לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-10-2008, 07:35
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
צה"ל: שהאזרחים ישלמו על ערכות האב"כ

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1029805.html

שקל מכל אזרח - זה הסכום שמציע פיקוד העורף למימון ערכות המגן שהממשלה החליטה באפריל השנה לחלק מחדש לאזרחים. עלות ההחלטה כ-70 מיליון שקל. צה"ל מציע לגלגל את העלות על האזרח כי האוצר והביטחון טרם הסכימו על אופן מימון פרויקט החלוקה

צה"ל שוקל הצעה שלפיה יוטל מימון רכישת ערכות המגן על האזרח במקום המדינה. הרעיון נבחן לנוכח הקושי להשיג תקציב לפרויקט החלוקה המחודשת של ערכות המגן לאזרחים. לפי התוכנית החדשה כל אזרח ישראלי צפוי לשלם כ-200 שקלים מדי עשרים שנה (כעשרה שקלים לשנה). עם זאת, ספק רב אם הממשלה תאשר החלטה כזו, אם תוגש לה ההצעה.

לפני כשנתיים החל משרד הביטחון, באמצעות חברה פרטית, לאסוף את ערכות המגן מבתי האזרחים. עד היום נאספו כ-77% מהערכות ובינואר הקרוב אמור להסתיים הליך ה"רענון" - האיסוף והשיפוץ - של הערכות. באפריל השנה, בתום התלבטות ממושכת, החליטה הממשלה כי הערכות יוחזרו לבתי האזרחים לאחר שיקומן. לצורך הפרויקט, כך הוחלט, יועמד תקציב רב שנתי שאמור לסייע בעתיד במימון ייצור ערכות חדשות במקום אלה שתוקפן פג וכן סגירת פערי הצטיידות שכן כיום רק לכ-70% מהאזרחים יש ערכות המתאימות להם.

התקציב שהממשלה ייעדה לפרויקט עומד על 220 מיליון שקל לשנה. בשלוש השנים הקודמות עמד התקציב על 150 מיליון שקל. המקור התקציבי ל-70 מיליון השקל הנוספים טרם נקבע. אולם, אף שחלפו שישה חודשים מהחלטת הממשלה, טרם הגיעו משרדי האוצר והביטחון להסכמה על מימון הפרויקט, שתקצובו אמור להיות חיצוני לתקציב הביטחון. סגן שר הביטחון, ח"כ מתן וילנאי, מנהל עדיין מו"מ בעניין זה עם האוצר. וילנאי מעריך כי היעדר ההסכמה יעכב את תחילת החלוקה המחודשת של הערכות שתידחה כנראה לפחות עד המחצית השנייה של שנת 2009.

במטכ"ל משוכנעים שהחזרת הערכות לבתי האזרחים הכרחית, על רקע האיום שמציבים ארגוני הטרור ומדינות שכנות על העורף הישראלי. הנחת המוצא היא שיש צורך בערכות - וכי אלה צריכות להיות, באופן קבוע, בבתי האזרחים.

בהיעדר מקור מימון, נבחן בפיקוד העורף רעיון חריג: הטלת העלות על האזרח. התקדים לכך הוא המרחב המוגן הדירתי (ממ"ד), שבנייתו מחויבת בחוק כיום, כלקח ממלחמת המפרץ הראשונה ב-1991. העלות במקרה של הערכה נמוכה בהרבה: רק 200 שקל. הערכה המחולקת לאזרחים ללא בעיות בריאות מיוחדות היא אחידה.

על פי מחקרים שערך פיקוד העורף נקבע שערכה מחייבת החלפה כל 22 שנים. מכאן עולה שלמעט תקלות חריגות, נדרש אזרח להחליף בממוצע ערכה מדי כעשרים שנה, עלות של כעשרה שקלים לשנה. עם זאת, צריך לקחת בחשבון שהעלות השנתית למשפחה גבוהה יותר, בעיקר כשיש ילדים קטנים שצריכים מסכה שונה מדי כמה שנים.

בצבא מתייחסים להצעה זו כאל מוצא אחרון, אבל טוענים שלנוכח התנודות המאפיינות את תקציב הערכות - ונובעות מהשינויים בתפיסת האיום על העורף, במשך השנים - ייתכן שלא יהיה מנוס מיישום הפתרון המוצע. הסוגיה עדיין נבחנת. באחרונה, בשאלונים שחילק פיקוד העורף לאזרחים, הם אף נשאלו אם היו מוכנים לשלם תמורת ערכת מגן.

ההצעה בעניין זה עדיין נבחנת בפיקוד העורף וטרם גובשה להמלצה רשמית. ואולם גם אם תאושר, ספק אם הדרג הפוליטי יסכים לאמצה, בהתחשב בביקורת הציבורית שהוא צפוי לספוג בשל כך.

---

אני לא בטוח, אבל אם אני זוכר נכון אז עלות ערכה לא מגיעה ל200 שקל. כמובן שעל צהל לממן בכסף הזה גם מרכזי חלוקה, אבל אם כך למה לא להציע מגוון מסכות אשר בניהם יותר יקרות ויותר טובות?
נפלו על השכל אצלנו...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2008, 11:47
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Sorrer שמתחילה ב "מוזר, הערכה שלי עדיין שוכבת..."

המסנן נפתח?
אז הוא מזמן פג תוקף (לפחות לגבי חלק מהחומרים. הוא לא לחלוטין חסר תועלת, ממש לא).
אותו כנ"ל לגבי המזרק (לדעתי כתוב עליו תאריך בעברית פשוטה).
לגבי המסכה עצמה צריך לבדוק, אולי היא עדיין בתוקף...

עכשיו ברור לך יותר למה הוחלט ב2004 לאסוף את הערכות ולרענן אותן במרוכז?
(למען הגילוי הנאות - גם לי לא ברור איזו התהלות פושעת יכולה לגרום לכך שפרויקט לוגיסטי "פשוט" כזה יהיה עדיין "בעיצומו" לאחר 4 שנים...).

ישן 20-10-2008, 10:20
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "כשהעתקת את הכתבה שכחת מילה אחת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
או יותר נכון - מספר

200 שקל מכל אזרח

"צה"ל שוקל הצעה שלפיה יוטל מימון רכישת ערכות המגן על האזרח במקום המדינה. הרעיון נבחן לנוכח הקושי להשיג תקציב לפרויקט החלוקה המחודשת של ערכות המגן לאזרחים. לפי התוכנית החדשה כל אזרח ישראלי צפוי לשלם כ-200 שקלים מדי עשרים שנה (כעשרה שקלים לשנה). עם זאת, ספק רב אם הממשלה תאשר החלטה כזו, אם תוגש לה ההצעה."

200 שקלים מידי עשרים שנה:
בחישוב מהיר, 200 לחלק ל20 = 10 שקלים לשנה
10 לחלק ל12 = פחות משקל לחודש.
אז בכותרת היו צריכים לכתוב שקל לחודש מכל אזרח, זה נכון.

ישן 20-10-2008, 11:42

גם לך וגם לעומר מסניג
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "[font=Verdana]והתשלום שתל..."

אני לא חולק עליכם.
רק שתי נקודות..
נתחיל עם כמה נקודות פתיחה שאני מקווה שאתם מסכימים איתן:
1. מדינת ישראל חייבת להגן על התושבים שלה.
2. מדינת ישראל יכולה להגן על תושביה רק ע"י אמצעים שברשותה.
3. מדינת ישראל חייבת להשתמש במשאבים שברשותה ע"מ לרכוש ולהשיג את האמצעים שבאמצעותם תוכל להגן על תושביה.
4. למדינת ישראל יש תקציב מוגבל (אני לא מתייחס למיליארד דולר פה מיליארד דולר שם, לכל אדם או גוף, יש תקציב מוגבל, בין אם זה מאות אלפי מיליארדים, ובין אם זה 200 שקלים)

עכשיו, בהנחה שמדינת ישראל תיהיה חייבת לספק לאזרחיה מסכות אחת לשנה (או אחת לתקופת זמן, שבה המסיכות נשארות אפקטיביות ולא "פג תוקפן")
מי קובע שזו צריכה להיות מסיכה סטנדרטית? אולי תיהיה חובה לספק לכל תושבי מדינת ישראל מסיכות שמיועדות לכוחות-יעודיים? הרי מדינת ישראל מחוייבת לספק לאזרחיה את המיגון המקסימלי?
ואני כבר לא מדבר על כך, שבסופו של דבר, אנשים בעלי אמצעים, יוכלו בכל מקרה לרכוש מיגון אב"כ עם אפשרויות הגנה מקסימליות, ואלו שאינם בעלי אמצעים לא יוכלו בכל מקרה, כך ששוב.. יש כאלו שיש להם, וכאלו שאין להם.
וזה ויכוח אחר לגמרי (לדעתי לא שייך גם לפורום פוליטי זה או אחר, כי אם לפורום אידיאוליגי).

נקודה שניה, נצא מנקודת הנחה שאין תקציב מספיק במסגרת תקציב המדינה כדי לספק מסכות אב"כ לאזרחי המדינה, במידה ולא תאושר ה"תכנית" שעליה מדובר פה למעלה, ועדיין המדינה מחויבת לספק לאזרחיה מסכות אב"כ, המדינה תצטרך הכנסות נוספות ע"מ לכסות את החור התקציבי, איך מדינה מכסה חור תקציבי? ע"י קיצוץ בדברים אחרים (אולי לא פחות חשובים), או ע"י העלאת מיסים, כך שבכל מקרה שלא תסתכלו על זה, אנחנו משלמים על המסכות, ותוכניות כאלו או אחרות, הן רק מכבסת מילים (אני מאמין ש-cre666 כתב זאת, אני רק הרחבתי..)

ישן 20-10-2008, 18:03

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Yanky שמתחילה ב "גם לך וגם לעומר מסניג"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Yanky
אני לא חולק עליכם.
רק שתי נקודות..
נתחיל עם כמה נקודות פתיחה שאני מקווה שאתם מסכימים איתן:
1. מדינת ישראל חייבת להגן על התושבים שלה.
2. מדינת ישראל יכולה להגן על תושביה רק ע"י אמצעים שברשותה.
3. מדינת ישראל חייבת להשתמש במשאבים שברשותה ע"מ לרכוש ולהשיג את האמצעים שבאמצעותם תוכל להגן על תושביה.
4. למדינת ישראל יש תקציב מוגבל (אני לא מתייחס למיליארד דולר פה מיליארד דולר שם, לכל אדם או גוף, יש תקציב מוגבל, בין אם זה מאות אלפי מיליארדים, ובין אם זה 200 שקלים)

עכשיו, בהנחה שמדינת ישראל תיהיה חייבת לספק לאזרחיה מסכות אחת לשנה (או אחת לתקופת זמן, שבה המסיכות נשארות אפקטיביות ולא "פג תוקפן")
מי קובע שזו צריכה להיות מסיכה סטנדרטית? אולי תיהיה חובה לספק לכל תושבי מדינת ישראל מסיכות שמיועדות לכוחות-יעודיים? הרי מדינת ישראל מחוייבת לספק לאזרחיה את המיגון המקסימלי?
ואני כבר לא מדבר על כך, שבסופו של דבר, אנשים בעלי אמצעים, יוכלו בכל מקרה לרכוש מיגון אב"כ עם אפשרויות הגנה מקסימליות, ואלו שאינם בעלי אמצעים לא יוכלו בכל מקרה, כך ששוב.. יש כאלו שיש להם, וכאלו שאין להם.
וזה ויכוח אחר לגמרי (לדעתי לא שייך גם לפורום פוליטי זה או אחר, כי אם לפורום אידיאוליגי).

נקודה שניה, נצא מנקודת הנחה שאין תקציב מספיק במסגרת תקציב המדינה כדי לספק מסכות אב"כ לאזרחי המדינה, במידה ולא תאושר ה"תכנית" שעליה מדובר פה למעלה, ועדיין המדינה מחויבת לספק לאזרחיה מסכות אב"כ, המדינה תצטרך הכנסות נוספות ע"מ לכסות את החור התקציבי, איך מדינה מכסה חור תקציבי? ע"י קיצוץ בדברים אחרים (אולי לא פחות חשובים), או ע"י העלאת מיסים, כך שבכל מקרה שלא תסתכלו על זה, אנחנו משלמים על המסכות, ותוכניות כאלו או אחרות, הן רק מכבסת מילים (אני מאמין ש-cre666 כתב זאת, אני רק הרחבתי..)

בגדול, אני מסכים איתך. אבל "מדינת ישראל מחוייבת לספק לאזרחיה את המיגון המקסימלי" - מעשית זה לא קורה וגם לא נכון אלא יפה בתיאוריה.
היא לא מסוגלת לעשות את זה. מעשית, מה שקורה הוא שהיא מספקת את הפיתרון האופטימאלי.
לעומת זאת, אם אכן יתבצע מהלך כפי שמוראה כאן ניתן יהיה גם לספק מספר רמות מיגון לבחירת האזרח.
בדיוק כפי שהיום ניתן לקנות ערכות מסנן אב"כ מרכזי ב"תיבת נוח" שהם חברה אזרחית פרטית או להביא מחו"ל, אפשר יהיה לקנות מהמדינה כספק.
וזה כבר ויכוח בין קפיטליזם לסוציאליזם לטעמי...

ישן 22-10-2008, 02:26

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "[QUOTE=Yanky]אני לא חולק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עומר מסינג
בגדול, אני מסכים איתך. אבל "מדינת ישראל מחוייבת לספק לאזרחיה את המיגון המקסימלי" - מעשית זה לא קורה וגם לא נכון אלא יפה בתיאוריה.
היא לא מסוגלת לעשות את זה. מעשית, מה שקורה הוא שהיא מספקת את הפיתרון האופטימאלי.

מעשית זה לא קורה בגלל התחייבות אחרות לאזרחיה, וגם בגלל שהחיוב להגנה מקסימלית נמתח להמון נושאים שונים, ואי אפשר לתת דגש רק בדבר אחד, מכיוון שהאיומים מגוונים מאוד, זה לא סותר את זה שהמדינה חייבת לספק את הביטחון המקסימלי, אם נוסיף מילה אחת זה יהיה יותר פשוט, מדינת ישראל מחוייבת לספק לאזרחיה את המיגון המקסימלי שבאפשרותה לספק, שזה במילים אחרות יהיה "הפיתרון האופטימלי", כך שאנו לא חלוקים בעניין הזה.

לעומת זאת, אם אכן יתבצע מהלך כפי שמוראה כאן ניתן יהיה גם לספק מספר רמות מיגון לבחירת האזרח.
בדיוק כפי שהיום ניתן לקנות ערכות מסנן אב"כ מרכזי ב"תיבת נוח" שהם חברה אזרחית פרטית או להביא מחו"ל, אפשר יהיה לקנות מהמדינה כספק.

אם הבנתי את ההצעה, אז אני חושב שאתה טועה פה, הרעיון הוא לא להסתמך על המדינה כספק, הרעיון הוא מס נוסף מסוים לצורך מימון ביטחון ספציפי לאזרח, אני לא חושב שבמידה וההצעה הייתה עוברת היית מקבל אפשרות לבחור אם לשלם או לא, סוג של ביטוח לאומי.

וזה כבר ויכוח בין קפיטליזם לסוציאליזם לטעמי...
זה גם מה שאני כתבתי, ושוב אנחנו לא חלוקים על זה, אולי על אידיאולוגיה כזו או אחרת, אבל לא על ההגדרה כאידיאולוגיה.

ישן 20-10-2008, 11:23

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Yanky שמתחילה ב "[QUOTE=NimDod]או יותר נכון -..."

יודע מה, נלך איתך.
אתה יכול להגדיל ב 1.90 למסכה צבאית (military grade) אשר לה פקטור מיגון גבוה פי 10 מהאזרחית.
מה זה רק עוד 90 אגורות בחודש - לא תגדיל? (כולה עוד 5 שקל למשפחה לחודש)
ואם אתה ממש מוכן להשקיע, מסכה של כוחות יעודיים תעלה רק 3.5 שקל לחודש! (פקטור מיגון פי 100)

משפחה בת 5 נפשות תשלם בטווח של 5 עד 17.5 ש"ח לחודש - מה אינטרנט עולה 25 ש"ח לחודש! וזה לא להצלת חיים.
אפשר לחשוב על זה כעל פוליסת ביטוח.

השלב הוא להפריט, יהיו מסכות של יס ושל הוט, ואפשר יהיה להתמקח על המחיר החודשי.

משוגעים רדו מהעצים!

ישן 19-10-2008, 11:12

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "צה"ל: שהאזרחים ישלמו על ערכות האב"כ"

אם זה לא היה ברור רוצים לגבות 200 שקל מכל אזרח על ערכת אב"כ:

ציטוט:
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1029805.html

שקל מכל אזרח - זה הסכום שמציע פיקוד העורף למימון ערכות המגן שהממשלה החליטה באפריל השנה לחלק מחדש לאזרחים. עלות ההחלטה כ-70 מיליון שקל. צה"ל מציע לגלגל את העלות על האזרח כי האוצר והביטחון טרם הסכימו על אופן מימון פרויקט החלוקה

צה"ל שוקל הצעה שלפיה יוטל מימון רכישת ערכות המגן על האזרח במקום המדינה. הרעיון נבחן לנוכח הקושי להשיג תקציב לפרויקט החלוקה המחודשת של ערכות המגן לאזרחים. לפי התוכנית החדשה כל אזרח ישראלי צפוי לשלם כ-200 שקלים מדי עשרים שנה (כעשרה שקלים לשנה). עם זאת, ספק רב אם הממשלה תאשר החלטה כזו, אם תוגש לה ההצעה.

לפני כשנתיים החל משרד הביטחון, באמצעות חברה פרטית, לאסוף את ערכות המגן מבתי האזרחים. עד היום נאספו כ-77% מהערכות ובינואר הקרוב אמור להסתיים הליך ה"רענון" - האיסוף והשיפוץ - של הערכות. באפריל השנה, בתום התלבטות ממושכת, החליטה הממשלה כי הערכות יוחזרו לבתי האזרחים לאחר שיקומן. לצורך הפרויקט, כך הוחלט, יועמד תקציב רב שנתי שאמור לסייע בעתיד במימון ייצור ערכות חדשות במקום אלה שתוקפן פג וכן סגירת פערי הצטיידות שכן כיום רק לכ-70% מהאזרחים יש ערכות המתאימות להם.

התקציב שהממשלה ייעדה לפרויקט עומד על 220 מיליון שקל לשנה. בשלוש השנים הקודמות עמד התקציב על 150 מיליון שקל. המקור התקציבי ל-70 מיליון השקל הנוספים טרם נקבע. אולם, אף שחלפו שישה חודשים מהחלטת הממשלה, טרם הגיעו משרדי האוצר והביטחון להסכמה על מימון הפרויקט, שתקצובו אמור להיות חיצוני לתקציב הביטחון. סגן שר הביטחון, ח"כ מתן וילנאי, מנהל עדיין מו"מ בעניין זה עם האוצר. וילנאי מעריך כי היעדר ההסכמה יעכב את תחילת החלוקה המחודשת של הערכות שתידחה כנראה לפחות עד המחצית השנייה של שנת 2009.

במטכ"ל משוכנעים שהחזרת הערכות לבתי האזרחים הכרחית, על רקע האיום שמציבים ארגוני הטרור ומדינות שכנות על העורף הישראלי. הנחת המוצא היא שיש צורך בערכות - וכי אלה צריכות להיות, באופן קבוע, בבתי האזרחים.

בהיעדר מקור מימון, נבחן בפיקוד העורף רעיון חריג: הטלת העלות על האזרח. התקדים לכך הוא המרחב המוגן הדירתי (ממ"ד), שבנייתו מחויבת בחוק כיום, כלקח ממלחמת המפרץ הראשונה ב-1991. העלות במקרה של הערכה נמוכה בהרבה: רק 200 שקל. הערכה המחולקת לאזרחים ללא בעיות בריאות מיוחדות היא אחידה.

על פי מחקרים שערך פיקוד העורף נקבע שערכה מחייבת החלפה כל 22 שנים. מכאן עולה שלמעט תקלות חריגות, נדרש אזרח להחליף בממוצע ערכה מדי כעשרים שנה, עלות של כעשרה שקלים לשנה. עם זאת, צריך לקחת בחשבון שהעלות השנתית למשפחה גבוהה יותר, בעיקר כשיש ילדים קטנים שצריכים מסכה שונה מדי כמה שנים.

בצבא מתייחסים להצעה זו כאל מוצא אחרון, אבל טוענים שלנוכח התנודות המאפיינות את תקציב הערכות - ונובעות מהשינויים בתפיסת האיום על העורף, במשך השנים - ייתכן שלא יהיה מנוס מיישום הפתרון המוצע. הסוגיה עדיין נבחנת. באחרונה, בשאלונים שחילק פיקוד העורף לאזרחים, הם אף נשאלו אם היו מוכנים לשלם תמורת ערכת מגן.

ההצעה בעניין זה עדיין נבחנת בפיקוד העורף וטרם גובשה להמלצה רשמית. ואולם גם אם תאושר, ספק אם הדרג הפוליטי יסכים לאמצה, בהתחשב בביקורת הציבורית שהוא צפוי לספוג בשל כך.

---

אני לא בטוח, אבל אם אני זוכר נכון אז עלות ערכה לא מגיעה ל200 שקל. כמובן שעל צהל לממן בכסף הזה גם מרכזי חלוקה, אבל אם כך למה לא להציע מגוון מסכות אשר בניהם יותר יקרות ויותר טובות?
נפלו על השכל אצלנו...

להזכירכם, ערכת אב"כ כוללת מסכה, מסנן, מזרק אטרופין וקשית שתיה.
לדעתי זאת שערוריה, וזה בכלל לא משנה בכמה יחיבו את הציבור.

נערך לאחרונה ע"י עומר מסינג בתאריך 19-10-2008 בשעה 11:19.
ישן 20-10-2008, 01:38
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אהממ... אם לא שמנו לב, ממילא..."

א. השאלה היא על מה יוצאים כספי המיסים שלנו, אם על הגנה בסיסית אנחנו צריכים לשלם ישירות. בהקצנה, מה עוזרים לי כל תקציבי המחקר, ההכשרה והארגון של פקע"ר אם בסוף אני מקים ממ"ד וקונה מסיכה לבד?

ב. מספרית, 200 ש"ח מכל אזרח* 7 מיליון אזרחים= 1.4 מיליארד ש"ח, הרבה יותר מהתקציב בפועל. בהנחה שרוב האזרחים החזירו ערכה פתוחה- האם זהו מחיר הרענון, או שמגולמים בו כל מיני עלויות נוספות של פיקוד העורף?

ג. בכלל, כל העסק נראה כמו מאבק בירוקרטי על גב האזרחים. אם הצבא חושב שאני חייב ערכה בבית (כמוני), הייתי מצפה שיעמיד בכל מחוז של פקע"ר צוות של סג"מ+ 4 חיילות בחובה בבסיס/ קרית ממשלה נגישים ויאפשר לי לבוא ולקבל מסיכה. הם יכולים לבוא לשבוע בתורנות מכל יחידה עורפית בצבא, אם זה גדול על פיקוד העורף. זה יאפשר לאורך זמן לרוב האזרחים המעוניינים לקבל מסיכה, ובטח לא עולה עשרות מיליוני ש"ח בשנה.
ישן 20-10-2008, 08:12

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אהממ... אם לא שמנו לב, ממילא..."

טעות בידך,
זאת מכיוון שאמנם כן, נכון, אנחנו משלמים את העלויות של המסכות וחלוקתן דרך תקציב הביטחון והמיסים שחלקנו משלמים, אולם, עתה לכשנאלץ לשלם מכיסנו באופן ישיר את העלות של המסיכה הנכספת,
זה לא אומר שיורידו 200 שקל מהמיסים שלך!
*כלומר, זה לא במקום - זה בנוסף.

אני לעומת זאת יוצא לי למילואים ב 19/11, היות וברשותי גישה לציוד אב"כ מבצעי (ימ"ח....) אני מתכוון לדאוג למשפחתי בעצמי.
אני מעדיף "לאבד" כמה מסכות ולעלות עליהן מת"ש ולהגיד למדינה החביבה שלי לא תודה על המסיכות שלה מאשר לשלם סכום מופקע על מוצר חרא.

ישן 20-10-2008, 11:16
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "טעות בידך, זאת מכיוון שאמנם..."

ציטוט:
אני לעומת זאת יוצא לי למילואים ב 19/11, היות וברשותי גישה לציוד אב"כ מבצעי (ימ"ח....) אני מתכוון לדאוג למשפחתי בעצמי.
אני מעדיף "לאבד" כמה מסכות ולעלות עליהן מת"ש ולהגיד למדינה החביבה שלי לא תודה על המסיכות שלה מאשר לשלם סכום מופקע על מוצר חרא.

דיר באלקום!
אתה לא יודע כמה קשה למלא את המחסנים האלו במוצרים שהם לא פגי תוקף.
ואם מהמחסן שלך אתה גונב - זו כבר לא "דילמת המנדרין הסיני" - אתה עומד להכיר טוב מאוד את אותם אלו שיכנסו למלחמה הבאה בלי מסכה.

ובקשר לחישוב - זה לא מה שאני הבנתי מהכתבה, אבל הניסוח לא חד משמעי מספיק ע"מ שאני אוכל להוכיח שאפשר לפרש אותו בצורה חד משמעית.

ישן 20-10-2008, 13:43

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=עומר מסינג]אני לעומת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
דיר באלקום!
אתה לא יודע כמה קשה למלא את המחסנים האלו במוצרים שהם לא פגי תוקף.

אתה יודע מה, אתה לא יודע כמה קשה למלא את המחסנים האלו במוצרים שהם לא פגי תוקף והם לא מסכות אב"כ אלא ציוד פשוט הרבה יותר, הכל עניין של כמה אתה רוצה. - והם לא רוצים.
ובמקרה אני גם מכיר אנשים במפעל שמיצר את המסכות האלה, ואתה יודע מה - זה לא כל כך קשה הבעיה היא במוגבלים שיושבים בראש הפירמידה (XXXXXXX).

ואתה יודע מה? על הז*ן שלי. קשה? שיתאמצו אני לא הולך לגנוב שום דבר.
אתה יודע מה, גם קשה להם לשלוח לי צו מילואים הביתה והם מצפים שאני אבוא בלי - גיוס למילואים על ידי SMS.
אתה יודע מה עוד? במילואים האחרונים על מנת להוציא פעילות מבצעית היינו צריכים להביא ציוד מהבית ואני לא מדבר על אפוד או שכפץ.

עזוב, יש לי הרבה טענות כלפי המערך שלי שלא מוכן להתאמץ, זה לא העניין פה.

נערך לאחרונה ע"י עומר מסינג בתאריך 20-10-2008 בשעה 13:48.
ישן 22-10-2008, 11:41
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "משה שלונסקי דיבר על הכתבה הזאת בתוכניתו היום בבוקר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
ולטענתו - ככל הנראה אחרי שבדק לעומקם של דברים - מדובר על (עוד) מקרה שבו עורך הלילה היה עייף והוציא תחת ידיו כתבה רשלנית המתבססת על חלקי עובדות, משאלות לב ובעיקר כותרת שאינה מייצגת את התוכן.

הייתי שמח מאוד להאמין בזה אבל הכתוב נשמע די מתאים לנעשה במחוזותינו במיוחד לאור הקמפיין בתחום משק המים שבמסגרתו המדינה מבקשת מהאזרחים לחסוך במים בגלל שמישהו שם למעלה נרדם בשמירה ולמרות שהוקצו תקציבים להקמת חמישה מפעלי הטפלה ולמרות שידוע על הימצאותם של שני אקוויפרים גדולים בדרום הארץ עדיין יש מחסור במים והמדינה מצפה מהאזרח הקטן להתמודד לבד עם בעיות שעל סדר היום הלאומי לבדו.

מה הלאה? מס מיוחד למימון המלחמה בתאונות הדרכים? מס מיוחד להגנת ישובי עוטף עזה? מס מיוחד נגד הפסקות חשמל בחורף? מס ליצירת מקומות עבודה חדשים?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:41

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר