לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2010, 05:04
צלמית המשתמש של big1981
  big1981 big1981 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.04
צבאי T 80 מבט מבפנים

מצאתי את הסרטון הבא.
בסרטון רואים ירי מתוך T 80 (לפחות כך נטען). כמה דברים קטנים ששמתי לב אליהם:
1. המקום הפיזי- אני 1.90, תותחן במרכבה 3 ואיך שהוא הסתדרתי בטנק, למרות שלא תמיד היה נוח (בלשון המעטה), אבל מהסרטון הזה, זה פשוט נראה לי סיוט בטנק הזה (וכדרך אגב, בגדוד היה טירן ישן [זה שיוסיפון הביא תמונה בפורום הישן של הגרירה שלו] ובשבילי זה היה ממש צרה להכנס אילו, ממש הייתי צריך להתקפל בפנים, אני לא יכול לדמיין את עצמי נלחם בזה).

2. מפנ"ג- בירי הראשון כמות הגזים בצריח היא אדירה עד שכמעט לא רואים את התותחן (לא יודע עד כמה זה נכון, אבל במסלול בשיעורי תוד"א דיברו על מיקום המפנ"ג בטנקים מזרחיים ואיך שזה משפיע על אופן הלחימה).

3. טעינה אוטומטית- אני ספרתי בסביבות 10 שניות בין ירי לירי.

4. תיפעול מקביל- זה נראה כאילו שתיפעול המקביל הוא באחריות המפקד, אחרי הכול זה בצד שלו. נקודה למחשבה היא איך זה משפיע על תיפקודו בתור מפקד? במיוחד אם יש תקלות, או פשוט בלתת "בטן".

5. קוטר התותח- אני חייב לומר שלמרות שזה סה"כ 125מ"מ (5 יותר מה120), הוא נראה מאוד מרשים

תהנו

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2010, 17:37
  אדום הזקן אדום הזקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.07
בזמנו היה משטח רק"מ באחד הבסיסים אי-שם...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי big1981 שמתחילה ב "T 80 מבט מבפנים"

ובו היו מרכבה סימן 3 וגם T-72 ועוד כל מיני.....
כולם היו במצב מכני מעולה... התגנבנו למשטח (היינו בסדיר) ונכנסתי ל T-72.... מה אומר? הם כנראה באמת לוקחים שיריונרים עפ"י קריטריונים של גובה... בקושי נכנסתי לתא תותחן ובתא נהג, למרות שהמושב היה נמוך, הראש שלי היה לחלוטין בחוץ. היה מעניין לראות את הדבר הזה... מה שאני זוכר הוא הרבה מאוד שעונים בתא נהג....

בזמנו היה גם תותחן בחטיבה 500, מתאבק מקצועי, ובתרגולת עליה מהירה לטנק הוא באמת היה מהיר.... רק לדמיין אותו בתא תותחן של מג"ח 7 זה משעשע... אני הייתי על מג"ח 6 והיו לי בעיות מקום... מה הוא יגיד?

ישן 13-04-2010, 03:16
  משתמש זכר pazzeev pazzeev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.03
טירן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי big1981 שמתחילה ב "T 80 מבט מבפנים"

בתור אחד כלוחם שהוכשר כמטק על טיראן והן על שוט קל וביחוד שהשתתף כמטק בקרב על עמק הבכא אני מחזיק עצמי כידען בקשר ל2 הטנקים המדוברים והדברים שכתב מכאל אכן נכונים ובעיקר אני רוצה לציין הגודל הפיזי או הנומך של הטיראנים איפשר רק לאנשים נמוכים ובריונים להיות אנשי צוות עליהם. ברוסיה אין בעיה למצוא אנשים מתאימים לכלים אלו. דבר נוסף : יכולת ההנמכה של -4 מעלות לקנים של הטיראנים. כשטנקים סוריים שטפו את פיתחת רפיד לכוון החרמונית עדיין לא היתה להם בעית ירי רק כשהגיעו למרגלות החרמונית והחלו לטפס כלפי הרמפות שעליהם עמדו הטנקים של קהלני הסדן נתקע בתיקרת תא הלחימה ולא היתה נמכה. ( כשהטנק עולה למעלה- מטפס חיבים להנמיך את הקנה כדי לכונו ישר) וזה הציל אותנו בעמדות.
דברים נוספים, למזקום של הטיראן יש לדעתי עדיפות במהירות, באחזקה פשוטה,ופעולה לטווח ארוך על פני השוטקל. הוא גם מהיר יותר. היתרון של השוט שיותר נוח להלחם בתוכו.
זאב
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר