הפשוט שיש הרבה יותר (לפרה או לסוס) מוח, מעיים וקיבה, מאשר אשכים

נראה לי ש"תקן" עבור המבורגר זה אוקסימורון - בערך כמו "תקן" עבור מרק לשבת עבור משפחה חסידית עניה בבלארוס בשנת 1900... הרי כל העניין מראש הוא לנצל חלקי בשר שלא ראוי/מקובל לנצל בצורתם הגולמית. אנחנו "נדבקים" לשאלות על גבול הביזאר הנוגעות למקור חלקי הבשר, במקום לשים לב לכך שהמבורגר, כמעט תמיד, הוא מוצר "מאוד" לא בריא בכל קנה מידה, מעצם היותו עשוי בשר טחון, ש"חומר המלט" המחזיק אותו, שלא לדבר על נותן לו טעם, הוא כשלעצמו מחסל עורקים.

ישן 06-04-2010, 02:23
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי אינקה שמתחילה ב "איזה תגובה אומללה ושטותית"

זה לא שהם הם הפגינו פעם אחת, אלא שהם עושים את זה כל הזמן.
האידאולוגיה של החרדים היא לא דמוקרטית, ומבחינתי - מזיקה.
הם לא מועילים לחברה בשום צורה, הם לא משלמים מיסים, לא עובדים, לא משרתים בצבא, לא עושים שירות לאומי, הם אנטי-ציוניים (בחלקם) והם לא מפסיקים לכפות על שאר החברה את הדעות שלהם והרצונות שלהם.
הם רוצים לקבל כל הזמן ושיתנו להם ושיעשו בשבילם ושישמרו שבת פה ולא ימכרו חמץ שם, אבל הם לא עושים בחזרה. הם אחראים על הרבנות הראשית ולא מאפשרים לרפורמים וקונסרבטיבים גם כן להיות חלק.

עוד דוגמאות?
זה ממש לא על בסיס ההפגנה הזו במסעדה, אלא על בסיס כל הפעולות שחרדים עושים בשם האלוהים.
לא שונה כל כך ממה שהטאליבן עושה. רק שהחרדים לפחות מרוסנים על ידי משטרה, אם לא - הם היו משיגים נשקים ותהיה בטוח שהיית רואה טאליבן יהודי כשר למהדרין.
ישן 08-04-2010, 08:39
  אינקה אינקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.09
אם זה לא היה עצוב זה היה פשוט מצחיק
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "זה לא שהם הם הפגינו פעם אחת,..."

אני מאמין שאתה מדבר לא מתוך רוע לב אלא מתוך חוסר ידע אמיתי מצד אחד ושטיפת מוח מאסיבית ומתמשכת (ומכוונת) מצד שני.

בוא ננסה להתייחס עניינית לכל אחת מהטענות שהבאת ונראה עד כמה יש ביניהן קשר למציאות.

ציטוט:
זה לא שהם הם הפגינו פעם אחת, אלא שהם עושים את זה כל הזמן

מי זה הם? כמה הפגינו מול המסעדה - כמה עשרות אנשים? אם היית יוצא נגד אותה קבוצה ספציפית הייתי מסכים איתך שהם לא בסדר, אבל כשאתה יוצא בגלל בודדים בהכללה כנגד מאות אלפי בני אדם - זה פסול מכל וכל. ובאותה מידה גם אפשר להגיד כל החילונים האלו רוצחים אנסים ומושחתים, כי כל יום אתה שומע על חילוני שדקר/אנס/גנב וכו'.

ציטוט:
הם לא מועילים לחברה בשום צורה

טענה לא ממשית. נתייחס לטענות הבאות.

ציטוט:
הם לא משלמים מיסים

שקר מכוער. תמיד אומרים תגבה את הטענות שלך בראיות. בבקשה תגבה.
אני באופן אישי מכיר לא מעט חרדים (רואה חשבון, בעל חנות, ועוד ועוד) שמשלמים מסים כדת וכדין. מה שאתה אומר זה סתם שקרים עלובים. אני לא מצליח להבין איך אנשים קונים את שקרים הללו ועוד בכל כך שמחה.
יש חרדים שלא משלמים מיסים בדיוק כמו שיש הרבה חילונים שמעלימים מס וכו'. אז אמור "החילונים לא משלמים מיסים".

ציטוט:
לא עובדים

עוד שקר עלוב.
ראשית להגדיר משפחה עובדת מספיק שאחד ההורים עובד.
משפחה חילונית שהאב עובד והאמא לא - תכניס אותה תחת הקטגוריה עובדים.
אז כל המשפחות החרדיות שהאב לומד בכולל - האמא עובדת. אין שום חוק שאומר שכדי להיות משפחה עובדת דווקא האיש צריך לעבוד ולא האישה.
וחוץ מזה שיש המון חרדים גברים שכן עובדים. אני באופן אישי (ואני ממש לא מכיר הרבה אנשים) מכיר רואה חשבון, בעל חנות לכלים חד פעמיים, בעל חנות כל בו, בעל מכולת, הנדסאי אלקטרוניקה, בעל חנות טבע, בעל עסק פרטי להשכרת רכב, צבע, ועוד.

ציטוט:
לא משרתים בצבא

שירות צבאי במתכונתו כיום נוגד את עקרונות ההלכה על פיה הם חיים. אתה רוצה לכוף עליהם כפיה חילונית בניגוד לדתם - אתה זה שפועל פה נגד הדמוקרטיה. וחוץ מזה בדיוק כמו שבעקבות כמה בודדים שמפגינים אתה יוצא כנגד כל החרדים אתה גם יכול להגיד שהחילונים לא משרתים בצבא, כי הרי עשרות אחוזים מהחילונים משתמטים.

ציטוט:
לא עושים שירות לאומי

כנ"ל

ציטוט:
הם רוצים לקבל כל הזמן ושיתנו להם ושיעשו בשבילם ושישמרו שבת פה ולא ימכרו חמץ שם, אבל הם לא עושים בחזרה.

טענה לא ממשית.

ציטוט:
הם אחראים על הרבנות הראשית ולא מאפשרים לרפורמים וקונסרבטיבים גם כן להיות חלק.

1) למיטב ידיעתי החרדים לא אחראים על הרבנות הראשית אלא דווקא הדתיים לאומיים.
2) לא הבנתי מה אתה רוצה מהרפורמים - אתה רוצה שהדתיים יקבלו אותם כזרם לגיטימי עפ"י היהדות בעצמה? אין יותר מגוחך מזה. איש לא אומר לרפורמים מה לעשות - שיעשו מה שהם רוצים. אבל הם פועלים בניגוד גמור לתורה ולהלכה אז מאיפה אתה רוצה שיכירו בהם בתור זרם לגיטימי ביהדות כשהם פועלים בניגוד גמור אליה? מחר יבוא איזה הודי שמשתחווה לבודהא ויגיד שהוא רוצה שהדת שלו תהיה חלק מהיהדות - נשמע לך?

ציטוט:
לא שונה כל כך ממה שהטאליבן עושה.

איך אתה לא מתבייש להגיד את זה.

ציטוט:
רק שהחרדים לפחות מרוסנים על ידי משטרה, אם לא - הם היו משיגים נשקים ותהיה בטוח שהיית רואה טאליבן יהודי כשר למהדרין.

כנ"ל.

נערך לאחרונה ע"י אינקה בתאריך 08-04-2010 בשעה 08:43.
ישן 06-04-2010, 08:21
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אולי יש שצריכים לעוף לשמש (אל תמהר לבנות חללית: אתה עוד עשוי למצוא עצמך שם...)
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "הלוואי שטומי לפיד היה חי. הוא..."

אבל יש כאלה שצריכים לרדת מהכוכב עליו הם חיים...

טומי יביא ממשלה בלי חרדים? מה זה פה מופע סטנד-אפ? אני דווקא זוכר שנשאר דבוק לכסא למרות כניסת חרדים לממשלה. אני זוכר (זה לא היה מזמן, אבל ככל הנראה צריך לרענן זכרונם של אנשים מדי פעם) ששינוי הייתה מיוזיקל של פוליטיקה מביכה, שלא לדבר על כסאולוגיה, שלא לדבר על פיאסקו פריצקי שהציג את "המפלגה החילונית הטהורה היחידה" כבעלת מנטליות של ארגון פשע מאורגן. אה... וחוצמזה שמלבד לתת לפוליטיקה החרדית רוח גבית בדיוק כשהייתה זקוקה לה, שלא לדבר על רגשי הזדהות מלא מעט חילוניים שזיהו נכון שטומי וחבורתו הם חבורת "נהנתנים תל אביביים שהמנטרה שלהם היא "זלול חרד לארוחת בוקר" (לא ציטוט שלי, ציטוט של האדמו"ר יוסי), שינוי עשתה בערך כלום... בעצם עושה רושם שהיא כן עשתה משהו: היוותה בסיס לאגדת "גן העדן האבוד" של נהנתנים חילוניים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:19

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר